Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 16.04.2024 23:49



Отговори на тема  [ 128 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали 
Автор Съобщение
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9609
Отговори с цитат
Мнение  Re: ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали   |   09.03.2017 07:35


tonzos_justice написа:
Барселона - цар на вселената! Тихо хейтърите прости! Това е мач за историята, вие сте мишки!!! Барса!!!!!!


Дузпалона, не Барселона. :-D

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9609
Отговори с цитат
Мнение  Re: ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали   |   09.03.2017 07:38


Dobril написа:
И двете дузпи бяха редовни.


:yes: :yes: :yes:

От днес УЕФА са решили да направят съвсем лека и незначителна корекция в правилника - всяко падане на футболист в наказателното поле се счита за дузпа. :wave:

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10429
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали   |   09.03.2017 07:51


Един иначе доста активен писач сега се скатава нещо, след като многократно ни обясняваше какъв лузър е Блан и как сега Емери ще изведе Парижани едва ли не до Купата. Сигурно още мисли какво да пише.

П.С. Дяволе, хинт: "купата" се римува със "супата". :laugh:

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 27.10.2012 20:22
Мнения: 1714
Отговори с цитат
Мнение  Re: ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали   |   09.03.2017 09:21


bai Momchil написа:
Dobril написа:
И двете дузпи бяха редовни.


:yes: :yes: :yes:

От днес УЕФА са решили да направят съвсем лека и незначителна корекция в правилника - всяко падане на футболист в наказателното поле се счита за дузпа. :wave:


Не е така и за този мач съдийството беше коректно. Спомни си, че Суарес отнесе жълт картон за симулация. При първата дузпа, която беше 100% явна, дори съдията отначало не я свири и чак като видя, че съдията на голлинията дава сигнал, че има дузпа, я даде. При събарянето на Суарес контактът също ясно си личи и това, че Канибалът пада в следствие на него.

Въобще този сезон, особено в "испанското" първенство, Барса са изключително здраво посичани от съдиите, а фекал - обратно - подпирани. Говното перес е купило съдиите, при това възможно далеч не само в рамките на примера.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4919
Отговори с цитат
Мнение  Re: ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали   |   09.03.2017 10:22


Сигурен бях, че тук ще се говори само за съдийство, при положение че гледахме най-великия (или всъщност един от двата най-велики) обрат в историята на ШЛ.

Първата дузпа си я има, защо да я няма? Неумишлено беше, но падайки Мюние препъна Неймар. За ръцете, и в двете наказателни няколко пъти имаше ръце и съдията не свири нито един път, еднакъв критерий си показа. Първото полувреме наистина беше малко странно 3-минутното продължение, ама то не повлия щото не вкараха тогава. Второто полувреме не знам какво толкова странно има в 5-те минути, напоследък често се дават толкова, а имаше много голове, смени, постоянно се спираше играта (тоя съдия не беше чувал за авантаж явно), разправии и т.н. Единственото, което наистина беше сериозна грешка беше втората дузпа - не че е маловажно, много важно беше естествено, ама според мен става дума за грешка и съдията се върза на симулацията на Суарез, а не за бутане на Барса. Ако искаше да ги бута, щеше да свири дузпа много по-рано, а не да дава заслужен жълт на Суарез за първата симулация, а имаше и други падания.


 
(Синята Лавина)

Регистриран на: 07.09.2012 20:21
Мнения: 1663
Отговори с цитат
Мнение  Re: ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали   |   09.03.2017 12:01


Приятно съм изненадан, че по-голямата част набляга на съдийските решения в този мач вместо на уникалния обрат.

Истината е, че ПСЖ сами се преебаха, но за това спомогна и съдията. В спорните ситуации леко подпиране, дузпите и двете бяха на кантар за мен. Втората скандална:

https://gfycat.com/KindlyAggressiveEyra

Гледам в нета 2 ситуации с ръце:

Изображение

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5936F862

Уникално постижение, което ще остане в историята - най-вече защото след години никой няма да помни как съдиите са спомогнали за този "обрат".

Едно нещо ми направи впечатление накрая: При 5:1 ПСЖ бият център, повторенията текат и когато показват жива картина топката вече е в Барса?!? Тия ПСЖ не могат ли да върнат назад да вържат 3-4 паса и да забавят играта?! Това дори Мец щяха да го направят според мен. Явно са си глътнали граматиката там на стадиона, но ако нямаш елементарна психика и качества да задържиш топката в свое владение за 2 минути накрая не заслужаваш да продължиш.
И това при положене, че в Париж ги специха с игра и положения...


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4919
Отговори с цитат
Мнение  Re: ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали   |   09.03.2017 12:42




Тия са се попрестарали доста. Горе вляво е първият гол - Суарез верно е зад защитата, ама топката отиде при него от защитник, затова няма засада. Второто не се сещам какво е, а третото и четвъртото са си така, но могат да се извадят поне две ръце и от наказателното на ПСЖ, като съдията не свири нито една. Може би от всички ръце тая на Масчерано наистина най-много приличаше на дузпа, но и тя като останалите беше неумишлена и явно такъв му беше критерият на съдията.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали   |   09.03.2017 15:15


spurs написа:


Тия са се попрестарали доста. Горе вляво е първият гол - Суарез верно е зад защитата, ама топката отиде при него от защитник, затова няма засада. Второто не се сещам какво е, а третото и четвъртото са си така, но могат да се извадят поне две ръце и от наказателното на ПСЖ, като съдията не свири нито една. Може би от всички ръце тая на Масчерано наистина най-много приличаше на дузпа, но и тя като останалите беше неумишлена и явно такъв му беше критерият на съдията.


не Спърсе, не най-много прилиаше на дузпа а си беше ЧИСТА дузпа, разбираш ли, не не прилича, ръката е разперена и отделена от тялото и спира подаваща типка в наказателното поле, какво е толкова неразбираемо и чудно, не ти трябват съдийски курсове за да разбереш, че е дузпа ...... футбола отдавна се превърна в идиотски спорт, като след всеки мач се говори предимно за съдии, според фенските нагласи, защото за всяко правило няма едностанно решение ...НО ТЪЛКУВАНЕ ...има вратичка която да се ползва от фенове рабирачи и съддии подпирачич

Барцелона бе СЕРИОЗНО подпряна, това е най-отвратителното подпиране след онези 5 недадени дузпи срещу Челси.

И не това ще се помни, то не се забравя, всички помнят Стамфорд Бридж :laugh:

П.П. Абе ти от нефен на Меси, мина през луд фен на Меси до симпатизант и полу-луд фен на Барца ....не те ли е срам малко :laugh:


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4919
Отговори с цитат
Мнение  Re: ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали   |   09.03.2017 15:42


Balleta написа:
П.П. Абе ти от нефен на Меси, мина през луд фен на Меси до симпатизант и полу-луд фен на Барца ....не те ли е срам малко :laugh:


Не, изобщо не ме е срам :laugh: Честно казано като бях преди години в Барселона, си помислих че ако тогава трябваше тепърва да се ориентирам във футбола, със сигурност щях да стана фен на Барса. Меду другото това беше юни/юли 2009 г., а си спомням тогава за мача с Челси се ядосвах не по-малко от теб примерно, така че по онова време никак не ги обичах, но може и атмосферата там да ми е повлияла, знам ли :-)

А за това на Масчерано абсолютно не съм съгласен че е 100% дузпа, изобщо при тия ръце почти винаги е преценка (освен когато не става въпрос за умишлена игра или избиване от голлинията) и коментарите зависят от пристастията на коментиращия. Примерно ако на мястото на Масчерано беше Серхио Рамос ти щеше да кажеш, че може и да се даде, може и да не се даде, а Добрил щеше да каже, че това е най-чистата дузпа в историята на футбола ама Перес е купил съдиите и е наредил първенството на "испания" :laugh:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали   |   09.03.2017 16:42


spurs написа:
Balleta написа:
П.П. Абе ти от нефен на Меси, мина през луд фен на Меси до симпатизант и полу-луд фен на Барца ....не те ли е срам малко :laugh:


Не, изобщо не ме е срам :laugh: Честно казано като бях преди години в Барселона, си помислих че ако тогава трябваше тепърва да се ориентирам във футбола, със сигурност щях да стана фен на Барса. Меду другото това беше юни/юли 2009 г., а си спомням тогава за мача с Челси се ядосвах не по-малко от теб примерно, така че по онова време никак не ги обичах, но може и атмосферата там да ми е повлияла, знам ли :-)

А за това на Масчерано абсолютно не съм съгласен че е 100% дузпа, изобщо при тия ръце почти винаги е преценка (освен когато не става въпрос за умишлена игра или избиване от голлинията) и коментарите зависят от пристастията на коментиращия. Примерно ако на мястото на Масчерано беше Серхио Рамос ти щеше да кажеш, че може и да се даде, може и да не се даде, а Добрил щеше да каже, че това е най-чистата дузпа в историята на футбола ама Перес е купил съдиите и е наредил първенството на "испания" :laugh:



напротив, няма интерпретация, когато ръката ти е отделена от тялото и спира пътя на топката, виж Пике се опита да я прибере до тялото и макар, че ръката увеличи обема на тялото и стана причина топката да се отбие и промени треакторията си, виж там вече е 50 на 50.

А иначе това направо съм го пропуснал, ахахахаа, то имало още една :rofl:

"Масчерано: Очевидно беше, че наруших правилата в единоборството с Ди Мария. Не мисля обаче, че това е основната причина да победим. Изживях една от най-великите си вечери като футболист", сподели Масчерано."


 
(Синята Лавина)

Регистриран на: 07.09.2012 20:21
Мнения: 1663
Отговори с цитат
Мнение  Re: ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали   |   09.03.2017 16:49


Жороо, а това видя ли го:

https://gfycat.com/KindlyAggressiveEyra

:whistle:


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4919
Отговори с цитат
Мнение  Re: ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали   |   09.03.2017 17:10


Е да бе, за това казах вече, скандална симулация на Суарез, ама според мен съдията сбърка, защото е видял посягането с ръката на защитника и е решил, че верно го е дръпнал. Иначе най-смешно е как се чуди къде да се хване - главата, лицето и накрая решава шията :laugh:

Balleta написа:
"Масчерано: Очевидно беше, че наруших правилата в единоборството с Ди Мария. Не мисля обаче, че това е основната причина да победим. Изживях една от най-великите си вечери като футболист", сподели Масчерано."


Това не го повториха, защото веднага след него стана атаката за първия гол на Неймар. Изглеждаше, че Ди Мария ритна земята или нещо такова, ама явно Масчерано го е съборил щом казва така. Веднага отговарям с едно събаряне на Меси на границата на наказателното дето един го дръпна за фланелката, ама съдията не даде нищо. С други думи, има много грешки на съдията ама изобщо не е скандално едностранно бутане както се опитвате да го изкарате :-D


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали   |   09.03.2017 17:20


spurs написа:
Сигурен бях, че тук ще се говори само за съдийство, при положение че гледахме най-великия (или всъщност един от двата най-велики) обрат в историята на ШЛ.


:rofl: :rofl: :rofl:

даже не е и в тройката :yes: :wave:

Да говориш за тоя брутално съдийски мач, за най-великия обрат, трябва да си сляп фен на Барселона.

За най-големия откъм голово съотношение, може, но в никакъв случай тоя смешен мач, не може да се нарече най-великия обрат.

Първо - брутално съдийско подпиране с две фалшиви дузпи и две неотсъдени
Второ - комичен автогол :laugh:
Трето - Барселона играе пред собствен апублика
Четвърто - играе се някакъв регулярен осминафинал


На прима виста, ей тия три мача са много по велики обръщалки, въпреки, че е нямало 4 гола разлика

Финал на ШЛ - Милан - Ливърпул - 3:0 -> 3:3 -> победа за Пуул
Финал на ШЛ - Байерн - Манчестър Юнайтед - 1:0 -> 1:2 с 2 гола в продължението
Финал за ШЛ - Алетико - Реал 1:0 -> 1:4 , гол в 92-та и пълен обрат в продължението

И откъм драма и значимост и трите са по яки. Снощи си бе пародия с главен герой съдията. Само 6-я гол бе откровено драматичен, но до него не трябваше да се стига.

Абе един Антверпен -Левски бе много по драматичен обрат ... за съжаление :-( :-D


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали   |   09.03.2017 17:23


spurs написа:
Е да бе, за това казах вече, скандална симулация на Суарез, ама според мен съдията сбърка, защото е видял посягането с ръката на защитника и е решил, че верно го е дръпнал. Иначе най-смешно е как се чуди къде да се хване - главата, лицето и накрая решава шията :laugh:

Balleta написа:
"Масчерано: Очевидно беше, че наруших правилата в единоборството с Ди Мария. Не мисля обаче, че това е основната причина да победим. Изживях една от най-великите си вечери като футболист", сподели Масчерано."


Това не го повториха, защото веднага след него стана атаката за първия гол на Неймар. Изглеждаше, че Ди Мария ритна земята или нещо такова, ама явно Масчерано го е съборил щом казва така. Веднага отговарям с едно събаряне на Меси на границата на наказателното дето един го дръпна за фланелката, ама съдията не даде нищо. С други думи, има много грешки на съдията ама изобщо не е скандално едностранно бутане както се опитвате да го изкарате :-D



е как ще е, ти сам не си вярваш :laugh: УЕФАЛОНЕ-цо :laugh: Уууууууууууууу :tomate: :-D

Иначе е най-нормалното нещо на света, когато човек вкуси от някаква атмосфера да стане фен :cheers:


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали   |   09.03.2017 19:12


Абе, спецове, какво говорите за дузпите за Барселона и ръката на Масчерано? ИМА ДАЛЕЧ ПО-ЯВНА ПОДПИРАЧКА - в 85-тата минута Масчерано направи 100% ДУЗПА срещу Ди Мария. Че и си призна след мача, че го препънал точно преди Ди Мария да стреля сам срещу вратаря. Дузпа, 3:2 и край на каквито и да е обрати Ето ви, гледайте:


Но най-смешното в цялата работа е, че ПСЖ имаха такъв аванс преди реванша, че сега даже не могат да се оплачат от съдията, който направи всичко възможно за обрата - брутална симулация на Суарес за втората дузпа и положението от клипчето с Ди Мария.


Последна промяна alessandron на 09.03.2017 19:13, променена общо 1 път



 
(Синята Лавина)

Регистриран на: 07.09.2012 20:21
Мнения: 1663
Отговори с цитат
Мнение  Re: ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали   |   09.03.2017 20:20


Ето положението с ръката на Масчерано:

https://gfycat.com/DismalMelodicJerboa

Лично на мен такива фалуве са ми свирили/не са ми свирили във ФЛ според ситуацията. Лягам на шпагат и с топката се удря в ръката ми, която отива към земята за да се подпра. Според мен това по-скоро не е дузпа.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали   |   09.03.2017 20:25


ZeppeR написа:
Ето положението с ръката на Масчерано:

https://gfycat.com/DismalMelodicJerboa

Лично на мен такива фалуве са ми свирили/не са ми свирили във ФЛ според ситуацията. Лягам на шпагат и с топката се удря в ръката ми, която отива към земята за да се подпра. Според мен това по-скоро не е дузпа.


100% дузпа :yes:


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4919
Отговори с цитат
Мнение  Re: ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали   |   09.03.2017 20:32


Е явно не е 100% щом има спорове. Ето че и Зепера, който както виждаш по-горе е на мнение, че съдията е повлиял много, твърди че е на кантар.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11808
Отговори с цитат
Мнение  Re: ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали   |   09.03.2017 21:34


spurs написа:
Е явно не е 100% щом има спорове. Ето че и Зепера, който както виждаш по-горе е на мнение, че съдията е повлиял много, твърди че е на кантар.


Масчерано каза, че има дузпа.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14248
Отговори с цитат
Мнение  Re: ШЛ' 2016/2017 - 1/8 финали   |   09.03.2017 21:37


Vendome написа:
spurs написа:
Е явно не е 100% щом има спорове. Ето че и Зепера, който както виждаш по-горе е на мнение, че съдията е повлиял много, твърди че е на кантар.


Масчерано каза, че има дузпа.


той каза за оная, при която спъна Ди Мария :laugh: Но разбираемо де, те толкова много положения, че човек се бърка за кое става въпрос :rofl:


Последна промяна Balleta на 09.03.2017 21:37, променена общо 1 път



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 128 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг