Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 00:31



Отговори на тема  [ 132 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
* Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 * 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   04.12.2017 16:36


Д и него, забравих го просто. Но той не просъществува много, много.
Не пропусках и родните списания: Шампион ; Егоист и Плейбой, ама последните две много избиха на чалга и ги спрях по някое време.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   04.12.2017 17:06


SUBXERO написа:
Както и да е, на който му харесва, ще си го употребява така или иначе. За мене въпросът бе принципен. Нареждам го до елката и джипката.


или ксерокс / ксерокопие :laugh:

Чуждиците са предимно заради това, че на съответния език няма точно такава думи или трябва да се обяснява с няколко думи и не е наложено ...

калкулатор - сметачна машина
пикап - товарен автомобил
кейтъринг - приготвяне и доставяне на храна или ????

Мондиал опрделено не е една от тия защото много по популярно у нас е Световно първенство, кой ще ти каже Мондиал освен Деволето :laugh:

Всеки казва "ще гледаме ли световното", не "мондиала" :outofspace: :-D

В случая Херо е прав за Мондиала


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   18.02.2018 12:34


Вие сте болни бе, 75% от темата е лингвистична ПАК?!?! Луди ли сте, що ли - Мондиал ли било, калчо ли било? Популярни думи са за синоними и се ползват, нормално, в медиите. Херо мога да го питам с какво ще замени "световно първенство" в текст, в който трябва да сложи тази думичка в три-четири поредни изречения, за да няма тафтология? Щото ако някой ползва "шампионат", ще дойде пак поредният по-начетен да обяснява как световното първенство има елиминационна фаза, а шампионатите като формат нямат. Или ако бъде използван "турнир", друг някой ще попита това да не е Средновековието и да не става въпрос за рицари?

И по темата - аз лично ще следя с голям интерес групата на Бразилия. Гъделичка ме нещо там да не изкочи заек от шапката, макар че бразилците на мен са ми били винаги симпатични, но Швейцария и Сърбия са коварни и корави отбори, а Коста Рика няма нужда да напомням какво направиха баш в Бразилия - т.е. има три отбора в тази група, които хем ще са с етикет "аутсайдер", хем всъщност като възможности изобщо не могат да бъдат считани за такива. Освен това, очаквам Португалия да изпита сериозни трудности - тая работа с Евро'2016 ми се струва, че няма да се повтори. Не съм гледал иранците какви са, но щом казвате за тях, че имали симпатичен отбор, ще следя.


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   18.02.2018 15:23


alessandron написа:
Вие сте болни бе, 75% от темата е лингвистична ПАК?!?! Луди ли сте, що ли ...


:moufan: :moufan: :moufan:

От годините е, Санде... Колкото повече опит трупа човек, толкова по-нетолерантен става към празнословие, словоблудство и всякаква форма на издевателстване над ума и разума ('щото вече [евентуално; дано; за съжаление не при всеки] е осъзнал, че е такъв [а не скот] именно заради способността да мисли; а освен това и започва да разбира, че животът е кратък и тече само в една посока)... ;-)

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   22.05.2018 02:47


След като гледам избранниците на Аржентина, Франция, Белгия, вече си мисля, че фаворитите сериозно се изменят. Особено феновете на Арже трябва да са ядосани на Сампаоли, че оставя Икарди извън групата. Точно с Игуаин няма да спечелят нищо. Както и Франция с Жиру.

Както и Испания с Начо Монреал :rofl:


Последна промяна Hiksa на 22.05.2018 02:48, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   22.05.2018 05:47


Hiksa написа:
След като гледам избранниците на Аржентина, Франция, Белгия, вече си мисля, че фаворитите сериозно се изменят. Особено феновете на Арже трябва да са ядосани на Сампаоли, че оставя Икарди извън групата. Точно с Игуаин няма да спечелят нищо. Както и Франция с Жиру.
Както и Испания с Начо Монреал :rofl:


Никакъв фаворит не са Аржентина. С този треньор и стратегия са извън 4те големи истински фаворита - Бразилия, Испания, Германия и Франция.
А Икарди ще участва и ще е централен нападател на Аржентина... .... в Катар през 2022. ;-)
Докато онова дребното егоистично джудже си избира състава, и докато им назначават такива паляци като Сампаоли да го слушат, успехи нямат и няма и да имат.

Само преди дни, преди да запопнат да излизат окончателните състави за СП, самият Ернан Креспо си позволи да го каже на глас пред медиите, това което всички знаят, но премълчават. А именно:
" че който не е приятел с Меси, не играе. Съставът се реди около един магически кръг, в центъра, на който е Лионел и ако не си му приятел, не попадаш сред избраниците. "
Барселонските ни "медии" естествено това изказване на Креспо за Меси, мисля че го спестиха.
А вместо нежния невзрачен Дибала, само идиот не би взел такава машина като Икарди, при все че е и в топ форма.
Но това да им е проблема, че като гледам халфовете и защитниците има доста спукани гуми, но се ще избутат на пръв поглед лесната им група.
Но срещу Испания и Германия ..."лидерът" :laugh: им ще трябва да ги вади,... ако обаче първо някой него го извади от мишата дупка, където както обикновено се свира :laugh:


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   22.05.2018 10:01


Да, абсолютно Меси е виновен, съвсем смешни ставате вече (конкретно ти по принцип си си де), нищо общо няма с факта че аржентинците като цяло не харесват Икарди заради ситуацията с Макси Лопес и жена му. Ето какво казва Марадона:

Цитат:
“Higuain deserves a chance, no doubt. The problem is that [Sampaoli] is a liar. He is hiding things. He is the first one that should be saying the truth,” Argentina’s former manager told TNT Sports LA.

“For example, he does not have a number nine that can score on his list, even though he can continue calling up that embarrassment (Icardi).

“Higuain is ten times better than Icardi, [Icardi] doesn’t know anything. what he does know is to go to his friend’s house and ‘eat out’.

“[Icardi] knows how to (have sex with his friends wife). He does that very well. He can find his friends house easily, He doesn’t need a GPS for that. That’s why Higuain has to have another chance.”


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   22.05.2018 10:30


Не че нещо ама направих форум за СП. Иначе трите хейта на това световно ще са Аржентина, Бразилия и Португалия - всички знаем защо. :laugh:

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   22.05.2018 10:35


bai Momchil написа:
Не че нещо ама направих форум за СП. Иначе трите хейта на това световно ще са Аржентина, Бразилия и Португалия - всички знаем защо. :laugh:


Испания и Германия също ще отнесат яко хейт.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   22.05.2018 14:22


spurs написа:
Да, абсолютно Меси е виновен, съвсем смешни ставате вече (конкретно ти по принцип си си де), нищо общо няма с факта че аржентинците като цяло не харесват Икарди заради ситуацията с Макси Лопес и жена му. Ето какво казва Марадона:


Теб титлата смешник не може да ти я отнеме никой. Нали ти беше тоя, който прееба играта на 50 човека в Пмл и се изниза след като се изпърдя тихо и остави другите да се оправят с насраното. А може и друг палячо да е бил, :-?

Само не разбирам, защо е нужно всеки път да правиш публични изявления, когато облизваш двете златни топчета на твоя миджет идол.
Дано поне ги подмиваш преди това.

Явно си пиеш ракията с гаучоси всяка вечер и знаеш колко мразят Икарди и колко истински обичат Месията. Явно в различни компании пием ;-)

И никъде не съм сравнявал Игуаин с Икарди и доколкото виждам от писаното ми, става въпрос за Дибала.
Да се цитират емоционални изблици на Марадона като меродавно мнение е НЕЛЕПО :laugh:
Това че някой с някого не се обича и са си наебали жените, ...няма общо с чисто футболните качества на терена.
И въпреки това не помня, и поне не е влизало в полезрението ми, към Марадона да е имало такива дългогодишни упреци, че си подбира играчите, с които да играе в национала, така както от много страни се говори, и е явно, че прави меси и както се видя през изминалите няколко цикъла - присъствието и влиянието на Меси (и липсата на такова на терена, особено във важните мачове) беше пагубно в дългосрочен аспект.

А в случая Креспо е достатъчно адекватен човек и име, и при това отчита, че в нападение Меси и Роналдо са най-добрите и след това е Икарди. Никъде не говори с неприязън към барселончето. Но си позволи и той също съвсем открито да заяви това, което много други в Аржентина и във футболните среди твърдят.

Но щом някой си балкански "герой" знае по-добре от тях и твърди, че са глупости, ...ще му повЕрваме. :ghost:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   22.05.2018 15:43


Това, че месчо командва парада и се играе по свирката му е старо колкот света, даже не знам за що и го коментирате :-?

Всички знаем кой изгони Вия от барса, знаем колко тежко не(понесе) идването на Ибра, който в крайна сметка напусна, знаем и за Ето'О, знаем и за няколко други знайни и незнайни герои (Андре Гомес), за Аржентина също е ясно ...... иначе да не вземеш Икарди е пълна лудост, ама ще си берат ядовете и някой пак ще плаче самотен на скамейката показвайки пълна безхарактерност.

Иначе, в интерес на истината, Креспо говори за липсата на идентичност на треньора, не толкова, че е трудно да се играе с Меси, нещо такова, то и английския му е толкова добър, че малко нищо не се разбра :laugh:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   22.05.2018 18:45


Ами нека тогава някой админ/супер мод да прехвърли тази тема от тук в новия форум за световното. :-)


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   22.05.2018 19:01


Diavolo написа:
Ами нека тогава някой админ/супер мод да прехвърли тази тема от тук в новия форум за световното. :-)

Готово!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   22.05.2018 21:22


Balleta написа:
Това, че месчо командва парада и се играе по свирката му е старо колкот света, даже не знам за що и го коментирате :-?

Всички знаем кой изгони Вия от барса, знаем колко тежко не(понесе) идването на Ибра, който в крайна сметка напусна, знаем и за Ето'О, знаем и за няколко други знайни и незнайни герои (Андре Гомес), за Аржентина също е ясно ...... иначе да не вземеш Икарди е пълна лудост, ама ще си берат ядовете и някой пак ще плаче самотен на скамейката показвайки пълна безхарактерност.

Иначе, в интерес на истината, Креспо говори за липсата на идентичност на треньора, не толкова, че е трудно да се играе с Меси, нещо такова, то и английския му е толкова добър, че малко нищо не се разбра :laugh:


На оня малоумник по-горе не мисля да му отговарям, ама с теб това и преди сме го обсъждали. Старо е колкото света щото така ти се иска да е. И преди съм те питал, примерите с Вия и Ибра са от времето на Гуардиола, след това при треньори, които бяха пълни мишоци в сравнение с Пеп, се взеха и играят Неймар и Суарез, а Меси мина в далеч по-нецентрална роля. Как пък при човек като Пеп, който хиляди пъти е показал, че прави каквото си иска, Меси бил командвал, а след това при Луис Енрике, Валверде и не знам си кой там още, вече не се намесва. За мен истината е, че Пеп (съвсем нормално) беше решил да гради атаката на отбора си около Меси, измисли това с фалшивата деветка, и в името на тая си идея прати Вия на крилото и не пускаше Ибра. Резултатите му показват, че е бил прав.

За Икарди, аз наистина съм останал с впечатление че сред немалко футболисти от Аржентина има настроения срещу него заради случката с Макси Лопес (нещо като случая с Тери и жената на Уейн Бридж, тогава нямаше учудвания, че спряха да викат Тери, който беше и капитан при това). Ако наистина е така, не е никаква лудост, съвсем нормално е даже да не го извикат. А и нещо много преувеличено ми идва това за огромния лидер Икарди, дето откакто е в Интер за пръв път се класират за ШЛ и то защото Лацио буквално им подариха четвъртото място. Извън това вкарва много, ама постижения нулеви, ако беше такъв чак лидер все щеше да изведе Интер до нещо повече. За разлика от него и четиримата извикани нападатели са шампиони - да, Игуаин е безобразен лузър и е главната причина Меси да не е печелил нищо с националния, но останалите са си топ класа. Честно казано като гедам състава на Аржентина за мен проблемът им далеч няма да е в липсата на Икарди, а ще е в абсолютната липса на каса в защита и в средата на терена.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.01.2013 00:31
Мнения: 2052
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   23.05.2018 12:30


Diavolo написа:
Група A
Русия, Саудитска Арабия, Египет и Уругвай

Група B
Португалия, Испания, Мароко и Иран

Група C
Франция, Австралия, Перу и Дания

Група D
Аржентина, Исландия, Хърватия и Нигерия

Група E
Бразилия, Швейцария, Коста Рика и Сърбия

Група F
Германия, Мексико, Швеция и Република Корея

Група G
Белгия, Панама, Тунис и Англия

Група H
Полша, Сенегал, Колумбия и Япония


И на това световно и на всички винаги съм бил и ще бъда за европейски отбори.
Първо за държавите, които нямат титла/и, после за другите:
1. Белгия
2. Хърватия
3. Португалия
4. Полша

Испания - минаха пика си, сега очаквам да се издънят я на осмина, я на ЧФ. Освен това с дупката Коща едва ли ще направят нещо.
Франция - много надъхан и сравнително млад отбор. Очаквах да спечелят европейското преди две години, но Португалия им го сложи. Явно още не са дорасли. Млади лузърчета са Гризман и компания.
Гермяния - не вярвам пак да станат световни шампиони. Остаряват вече. Мюлер докога ще ги влачи?
Италия - ъъъ, къде сте? :laugh:
Англия - никакви очаквания. Макс ЧФ.
Русия - едва ли ще минат групите.
Исландия - дано направят изненадата, но не ми се вярва.

Извън Европа, очаквам хубав футбол от:
1. Мексико
2. Египет
3. Иран

Уругвай 2010 бяха класа с Диего Форлан, но още от тогава намразих гнусния канибал и докато играе, няма как да са ми симпатични.
Аржентина - същото заради бълхата, Игуаин, Масчерано и други.
Бразилия - супер смешен отбор, начело с Геймар. Аналиха ги 7:1 пред техния народ! Там не постигнаха нищо, сега в Русия ли??? Жалко, че още в групите няма някой среден отбор, който да ги анали.

Останалите отбори са ми безразлични.
Дано има изненади и най-важното - купата да остане в Европа.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   23.05.2018 12:54


Нема Значка написа:
Дано има изненади и най-важното - купата да остане в Европа.


Абсолютно! Само да не е в гелосаната част на Европа, че не ми се слушат префърцунени гелолизци.

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.01.2013 00:31
Мнения: 2052
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   23.05.2018 12:59


Не вярвам Португалия да спечели световното... (също не вярвах, че ще спечелят европейското) :laugh:
Но предпочитам да е Португалия пред Аржентина!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   23.05.2018 12:59


Това да оставиш Наинголан извън отбора на СП при положение, че е абсолютен лидер в този отбор и направи толкова силен сезон с Рома граничи с пълно малоумие. :outofspace:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   23.05.2018 13:35


spurs написа:
Balleta написа:
Това, че месчо командва парада и се играе по свирката му е старо колкот света, даже не знам за що и го коментирате :-?

Всички знаем кой изгони Вия от барса, знаем колко тежко не(понесе) идването на Ибра, който в крайна сметка напусна, знаем и за Ето'О, знаем и за няколко други знайни и незнайни герои (Андре Гомес), за Аржентина също е ясно ...... иначе да не вземеш Икарди е пълна лудост, ама ще си берат ядовете и някой пак ще плаче самотен на скамейката показвайки пълна безхарактерност.

Иначе, в интерес на истината, Креспо говори за липсата на идентичност на треньора, не толкова, че е трудно да се играе с Меси, нещо такова, то и английския му е толкова добър, че малко нищо не се разбра :laugh:


На оня малоумник по-горе не мисля да му отговарям, ама с теб това и преди сме го обсъждали. Старо е колкото света щото така ти се иска да е. И преди съм те питал, примерите с Вия и Ибра са от времето на Гуардиола, след това при треньори, които бяха пълни мишоци в сравнение с Пеп, се взеха и играят Неймар и Суарез, а Меси мина в далеч по-нецентрална роля. Как пък при човек като Пеп, който хиляди пъти е показал, че прави каквото си иска, Меси бил командвал, а след това при Луис Енрике, Валверде и не знам си кой там още, вече не се намесва. За мен истината е, че Пеп (съвсем нормално) беше решил да гради атаката на отбора си около Меси, измисли това с фалшивата деветка, и в името на тая си идея прати Вия на крилото и не пускаше Ибра. Резултатите му показват, че е бил прав.

За Икарди, аз наистина съм останал с впечатление че сред немалко футболисти от Аржентина има настроения срещу него заради случката с Макси Лопес (нещо като случая с Тери и жената на Уейн Бридж, тогава нямаше учудвания, че спряха да викат Тери, който беше и капитан при това). Ако наистина е така, не е никаква лудост, съвсем нормално е даже да не го извикат. А и нещо много преувеличено ми идва това за огромния лидер Икарди, дето откакто е в Интер за пръв път се класират за ШЛ и то защото Лацио буквално им подариха четвъртото място. Извън това вкарва много, ама постижения нулеви, ако беше такъв чак лидер все щеше да изведе Интер до нещо повече. За разлика от него и четиримата извикани нападатели са шампиони - да, Игуаин е безобразен лузър и е главната причина Меси да не е печелил нищо с националния, но останалите са си топ класа. Честно казано като гедам състава на Аржентина за мен проблемът им далеч няма да е в липсата на Икарди, а ще е в абсолютната липса на каса в защита и в средата на терена.


За Икарди не си прав? Интер от доста време е със значително отслабен откъм класа състав. Не можеш да го сравняваш с Барса и Ювентус, където пък Дибала не е лидер.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   23.05.2018 14:11


bai Momchil написа:
Нема Значка написа:
Дано има изненади и най-важното - купата да остане в Европа.


Абсолютно! Само да не е в гелосаната част на Европа, че не ми се слушат префърцунени гелолизци.



Рониииииии :dance: :ura: :laugh:

Обмислям да пусна специална тема за новите рекорди, които ще троши Рони в Русия ..... coming soon .... :-D


Последна промяна Balleta на 23.05.2018 14:11, променена общо 1 път



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 132 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг