Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 00:28



Отговори на тема  [ 155 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
UEFA Nations League 2018/2019 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
 UEFA Nations League 2018/2019   |   19.07.2018 01:25


Тема за новото отроче на УЕФА.
Ако правилно съм разбрал всичко...


Лигата на нациите е преди всичко приятелски турнир с едно малко НО ;-)


1)
Този турнир основно ще замества оттук-нататък приятелските мачове, но така е замислен да е по-интригуващ от обикновените ни и до болка познати контроли, защото ще има награден фонд, защото ще има групова фаза, директни плейофи, изпадащи и класиращи се отбори в по-горна или долна лига и най-вече защото в крайна сметка ще води и до евентуално класиране за ЕВРО 2020!
Срокът за провеждане на купата на нациите ще бъде: 06.09 - 20.11.2018 г. - групова фаза + 05-09.06.2019 г. - финална фаза касаеща само отборите от Лига А (топ нациите)

2)
Така, значи 55-те страни членки на УЕФА (след анексирането на Косово) се разделят на 4 лиги според силата/коефициентите на нациите, като всяка една лига ще разполага с 4 подгрупи

3)
Общият награден фонд е следният
Лига А - 1.5 млн. евро
Лига B - 1 млн. евро
Лига C - 750 хил. евро
Лига D - 500 хил. евро

Победителите от всяка една група в лигите ще получава тази сума умножено х 2
Победителите от Лига А продължават във финалния етап, където наградният фонд е следният:
Победител - 4.5 мл. евро
Финалист - 3.5 млн. евро
3 място - 2.5 млн.
4 място - 1.5 млн.

4)
Има значение за тези, които се класират в по-горна лига, защото ще получават повече пари от УЕФА, да не говорим за ТВ рейтингите, защото страните ще мерят сили с грандовете на стария континент.

5)
Има значение всяко едно класиране всъщност, защото според крайното класиране във всичките 16 групи в четирите лиги ще се формират и отборите при жребия за определяне на групите за същинските квалификации за ЕВРО 2020 (които няма да стартират по традиция есента след световното, а в отрязъка - 21.03.2019 - 19.11.2019). По този начин ще се определят 20 отбори участници на ЕВРО 2020 (нито една страна няма да придобие право за директно класиране, защото реално няма да имаме домакинство), а останалите 4 ще се определят от плейофите/баражите, които пък ще са следствие на нововъведената Лига на нациите.

6)
Самата Лига на нациите ще си има своеобразен апотеоз с полуфинали и финал (това касае само лига А или елита) за определянето на нейния победител. Победителят обаче ще е само за чест и слава + пари от УЕФА, без да получава директно класиране за ЕВРО 2020

7)
Лигата на нациите ще се намеси буквално в класирането за ЕВРО 2020, формирайки така добре познатите ни плейофи. Т.е. (ако правилно съм разбрал, четейки ферманите по диагонала): Всяка една от лигите (А/Б/Ц/Д) ще изпрати победителите от четирите групи в т.нар. финален плейофен етап за класиране на последните 4 отбора за ЕВРО 2020. Има обаче една уловка. Ако отбор класирал се директно за еврото посредством своята класическа квалификационна група, то ще освободи място за по-слабо класирал се отбор след него. Например Германия се е класирала за ЕВРОТО след класиране на едно от първите две места в своята квалификационна група, а също така се е класирала първа и в своята група от Лигата на нациите. То тогава доколкото аз разбрах мястото и ще бъде заето от некласирал се отбор с най-добрия точков актив измежду отборите в цялата съответна лига и т.н. в низходящ ред.
Датите на плейофите ще са: 26.03 - 31.03.2020 г.

8)
Вземете насериозно този турнир, защото се дава шанс на по-малките нации, защото от УЕФА възлагат големи надежди на този турнир, широко го рекламират и като цяло от УЕФА и ФИФА искат да засилят интереса и влиянието към националните отбори както беше преди много години. И най-важното, Дявола ще застъпи широко тези мачове в предстоящата Мания, така че най-малкото заради това бъдете добре подготовени! :devil:


И така пак повтарям, 4 лиги, като всяка ще с 4 групи. Победителите от Лига А отиват на полуфинали и финал за слава, пари и тенеке.
Последните в класирането във всяка една от четирите групи изпада в по-долното ниво и съответно, победителите в групите от долните лиги се изкачват нагоре. Т.е. Гибралтар хипотетично след 3 цикъла може да играе при големите сили в Лига А. :-D
* Играе се на разменено гостуване и с точкова система.
Болдвам моите фаворити във всяка една група на прима виста

Лигите и отборите

Лига A
Германия, Португалия, Белгия, Испания, Франция, Англия, Швейцария, Италия, Полша, Исландия, Хърватия и Холандия

Група 1
Германия, Франция и Холандия
LOL :helpless:

Група 2
[bБелгия[/b], Швейцария и Исландия

Група 3
Португалия, Италия и Полша

Група 4
Испания, Англия и Хърватия
LOL :helpless:


Лига B
Австрия, Уелс, Русия, Словакия, Швеция, Украйна, Ейре, Босна и Херцеговина, Северна Ирландия, Дания, Чехия и Турция

Група 1
Словакия, Украйна и Чехия
братско дерби!

Група 2
Русия, Швеция и Турция
Хммм :-)

Група 3
Австрия, Босна и Херцеговина и Северна Ирландия

Група 4
Уелс, Ейре и Дания
LOL :helpless:

Лига C
Унгария, Румъния, Шотландия, Словения, Гърция, Сърбия, Албания, Норвегия, Черна Гора, Израел, България, Финландия, Кипър, Естония и Литва

Група 1
Шотландия, Албания и Израел

Група 2
Унгария, Гърция, Финландия и Естония

Група 3
Словения, Норвегия, България и Кипър
Длъжни сме да вземем 1-то място в тази слаба група! :devil:

Група 4
Румъния, Сърбия, Черна Гора и Литва
Тук ще е съседска сеч!

Лига D
Азербайджан, Македония, Беларус, Грузия, Армения, Латвия, Фарьорските острови, Люксембург, Казахстан, Молдова, Лихтенщайн, Малта, Андора, Косово, Сан Марино и Гибралтар

Група 1
Грузия, Латвия, Казахстан и Андора

Група 2
Беларус, Люксембург, Молдова и Сан Марино

Група 3
Азербайджан, Фарьорските острови, Малта и Косово

Група 4
Македония, Армения, Лихтенщайн и Гибралтар



* И най-важното за десерт. Наистина се дава шанс на малките, защото всяка една от четирите лиги ще има свой представител на ЕВРО 2020 г.
Т.е. ако все още не са се класирали в групите си, то това ще е последният шанс.
Всяка лига (А/Б/Ц/Д) има 4 групи и победителите в тези групи отиват на тези плейофи (ако са се класирали вече по класическия начин, то следващия по ранкинг/класиране в лигата ще заеме мястото), като няма да има силни срещу слаби, кръстоски и пр. между самите лиги. Т.е. по 1 отбор от групите А/Б/Ц/Д ще се класира директно за европейското първенство или общо 4 отбора, така ще се формира и пълната квота за Еврото --> 20+4 =24!
Първо ще има полуфинали на разменено гостуване и след това директен финал, като домакина ще е един измежду четирите полуфиналисти и ще се определи след жребий.
Отборът с най-добър точков рейтинг ще играе срещу този с най-лошия точков актив от класиралите се. Това ще е единият полуфинал, а другият ще е между отборите с втори и трети точков показател.

Не знам дали ви стана ясно от цялата тази каша... :-D
Допреди малко не знаех почти нищо за този турнир освен нашата група, въпреки че се шумя доста, ама си викам нека мине световното, всичко станало е не заден план. И днес реших да потърся инфо в някоя наша медия. Естествено чиста загуба на време, нищо не открих и реших да се занимая с огромните чаршафи на официалния сайт и уикипедията.
Стрейнджъре, ако има нещо неправилно моля за корекции, защото ти обикновено си по схеми, ранглисти, коефициенти и пр. и пр. що касае международния футбол.


:football:


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: UEFA Nations League 2018/2019   |   19.07.2018 09:49


Само с коефициентите на евротурнирите съм се занимавал, а и там ранкингът все повече се обезсмисля, например - преди влизах в сайта на Касиес по няколко пъти на седмица, понякога и на ден в периода от април до август, когато коефициентите имат най-голямо значение, сега влизах през май или юни, когато писах за българските участници и това е.

Иначе, нещата май са циклични. Преди 25+ години националните отбори бяха много по-важни от клубните, евро- и световните първенства бяха фокусът на интереса на феновете. След това, с началото на свръхкомерсиализацията на клубно ниво, интересът се измести към Шампионската лига. Сега, може би във връзка с лекото възраждане на национализмите, и поради пресищане от комерсиалното, имам чувството, че интересът отново се връща към националните отбори. Това световно беше най-вълнуващо от години насам.

В тази връзка и Лигата на Нациите може да бъде успешен формат, предполагам, че УЕФА ще задължи всички клубни отбори да пускат играчите си за тези мачове, не виждам причина футболът да не е на добро ниво.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: UEFA Nations League 2018/2019   |   05.09.2018 22:08


БНТ са закупили правата за новия турнир на УЕФА, който се чака с голям интерес поне от прочетеното из топ форумите.
Утре освен задължителния мач на нашите срещу Словения ще дават и Германия - Франция. След това обзор и репортаж от останалите мачове и така всеки ден когато има мачове от турнира.

:football:


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: UEFA Nations League 2018/2019   |   05.09.2018 22:37


Diavolo написа:
БНТ са закупили правата за новия турнир на УЕФА, който се чака с голям интерес поне от прочетеното из топ форумите.
Утре освен задължителния мач на нашите срещу Словения ще дават и Германия - Франция. След това обзор и репортаж от останалите мачове и така всеки ден когато има мачове от турнира.

:football:


Ми не знам кои са топ форумите, ама като чета за играчи които даже и отказват участие не бих бил такъв оптимист и ентусиаст. Това което и се случва с Дания също буди тревога. Не мисля, че този третостепенен турнир ще предизвика чак такъв интерес, но да една идея по-добре от приятелски мачове. Има и още един момент, който никой не видях да коментира. В момента сме в цикъл квалификации за ЕП и този турнир ще дава класиране, особено за по-малките отбори, но след 2 години при цикъл СП, какъв ще е стимулът?

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: UEFA Nations League 2018/2019   |   05.09.2018 22:43


Отказват участие, защото имаше световно и повечето звезди са уморени, но има достатъчно добри играчи, които да играят за честта на родината си.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: UEFA Nations League 2018/2019   |   05.09.2018 22:51


Поне към момента не съм много сигурен, че това е дългосрочен проект. Носят се слухове, че покрай специфичния формат на ЕП 2020 били зейнали доста дупки в календара и затова от УЕФА решили да спретнат този турнир.

Според мен ще искат да видят какъв е приемът на турнира и евентуално квалификациите за СП 2022, а и по-нататък да бъдат вплетени в следващите му издания. Освен това могат да го използват като коз срещу ФИФА в битката за финални квоти. Ако се разработи, би могъл да се превърне в надеждно средство за извиване на ръце, а защо не и сериозна алтернатива на СП.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: UEFA Nations League 2018/2019   |   06.09.2018 19:50


bai Momchil написа:
Diavolo написа:
БНТ са закупили правата за новия турнир на УЕФА, който се чака с голям интерес поне от прочетеното из топ форумите.
Утре освен задължителния мач на нашите срещу Словения ще дават и Германия - Франция. След това обзор и репортаж от останалите мачове и така всеки ден когато има мачове от турнира.

:football:


Ми не знам кои са топ форумите, ама като чета за играчи които даже и отказват участие не бих бил такъв оптимист и ентусиаст. Това което и се случва с Дания също буди тревога. Не мисля, че този третостепенен турнир ще предизвика чак такъв интерес, но да една идея по-добре от приятелски мачове. Има и още един момент, който никой не видях да коментира. В момента сме в цикъл квалификации за ЕП и този турнир ще дава класиране, особено за по-малките отбори, но след 2 години при цикъл СП, какъв ще е стимулът?


чета съставите на Германия - Франция и ако наистина са такива са си баш баш титулярите …


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: UEFA Nations League 2018/2019   |   06.09.2018 20:19


Щом Краев е титуляр, ще ги :wave: мачкаме тия дървари


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: UEFA Nations League 2018/2019   |   06.09.2018 20:36


Аха, Балета е прав. А все пак става въпрос и за не малко пари, а и за чест и слава при най-добрите.
Докато в Лиги Ц и Д си е направо на живот и смърт, защото да ви кажа за тези отбори по-лесно могат да се класират през Лигата на нациите отколкото през традиционните квалификационни групи, където ще е по-тежко, защото ще имаш поне два много по-добри отбори в групата...

Хайде лъвчета. Българи юнаци! :devil:


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: UEFA Nations League 2018/2019   |   06.09.2018 20:54


Кажи ми че не съм виртуоз сега :-)


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: UEFA Nations League 2018/2019   |   06.09.2018 21:46


;-)

Страхотен гол на Краев, красота. За съжаление нищо съществено след това. Голът на словенците бе след майсторско центриране, не може да виним защитата. Това е перфектното центриране във футбола, така се прави. Празен стадион, словенците са си така, те се интересуват главно от ски.

Гледам още мачовете на Франция и Уелс. Драконите мачкат брутално ирландците, като можеха да вкарат и 5 гола. Гарет Бейл какъв гол заши, красота. :yes:
Алианц Арена в Мюнхен е пълен ама публиката е като на театър, а може би точно това и заслужават каските на Йоги. Немците нищо ново. Пак са с умрелата тикитака. Трябваше да разкарат отдавна изчерпания сополоядец ама нека си го държат, халал да им е. Уж контролират играта и имаха доста корнери ама нямат никакви положения. Франция играе на ходом за 0-0 без много напрягане. В последните 10 минути вдигнаха малко оборотите и немците веднага се видяха в чудо. Две хубави положения за французите, едното на Жиру с глава, другото след бърза скоростна атака ама малко не достигна след петичката на Жиру. Като цяло обаче това 0-0 е заслужено, защото и двата отбора играят най-вече за да не получат гол и няма никакви рискове. Ако нещо не се промени така и ще си завършат. Не виждам как каските ще вкарат гол. Мача е 0-1/0-0 в зависимост от това дали на франсетата ще им се играе второто.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: UEFA Nations League 2018/2019   |   06.09.2018 22:50


Супер, 3 точки като гости, а ние точно като гости играем слабо по традиция. А бием ли и Норвегия в неделя ще имаме 6 точки и рано, рано ще дръпнем в класирането. Целта е ясна - 1-то място, което е просто задължително. :-)
Много хубав пас на Ивелин Попов за втория гол на Божо, но там да благодарим и на словенския вратар. Иначе играч на мача - Пламен Илиев. Страхотни спасявания. Браво и на Бодуров, раздаде се.

Французите потърсиха гола в началото на второто и Гризман имаше две положения (първото бе по-чисто, но и не го отигра добре), но Нойер спаси. След това обаче каските вдигнаха оборотите и на свой ред потърсиха гола, но Ареола спаси световните шампиони с фантастични намеси след удари на Ройс, Хумелс и Гинтер. Каските надиграха французите второто полувреме и могат да съжаляват като цяло. Франция разочарова, очаквах повече от тях, но явно не им се играеше нещо. Обяснимо донякъде де, а и все пак 0-0 като гост в Мюнхен е ОК.


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: UEFA Nations League 2018/2019   |   06.09.2018 23:18


интересно турнирче нещо като ШЛ че от тия приятелски мачове няма много файда, само правилата са много сложни за мен и хич не ги четох, ще го следя мач по мач и ще ми се изяснят, иначе гледах германия-франция очаквах повече, но въпреки че свърши 0-0 не бе чак такава скука и двата отбора имаха положения и трябваше 1-1 ппоне да свърши, но немците с пърдецка и изхабените мюлер и крос нищо добро не ги чака.
айде вернер се стара много тоя мач въпреки че хич не го харесвам, а франсетата надменно подходиха и даже заслужаваха да загубят, мбапе много се взе насериозно с тия маймунджолъци, то не бяха петички, обръщалки а пък последните 20 мин се скри буквално, а точно тогава немците ги размазаха но вратаря спаси поне 3 гола по-добър е тоя ареола от лорис май, на оня щяха да му вкарат поне едно положение :laugh:


Последна промяна juve на 06.09.2018 23:19, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: UEFA Nations League 2018/2019   |   07.09.2018 00:15


bai Momchil написа:
ама като чета за играчи които даже и отказват участие не бих бил такъв оптимист и ентусиаст. Това което и се случва с Дания също буди тревога. Не мисля, че този третостепенен турнир ще предизвика чак такъв интерес, но да една идея по-добре от приятелски мачове. Има и още един момент, който никой не видях да коментира. В момента сме в цикъл квалификации за ЕП и този турнир ще дава класиране, особено за по-малките отбори, но след 2 години при цикъл СП, какъв ще е стимулът?


Аз само за Крищяну знам със сигурност. Кои са тези много играчи, които отказвали участие? Защото във всички днешни мачове, всички отбори излязоха с най-доброто което имат (без контузените естествено). Та само Роналдо публично обяви, че няма да играе за Португалия за купата на нациите, защото иска да даде всичко от себе си за Ювентус, може би и защото не му потръгна и не може да се сработи нещо (то в серия А защитниците не си поплюват много, много, това не е Примера) със съотборниците в Юве, а може и да не му се играе срещу Италия, където има доста негови колеги от Юве, не знам и аз точно. Но не може да го виним, защото той даде страшно много за Португалия (никой не е давал повече всъщност), а и ще се включи в същинските квалификации. Не се е отказал от националния все пак.
Какво за Дания. Да не се е случило нещо скандално, за което да не съм чул? Или визираш срамната загуба от Словакия? Ама това си беше чиста контрола, а не част от турнира. В неделя съм сигурен, че ще видиш съвсем различна Дания.

Иначе турнира е обявен да се играе през 2 години. Т.е. на всеки две години. Следващото издание ще е през 2020/2021 г. Стимулът ще е пари, чест, класиране в по-горна група и обиграване. Виж когато става въпрос за турнир, дори и по канадска борба да е, винаги има повече интрига. Не знам коя умна глава измисли тази купа на нациите, но това е едно от най-оригиналните хрумвания от години.

Прав е и Швабата да визира тук и политика и интереси и начини за лавиране из световната футболна политика.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: UEFA Nations League 2018/2019   |   07.09.2018 00:24


Иначе да отбележим кошмарния дебют за Мъри начело на Казахстан. Пред пълен стадион и кърваво дерби с Грузия, казахстанците загубиха с 0-2, като втория гол бе доста нелеп. Лош старт за българския Моуриньо. :-D

Чехия и Украйна на едно малко, кокетно и пълно стадионче играха много открит футбол, като мача можеше да завърши и 2-4. Имаше много здрава агитка от Украйна. Украинците имат много добър отбор в момента и трябва да се внимава с тях. Марлос (натурализиран бразилец от Шахтьор) ги направи разногледи чехите.


извън купата на нациите имаше три по-интересни контроли

Уесли Снайдер направи своя бенефис. Легендата с рекордните 134 мача за лалетата окончателно се сбогува, а оранжевите биха с 2-1 Перу ама с много късмет, като цяло перуанците по-добре играха.
Австрия с А отбора би 'Б' отора на Швеция с 2-0, а топ мача беше между Португалия и Хърватия и логично завърши 1-1 с голове на Перишич и Пепе, като и двата отбора играха с голяма част от титулярите си.


Утре топ мачовете са:

Италия - Полша - пряко по БНТ 2. Форза адзури. Бепе Манчини започва с офанизвата, която ще доведе до евро и световна титла в близките 4 години! :devil:
Турция - Русия - пряко по БНТ HD

Има още два любопитни мача: Албания - Израел и Румъния - Черна гора.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: UEFA Nations League 2018/2019   |   07.09.2018 00:38


Дяволе, как така не си чул за Дания? Има скандал между федерацията и синдиката на футболистите, които не могат да се разберат нещо за имиджовите права (не четох в детайли, ама май федерацията иска да прави разни рекламни кампании, които са в противоречие с личните спонсорски договори на играчите) и докато не се разреши професионалните футболисти не могат да играят в националния (трябвало да подпишат някакъв колективен договор за да могат да играят, а предишния бил изтекъл). Поради това датчаните на пожар събраха разни аматьори и състезатели по футзал и с тях играха в контролата вчера, както и ще играят следващия мач, а треньор не им е Харайде, а Джон Йенсен.

П.С. Откъде го измисли това "Бепе" на Манчини?


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: UEFA Nations League 2018/2019   |   07.09.2018 01:47


Не го знаех, нямам време за много футболни и спортни сайтове, защото следя много неща, общо взето повечето неща ги научавам от форумите.
А иначе това което се е случило е много лошо, но няма нищо общо с купата на нациите.

п.п. А не знам, в бързината галено от Роберто, ама като се замисля това е галено по-скоро за Джузепе, а може и да е така и за Роберто, не виждам да е важно или от значение, че да ме питаш, просто вечено бързам и нянам време за обмисляне, редакции и пр.


Последна промяна Diavolo на 07.09.2018 01:49, променена общо 1 път



 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: UEFA Nations League 2018/2019   |   07.09.2018 07:34


По-принцип си прав, няма общо с лигата на нациите, но ако беше квалификация се съмнявам да бойкотираха. Както и да е, така или иначе се размина бойкота. Иначе четох и за някой друг, който също като Роналдно искаше да се "концентрира". Не помня кой беше обаче. При словенците и там имаше 2-3 липсващи. Някой от тях уж с контузии ама...

Както и да е - турнира определено е по-добър от контроли. Аз друго нещоп се сетих - последните 4 квоти за ЕП, 16-те отбора които ще участват ще се разделят на 4х4. Тези 4 потока смесени ли ще бъдат? Въпроса ми е 4-те отбора от Лига Д ще ги размесват ли или те ще излъчат финалист на ЕП?

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: UEFA Nations League 2018/2019   |   07.09.2018 12:47


Като гледам реакцията на нашите тюфлеци, ще каже човек, че невероятен успех е постигнат. То не са снимки, високопарни изказвания напудрени с патриотични слова. А реално не играхме кой знае какво, даже на моменти имаше яко опълчение. Явно още в неделя ще се издъним.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: UEFA Nations League 2018/2019   |   07.09.2018 14:36


bai Momchil написа:
Както и да е - турнира определено е по-добър от контроли. Аз друго нещоп се сетих - последните 4 квоти за ЕП, 16-те отбора които ще участват ще се разделят на 4х4. Тези 4 потока смесени ли ще бъдат? Въпроса ми е 4-те отбора от Лига Д ще ги размесват ли или те ще излъчат финалист на ЕП?


Тц, няма да има размествания и кросовъри ;) И точно това е хубавото, че на ЕП 2020 със сигурност ще има представител на Лига Д. Този турнир идеята му е да по-състезателен и комерсиален, но и да се дава шанс на по-малките нации, което не се правеше досега. С една дума, за да стане ясно: Всяка една от лигите (А, Б, Ц, Д) ще имат по един техен представител на европейското след 2 г.

п.п. Да разбирам, че са се помирили в Дания, супер :)


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 155 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг