Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 16:14



Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Европеруките одобриха проекта "Купа на нациите" :о 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Европеруките одобриха проекта "Купа на нациите" :о   |   05.12.2014 12:51


В момент, в който все повече се надигат критики за сгъстения календар във футбола, УЕФА реши да създаде още един турнир, наречен "Купа на нациите", който да замени контролните срещи между националните отбори.

http://www.uefa.com/uefaeuro/news/newsid=2191264.html

[url]http://en.wikipedia.org/wiki/2018–19_UEFA_Nations_League[/url]

Не знам ... Често казано, съм си мислил за подобен формат, който обаче да замени квалификационните групи. Паралелен турнир вече ми се вижда твърде множко и за и без това сгъстения календар и тоталното РАЗВОДНЯВАНЕ на турнирите.


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5071
Отговори с цитат
Мнение  Re: Европеруките одобриха проекта "Купа на нациите" :о   |   05.12.2014 12:57


аз съм по-скоро "ЗА", защото така ще се избегнат контроли само между силни отбори и такива само между слаби. освен това уговорките по-лесно ще паднат.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Европеруките одобриха проекта "Купа на нациите" :о   |   05.12.2014 13:36


falkenbach написа:
аз съм по-скоро "ЗА", защото така ще се избегнат контроли само между силни отбори и такива само между слаби. освен това уговорките по-лесно ще паднат.


Как точно се избягват, като тези 4 дивизии са направени точно за да сортират силните и слабите?! По-скоро се избягват приятелските мачове в баш смисъла им на контроли. В повечето случаи мениджърите искат да видят отбора си срещу точно определен съперник, практикуващ точно определен стил, а тук ще играеш срещу който отбор те прати жребият...

Повече има логика подобен формат да се приложи вместо квалификациите, защото в сегашния формат на квалификациите (особено сегашните за разширеното Евро) има десетки супер безсмислени мачове. Но пък в противен случай отбори като Гибралтар посмъртно няма да излязат в мач срещу Германия, а и нашите цървулковци в най-добрия случай ще стигат до мач с Норвегия и Белгия, но никога няма да ни дойде една Италия или Англия (за Англия не е сигурно :)))...


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Европеруките одобриха проекта "Купа на нациите" :о   |   05.12.2014 13:38


falkenbach написа:
аз съм по-скоро "ЗА", защото така ще се избегнат контроли само между силни отбори и такива само между слаби. освен това уговорките по-лесно ще паднат.

• The 54 participating teams are split into four divisions, A–B–C–D, according to their strength
• League A will include the top-ranked teams, League D the lowest-ranked teams


Тоест се увеличава шанса за мачове само между силни отбори и такива само между слаби. :wave: Между дивизиите ще има промоции/изпадащи, но ако на това разчиташ... мач между изпаднал силен и промотитрал слаб в Б или Ц дивизията веднъж на няколко години. Колкото до уговорките - според мен турнирът се прави точно с цел уговарянето да мине под шапката на УЕФА и да се улесни... Реално УЕФА ти казва с кои отбори можеш да играеш и с кои не. Ще видим какво ще излезе, честно казано не съм очарован.

_________________
Изображение


Последна промяна Shifter на 05.12.2014 13:39, променена общо 1 път



 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5071
Отговори с цитат
Мнение  Re: Европеруките одобриха проекта "Купа на нациите" :о   |   05.12.2014 13:53


това с 4-те дивизии го изпуснах на първо четете. макар, че с това нищо не се променя, имайки предвид факта, че и сега само силните отбори си играят помежду си. сега поне ще има някакъв смисъл цялата тая работа.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг