Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 06:43



Отговори на тема  [ 20 мнения ] 
Балканското "ел класико" наближава... 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Балканското "ел класико" наближава...   |   08.11.2012 01:40


ЗВЕЗДА срещу Партизан на 17 ноември. Все планувам да отида на това мега дерби на 5 часа път от София и все не успявам главно заради несериозници. Този път няма да се заканвам, само ще пусна нещо за загрявка от последната класика на "Мала Маракана":

http://www.youtube.com/watch?v=uMdWRRTdy7Y :ludnica:

Жалко само, че звездашите сдухаха в последните кръгове и след нелепи загуби от Суботица и Ягодина изостанаха на 5 точки от черно-белите ботове, но нищо - ще се съкращава на Храма!

http://www.youtube.com/watch?v=g_TQx1XmrW8 :cheers:

Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Балканското "ел класико" наближава...   |   08.11.2012 07:31


Лично на мен ми е по - кеф да гледам Галатасарай - Фенербахче, още повече, че като атмосфера от години тотално бие и сръбското и ПАО - Олимпиакос.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Балканското "ел класико" наближава...   |   08.11.2012 10:39


Турците си осакатяват футбола по гейски образец - стерилни стадиони, високи цени на билетите, драконовски мерки срещу най-безобидната хореография и всичко това с цел превръщането на темпераментните турски фенове в гмоподобни уроди, нагъващи хотдоци и подкрепящи с правилните думи и скандирания в седнало положение. Тъй че ако е останало нещо грабващо в дербито Галата-Фенери, то със сигурност ще изчезне до 5-6, максимум 10 години... Иначе турците са номер едно в Европа като подкрепа и атмосфера на мачовете, в това спор няма. Сърбите изостават много след турци и гърци в това отношение - също абсолютен факт, но на мен лично тяхното дерби ми е много пО на сърце по изцяло сантиментални и фенски причини, тъй че ... :)))


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Балканското "ел класико" наближава...   |   08.11.2012 20:53


Всеки с избора си. на мен Галатасарай ми е любимият балкански чужд клуб, след това са Стяуа и Олимпиакос. Ненавиждам УДБА (Звезда) и ЮНА (Партизан), в Сърбия съм за ОФК Београд.

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Балканското "ел класико" наближава...   |   08.11.2012 22:17


Мейджър написа:
Иначе турците са номер едно в Европа ... :)))

Турция не е в Европа - географски, културно, политически :-P Футболно горе-долу го докарват, но пак са си диваци. Иначе ако това дерби беше в началото на декември, можеше и да направим някаква врътка - ти да си ходиш на него, аз на концерта на Кренбърис - като гледам обаче май и двамата изпускаме.

_________________
Изображение


Последна промяна Shifter на 08.11.2012 22:18, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 08:40
Мнения: 729
Отговори с цитат
Мнение  Re: Балканското "ел класико" наближава...   |   08.11.2012 22:47


Shifter написа:
Мейджър написа:
Иначе турците са номер едно в Европа ... :)))

Турция не е в Европа - географски, културно, политически :-P Футболно горе-долу го докарват, но пак са си диваци. Иначе ако това дерби беше в началото на декември, можеше и да направим някаква врътка - ти да си ходиш на него, аз на концерта на Кренбърис - като гледам обаче май и двамата изпускаме.


Баце, кажи повече за концерта ? Кога, цени, билети от къде ? Звучи добре като оферта :)

_________________
Hasta La Victoria Siempre


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Балканското "ел класико" наближава...   |   09.11.2012 12:15


Малко офтопик ще стане, но е в името на добра кауза :-P Ето линк от Eventim, като гледам още има билети на доста добри цени - 50 до 70лв. Hala sportova явно е техният еквивалент на "Арена Армеец".

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Балканското "ел класико" наближава...   |   09.11.2012 20:17


Shifter написа:
Мейджър написа:
Иначе турците са номер едно в Европа ... :)))

Турция не е в Европа - географски, културно, политически :-P Футболно горе-долу го докарват, но пак са си диваци. Иначе ако това дерби беше в началото на декември, можеше и да направим някаква врътка - ти да си ходиш на него, аз на концерта на Кренбърис - като гледам обаче май и двамата изпускаме.


Политически към момента си е баш в Европа, в много отношения дори повече от нас, географски част от Европа, културно, зависи коя част на Турция и какво разбираш под "културно", ако визираш религия, със сигурност, но в много други отношения пак са повече европейци от нас.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 09.11.2012 09:08
Мнения: 108
Отговори с цитат
Мнение  Re: Балканското "ел класико" наближава...   |   12.11.2012 10:24


И мен са ме вълнували мачовете между Партизан и Цървена звезда. Преди, в Югославия, имаше по-голяма конкуренция и първенството в западната ни съседка бе много интересно. Сега мащабът на този мач се сви само до Сърбия. Може би и поради това изгуби част от своя блясък.
И друго ми прави впечатление: напоследък тези два отбора се представят слабо на международното поле.


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Балканското "ел класико" наближава...   |   12.11.2012 12:47


Здрасти, Руиз. Добре дошъл =)

То навремето е било плeяда от дербита, имайки предвид присъствието на отбори като Динамо Загреб и Хайдук. Но се свиха мащабите, както си отбелязал. Хубавото е, че се наблюдава някакво едвам забележимо съживяване в последно време, но едва ли ще я докарат много далеч.

Между другото, спомняш ли си, че в югославското имаха някакъв регламент, според който равните срещи се решаваха с дузпи?! Нещо като в хокея.

Иначе Звезда загуби трети пореден мач в местното първенство (този път 0:1 като гост на ОФК Белград) и вече изостава на 8 точки от кръвния враг. Унищиха дербито тези безхарактерници :/


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Балканското "ел класико" наближава...   |   12.11.2012 13:07


Мейджър написа:
Между другото, спомняш ли си, че в югославското имаха някакъв регламент, според който равните срещи се решаваха с дузпи?! Нещо като в хокея.


И аз съм го чувал това и се говори, че това е една от причините за КЕШ-а на Звезда :)


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Балканското "ел класико" наближава...   |   12.11.2012 13:39


spurs написа:
Мейджър написа:
Между другото, спомняш ли си, че в югославското имаха някакъв регламент, според който равните срещи се решаваха с дузпи?! Нещо като в хокея.


И аз съм го чувал това и се говори, че това е една от причините за КЕШ-а на Звезда :)


Щото са се натренирали на дузпи от вътрешния шампионат?! Може, не бях се замислял :)))

Иначе сега разгледах архивите. Оказва се, че регламентът е бил следният: при победа се начисляват 2 точки, при равенство се изпълняват дузпи и победителят печели точка, загубилиият си отива с празна кошница.


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Балканското "ел класико" наближава...   |   15.11.2012 13:41


Тези дни отново изтече информация за критичното финансово състояние на Звезда. Клубът дължи над 60 млн. евро и май единственият изход е обявяване на фалит и започване от нулата. Бившият вече президент подаде оставка и сега легендата Джаич е този, които се е наел да спасява положението. Щяла и да се търси и подкрепата на държавата - видиш ли, Звезда бил прекалено голяма сръбска марка, за да бъде оставена на произвола на съдбата от местните власти. Тъпа работа...


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Балканското "ел класико" наближава...   |   15.11.2012 15:44


Мейджър написа:
Тези дни отново изтече информация за критичното финансово състояние на Звезда. Клубът дължи над 60 млн. евро и май единственият изход е обявяване на фалит и започване от нулата. Бившият вече президент подаде оставка и сега легендата Джаич е този, които се е наел да спасява положението. Щяла и да се търси и подкрепата на държавата - видиш ли, Звезда бил прекалено голяма сръбска марка, за да бъде оставена на произвола на съдбата от местните власти. Тъпа работа...


Аз каквото четох в нашите медии (демек не го считам за 100% истина), е че и Партизан били на тоя хал и държавата щяла да спасява и двата отбора като им налее 50-60 милиона. :dunno:

Тотална малоумщина ако го направят. Да им пратим БББ, да има намери 2-3 спонсора и готово.

бтв. Великият Газпром нали спонсорирал Звезда?

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Балканското "ел класико" наближава...   |   16.11.2012 01:31


За Партизан не съм се интересувал, но сигурно е вярно. Иначе за Газпром - вярно е и даже си пребоядисаха едната трибуна на "Мала Маракана" в бяло и синьо и надпис "Газпром", но не виждам да са цъфнали и вързали. Вероятно обикновен спонсорски договор, който не може да покрие и 1/10 от дълговете. Просто си разсъждавам на глас...


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Балканското "ел класико" наближава...   |   19.11.2012 01:11


Много голяма Звезда!!!

Головете: http://www.youtube.com/watch?v=KmbP6tdacfY

Малко от атмосферата преди мача: http://www.youtube.com/watch?v=47TYWGwQcVQ

Йеби гробаре!!! http://www.youtube.com/watch?v=p-pTJWk2XZQ

:ludnica: :ludnica: :ludnica:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Балканското "ел класико" наближава...   |   19.11.2012 05:22


Делиите са луди :ludnica:

Гледах го вече мача. Хареса ми, въпреки, че беше малко муден. По принцип това велико дерби се обезличи последните години, но за разлика от ЦСКА - Левски поне има атмосфера, а отборите се раздавай до край и се опитват да играят футбол. :-)


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Балканското "ел класико" наближава...   |   19.11.2012 14:06


Diavolo написа:
Делиите са луди :ludnica:

Гледах го вече мача. Хареса ми, въпреки, че беше малко муден. По принцип това велико дерби се обезличи последните години, но за разлика от ЦСКА - Левски поне има атмосфера, а отборите се раздавай до край и се опитват да играят футбол. :-)

Не бе лош мача, аз второто гледах.
Да отбележа, че от всички на терена имаше един-единствен чужденец - нашия Иванчо!
Звездашите имат 1 (един) брой - бразилче, гробарите - 5. Екс-Юго не ги броя за чужденци, но така или иначе сумо-сумарно са 4-5 общо в двата отбора. Простата математика показва над 80 % родно производство! И това рано или късно ще даде плод!


 
(CDLM Blue Power)
Аватар

Регистриран на: 20.08.2012 19:25
Мнения: 7526
Местоположение: зад ужасно висок зид
Отговори с цитат
Мнение  Re: Балканското "ел класико" наближава...   |   19.11.2012 15:18


Vendome написа:
Shifter написа:
Мейджър написа:
Иначе турците са номер едно в Европа ... :)))

Турция не е в Европа - географски, културно, политически :-P Футболно горе-долу го докарват, но пак са си диваци. Иначе ако това дерби беше в началото на декември, можеше и да направим някаква врътка - ти да си ходиш на него, аз на концерта на Кренбърис - като гледам обаче май и двамата изпускаме.


Политически към момента си е баш в Европа, в много отношения дори повече от нас, географски част от Европа, културно, зависи коя част на Турция и какво разбираш под "културно", ако визираш религия, със сигурност, но в много други отношения пак са повече европейци от нас.


Това четохте ли го? Добро е:

http://vasilkolev.blogspot.com/

_________________
Изображение

Maybe I’m a phantom. Then again, maybe not. A phantom can’t hurt you.


 
WWW
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Балканското "ел класико" наближава...   |   19.11.2012 18:43


Между другото, един интересен факт - по времето, когато Партизан доминирал в Югославия и е играл финал за КЕШ, ръководител на клуба е бил ......................Франьо Туджман :)

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 20 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг