Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 19:33



Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали 
Автор Съобщение

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали   |   05.05.2022 23:42


bai Momchil написа:
Целият футболен свят ще държи за холандските докери! :cheers:

Това хубаво, ама кажи нещо и за другите мачове:)

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали   |   06.05.2022 01:25


Гаден ден за Олимпик Марсилия.
Ден, белязан от 30 годишнината от теагедията на Фуриани в Корсика, където на полуфинал за Купата на Франция играят Бастия и Олимпик Мараилия.
Поради големия интерес е изградена нябързо допълнителна трибуна на стадиона, но тя не издържа на напрежението и се срутва, причинявайки смъртта на 19 души и хиляди ранени.

За днешния мач беше затворена и северната трибуня зад една от врарите, заради инциенти от предишното домакинство в турнира с ПАОК. На тази трибуна наврвмвто стояха легендарните Yankees.

За капак на всичко Дмитри Пайет се контузи и излезе принудително още в средата на първата част. Преди това той изтърва и най-доброто положение в мача. Заменилият го Милик беше изолиран. Ирола изтърва още едно сносно положение през втората част, но това беше всичко. Жерсон в средата на терена също нямаше ден и не направи мач по неговите стандарти.

В другия полуфинал за мен очаквано Рома излъга Лестър, а Моу отново се справи със стария си клиент Брендо. Великолепен удар на Ейбрахам с глава.

Рейнджърс надгради над силните си изяви в ЛЕ в последните сезони и е на финал. Там ще се изправят срещу трети германски съперник този сезон. Но финалите са нещо съвсем различно. Там влияят много неща. Все пак до 18-ти надеждата остава.
А трябваше да бъдат в ШЛ, но отпаднаха от Малмьо, което си е неуспех. Добра еврокампания, но без трофей няма как да бъде напълно успешна.

Червен картон за играч на Уест Хам във Франкфурт и домакините логично зятвориха сблъсъка.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали   |   06.05.2022 03:44


Рома са фаворит в този турнир още от началото.

Айнтрахт имат леко предимство, но са на кантар нещата.

Лайпциг ако и загубят и финала за купата са най-големите балъци. :help:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали   |   06.05.2022 06:54


Забравяш Невъркузен 2001.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали   |   06.05.2022 06:56


albertz написа:
Гаден ден за Олимпик Марсилия.
Ден, белязан от 30 годишнината от теагедията на Фуриани в Корсика, където на полуфинал за Купата на Франция играят Бастия и Олимпик Мараилия.
Поради големия интерес е изградена нябързо допълнителна трибуна на стадиона, но тя не издържа на напрежението и се срутва, причинявайки смъртта на 19 души и хиляди ранени.

За днешния мач беше затворена и северната трибуня зад една от врарите, заради инциенти от предишното домакинство в турнира с ПАОК. На тази трибуна наврвмвто стояха легендарните Yankees.

За капак на всичко Дмитри Пайет се контузи и излезе принудително още в средата на първата част. Преди това той изтърва и най-доброто положение в мача. Заменилият го Милик беше изолиран. Ирола изтърва още едно сносно положение през втората част, но това беше всичко. Жерсон в средата на терена също нямаше ден и не направи мач по неговите стандарти.

В другия полуфинал за мен очаквано Рома излъга Лестър, а Моу отново се справи със стария си клиент Брендо. Великолепен удар на Ейбрахам с глава.

Рейнджърс надгради над силните си изяви в ЛЕ в последните сезони и е на финал. Там ще се изправят срещу трети германски съперник този сезон. Но финалите са нещо съвсем различно. Там влияят много неща. Все пак до 18-ти надеждата остава.
А трябваше да бъдат в ШЛ, но отпаднаха от Малмьо, което си е неуспех. Добра еврокампания, но без трофей няма как да бъде напълно успешна.

Червен картон за играч на Уест Хам във Франкфурт и домакините логично зятвориха сблъсъка.


Вчера ясно се видя как влияе публиката. Феновете на Рейнджърс вдигнаха своите и смазаха РБ. Не знам в кой град ще е финалът, но сигурно ще има по 150 000 фена на всеки от финалистите.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали   |   06.05.2022 07:11


Финалът е на Ла Картуха в Севиля.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали   |   06.05.2022 08:17


Ще трябва да мобилизират полиция от цяла Испания. Десни лоялисти и леви немци по 150 000.

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали   |   06.05.2022 10:14


albertz написа:
bai Momchil написа:
Целият футболен свят ще държи за холандските докери! :cheers:

Това хубаво, ама кажи нещо и за другите мачове:)


Ами на Айнтрахт им се кефя, заради уникалната публика. Тва да прецакаш Барсата по-този начин си е велико! Така че твърдо за тях, без значение кой щеше да се класира от другия полуфинал. Рейнджърс определено ме изненадоха, не го очаквах. Браво на тях, но Айнтрахт повече заслужават да бият.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали   |   06.05.2022 11:21


Айнтрахт са симпатяги, да. Едва ли има човек който да не се е впечатлил от инвазията им в Барселона. Обикновено точно германските отбори страдаха от подобно нещо. Спомням си преди години един мач в Гермабия между Дортмунд и Галатасарай, който се игра пред пълни с турци трибуни.

Стенли, естествено че публиката оказва влияние. Съгласен съм с теб, че полицията в Севиля ще има много работа. Но си спомням от един мач през 2009г. че публиките на Севиля и Рейнджърс се разбираха много добре на стадиона, а белите биха с много, май 4-1 или 4-0. Но даже се видя на кадрите как си разменят сувенири през оградите.

Колкото до Лайпциг не бих казал, че това е провал за тях. Това е отбор сформиран 2009г. и може да се стори странно за някой, но за мен те още са клуб, който трябва да се развива.

Също така, искам тук да допълня още няколко неща за Рейнджърс.
Всъщност тяхната кампания в ЛЕ не тръгна никак добре. Почнаха с домакинско 0-3 от Лион, след това бяха надиграни в Прага и загубиха от Спарта с 1-0. Някъде там дойде и смяната на Джерард с Джовани Ван Бронкхорст. Не казвам, че само това е причината, но при Джио Рейнджърс изглеждат различно. Нормално, всеки мениджър си има свой собствен подход.
При него Рейнджърс от своя страна надиграха Спарта Прага в ответния мач и завършиха 1-1 като гост на Лион, въпреки че домакините вече се бяха класирали. Но не са играли с резерви или нещо подобно.

Оказва се, че Рейнджърс е изиграл най-много мачове срещу германски отбори в Европа -52, а тепърва предстои финал срещу Айнтрахт.
След снощната победа балансът им от победи-загуби вече е положителен, а головата разлика равна.
Освен това Рейнджърс са играли и 4 пъти с отбори от Източна Германия.

РБ Лайпциг е 11-тият различен съперник от Германия за Рейнджърс.
Най-много те са играли с Боруся Дортмунд (10 пъти) и с Байерн Мюнхен (9 пъти).

В отсъствието на най-големия голмайстор на Рейнджърс в Европа Алфредо Морелос, десният бек Джеймс Тавърниър със своите 7 гола досега в турнира се превърна в главен източник за голове на тима, който е принуден да играе без типичен нападател и след отсъствието на Кемал Рууф.
Тавърниър е единственият играч на Рейнджърс останал от долните дивизии, той бе привлечен през 2015 г. от Марк Уорбъртън.
В началото беше голяма дупка в защита, но разви играта си до ниво за един модерен краен защитник.
Тавърниър вече има 15 гола в Европа, нареждайки се на трето място в листата, след Али МакКойст с 21 и Алфредо Морелос с 29.

Досега Рейнжърс е използвал 27 играчи в турнира, като широчината на състава е голямата разлика с 2008г. , когато Рейнджърс игра финал за Купата на УЕФА.
При това само Джо Арибо се е появявал в игра във всеки един от мачовете в турнира.
Вече споменах, че Рейнджърс са принудени да се справят в заключителната част от сезона без може би най-добрия си футболист - Алфредо Морелос. Привлечен от един оплюван португалски мениджър. Педро Кайшиня мисля, че се казваше. Вероятно отдавна забравен.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали   |   06.05.2022 11:57


Чаво, за нас двамата като цяло полуфиналите се развиха добре. Рейнджърс отиде на финал, ОМ отпадна, но ако не бъркам, подобно на мен и ти симпатизираш на Фейенорд.

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали   |   06.05.2022 12:03


Vendome написа:
Чаво, за нас двамата като цяло полуфиналите се развиха добре. Рейнджърс отиде на финал, ОМ отпадна, но ако не бъркам, подобно на мен и ти симпатизираш на Фейенорд.


Чаво мисля, че беше голям фен на ОМ. На финала обаче очаквам да държи за Рома.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали   |   06.05.2022 12:05


И аз много харесвам ОМ, но нека той си каже за Фейенорд.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали   |   06.05.2022 12:10


Аз съм твърдо за Рома. По италианска линия.
Иначе Фейенорд и на мен са ми симпатични.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали   |   06.05.2022 12:11


за Лига Европа, който и да спечели ще съм доволен, защото харесвам и двата отбора, а и феновете им са велики.
Може би една идея ще съм повече за Рейнджърс, но все тая.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали   |   06.05.2022 13:06


Да, симпатизирам на Фейенорд, въпреки че са приятели със Селтик. Още от 90-те години ме привличат с нещо.
А и като цяло не харесвам Аякс, така че е нормално да съм за тях.
ПСВ също ми бяха симпатични навремето, защото там играеха много добеи футболисти, но нямат феновете на Фейенорд.

На финала в ЛК съм за добрия футбол, аз просто съм си дал мнението, за това което според мен е логично да стане.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали   |   06.05.2022 13:35


Понеже имам един малък промеждутък искам да допълня нещо.
Имаше един период, в който харесвах Рома. Това беше между 2001 и 2007 година. Имаше от дир-а един човек бате Светльо, с ник Ледове, той беше голям пич и се рязбирахме много добре с него, често се и срещахме на различни места. Та той се кефеше на вълците и може би и заради него и аз започнах да се интересувам, да пиша за тях. А и в онези години италианското първенство беше доста по-силно, което за естет като мен не е без значение.
Но преди това пък харесвах много повече Лацио, следях техните мачове, Рома ми бяха по-скоро безразлични.
Но дойде един момент в койти шефовете на Лацио решиха да се правят на супер отбор, което мен ме отблъсна. Не че преди са нямали култови и класни футболисти, но изведнъж Виери за страшно много пари, Салас, Недвед.... Тогава май само Реал Мадрид даваше повече пари от тях за играчи. И викам си това не ми харесва.
Залитах и по Ювентус, но пак повтарям, преди в калчото имаше доста по-интересни играчи.
Сега пак гледам чат-пат, но няма голяма емоция.

А има и отбори, където дори да играят и най-големите дървари пак ще ги следя с интерес, там е разликата.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали   |   06.05.2022 15:57


За Ювентус си ми казвал, помня.

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали   |   06.05.2022 17:41


Така беше - и аз помня, че Светльо-Ледове беше фен на Рома...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали   |   06.05.2022 17:43


За Ювентус визирах Чаво. Ледо си е Рома и Реал.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Лига на Европа и Лига на Конференциите - 1/4 финали и 1/2 финали   |   06.05.2022 17:45


Vendome написа:
За Ювентус визирах Чаво. Ледо си е Рома и Реал.
Както и Лийдс и Бока Хуниорс. Четирите емблеми му бяха доста години сигнатурата в дира.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг