Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 00:07



Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг * 
Автор Съобщение
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   17.10.2013 17:34


Ами точно щото гледаме мачове. :) За мене в Африка има 3-4 интересни отбора - Камерун, Нигерия, Гана и в последно време Кот д'Ивоар. Тия арабските "континентални сили" не мога да ги понасям като игра - отвратително скучни. Само като си припомня Алжир от последното Световно и ми става лошо. Напоследък има една хубава тенденция все по-малко квоти да се окупират от въпросните, но дано не ме опровергаят тоя път, че гледам Тунис и Алжир са си с реални шансове.

Та това е положението с Африка. И аз лично сто пъти предпочитам да гледам Коста Рика пред Египет, Алжир или разни туристи от рода на Того и Ангола. Момчетата поне правят запомнящи се мачове. ;)

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   17.10.2013 19:00


Коста Рика с легендарния вратар Канехо бяха класика в Италия 1990. А и тази държава си я тача по принцип.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   17.10.2013 19:03


Shifter написа:
Vendome написа:
Цитат:
този жалък отбор се е класирал 1 път за Световно (1990) в цялата си история


Ама пък направи сериозно впечатление.

Според мен бъркаш нещо - отпадат още в груповата фаза след 2 хикса, 1 загуба и голова разлика 1:2... за какво впечатление говориш? Сега виждам, че и през близката 1934 имат участие (в квалификациите са се конкурирали за мястото САМО с Палестина, други участници не е имало, хаха), при което са загубили още 1я кръг (осминафинал, тогава е нямало групи). Както и да го гледаш, отбор без никакви традиции на световната сцена, дори ние изглеждаме като футболен колос в сравнение с тях.



Не бъркам, гледал съм Мондиале 1990 за разлика от теб. Египет беше в група с европейския шампион Холандия на триото от Милан, Англия и силния Ейре на Джеки Чарлтън. В мача с холандците, фараоните им скриха топката, даже май холандците изравниха с дузпа. Супер равностойна група, в която единствената загуба беше на Египет след гол май на Марк Райт. Преди последния кръг, всички имаха шансове за класиране, дори Египет.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   17.10.2013 19:07


spurs написа:
Stuart написа:
Така че за мен няма никаква логика Азия или Северна Америка да имат по-слабо представителство от Африка. Изобщо тая Африка какво толкова сте си я харесали, след като нищо особено не е постигала на Световно досега?


Както наскоро някой каза в един спор ( ;-) ) то трябва и да се гледат мачове, а не само да се чете статистика. Това, че сащ са били на полуфинал по времената когато за световното се е пътувало с Титаник с какво ги прави по-интересни, силни, заслужили или каквото и да е друго от Кот Д'Ивоар, Нигерия, Камерун и останалите?


САЩ има и 1/4 финал през 2002г.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   17.10.2013 21:00


Vendome написа:
spurs написа:
Stuart написа:
Така че за мен няма никаква логика Азия или Северна Америка да имат по-слабо представителство от Африка. Изобщо тая Африка какво толкова сте си я харесали, след като нищо особено не е постигала на Световно досега?


Както наскоро някой каза в един спор ( ;-) ) то трябва и да се гледат мачове, а не само да се чете статистика. Това, че сащ са били на полуфинал по времената когато за световното се е пътувало с Титаник с какво ги прави по-интересни, силни, заслужили или каквото и да е друго от Кот Д'Ивоар, Нигерия, Камерун и останалите?


САЩ има и 1/4 финал през 2002г.


Е, знам де, ти пък, преувеличавам малко просто :) Иначе те тогава и на полуфинал спокойно отиваха, ако не беше съдията - Циге ли изби с ръка от голлинията дето спестиха нарисувана дузпа с червен картон?

п.с. иначе това за Египет на Шифтъра и аз щях да му го напиша, ама изчаках ти да се включиш, че да дадеш повече детайли :)


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   17.10.2013 21:33


ОК :) Щатите, като държава, в която футбола не е сред най-популярните спортове, националният й отбор се справя добре. Колкото до Африка, поне на този етап, с оглед представянето на нейните отбори, не заслужава по-голяма квота на Световното.

П.с. Бачкам отскоро с една твоя бивша колежка - Мария Крачолова.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   18.10.2013 13:17


Сменил си банката ли?


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   18.10.2013 16:13


Да

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   18.10.2013 22:38


Vendome написа:
ОК :) Щатите, като държава, в която футбола не е сред най-популярните спортове, националният й отбор се справя добре. Колкото до Африка, поне на този етап, с оглед представянето на нейните отбори, не заслужава по-голяма квота на Световното.

П.с. Бачкам отскоро с една твоя бивша колежка - Мария Крачолова.


Да прибавя, че нивото на Конкакааф много се вдигна в последните години. Гледах всички мачовe на САЩ и повечето на Мексико. Мексико едвам се класираха и трябваше да разчитат на САЩ да победят Панама с резервите си. С оглед на бездушната си игра не заслужаваха да играят в баража (където ще отстранят кивитата).

Коста Рика имат много силен отбор (най-силния в Конкакааф) и очаквам да изненадат много хора на световното.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   18.10.2013 22:47


[url]Коста Рика имат много силен отбор (най-силния в Конкакааф) и очаквам да изненадат много хора на световното[/url].

Ама след тоя на САЩ.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   18.10.2013 23:00


Интересна дискусия. Не знам защо си мислите, че на световното трябва да са най-добрите 32 отбора. Според мен трябва да има повече разнообразие. На кого не му хареса играта на Нова 3еландия в ЮАР примерно. Ами а Тринидад и Тобаго в Германия?

Освен това мисля, че много надценявате Европейските отбори (дали от пристрастност или наивност, не знам). Да припомня, че извън Европа, някои традиционни Европейски грандове се осират. В Япония и Корея трагични бяха: Португалия, Италия, Франция, Хърватска. В ЮАР 10 от 13 Европейски отбора се изложиха. В Бразилия очаквам силно представяне на Южноамериканците и някой от Коста Рика/САЩ (в зависимост от групата). Мисля че точно някой от ново-прехвалените Европейски отбори ще се изложи. Може би Швейцaрия (дано не), Белгия, Русия, Португалия. Босна очаквам да имат 0 точки.

Препоръчвам ви да гледатe квалификации извън УЕФА. Аз изгледах квалификациите в Конкакааф този и последния цикъл. Отборите прогресират и въобще не мисля, че са по-слаби от втория ешелон на УЕФА.


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   18.10.2013 23:01


Vendome написа:
[url]Коста Рика имат много силен отбор (най-силния в Конкакааф) и очаквам да изненадат много хора на световното[/url].

Ама след тоя на САЩ.


По-добри са от САЩ, гледах им и двата мача мач срещу САЩ и Мексико. Едната им загуба беше в нечовешки условия в обилен снеговалеж.


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   19.10.2013 09:05


Hiksa написа:
В ЮАР 10 от 13 Европейски отбора се изложиха.

Доста странно твърдение - 6 от 13-те отбора си минаха групите и на 1/8-финалите се паднаха един срещу друг - просто нямаше как да продължат повече от 3 отбора ;-) За сравнение африканците изкараха 1 от 6, само ЮА се представи перфектно в групите, обаче при елиминациите после си пролича, че не са по-силни от европейците.
Идеята ми беше не, че Европа е по-силна от всички останали, а че не е справедливо Америките да вкарват 100% от приличните си отбори за сметка на Европа.

_________________
Изображение


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   19.10.2013 09:11


Hiksa написа:
Босна очаквам да имат 0 точки.


Босна със сигурност заслужават да са на световното и очаквам да направят поне толкова, колкото и Коста Рика.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   19.10.2013 21:28


alessandron написа:
Hiksa написа:
Босна очаквам да имат 0 точки.


Босна със сигурност заслужават да са на световното и очаквам да направят поне толкова, колкото и Коста Рика.


Босна като нищо могат да си минат групата. На всяко световно има изненадващи прогресиращи и съм сигурен, че и сега ще има. Едва ли някой е очаквал, че 2002 Турция ще е на 1/2 финал!

_________________
Изображение


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   19.10.2013 21:33


Еми турците тогава си имаха играчи, Галатасарай само две години по-рано взе Купата на УЕФА, така че предпоставки за силно представяне имаше. Отделно от Балканите на Световно ВИНАГИ има кой да блесне. Иначе аз с интерес ще следя Белгия и им пожелавам да са им здрави всички играчи.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   20.10.2013 01:53


alessandron написа:
Еми турците тогава си имаха играчи, Галатасарай само две години по-рано взе Купата на УЕФА, така че предпоставки за силно представяне имаше. Отделно от Балканите на Световно ВИНАГИ има кой да блесне. Иначе аз с интерес ще следя Белгия и им пожелавам да са им здрави всички играчи.


И аз харесвам Белгия. Много ми е интересно Швейцария какво ще направи. А издънки от големите със сигурност ще има!

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   20.10.2013 08:54


Абе, като казахте Босна виждали ли сте им играчите къде играят - Ман С, Щутгарт, Леверкузен, Айнтрахт, Хофенхайм, Рома, Лацио + няколко от турското първенство. Имат само 1 играч от местното първенство и то май е 3-тия им вратар. Този отбор има огромен потенциал.

_________________
Изображение


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   20.10.2013 08:56


bai Momchil написа:
Абе, като казахте Босна виждали ли сте им играчите къде играят - Ман С, Щутгарт, Леверкузен, Айнтрахт, Хофенхайм, Рома, Лацио + няколко от турското първенство. Имат само 1 играч от местното първенство и то май е 3-тия им вратар. Този отбор има огромен потенциал.


Еми аз за кво го казвам тва за тях.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   20.10.2013 10:27


Стискам палци за минаване на групите на всички европейци с изключение може би на франсета, португалци и жабари.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг