Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 20.04.2024 01:19



Отговори на тема  [ 201 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Шампионска лига 2022-2023 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11815
Отговори с цитат
Мнение  Re: Шампионска лига 2022-2023   |   12.04.2023 21:28


На Сити това винаги им е било проблем според мен. Хвърлят се във всеки турнир вместо да приотеризират. Обаче, от друга страна имат много дълга скамейка и равностойни играчи на всеки пост. Резервите им всички са национали. За мен остават фаворит 1 стига, както казва Хикса

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Шампионска лига 2022-2023   |   12.04.2023 23:05


Милан и Наполи изнесоха страхотен мач! Шеметно темпо на игра, никак не малко положения и пред двете врати, прекрасна атмосфера в Милано.
Осимен определено много липсва на Наполи, но и Майк Менян направи ключови спасявания, дори когато гостите останаха с 10 души, след червения картон на Замбо-Ангиса. А Милан улучиха в десетката с този вратар.
Рафа Леао има страхотен демараж, правеше си каквото поиска тази вечер. Но целият тим на Милан бе на ниво, в защита Кяер имаше ключови намеси.
За Наполи грузинецът Кварцекхвелия ми се губеше, не направи най-добрия си мач.
Реваншът остава открит, но за мен Милан са лек фаворит.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28634
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Шампионска лига 2022-2023   |   12.04.2023 23:09


Форца Милан! Форца Дяволо! :devil:
Много класен мач на скорост и с много тактика и надиграване. Атмосферата бе уникална! :yes:
С оглед червения картон и оставащите близо 15 минути трябваше да натиснем за втори гол. Имахмше шансове, но Леао се излакоми на два пъти да бие от далеч вместо да подаде на скорост. Като цяло Наполи не заслужаваха загубата и имаха повече чисти положения, но в този турнир важат други закони. Те не са име просто! На реванша ще бъдат без двама ключови футболисти (Ангиса и Ким) и ако Осимен не се възстанови ще им е много трудно, защото ние играем много силно на контраатака когато има свободни пространства, защото имаме много бързи футболисти.
Но в Неапол ще е ад. Щеше да е хубаво да бием с 2 гола, ама нищо де. Победата си е победа! Трети пореден мач не допускаме гол в ШЛ и то срещу атаките на Тотнъм и Наполи. Това са все пак 270 минути футбол на най-високо ниво в ШЛ. :devil:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28634
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Шампионска лига 2022-2023   |   12.04.2023 23:11


Сега ще гледам на запис Реал и Челси, не знам резултата.
Снощи така изгледах първи единия мач пряко и после другия на запис.

Ман Сити помляха Байерн. Много отдавна не бях гледал толкова немощен и надиграван по всички линии Байерн, когато са във форма, а не в криза.
Много мощ и много футбол има в този отбор на Сити и освен някаква чудата глупост със състава на Пеп може да им костава титлата, но при Пеп никога не се знае, хаха. ;-)


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4969
Отговори с цитат
Мнение  Re: Шампионска лига 2022-2023   |   13.04.2023 02:16


albertz написа:
Vendome написа:
В другия мач, Пеп унизи Байерн, на когото му се размина само с три гола. Ако очаквано заиграят на полуфинал, според мен Ситихще елиминират този път и Реал.


Не съм гледал мача. Сити по принцип са много силен отбор от години, но все нещо не им достига в Шампионската лига. Няма да е незаслужено, ако спечелят турнира сега. Но преди да са вдигнали купата нищо не е сигурно. Лошото за тях е, че отново ще трябва да се борят до последния ден за титлата и да хвърлят максимум сили, за Купата също са в играта, а на три фронта никога не е лесно.


Преди мача с Байерн гледах, че Арсенал имат 8 мача до края, а ако стигнат финал за ФА Куп и в ШЛ, на Сити ще им станат 16 мача. Сега вече са 15 и май само това е тайната ни надежда да ги излъжем за титлата. Но като цяло - макар че гледах шансове 51.4 към 48.6 за Сити, мисля че едва ли има толкова голяма вероятност да станем първи.

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28634
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Шампионска лига 2022-2023   |   13.04.2023 10:25


Интер излъга Бенфика. Формата на Бенфика рязко спадна след голямата пауза... Гледах ги и с Порто, не е същия отбор. Слаб мач с много малко положения пред двете врати.

Реал и Челси бе интересен мач, като сините надминаха очакванията ми. В смисъл очаквах надмощието на Реал да е по-осезаемо. Челси имаха своите шансове, но като цяло трябва да са щастливи, че си тръгват само с 2 гола пасив. Те обаче не могат да вкарват, толкова ялов Челси не е имало. Та не виждам на реванша как ще вкарат повече от 1 гол, да не коментираме контрите на Реал... Ясен е този мач.

Реално остана само една неизвествена, в Неапол. Останалите 1/4 финали изглеждат решени на прима виста, което не е добре ама това се случва много често последните години.


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5496
Отговори с цитат
Мнение  Re: Шампионска лига 2022-2023   |   13.04.2023 10:32


Diavolo написа:

Ман Сити помляха Байерн. Много отдавна не бях гледал толкова немощен и надиграван по всички линии Байерн, когато са във форма, а не в криза.
Много мощ и много футбол има в този отбор на Сити и освен някаква чудата глупост със състава на Пеп може да им костава титлата, но при Пеп никога не се знае, хаха. ;-)


Моему само добрия стар Реал би могъл да ги спре.

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28634
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Шампионска лига 2022-2023   |   13.04.2023 10:39


Много съм доволен от победата на Милан снощи.
Дано се класираме на полуфинал и видим голямото миланско дерби за втори път в тази фаза на ШЛ. :devil:

И Истанбул ни дължи един много, много голям реванш... :-D :-P :rock:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28634
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Шампионска лига 2022-2023   |   13.04.2023 19:17


Уникалната хореография (то цял филм) на феновете на Милан на огромния стадион.

Понеже тук не могат да се публикувта толкова големи снимки, цъкнете тук:
https://uploads.disquscdn.com/images/0f812d6032f6fe54eb19c2c1b85ce7ae389ff98024225c9037c061b083980072.jpg


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Шампионска лига 2022-2023   |   18.04.2023 23:11


Още след първия мач бях почти сигурен, че Милан ще мине, не само, уцелих го на точен, 1-1, и Милан първи ще вкарат, излъгаха ги. Жалко за Наполи, по-добри, са, но в този турнир факторите са други. И друго, Милан минаха в лесен поток, да избегнеш Реал, Сити и Байерн си е късмет, и сега с един смотан Интер, които имат 4 загуби последните 5 мача не говори добре, твърдо за Сити оттук!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28634
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Шампионска лига 2022-2023   |   19.04.2023 12:44


Паметен мач в Неаол снощи.
FORZA MAGICO MILAN! :love: :rock: :devil:

Милан играе много по-силно в този мач снощи и тотално надиграхме Наполи. Само късмета ги спаси от заслужена загуба. Леао е извънземен и дано подпише нов договор с отбора, защото той може да направи разликата във всеки един мач.
Най-голямото достойнство на Пиоли е, че е изградил много сила защита, а Милан разполага и с много силни опорни халфове. Изобщо играта във фаза защита е това което прави разликата в полза на Милан.
Снощи нагледно показахме как може да се спре един от най-резултатните, директни и агресивни отбори в света. Редуване на преса! За да не може съперника да свикне. Какво имам предвид. Ами Милан не даваше пространства на Наполи да разиграват, особено по крилата, където е силата им. Запълваха идеално всички зони в своята половина, но редуваха това с периоди на висока преса (преса в половината на Наполи) и домакините бяша шашнати и нямаха отговор. Така и не посмяха да тръгнат по-смело напред заради убийствените контри на Милан, а разчитаха най-вече на центриранията (Наполи е отбора с най-много вкарани голове след центриране), които в крайна сметка ги доведоха до гол, но твърде късно.
Милан е подготвен и добре физически, защото една от няколкото високи преси в хода на мача беше около 80-та минута на мача.

Напред към финала в Истанбул, където съдбата има да ни връща много! :devil:




В другия полуфинал никакви изненади. Реал е с клади над сегашния Челси и с лекота си вкараха положенията. Головата суша и анемия на Челси продължава. Да разолагаш с такива футболисти, а да не можеш да вкарваш с месеци и в поредица от мачове ми е някаква мистерия.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4922
Отговори с цитат
Мнение  Re: Шампионска лига 2022-2023   |   19.04.2023 15:52


Пълни глупости според мен. Пълна мистерия е как този мач завърши с нещо различно от сериозна победа за Наполи, първия мач не съм го гледал ама доколкото четох и там е било подобно положението. Наполи имаха повече от достатъчно положения за да спечелят с разлика, беше очевидно че са много по-добър отбор, но имаха някои глупости в защита, включително тая изключително детинска грешка при гола - абсурдно загубена топка от Ндомбеле, абсурдно никой не направи фал да го спре тоя спринтьор и абсурдно поведение на последния защитник. Освен тотален малшанс - най-добрият им халф и най-добрият им защитник наказани за мача, и след това още през първото полувреме едновременно се контузват още двама ключови играчи, като конкретно Политано им беше най-острият футболист до момента и правеше каквото си иска отдясно. Преди тея контузии натискът на Наполи беше брутален (въпреки дузпата и другото положение на Жиру), но те много убиха устрема и настроението. И въпреки всички тези неща, положенията бяха много, но просто не влязоха. Ако Кварадона беше вкарал дузпата съм сигурен че щяха да вкарат и втори, а между другото плешивият престъпник Марчиняк накрая се подсигури и свири на секундата при изтичане на и без това много краткото продължение, при положение че поне минута и половина се загубиха при гола и разправията там с вратаря.

Общо взето за пореден път се видя, че в ШЛ историята и традициите играят огромна роля, тотално незаслужено продължаване на Милан иначе.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10441
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Шампионска лига 2022-2023   |   19.04.2023 17:02


spurs написа:
Пълни глупости според мен. Пълна мистерия е как този мач завърши с нещо различно от сериозна победа за Наполи, първия мач не съм го гледал ама доколкото четох и там е било подобно положението. Наполи имаха повече от достатъчно положения за да спечелят с разлика, беше очевидно че са много по-добър отбор, но имаха някои глупости в защита, включително тая изключително детинска грешка при гола - абсурдно загубена топка от Ндомбеле, абсурдно никой не направи фал да го спре тоя спринтьор и абсурдно поведение на последния защитник. Освен тотален малшанс - най-добрият им халф и най-добрият им защитник наказани за мача, и след това още през първото полувреме едновременно се контузват още двама ключови играчи, като конкретно Политано им беше най-острият футболист до момента и правеше каквото си иска отдясно. Преди тея контузии натискът на Наполи беше брутален (въпреки дузпата и другото положение на Жиру), но те много убиха устрема и настроението. И въпреки всички тези неща, положенията бяха много, но просто не влязоха. Ако Кварадона беше вкарал дузпата съм сигурен че щяха да вкарат и втори, а между другото плешивият престъпник Марчиняк накрая се подсигури и свири на секундата при изтичане на и без това много краткото продължение, при положение че поне минута и половина се загубиха при гола и разправията там с вратаря.

Общо взето за пореден път се видя, че в ШЛ историята и традициите играят огромна роля, тотално незаслужено продължаване на Милан иначе.

:handshake:

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2880
Отговори с цитат
Мнение  Re: Шампионска лига 2022-2023   |   20.04.2023 02:25


Сити едва ли ще сгрешат този път, а Интер ще победи абонатите си.


 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2426
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: Шампионска лига 2022-2023   |   20.04.2023 10:13


Много вълнуващ финал се очертава

Анчелоти срещу неговия Милан !

Карло ще мине през Етихад Сити, както мина и през Пуул няколко пъти. Просто е най-големият треньор за най-големите мачове !
Другия полуфинал е почти ясен, важното е тифозите на Милан да палят свещи всеки ден за Менян, защото този вратар е повече от половин отбор.

Очертава се да гледам цял мач по ритнитопка от много време насам. Но това ще се случи само при финал Анчелоти-Милан...

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11815
Отговори с цитат
Мнение  Re: Шампионска лига 2022-2023   |   20.04.2023 10:18


То през Пуул доста отбори минаха този сезон. Така, че не виждам какво толкова впечатлявашо е направил Анчелоти.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28634
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Шампионска лига 2022-2023   |   20.04.2023 10:38


spurs написа:
Пълни глупости според мен. Пълна мистерия е как този мач завърши с нещо различно от сериозна победа за Наполи, първия мач не съм го гледал ама доколкото четох и там е било подобно положението. Наполи имаха повече от достатъчно положения за да спечелят с разлика, беше очевидно че са много по-добър отбор, но имаха някои глупости в защита, включително тая изключително детинска грешка при гола - абсурдно загубена топка от Ндомбеле, абсурдно никой не направи фал да го спре тоя спринтьор и абсурдно поведение на последния защитник. Освен тотален малшанс - най-добрият им халф и най-добрият им защитник наказани за мача, и след това още през първото полувреме едновременно се контузват още двама ключови играчи, като конкретно Политано им беше най-острият футболист до момента и правеше каквото си иска отдясно. Преди тея контузии натискът на Наполи беше брутален (въпреки дузпата и другото положение на Жиру), но те много убиха устрема и настроението. И въпреки всички тези неща, положенията бяха много, но просто не влязоха. Ако Кварадона беше вкарал дузпата съм сигурен че щяха да вкарат и втори, а между другото плешивият престъпник Марчиняк накрая се подсигури и свири на секундата при изтичане на и без това много краткото продължение, при положение че поне минута и половина се загубиха при гола и разправията там с вратаря.

Общо взето за пореден път се видя, че в ШЛ историята и традициите играят огромна роля, тотално незаслужено продължаване на Милан иначе.


:outofspace:

Изкарването на картони е част от играта. Контузиите вече са друго нещо. Не смесвай двете неща.
Чисто тактически надиграхме Наполи по всички показатели на реванша. Наполи нямаше положения за гол, ние имахме. Наполи само кръжаха около вратата и до там.
Изнесохме им лекция. И не знам колко си гледал, но Наполи по принцип са по-опасни като гости, отколкото като домакини. За първия мач в Милано вече писах, че по-справедливо би било равенството, но и там Наполи имаха истински силни минути само в началото, до 15-та минута някъде. И точно когато уж мачкаха дойде една греда за Милан от нищото.
Единственото за което си прав, че си има традиции в този турнир и те играят много сериозна роля. Да, така е.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4922
Отговори с цитат
Мнение  Re: Шампионска лига 2022-2023   |   20.04.2023 12:10


Е как да са нямали положения? Имаха предостатъчно - дузпата, пак Кварадона отляво дето ги направи разногледи и отблизо би над гредата, тоя резервата на Руй два пъти при корнери беше съвсем сам и с глава не уцели вратата отблизо, това всичко бяха стопроцентови, а сигурно не се сещам и за други сега. Освен тях имаше и сума полуположения.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28634
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Шампионска лига 2022-2023   |   20.04.2023 14:39


Това не са 100% положения. Само дузпата им беше положение. Само че ние много рано можехме да поведем с 2-0 и всичко да приключи.
Тези центрирания и удари с глава от седна дистанция не бяха положения. Те почти нямаха удари в очертанията на вратата Спърсе.

Искам да напиша нещо и за публиката. Защото нашите журналисти са големи смешници. Чули или прочели някъде (разбира се крайно невярно), че тифозите на Наполи били луди и край, вече всеки повтаря като папагал, че Наполи били най-великата публика в Европа. Те дори не са в топ 5 за Италия само. :laugh: :wave:
Почти през целия мач чувах песните на нашите тифози, само това ще кажа. За хореографии да не отварям дума.


 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2426
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: Шампионска лига 2022-2023   |   20.04.2023 15:36


Vendome написа:
То през Пуул доста отбори минаха този сезон. Така, че не виждам какво толкова впечатлявашо е направил Анчелоти.


Пуул имат добър треньор, толкова. А Анчелоти е голям треньор, за това говоря.
От класата на Съра и Мадото. Големите треньори се събират на пръстите на едната ръка. Това са тези, които печелят трофеите и големите мачове. Добри и Много добри треньори има много, ама кво от това.

Ако са поне малко малко умни, от борда на Пуул трябва да изпреварят всички и да предложат договор на Де Дзерби от Брайтън, защото е очевидно , че Клоп удари тавана и оттук нататък, ще е все така. Все пак ДеДзерби е италианец, а това са най-грамотните футболни треньори в света ! След тях са испанските, след тях, може би немските.

Има някои много прости житейски правила и неотменни истини, момъко бледен, които явно си пропуснал, а трябва да се учат в училище. Ще ти ги напиша, научи ги наизуст. Слънцето изгрява от изток. Бирата-трябва да е чешка, Колата-японска, Жената-руса, а треньора -италианец или испанец ! Ако искаш да се наречеш нормален човек и търсиш успехи, разбира се. Предвид факта, че Пуул се ръководи от американци, не съм оптимист. Но съм щастлив, щото можеше и да съм фен на Челси, или не дайси боже - Фк Космодрум Подуене :unsure:

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


Последна промяна ReZo на 20.04.2023 15:40, променена общо 1 път



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 201 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг