Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 00:28



Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа 
Автор Съобщение
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа   |   18.08.2018 15:15


SUBXERO написа:
Diavolo написа:
... зад Байерн е най-голямата провинция и една от най-богатите и гъстонаселени такива (Бавария)...

Дяволе, пак посягаш сляпо към клишета. Я ми кажи ако обичаш, как точно Бавария стои зад Байерн и как им помага? Крайно съм любопитен да разбера!


Предполагам, защото Дявола не е излизал от България и само на четене и форуми го кара. Иначе постингите им с Балета са уникални, абсолютно зомбиране ( абе що не са в един отбор деа ) ... Колкото по темата, Байерн наистина са монополисти в Германия, Бавария е най-богатата провинция и тия скубат всичко и са монополисти!

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа   |   18.08.2018 15:17


Diavolo написа:
Balleta написа:
...и това го казваш, като фен на отбор, чийто президент и собственик години наред бе най-големия мафиот в Италия, човек потънал във финансови измами …. то се вижда след него за какво иде реч ….. :wave: :-P

Милан е единствения отбор който е имал едновременно за собственик - президента на страната си, а за главен мениджър - шефа на италианското БФС :wave:


Е и? Не виждам това да помогна с нещо на Милан в дългосрочен план. Берлускони изгради този велик Милан, но и благодарение на него и бляскавите му успехи стана и премиер за първи път 1994 г. когато Милан помете Барселона в Атина. Италианците вярваха в приказката за пепеляшка и Милан и за това, че патрона на ''Форца Италия'' ще изведе и Италия до блясъка и успехите на клубния Милан. Имаше моменти в които ''Ил кавалере'' бе недосегаем и като Бог за бедните италианци, но реално не промени с почти нищо стандарта на Италия и рецесията си е все така факт. Поредният мафиот и мошеник възползвал се от наивността на хорската маса. Въпреки, че Берлускони с трите си мандата е най-дългогодишният министър-председател в историята на Италия, той никога нямаше да стане това ако не бе онзи Милан. Той създаде този легендарен Милан, възползва се от славата и недосегаемостта му, а после уби собственото си дете. Между другото именно забежките на Берлускони в политиката пречиха на клуба, който бе под постоянни заплахи и взор на опозиция и врагове, а самият Берлускони дори се оттегляше от клуба и с нищо реално не помагаше. Началото на края за Милан дойде именно при третия му мандат. А първата по-сериозна криза (айде по-скоро спад по кривата) бе именно след като стана премиер за първи път през 1994 г. Също така Милан не се спаси от Калчополи въпреки ''държавните протекции'' Да, не пострада колкото Ювентус, но пак го отнесе и това наказание върна отбора с няколко години назад като етап на развитие. Тогава от цялата тази картинка се възползва Интер на Морати.
Истината е друга и историята на Милан и на Берлускони е много показателна. И Милан и Интер са имали своите периоди, но те са били на цикли, никога не го е имало истинското постоянство и постоянно присъствие. Флагманът в Италия винаги е бил е и ще бъде - Ювентус! Защото те са отбора на държавата и винаги са били. Защото всеки знае, че ФИАТ е Италия и обратното също е вярно. Говорим за 100+ г. традиции, които са страстнали в своеобразна симбиоза. И в най-тежките си години, Ювентус е имал гръб и в дългосрочен план позитивните периоди и цикли са смазващо преобладаващи на фона на лошите такива (няма как да няма лоши в нито един световен спортен клуб). По същият начин зад Реал винаги е стояла цялата държавна мощ на Мадрид <->Испания, зад Барса винаги е била и ще бъде супер мощната и най-богата Каталуния, зад Байерн е най-голямата провинция и една от най-богатите и гъстонаселени такива (Бавария). Барселона само за един цикъл от 10 години грубо постигна почти толкова колкото един велик Милан стоически гради и се бори за 50 години. И ако се погледне в дългосрочен план, Милан отново е губещ. Милан ще се надява на поредния могъщ благодетел, който я дойде я не, а кога ще стане това само един Господ знае, защото няма приемственост, няма гръб, няма цяла една идеология, която да се крепи зад името на клуба.



...е и ....целия ти пост е потвърждение на това, което ти намекнах - Милан стана велик клуб и голям гранд, благодарение на финансовата мощ на Берлу и всичките му корупционни схеми - финансови, политически, медийни.

Берлу беше цялата държава - държеше медиите, държавата, БФС-то ... айде там и Юве е с голяма тежест, но едните ги пращат в Б другите им взимат само 6 точки ... Идеята е, че подигравателно хвърляш някакви клишета за заеми, а не виждаш очевадни неща в собствения си отбор ...


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа   |   18.08.2018 15:19


TheExorcist написа:
SUBXERO написа:
Diavolo написа:
... зад Байерн е най-голямата провинция и една от най-богатите и гъстонаселени такива (Бавария)...

Дяволе, пак посягаш сляпо към клишета. Я ми кажи ако обичаш, как точно Бавария стои зад Байерн и как им помага? Крайно съм любопитен да разбера!


Предполагам, защото Дявола не е излизал от България и само на четене и форуми го кара. Иначе постингите им с Балета са уникални, абсолютно зомбиране ( абе що не са в един отбор деа ) ... Колкото по темата, Байерн наистина са монополисти в Германия, Бавария е най-богатата провинция и тия скубат всичко и са монополисти!



Аз от тебе нещо сериозно с разсъждения и реални факти не съм видял, само лигавене и клишета .... кое е замбиране бе паляк ???


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа   |   18.08.2018 15:31


Чакай ся, стига с тия легенди, че Дезертьора сам бил Испания. Първо не ги би. Второ два от головете му бяха от статични удари (не че Гризман не вкара и той половината от дузпи де), третият след груба вратарска грешка. И какво като е вкарал хетрик на Испания? То и Саленко е вкарвал 5 гола в един мач на свтовно ама какво от това?

Гледат се трофеите и приноса към тях при даването на топката. До момента имаме 1 ШЛ за Дезертьора. срещи 3 титли за Гризман. Аз за какво се дразня на тая тенекия и от кога ви говоря, че е безумна. Само Дезертьора и Хипо до втръсване. Все едно Рамос и Модрич имат по малка заслуга за успехите на Реал или пък Шави и Иниеста като рулираха с Барса. Тотално се пренебрегват останалите постове и гледаме кой колко гола има. Приноса не е само в головете.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа   |   18.08.2018 15:47


bai Momchil написа:
Понеже Спърсчето пита за Гризман, а и спора с Балета е майсторски (умишлено не казвам гросмайсторски, щото Анфо не се е включил, а той има какво да каже по-въпроса, но е доста зает тия дни покрай фалита на едни мутренски застрахователи), моето мнение е следното:

1. Гризман и на мен ми се издигна в очите с оставането му в Атлетико. Достойна проява, че не отиде в Барса да печели тенекии.

2. Постъпката му с Варан и колажа с Рамос. Отстрани изглежда грозно, но не знаем подробностите. Може да си имат някакви закачки с Рамос, да се познават и да се бъзикат. Не можем да знаем каква е предисторията. Същото и с Варан. Не му подаде ръка, ама ако Гущера го е напсувал примерно на финала или се е изгаврил с него? От друга страна на световното показа голям респект към Уругвай, заради корените му, постъпка достойна за уважение, а срещу нея получи хейт и хранилка от зъбът Суарес.

3. Сравнението с Мбапе. Тоя младеж се помисли за голямата работа и аз лично очаквам да се самозабрави и да тръгне надолу. Не можаха да го предпазят от звездомания, а и той е достатъчно прост за да се усети. За момента Гризман е много много преди него, колкото до световното, може би приноса им е еднакъв, нищо че Гризман вкарваше от дузпи, все пак беше ключова фигура, Към Мбапе прехласването беше заради скоростта която развиваше, особено при онзи гол с Аржентина май беше. Лично ми мнение е 50:50 принос на Световно, но цялостно съм за Гризман.

4. Сравненията с Рамос - чушка с домат сравняваме. Няма как да се каже кой е по-добър игрчи на коренно различни постове. Определено Рамос е много по-успешен, ако това има някакво значение за спора.

5. Сравненията с Модрич. Модрич ми е слабост и такива играчи като Модрич са наслада и диамант за футбола. Такива като Гризман с лопата да ги ринеш, такива като Модрич трудно се намират. Твърдо за Модрич тука.

6. Сравненията с Дезертьора - предимство за Дезертьора. Доста по-важен и ключов играч, постигнал повече. Единствено характера му е доста по-отвратителен - егоцентричен и самовлюбен, но откъм чисто футболни качества Дезертьора печели.

Това ми е мнението.


Добре, че има и свестни мнения, като твоето и на Спърса, че тука яко се развоня на помия и тролене ....

1. Гризман и оставеното му в Атлетико - ако си проследил добре цялата история, Гризман до последно огъваше ръцете на Атлетико и с половин уста бе намекнал за Барса. След това реши да се прави на още по интересен и даимитира Леброн с някакво официално -решение, което да обяви ..пълен цирк за извиване ръцете на ръководството за по голяма заплата. Да не е луд да отиде при дребния и да е втора цигулка и да не знае ще играе ли или не ... там един Ибрахимович ( с класа над Гризманчо) не оцеля та той ли. И в крайна сметка двоен удар - увеличение на заплатата и 'герой' за това, че бил останал ....

2. Тука го играеш яко на сляпо - ако било имало закачка, ако това онова - един път еок, втори път е рецидив ...пъна палячовщина и комплексарщина

3. Мбапе е само на 19 - не е лесно да се справиш със звездоманията на тази възраст,когато цял свят говори за тебе и ставаш един от най-скъпите играчи. Но е далеч от лигавеното на Неймар и неговите забежки извън терена. Не съм чул скандали с Мбапе. Иначе си прав на Световното няха 50:50, но за мен неговите отигравания бяха по класни и водеха до убийствените атаки на Франция, впоследствие завършван и и от други играи - Погба, Гризман ...

4. тук няма какво да кажа - то е ясно, Рамос е на няколко дължини пред Гризман по успехи и последния не може да му стъпи на малки пръст. За постовете си е ясно, че са топ футболистии наистина няма как да се сравняват

5. За Модрич не разбрах каква е закачката, ако е кой е по добър то пак са несравними, но приноса на Модрич на Световното бе по голям от този на Гризман и не случайно бе избран за номер 1

6. И тук е ясно и няма никаква дилема ... няма какво да се коментира


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа   |   18.08.2018 15:51


bai Momchil написа:
Чакай ся, стига с тия легенди, че Дезертьора сам бил Испания. Първо не ги би. Второ два от головете му бяха от статични удари (не че Гризман не вкара и той половината от дузпи де), третият след груба вратарска грешка. И какво като е вкарал хетрик на Испания? То и Саленко е вкарвал 5 гола в един мач на свтовно ама какво от това?

Гледат се трофеите и приноса към тях при даването на топката. До момента имаме 1 ШЛ за Дезертьора. срещи 3 титли за Гризман. Аз за какво се дразня на тая тенекия и от кога ви говоря, че е безумна. Само Дезертьора и Хипо до втръсване. Все едно Рамос и Модрич имат по малка заслуга за успехите на Реал или пък Шави и Иниеста като рулираха с Барса. Тотално се пренебрегват останалите постове и гледаме кой колко гола има. Приноса не е само в головете.



..анджък де, приноса на Гризман е с пъти по малко ....тук малко става, като оная Златна топка с Рибери, абе какъв Рибери, какви глупости, само и само да се даде на някой друг извън "комерсиалната" двоица ...


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа   |   18.08.2018 17:59


Аз от тебе нещо сериозно с разсъждения и реални факти не съм видял, само лигавене и клишета .... кое е замбиране бе паляк ???[/quote]

Паляк си ти бе, клоун! ЕБИ СИ МАЙКАТА и не се занимавай с мене, ясно ли е? Ние се познаваме, може виртуално, с почти всички юзъри и се знаеме един вид дет се вика, а ти НИЩО не си казал за себе си!

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа   |   18.08.2018 18:14


TheExorcist написа:
Аз от тебе нещо сериозно с разсъждения и реални факти не съм видял, само лигавене и клишета .... кое е замбиране бе паляк ???


Паляк си ти бе, клоун! ЕБИ СИ МАЙКАТА и не се занимавай с мене, ясно ли е? Ние се познаваме, може виртуално, с почти всички юзъри и се знаеме един вид дет се вика, а ти НИЩО не си казал за себе си![/quote]


супер пич, айде със здраве, а малоумните си псувни си ги спести ...

сега се върни по горе, виж кой как почва, какви епитети ползва и какво казва и не ме занимавай .... :wave: Тука да не е лична драма да ти се обяснявам бе ...хахахахаха

П.П. И като си бръкнеш другия път в носа, пак пусни цяла тема за това .... :rofl: :wave:


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа   |   18.08.2018 18:30


Balleta написа:
TheExorcist написа:
Аз от тебе нещо сериозно с разсъждения и реални факти не съм видял, само лигавене и клишета .... кое е замбиране бе паляк ???


Паляк си ти бе, клоун! ЕБИ СИ МАЙКАТА и не се занимавай с мене, ясно ли е? Ние се познаваме, може виртуално, с почти всички юзъри и се знаеме един вид дет се вика, а ти НИЩО не си казал за себе си!



супер пич, айде със здраве, а малоумните си псувни си ги спести ...

сега се върни по горе, виж кой как почва, какви епитети ползва и какво казва и не ме занимавай .... :wave: Тука да не е лична драма да ти се обяснявам бе ...хахахахаха

П.П. И като си бръкнеш другия път в носа, пак пусни цяла тема за това .... :rofl: :wave:[/quote]

Нищо лично бе момче, както казах не те познавам! Аз единствено пожелавам здраве на хората, това е НАЙ-важно! Иначе бъдещето ще покаже предполагам! :-)

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа   |   18.08.2018 18:32


TheExorcist написа:
Balleta написа:
TheExorcist написа:
Аз от тебе нещо сериозно с разсъждения и реални факти не съм видял, само лигавене и клишета .... кое е замбиране бе паляк ???


Паляк си ти бе, клоун! ЕБИ СИ МАЙКАТА и не се занимавай с мене, ясно ли е? Ние се познаваме, може виртуално, с почти всички юзъри и се знаеме един вид дет се вика, а ти НИЩО не си казал за себе си!



супер пич, айде със здраве, а малоумните си псувни си ги спести ...

сега се върни по горе, виж кой как почва, какви епитети ползва и какво казва и не ме занимавай .... :wave: Тука да не е лична драма да ти се обяснявам бе ...хахахахаха

П.П. И като си бръкнеш другия път в носа, пак пусни цяла тема за това .... :rofl: :wave:


Нищо лично бе момче, както казах не те познавам! Аз единствено пожелавам здраве на хората, това е НАЙ-важно! Иначе бъдещето ще покаже предполагам! :-)[/quote]


...жив и здрав ... :cheers:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа   |   18.08.2018 19:16


Нищо подобно. Милан стана велик много преди Берлускони дори да помирише за политиката. И стана велик с играчите си, с играта си и с революционния начин на игра за времето си. Когато Берлускони се намеси в политиката отбора повече е страдал отколкото обратното.
Иначе извън темата Берлуто е революционер и в друг аспект. Той започна с гръмките трансфери и всъщност първият гаклактикос в историята и събирането на няколко златни топки започна именно при него и Милан. Той провлачи крак, който бе последван първо от Бернар Тапи и впоследствие от много други мултимилионери. Лошото е, че когато Милан изпадне в криза, то тя е много по-сериозна, заради всичко това което изписах вече.

Шваба не ми вади думи от контекста. Байерн е абсолютен задушаващ тумор за германския футбол и тяхната доминация в исторически план е много дори над това на Реал или Ювентус в своите страни. Едва ли е заради Бавария естествено, просто това е една сериозна причина наред с много други, като приемственост, история, традиции и пр. Нещата са сложни и не могат да се обяснят от никого с няколко изречения как се формират спортните династии в световния спорт. Първите и древни цивилизациите са възникнали най-вече заради водоеми в близост, е в спорта водема са парите и това да имаш опора/гръб за много години напред, особено в началото, когато историята в даден спорт се формира и се изграждат основите/традициите.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа   |   18.08.2018 19:28


[quote="Diavolo"]Нищо подобно. Милан стана велик много преди Берлускони дори да помирише за политиката. И стана

Милан е ВЕЛИК още много преди това, много преди мошеника! Още от 60-те има един играч на име Джани Ривера, баща ми го е гледал! Та така! :-)

_________________
Изображение


Последна промяна TheExorcist на 18.08.2018 19:29, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа   |   18.08.2018 21:33


Balleta написа:
bai Momchil написа:
Понеже Спърсчето пита за Гризман, а и спора с Балета е майсторски (умишлено не казвам гросмайсторски, щото Анфо не се е включил, а той има какво да каже по-въпроса, но е доста зает тия дни покрай фалита на едни мутренски застрахователи), моето мнение е следното:

1. Гризман и на мен ми се издигна в очите с оставането му в Атлетико. Достойна проява, че не отиде в Барса да печели тенекии.

2. Постъпката му с Варан и колажа с Рамос. Отстрани изглежда грозно, но не знаем подробностите. Може да си имат някакви закачки с Рамос, да се познават и да се бъзикат. Не можем да знаем каква е предисторията. Същото и с Варан. Не му подаде ръка, ама ако Гущера го е напсувал примерно на финала или се е изгаврил с него? От друга страна на световното показа голям респект към Уругвай, заради корените му, постъпка достойна за уважение, а срещу нея получи хейт и хранилка от зъбът Суарес.

3. Сравнението с Мбапе. Тоя младеж се помисли за голямата работа и аз лично очаквам да се самозабрави и да тръгне надолу. Не можаха да го предпазят от звездомания, а и той е достатъчно прост за да се усети. За момента Гризман е много много преди него, колкото до световното, може би приноса им е еднакъв, нищо че Гризман вкарваше от дузпи, все пак беше ключова фигура, Към Мбапе прехласването беше заради скоростта която развиваше, особено при онзи гол с Аржентина май беше. Лично ми мнение е 50:50 принос на Световно, но цялостно съм за Гризман.

4. Сравненията с Рамос - чушка с домат сравняваме. Няма как да се каже кой е по-добър игрчи на коренно различни постове. Определено Рамос е много по-успешен, ако това има някакво значение за спора.

5. Сравненията с Модрич. Модрич ми е слабост и такива играчи като Модрич са наслада и диамант за футбола. Такива като Гризман с лопата да ги ринеш, такива като Модрич трудно се намират. Твърдо за Модрич тука.

6. Сравненията с Дезертьора - предимство за Дезертьора. Доста по-важен и ключов играч, постигнал повече. Единствено характера му е доста по-отвратителен - егоцентричен и самовлюбен, но откъм чисто футболни качества Дезертьора печели.

Това ми е мнението.


Добре, че има и свестни мнения, като твоето и на Спърса, че тука яко се развоня на помия и тролене ....

1. Гризман и оставеното му в Атлетико - ако си проследил добре цялата история, Гризман до последно огъваше ръцете на Атлетико и с половин уста бе намекнал за Барса. След това реши да се прави на още по интересен и даимитира Леброн с някакво официално -решение, което да обяви ..пълен цирк за извиване ръцете на ръководството за по голяма заплата. Да не е луд да отиде при дребния и да е втора цигулка и да не знае ще играе ли или не ... там един Ибрахимович ( с класа над Гризманчо) не оцеля та той ли. И в крайна сметка двоен удар - увеличение на заплатата и 'герой' за това, че бил останал ....

2. Тука го играеш яко на сляпо - ако било имало закачка, ако това онова - един път еок, втори път е рецидив ...пъна палячовщина и комплексарщина

3. Мбапе е само на 19 - не е лесно да се справиш със звездоманията на тази възраст,когато цял свят говори за тебе и ставаш един от най-скъпите играчи. Но е далеч от лигавеното на Неймар и неговите забежки извън терена. Не съм чул скандали с Мбапе. Иначе си прав на Световното няха 50:50, но за мен неговите отигравания бяха по класни и водеха до убийствените атаки на Франция, впоследствие завършван и и от други играи - Погба, Гризман ...

4. тук няма какво да кажа - то е ясно, Рамос е на няколко дължини пред Гризман по успехи и последния не може да му стъпи на малки пръст. За постовете си е ясно, че са топ футболистии наистина няма как да се сравняват

5. За Модрич не разбрах каква е закачката, ако е кой е по добър то пак са несравними, но приноса на Модрич на Световното бе по голям от този на Гризман и не случайно бе избран за номер 1

6. И тук е ясно и няма никаква дилема ... няма какво да се коментира


Какъв беше толкова приноса на Модрич, освен че е най-известният играч на Хърватска? Почти ги провали срещу Дания. И двете му дузпи минаха на късмет. Нищо впечатляващо не игра като цяло.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа   |   18.08.2018 21:35


Balleta написа:
TheExorcist написа:
Аз от тебе нещо сериозно с разсъждения и реални факти не съм видял, само лигавене и клишета .... кое е замбиране бе паляк ???


Паляк си ти бе, клоун! ЕБИ СИ МАЙКАТА и не се занимавай с мене, ясно ли е? Ние се познаваме, може виртуално, с почти всички юзъри и се знаеме един вид дет се вика, а ти НИЩО не си казал за себе си!



супер пич, айде със здраве, а малоумните си псувни си ги спести ...

сега се върни по горе, виж кой как почва, какви епитети ползва и какво казва и не ме занимавай .... :wave: Тука да не е лична драма да ти се обяснявам бе ...хахахахаха

П.П. И като си бръкнеш другия път в носа, пак пусни цяла тема за това .... :rofl: :wave:[/quote]

При цялото ми уважение (въпреки някои несъгласия) към теб, никой не те познава :) Знам само името ти и дотам. Извън останалото си анонимник.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа   |   18.08.2018 21:48


Balleta написа:
bai Momchil написа:
За този сезон имат мегдан да спорят определено и за момента Гризман е по-напред. Все пак СП > ШЛ.


Момчи, то хубаво СП>ШЛ, но златната топка се дава за постиженията и приноса на играча, не на отбора.

Пак да кажа, Роналдо отбеляза 4 гола на това световно, включително и хеттрик срещу Испания, които дефакто би сам. Гризман и той вкара 4-и гола, съсвсем сам да е решил мач не съм видял, Франция си бе повече отбор, а не индивидуалности.

Гризман вкара 4-и, но в повече мачове, да спечели титлата, но не взе Златната топка дори и за самото Световно, което е показателно. Смятай, щом я дадоха на човек от загубилия отбор, а не на него .... ами той само за Световното не може да спечели, какво остава за цялата година.

Пак да се повторя в Ла Лига отношението е 26 към 19 гола за Роналдо с по-малко мачове за Роналдо, с 5 пропуснати мача и нарушена подготовка и ритъм още в началото на сезона.

В ШЛ е 15 към 8 за Роналдо и основен принос на португалеца за титлата, като той там със сигурност ще вземе наградата за най-добър за разлика от Гризман на Световното.

Просто при Гризман е напъване, на пръв поглед да ок, но всъщност ако се замислиш не достига, не изпъква, няма тежест ...

Ако Роналдо се развихри с Ювентус до края на годината топката отива при него .....


Еее, как изопачаваш нещата. Като кажеш Роналдо имаше 4 гола, включително хеттрик срещу Испания, човек остава с впечатлението, че е направил много силно първенство, а мачът с Испания е бил само част от него. Истината е, че имаше един голям мач - въпросния срещу Испания (които всъщност не би, както казваш), и това му беше. Да, вкара победен гол срещу Мароко, ама едва ли дори и ти броиш това за кой знае какво постижение. Същевременно срещу Иран провали отбора с изпусната дузпа и го прати в по-тежкия поток, а след това беше абсолютно анонимен срещу Уругвай при отпадането. С други думи направи един голям мач и след това беше посредствен.

Гризман има гол на осминафинала (да, от дузпа, и като цяло това беше единственият мач, в който Мбапе имаше по-голям принос от него), гол и асистенция на четвъртфинала, асистенция за победния гол на полуфинала, и гол и две асистенции на финала. В допълнение, във всеки мач беше душата и диригентът на отбора. Неслучайно и беше официално обявен за най-добър от световния шампион, т.е. официално е признато, че има най-голям принос за титлата.

И двамата имат по 4 гола наистина, ама е абсолютно невероятно да сравняваш два силни мача в групата, с основен принос във всички елиминации. Така че на световното разликата е огромна в полза на Гризман. Същевременно имаш титла в Лига Европа пак с най-голям принос и завършване пред Реал в Примера (въпреки категорично по-слабите футболисти) пак с най-голям принос. Не знам къде видя напъване, за мен предимството му е безспорно.

А това че топката като нищо ще отиде в Роналдо дори и без да се развихри в Примера е отделен въпрос, но определено няма да е заслужено. Той май беше избран и в идеалния отбор на световното, въпреки че не видях да пускаш възмутена тема по въпроса ;)


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа   |   18.08.2018 21:57


Каква душа бе човек, Гризман го скъсваха по едно време от критики през сезона, беше се тотално изгубил, а в ШЛ бе повече от трагичен - нула, зиро ...

Абе откъде ги извади тия асистенции ..... :laugh: :laugh: :laugh: ...има две асистенции за цялото световно, то няма човек с повече от две, като и Жиру и Ернандес от франсетата също са с две ....4 ??? :-o :laugh:


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа   |   18.08.2018 22:14


Ами пиша по спомени, ама не виждам къде може да бъркам. Групите не помня и затова не ги споменавам. На четвъртфинала центрира от фал за гола на Варан. На полуфинала центрира от корнер за гола на Юмтити. На финала центрира за първия гол от фал (за който сам си симулира :)), а после подаде за гола на Погба, който обаче вкара от втори опит. Т.е. три от асистенциите са безспорни, четвъртата за Погба формално може и да не се брои, ама реално си е негова.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа   |   18.08.2018 22:48


spurs написа:
Ами пиша по спомени, ама не виждам къде може да бъркам. Групите не помня и затова не ги споменавам. На четвъртфинала центрира от фал за гола на Варан. На полуфинала центрира от корнер за гола на Юмтити. На финала центрира за първия гол от фал (за който сам си симулира :)), а после подаде за гола на Погба, който обаче вкара от втори опит. Т.е. три от асистенциите са безспорни, четвъртата за Погба формално може и да не се брои, ама реално си е негова.


..не знам как ти ги броиш, но ФИФа ги брои 2 :laugh:


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа   |   19.08.2018 00:20


Е добре де, изброих ти ги, кажи според теб в кое не съм прав?


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа   |   19.08.2018 00:44


spurs написа:
Е добре де, изброих ти ги, кажи според теб в кое не съм прав?



нямам идея бе човек, а и не ми се занимава ....

4 гола - 3 дузпи - това ако бе Роналдо щяхте да го разпънете на кръст .... :laugh:

https://www.fifa.com/worldcup/statistics/players/goal-scored

Antoine GRIEZMANN

4 - GOALS SCORED
3 - PENALTIES SCORED
4 - GOALS SCORED WITH THE LEFT FOOT
0 - GOALS SCORED WITH THE RIGHT FOOT
0 - HEADED GOALS
2 - ASSISTS


Последна промяна Balleta на 19.08.2018 00:46, променена общо 2 пъти



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг