Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 12:36



Отговори на тема  [ 106 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Суперлига 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Суперлига   |   19.04.2021 19:12


spurs написа:
Балет, промените на УЕФА в ШЛ не са реакция на Суперлигата, нали не мислиш че днес са им хрумнали и са ги обявили веднага. Точно обратното е, под натиска на същите големи клубове, УЕФА продължава да променя ШЛ по техен вкус за да им гарантира все повече участие и дял в цялото нещо. И тези промени бяха направени като компромис и отстъпка, за да се предотврати отделянето на богатите. И те въпреки това се отделиха.

Не ме разбирайте погрешно, не защитавам УЕФА, тя също има сериозни заслуги за съсипването на футбола, но ако спорът е между "традиционното", пък било то и в лицето на УЕФА, и отвратителната Суперлига, 100% подкрепата ми е за първите. Според мен една от причините футболът да е най-великата и популярна игра е неговата консервативност, а тези наглеци посегнаха на основните му ценности. Надявам се цялата футболна общественост да им покаже(м) ясно, че Европа не е Америка и няма да приемем такова нещо.



като гледам реакциите едва ли ще мине Суперлигата, ще пипнат още малко нововъведенията на УЕФА за ШЛ и богатите пак ще си получат своето гарантирано участие "по право" с повече пари и така всички доволни ...

Иначе в Щатите е доста по справедливо, както виждаш отбор от дъното на таблицата изведнъж може да е шампион и доминатор при добър мениджмънт ( ако вземем НБА - ГСУ, Кливлънд, Милуоки, Торонто, Клипърс, Бруклин), а най-добрите подрастващи отиват в най-слабите отбори и се държи някакво равновесие. Единственото тъпо е че франчайза може да бъде преместен, но не се случва толкова често.

Скоро четох как Райола целял да издейства 1 милион на седмица за Холанд .... е това е проблема на европейския футбол, балона продължава да се надува дори и в пандемия


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Суперлига   |   19.04.2021 19:39


Цитирам мнение на един човек, който не иска да пише тук: "Търновлаг - Слокощица" е по-як мач от Милан - Челси, да го духат" :rofl:
Подкрепям напълно :moufan:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Суперлига   |   19.04.2021 19:47


Keanu написа:
Цитирам мнение на един човек, който не иска да пише тук: "Търновлаг - Слокощица" е по-як мач от Милан - Челси, да го духат" :rofl:
Подкрепям напълно :moufan:



безсмислен спам ...


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Суперлига   |   19.04.2021 20:41


Съгласен съм че системата в НБА е справедлива и готина (като генерална идея, сложните допълнителни правила изобщо не ги разбирам честно казано), но тя може да вирее само защото става дума за затворена система, подхранвана от колежите. Европейският (а и световният всъщност) футбол се гради на съвсем други идеи и ценности, голяма част от тях бяха пренебрегнати през годините (най-вече със създаването на ШЛ, а и сега с третия турнир), но генерално се запазваха основните принципи. Това сега е грубо погазване на всички тези принципи и ценности.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Суперлига   |   19.04.2021 20:49


Баскетболът не е футбол и май затова няма да видим футболен вариант на Евролигата.

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Суперлига   |   19.04.2021 20:56


spurs написа:
Балет, промените на УЕФА в ШЛ не са реакция на Суперлигата, нали не мислиш че днес са им хрумнали и са ги обявили веднага. Точно обратното е, под натиска на същите големи клубове, УЕФА продължава да променя ШЛ по техен вкус за да им гарантира все повече участие и дял в цялото нещо. И тези промени бяха направени като компромис и отстъпка, за да се предотврати отделянето на богатите. И те въпреки това се отделиха.

Не ме разбирайте погрешно, не защитавам УЕФА, тя също има сериозни заслуги за съсипването на футбола, но ако спорът е между "традиционното", пък било то и в лицето на УЕФА, и отвратителната Суперлига, 100% подкрепата ми е за първите. Според мен една от причините футболът да е най-великата и популярна игра е неговата консервативност, а тези наглеци посегнаха на основните му ценности. Надявам се цялата футболна общественост да им покаже(м) ясно, че Европа не е Америка и няма да приемем такова нещо.


:moufan: :moufan: :moufan:

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Суперлига   |   19.04.2021 20:57


spurs написа:
Съгласен съм че системата в НБА е справедлива и готина (като генерална идея, сложните допълнителни правила изобщо не ги разбирам честно казано), но тя може да вирее само защото става дума за затворена система, подхранвана от колежите. Европейският (а и световният всъщност) футбол се гради на съвсем други идеи и ценности, голяма част от тях бяха пренебрегнати през годините (най-вече със създаването на ШЛ, а и сега с третия турнир), но генерално се запазваха основните принципи. Това сега е грубо погазване на всички тези принципи и ценности.


:moufan: :moufan: :moufan:

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Суперлига   |   19.04.2021 20:58


Спърс, кажи къде си да те черпя няколко бири!

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Суперлига   |   19.04.2021 21:12


И аз така - напълно подкрепям казаното от Спърса...

Ама, реалността е такава - нашия "западен", "бял", "цивилизован", "християнски" свят все повече и повече се изражда в стремежа към максимализация на печалбата и трупане на пари... Един вид съвременен Содом и Гомор...
И футболът няма как да е встрани от тази самоунищожителна "тенденция"...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Суперлига   |   19.04.2021 22:46


Руснаците какво ли мислят по темата? Някак си ми се струва че биха попълнили Супермаркета.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Суперлига   |   20.04.2021 01:57


Абсурд е да стане тази суперлига. Едва ли шефовете на тези 12 клуба са очаквали такава унищожителна критика и от медии и от фенове. Радвам се все пак, че има някакви ценности и обикновеите фенове реагираха светкавично. Гледам фенове на Пуул си горят фланелките и погребват клуба.
Хора, спокс, това никога няма да мине. :yes:


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Суперлига   |   20.04.2021 02:43


Diavolo написа:
Абсурд е да стане тази суперлига. Едва ли шефовете на тези 12 клуба са очаквали такава унищожителна критика и от медии и от фенове. Радвам се все пак, че има някакви ценности и обикновеите фенове реагираха светкавично. Гледам фенове на Пуул си горят фланелките и погребват клуба.
Хора, спокс, това никога няма да мине. :yes:


Пише, че вече е факт и се очаква това безумие да започне от Август. Ако е така, означава ли, че няма да има ШЛ другия сезон и отбори, които са в четворките на страните си, а не са в тази листа го духат? Тогава в първенствата ще има само една борба, за титлата!

П.С. Бтв, това беше мечтата на Берлускони още 90-те години!

_________________
Изображение


Последна промяна TheExorcist на 20.04.2021 02:45, променена общо 1 път



 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Суперлига   |   20.04.2021 03:31


TheExorcist написа:
Diavolo написа:
Абсурд е да стане тази суперлига. Едва ли шефовете на тези 12 клуба са очаквали такава унищожителна критика и от медии и от фенове. Радвам се все пак, че има някакви ценности и обикновеите фенове реагираха светкавично. Гледам фенове на Пуул си горят фланелките и погребват клуба.
Хора, спокс, това никога няма да мине. :yes:




П.С. Бтв, това беше мечтата на Берлускони още 90-те години!


Опаа, грешен линк, сега видях, есента 2023

https://corner.dir.bg/futbol/futbolat-se-trese-i-se-promenya-zavinagi-12-evropeyski-granda-se-otdeliha-v-superliga

_________________
Изображение


Последна промяна TheExorcist на 20.04.2021 03:32, променена общо 1 път



 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2420
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: Суперлига   |   20.04.2021 09:10


Ето го и началото на края и на професионалния футбол! Или поне на този, който познавахме досега.
Алчността води до извратена представа на хората, както за тях самите, така и за нещата по принцип. А алчни са и двете страни, нека не се заблуждаваме...

Всяко нещо има начало и край. Велики цивилизации са си отишли от лицето на земята, та някакво футболче ли....

Милиони съзнания ще си отдъхнат от съботно-неделната дрога и ще имат време да обърнат внимание на себе си, на близките си, семействата си. Вместо2-3 часа загубено време в мач по тв, това ще е време за медитация, книга или разходка в планината.

Чао корпоративен футбол, няма да ми липсваш.
Напротив, душата ми ликува! :dance:

п.с. До 10 години изобщо няма да има организиран професионален спорт. Запомнете добре тази прогноза... :-)

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


Последна промяна ReZo на 20.04.2021 09:15, променена общо 1 път



 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1875
Отговори с цитат
Мнение  Re: Суперлига   |   20.04.2021 09:45


spurs написа:
Балет, промените на УЕФА в ШЛ не са реакция на Суперлигата, нали не мислиш че днес са им хрумнали и са ги обявили веднага.

Не само, че не е реакция, ами и обявяването на Суперлигата се случи вечерта преди УЕФА да обяви дългоочакваните промени в турнирите под егидата ѝ, отвратителна простотия.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Суперлига   |   20.04.2021 10:44


Томич, едно са мечти, друго е реалност. Нз какво било 90-те години. Сега сме 2021 г. и коментираме вече взето конкретно решение.

по темата:
Има два начина клубовете да се кротнат. Но да видим дали от УЕФА ще имат топки.
Вадят се 12-те отбора от националните първенства ; вадят се от евротурнирите ; забранява се на футболистите на тези отбори да играят за националните си отбори
Това би трябвало да стигне, ако ли не се включват и феновете:
Феновете не посещават тези мачове в Суперлигата и не ги гледат по телевизиите!
клубовете ще фалират

Безкрупулните американци са в основата на всичко. От там идва и финансирането. Само че американците не знаят, че в Европа мисленето е много по-различно от американското и идеологията е съвсем друга. И феновете не ходят по стадионите, за да нагъват хотдози или да спечелят талон за пица.
И какви очи имат половината от тези отбори дето с чисто спортни качества не могат да си извоюват правото да играят в Европа, та сега искат да си джиткат нон-стоп без да изпадат. Хахахха, и си мислят, че това ще е интересно???
Дори Барса - Реал ще втръсне и никой няма да го брои като мач, ако ми играят по 5 пъти на сезон.
Изобщо не са мислели за последствията. Само са видели някакви цифрички колко ще се спечели и какви пари ще влязат. Пари, пари, пари. Но само за тези клубове.
Обречени са на провал. Жалко само, че целия сезон ще отиде по дяволите, най-вероятно и Европейското.


Последна промяна Diavolo на 20.04.2021 10:45, променена общо 1 път



 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Суперлига   |   20.04.2021 12:53


ReZo написа:
Милиони съзнания ще си отдъхнат от съботно-неделната дрога и ще имат време да обърнат внимание на себе си, на близките си, семействата си. Вместо2-3 часа загубено време в мач по тв, това ще е време за медитация, книга или разходка в планината.



Надявай се. Те ако досега не са го направили, що си мислиш, че тия 2-3 часа няма да ги загубят с нещо друго?

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Суперлига   |   20.04.2021 12:56


Diavolo написа:
Феновете не посещават тези мачове в Суперлигата и не ги гледат по телевизиите!
клубовете ще фалират



Местните фенове може и да го напрвят, но пластмасовите едва ли. Веднага ще се заменят с разни китайци и подобни. Ще се организират футболни екскурзии и стадионите пак ще са пълни.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 08.06.2012 15:17
Мнения: 1401
Отговори с цитат
Мнение  Re: Суперлига   |   20.04.2021 18:57


Има място за всеки под слънцето. Ще се самоцитирам

Иначе аз не виждам нещо лошо клубове с финансови претенции да си играят отделно, техен си турнир, за да може останалите клубове да вземат глътка въздух, с единственото условие клуб един път излязъл от сегашните турнири да няма право на връщане за някакъв дълъг период.
Сигурен съм че сред населението в Европа турнири без споменатите отбори биха дали импулс и феновете биха ги харесали и одобрили (под одобрили имам предвид финансово - абонаменти за ТВ, мърч, билети).
Естествено в останала част на света Суперлигата ще е турнирът с главно "Т", но в Европа няма да е най-гледаното футболно състезание, ако не от самото начало, то максимум след първият му сезон.


и да добавя, няма как да бъдат спирани футболистите било то за национални отбори било то за трансфери – това е глупаво и невъзможно. 100% най-добрите от тях ще играят в тая лига, обаче колко да са - преко сили под 500 футболисти. В световен мащаб на годишна база ако изключим 20-тината настина супер талантливи останалите до 500 не се различават по талант в сравнение с тия до 1000, примерно. Мисълта ми е че при 8 млд. население, статистически няма как всички топ футболисти да играят в тая лига и качеството на играта в турнирите на уефа няма как да се промени драстично, даже изобщо не вярвам да пострада.

Относно националните лиги това е въпрос който може да бъде решен само от останалите клубове състезаващи се в тези лиги – но там решението е ясно, няма да бъдат махнати, всеки друг клуб би гласувал така, за да не се намали стойността на тв правата.

И за да не се получи че всички други отбори ще го играят ташак на тия 12 мисля само две условия са нужни,
1. Никаква колаборация между уефа и суперлигата
2. Веднъж отбор напуснал уефа/фифа за да се присъедини към тия 12 да няма право на връщане за дълго, 10 год. примерно, така ще се избегне отбори от ранга на Аякс, Порто, другите отбори от топ 5 първенствата без отцепниците при поредния им добре сглобен отбор да бъдат покани от лигата за сезон-два използвани като кондом и изхвърлени обратно. Също важи и за отбори от големи пазари като Полша, Турция и Украйна, където един поканен отбор би дръпнал доста ресурс в суперлигата, Русия я изключвам към момента щото там битката пак е за пари и влияние ама е много левели отгоре и футбол е смешна прашинка към този момент.

Аз и всички фенове на футбола около мен със сигурност бихме си платили тв абонамент и билети за мачове от турнирите без грандовете, защото са ни писнали – ама настина писнали и не го казвам, защото Наполи не са там. 1 евро няма да получат от мен, прекратявам си членството и повече няма да ида на техен мач в момента в който разбера че биха се присъединили.

Макар че последно бях на стадиона есента на 2019 и от тогава единствените мачове които посещавам, вярно заради ковида, са от детските лиги в които играе моя, настина се забавлявам, интересно ми е и не съм сигурен до колко ще ми е забавно пак да ида на някой мач от ШЛ примерно

ПП: Само Байерн и ПСЖ не ми се вписват в финансово в картинката и ми се иска по някакъв начин и те да се разкарат.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Суперлига   |   20.04.2021 21:36


Английските фенове се разбунтуваха и спасиха европейския футбол.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 106 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг