Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 01:39

Правила на форума


-> Само регистрирани потребители на форума могат да пишат в тази секция.
-> Моля, пишете на кирилица и спазвайте културен тон в дискусиите.



Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Формат на А и Б лига, промоции, баражи - предложение за промяна на правилника 
Автор Съобщение
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4423
Отговори с цитат
Мнение  Формат на А и Б лига, промоции, баражи - предложение за промяна на правилника   |   19.09.2019 07:19


След промяната на броя отбори в А и Б лига от 12 на 10, останахме във висящо положение относно правила за промотиране и изпадане на отбори, брой на баражи и т.н.
Миналият сезон беше пробван един вариант за Б-лига, но преобладаващото мнение на хората с които съм говорил е че 12 мача са прекалено малко за определяне на шампион.

За да запълним тази дупка в правилника, предлагам за обсъждане следната схема:

1. При Б-лига, състояща се от 10 или 9 отбора, се играят по два мача на разменено гостуване през сезона (общо 18 кръга). Победителят в Б-лига се класира директно на мястото на 10я в А лига и се играят 2 баража (Б2-А9 и Б3-А8).

2. При Б-лига, състояща се от 8 или 7 отбора, се играят по два мача на разменено гостуване (14 кръга), след което първите 4 отбора в класирането играят по още два пъти на разменено гостуване (6 кръга). Шампионът се определя след изиграването на 20те кръга. Победителят в Б-лига се класира директно на мястото на 10я в А лига и се играе бараж (Б2-А9).

3. При Б-лига, състояща се от 6 или 5 отбора, се играят по четири мача на разменено гостуване (20 кръга). Победителят в Б-лига се класира директно на мястото на 10я в А лига и се играе бараж (Б2-А9).

4. При 14 или по-малко отбори в ПМЛ се сформира една обща лига.

Цитат:
Заб. Разликата от миналият сезон (т.2) е че тогава, при 7 отбора, определихме шампиона след изиграването на 14 кръга (12 мача + 2 почивни), а допълнителните баражи определяха само участника в баража А/Б.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на А и Б лига, промоции, баражи - предложение за промяна на правилника   |   19.09.2019 09:06


Ми ок. Звучи добре.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на А и Б лига, промоции, баражи - предложение за промяна на правилника   |   19.09.2019 19:48


Абсолютно ок с отделните формати.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на А и Б лига, промоции, баражи - предложение за промяна на правилника   |   20.09.2019 09:15


И на мен ми се струват добри предложенията.


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на А и Б лига, промоции, баражи - предложение за промяна на правилника   |   21.09.2019 09:15


Като цяло съм съгласен.
Мисля, че ще е по-коректно да изписваме:
1. При 19-20 отбора: А-лига от 10 и Б-лига... (текста на Мандора)
2. При 17-18 отбора: ...
3. При 15-16 отбора: ...
4. При 14 илии по-малко отбора: ...

И още - дали не можем да помислим върху вариант 3: при 15-16 отбора. Удачно ли е въобще да имаме Б-лига?
Не е ли по-добре тогава да сме на два потока по 8 отбора и после да има "финална четворка"?
Първите 4 от двата потока играя за титлата, вторите 4 играят за вакантните 9 и 10 място при евентуално връщане на А-лига през следващ сезон.
Мачовете ще са 14 + 6, което дори ще е по-добре от 2*9 за А-лига. А може дори да има и финален мач между 1 и 2, след четворката. Варианти много.
Идеята е по-скоро - да не трябва 5-6 отбора да играят един срещу друг до втръсване.

Освен това - при вариант 2 - класирането как ще бъде на финалната четворка: а) ще отчита ли целия сезон; б) ще е 1/2 точки и голове: в) ще е само от мачовете през сезона между тия 4 или г) ще е от нула?

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4423
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на А и Б лига, промоции, баражи - предложение за промяна на правилника   |   23.09.2019 18:46


Според мен при фиксирана А лига от 10 отбора, няма смисъл да усложняваме текста, като вкарваме излишно пояснение.

За формата 14+6, не мисля, че е удачно при 6 отбора да се обединяват лигите, освен това при 15 отбора, едната група ще е 7, другата 8 и нещата не са равнопоставени. Най-чисто е да формираме една обща група тогава, когато броя седмици през сезона позволяват нормален шампионат в нея.

И последно, при вариант 2 - целия сезон. Вече провеждахме подобно гласуване, когато А лига беше от 2 потока и резултата е ясен.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг