Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 07:28



Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Сенегал спечели шампионата на африканските нации. 
Автор Съобщение

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Сенегал спечели шампионата на африканските нации.   |   05.02.2023 01:00


Сенегал спечели седмото издание на Шампионата на Африканските нации, след като надделя над домакина Алжир след изпълнение на дузпи с 5-4.
Това е шампионат различен от Купата на Африканските нации, като в него участват футболисти от местните африкански първенства.
Този шампионат трябваше да се проведе през лятото на миналата година, но заради Световното бе отложен за Януари 2023 г. Но въпреки това носеше годината на планираното си провеждане в името, така че всъщност Сенегал са шампиони за 2022г.

Хибаво беше, че стадионът беше пълен, имаше атмосфера. На терена имаше заряд и тичане, но нищо друго. Редовното време и продълженията зявършиха 0-0, за да се стигне до изпълнение на дузпи.
Алжирците пропуснаха още първия си удар, но съдията нареди изпълнението да бъде повторено, защото вратарят върлина на Сенегал Си напусна голлинията си по-рано.
Сенегалците на свой ред пропуснаха четвъртата си дузпа, като техен играч би високо в страничната греда.
Но Алжир пропуснаха петата си дузпа, като техен играч подходи изключително несериозно към изпълнението. То не беше даже опит за някаква "Паненка", а все едно той подаваше топката на малко дете. Толкова леко и централно я би, че за сенагалския вратар нямаше никакъв проблем да я спаси.
Сенегал на свой ред вкараха петата си дузпа, за да се стигне до едно допълнително изпълнение и за двата отбора.
Сенегалците отново бяха точни, докато футболист на Алжир нацели горната греда и така остави радостта за гостите.
За мен беше приятно да видя, а в същото време изненадващо, че бившият футболист на Рейнджърс Маджид Бугера е станал треньор и води Алжир.
А Сенегал бяха водени на това първенство от дългуча Папе Тиау, част от отбора на страната си, достигнал четвъртфинал на СП 2002. Той направи добро впечатление със стилното си облекло.

Мадагаскар зае третото място на турнира, надделявайки с 1-0 над Нигер в малкия финал.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сенегал спечели шампионата на африканските нации.   |   05.02.2023 12:15


Гледах го по bein Sport Fr.
Не лош финал. Имаше си атмосафера и заряд. Алжиг играха по-добре и като цяло с една идея заслужаваха малко повече победата, но да, като цяло нямаше кой знае какви положения за гол.
Уникален пропуск при мачбол за Алжир. Може ли такова безхаберие, когато това е последната дузпа и ако я вкараш това ти носи титлата?!?! :outofspace: Изключително нескопосан опит за Паненка. Дори вратаря да се бе метнал в десния ъгъл, пак според мен щеше да има време да се премести в ляво и да я хване, толкова слаб бе ударът. :uuu:
Бях за Алжир, аз по принцип съм си за северноафриканските отбори, защото играят тактически по-зрял футбол и стоят по-близо като философия до Европа, отколкото кюнците от екватора.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг