Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 04:07

Правила на форума


-> Само регистрирани потребители на форума могат да пишат в тази секция.
-> Моля, пишете на кирилица и спазвайте културен тон в дискусиите.



Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Отмяна на забраната за дублиране 
Автор Съобщение
(Синята Лавина)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 22:24
Мнения: 579
Отговори с цитат
Мнение  Отмяна на забраната за дублиране   |   23.03.2021 23:40


Здравейте,

кажете след 3-4 години без дублажи на двойните какво мислите?

За мен играта загуби много. Има си много смисъл в дублажа на двойните. Много често тройните мачове са "заводи", и там не може да се дублира, за да се играе на сигурно. Дублаж на "двойните" е своего рода стратегия за освобождаване на "тройните" и дава "edge" за малко по-рискована игра, ако някой има повече апетит за риска. Статистически факт е, че повече се губи отколкото печели от дублажите. Виж, когато излезнат дублажите е доста ефектно и понякога болезнено за "потърпевшия" отбор, но пък защо не. В играта трябва да има малко страст. Ако пак ще си говорим за калитанстване и майсторски прогнози, ще ме разбиете. Все едно да забраним "multiple choice" тестовете, щото някой може да налучка верните отговори и да засрами прилежните зубрачи.

Със здраве!


 
(Синята Лавина)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 22:24
Мнения: 579
Отговори с цитат
Мнение  Re: Отмяна на забраната за дублиране   |   23.03.2021 23:46


не водя статистика, но имам впечатление, че болшинството избивки на вратарите са от двойни мачове. т.е даваме неволно предимство на защитната игра, а би трябвало да стимулираме головете

п.с
поправям се. Прегледах последните 6-7 кръга и не намирам изразен тренд за избивки на вратарите от двойните. Както и да го гледам, дублиран двоен не го намирам за опасност а за интересна стратегия.


Последна промяна EL Capitano на 23.03.2021 23:55, променена общо 2 пъти



 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Отмяна на забраната за дублиране   |   24.03.2021 10:44


Мислех си по темата и стигам до извода, че правилото е ок като не може да се дублира двойна прогноза.
Нека се замислим следното, кой има изгода да може да дублира двоен мач, домакина или госта?
Аз бих казал, че е госта. Едва ли ще има домакински капитан, който ще си даде мач на двойна прогноза, която да дублира.
В тази връзка, ако гостуващия капитан иска да дублира, тогава да си даде първенствата където мисли да дублира на тройна, а не на двойна. Защото какво излиза, примерно съм гостуващ капитан и давам Серия Б, Сегунда или Лига 2 на двойна. Домакина определя мачовете и след това моя отбор дублира 1:1 (или някоя друга ботска прогноза). Веднага пада домакинското предимство, защото винаги може да излезе бота. А сега, когато не може е много по-лесно домакинския вратар да избие единия бот.

За мен трябва да се помисли опростяване капитанстването и засилване още повече домакинското предимство. Например, защо гостуващия капитан не избере пръв само четирите тройни потока, а за домакинския капитан да остане да избере четирите двойни + всички мачове. Така засилваме домакинското предимство и вкарваме допълнителна динамика. Якото също е, че гостуващия капитан може да не бъде ограничаван в избора, т.е. може да избере примерно 3 зелени потока + 1 червен и така принуждава домакинския капитан да избира само двойни сини потоци, за да му намали предимството примерно.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Отмяна на забраната за дублиране   |   24.03.2021 12:03


За мен забраната за дублиране на двойни мачове е добра, защото наистина с една идея намалява ботския елемент. Но съм против допълнителни ограничения за гостите - ако толкова искаме динамика, нека се разреши дублирането на двойни мачове, но срещу ПСУ за противника.

_________________
Изображение


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 05.08.2018 10:04
Мнения: 778
Отговори с цитат
Мнение  Re: Отмяна на забраната за дублиране   |   24.03.2021 21:30


Да и по тази логика , едине отобор блъска четири дублажа , два от тройните и два от двойните и вратаря с четирите си прогнози или избира да избие 2 мача само или избива 4 други и на практика при познати 2 точни резултата вкарва 4 гола , което по този начин обезмисля вратарския пост. Видно е че на сезон има около 10 - 12 и то само няколко вратаря броящи се на едната ръка, което едва ли е чак такъв проблем.

_________________
" За да се бориш с чудовища, понякога трябва и самият ти да станеш чудовище."


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Отмяна на забраната за дублиране   |   24.03.2021 23:14


Мисля че имаше такава дискусия съвсем наскоро и някой беше предложил нещо много разумно - един отбор да има право на Х дубли (примерно 4), без да има ограничение върху кои мачове ги прави (двойни тройни той си избира). За мен това е най-добрият вариант. Ако някой си направи труда да извади статистика рядко един отбор прави повече от 2 дубъла на мач, така че бройката 4 може и да се намали, едва ли ще има ощетени.

_________________
Изображение


 
(Crazy Band)

Регистриран на: 06.06.2012 18:49
Мнения: 5277
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Отмяна на забраната за дублиране   |   24.03.2021 23:29


Дублиранетона двойни мачове ще увеличи още повече силата на Памела, която всички толкова псуваме. Не подкрепям...


Последна промяна terminator на 24.03.2021 23:30, променена общо 2 пъти



 
(Синята Лавина)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 22:24
Мнения: 579
Отговори с цитат
Мнение  Re: Отмяна на забраната за дублиране   |   24.03.2021 23:52


Аз пуснах темата да видя какво е настроението и какви са мненията на хората. Все пак играем 4 сезона без дублажи на двойните.
Да отговоря на някои изказвания, които забелязвам. Не виждам защо дублирането дава предимство на гостуващият отбор. Според мен е точно обратното. Когато капитана избере някой мач, знае какъв резултат очаква и дублите са съвсем резонни. Ако някой иска да дублира, домакините са царе. Можете да погледнете статистиката на Лавините от миналите години 90% от излезналите дублажи бяха домакински.

Смятам мнението на Момчи за доста справедливо. Да намалим броката на дублажите до 3-4 на мач (за момента можем да дублираме 4 мача) но да няма забрана дали двойни или тройни. Сега има отбори (играчи), които не обичат да дублират, други си го позволяват. Всичко е въпрос на риск. Ако направите статистика, ще видите че дублажите никога не са били "гейм чейнджър". Дайте да освободим малко играта - все пак говорим да запазим лимита от максимален брой дублиране мачове. Гледам Терми не харесва силата на Памела? Не знам какво има предвид. За какво я играем тази игра вече 20 години? Не може да се контролира абсолютно всичко.
Не мога да проумея и до ден днешен, защо двойните мачове не могат да се дублират, а тройните могат. Ако някой иска да играе с дублажи пак може да засили 2-3-4 парчета и в момента, особено домакините. Аре със здраве.


 
(Crazy Band)

Регистриран на: 06.06.2012 18:49
Мнения: 5277
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Отмяна на забраната за дублиране   |   25.03.2021 08:05


EL Capitano написа:
Аз пуснах темата да видя какво е настроението и какви са мненията на хората. Все пак играем 4 сезона без дублажи на двойните.
Да отговоря на някои изказвания, които забелязвам. Не виждам защо дублирането дава предимство на гостуващият отбор. Според мен е точно обратното. Когато капитана избере някой мач, знае какъв резултат очаква и дублите са съвсем резонни. Ако някой иска да дублира, домакините са царе. Можете да погледнете статистиката на Лавините от миналите години 90% от излезналите дублажи бяха домакински.

Смятам мнението на Момчи за доста справедливо. Да намалим броката на дублажите до 3-4 на мач (за момента можем да дублираме 4 мача) но да няма забрана дали двойни или тройни. Сега има отбори (играчи), които не обичат да дублират, други си го позволяват. Всичко е въпрос на риск. Ако направите статистика, ще видите че дублажите никога не са били "гейм чейнджър". Дайте да освободим малко играта - все пак говорим да запазим лимита от максимален брой дублиране мачове. Гледам Терми не харесва силата на Памела? Не знам какво има предвид. За какво я играем тази игра вече 20 години? Не може да се контролира абсолютно всичко.
Не мога да проумея и до ден днешен, защо двойните мачове не могат да се дублират, а тройните могат. Ако някой иска да играе с дублажи пак може да засили 2-3-4 парчета и в момента, особено домакините. Аре със здраве.

......
Под "силата на Памела" имам предвид късмета. Този фактор и сега е прекалено голям, и идеята ми е, да не го увеличаваме още повече.
С повече двойни точно това ще направим.


Последна промяна terminator на 25.03.2021 08:06, променена общо 1 път



 
(Синята Лавина)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 22:24
Мнения: 579
Отговори с цитат
Мнение  Re: Отмяна на забраната за дублиране   |   25.03.2021 20:49


Елементът на късмета може да се експлоатира и със сегашните правила. Всъщност, много или малко всички разчитаме на късмет.
В момента може да се дублират 4 мача. Как дублажите на двойните ще промени фактора на късмета, не мога да си го представя? Слагаме лимит от 3-4 дублажа в мача и всички ще са хепи.


 
(Crazy Band)

Регистриран на: 06.06.2012 18:49
Мнения: 5277
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Отмяна на забраната за дублиране   |   25.03.2021 21:41


EL Capitano написа:
Елементът на късмета може да се експлоатира и със сегашните правила. Всъщност, много или малко всички разчитаме на късмет.
В момента може да се дублират 4 мача. Как дублажите на двойните ще промени фактора на късмета, не мога да си го представя? Слагаме лимит от 3-4 дублажа в мача и всички ще са хепи.

.....
ако има лимит е друго, ако няма трябва да се приеме хипотетично, че риска се увеличава излишно. И без това факторът "късмет" е достатъчно голям и цялата ми теза почива на разбирането ми, че не искам още да увеличаваме този фактор. На практика и сега имаме лимит от 4 мача, ако допуснем дублажи и на двойни трябва да го намалим на 3, за да запазим баланса.


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: Отмяна на забраната за дублиране   |   26.03.2021 17:16


Аз пък си мисля , че е крайно време да пробваме ВЛ с 18 отбора , като всеки мач е на неутрален терен . Така всякакво предимство се елиминира и остава само майсторството .
Така се освобождават и дати за различен формат на купата .

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Отмяна на забраната за дублиране   |   26.03.2021 18:50


Гонзо написа:
Аз пък си мисля , че е крайно време да пробваме ВЛ с 18 отбора , като всеки мач е на неутрален терен . Така всякакво предимство се елиминира и остава само майсторството .
Така се освобождават и дати за различен формат на купата .


Неутралният терен подхожда най-вече за финал за купа/супер купа. Tази година имаме 29 игрални седмици. Ако почнем началото на август, примерно може да ги докараме до 34 максимум, което си е дори леко фантастично. Та варианта за обединение за мен е при максимум 16 отбора, дотогава мисля, че трябва да има А и Б група.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: Отмяна на забраната за дублиране   |   26.03.2021 19:18


falkenbach написа:
Гонзо написа:
Аз пък си мисля , че е крайно време да пробваме ВЛ с 18 отбора , като всеки мач е на неутрален терен . Така всякакво предимство се елиминира и остава само майсторството .
Така се освобождават и дати за различен формат на купата .


Неутралният терен подхожда най-вече за финал за купа/супер купа. Tази година имаме 29 игрални седмици. Ако почнем началото на август, примерно може да ги докараме до 34 максимум, което си е дори леко фантастично. Та варианта за обединение за мен е при максимум 16 отбора, дотогава мисля, че трябва да има А и Б група.


Ами така или иначе няма фенове по трибуните ;-)

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Отмяна на забраната за дублиране   |   26.03.2021 19:59


falkenbach написа:
Гонзо написа:
Аз пък си мисля , че е крайно време да пробваме ВЛ с 18 отбора , като всеки мач е на неутрален терен . Така всякакво предимство се елиминира и остава само майсторството .
Така се освобождават и дати за различен формат на купата .


Неутралният терен подхожда най-вече за финал за купа/супер купа. Tази година имаме 29 игрални седмици. Ако почнем началото на август, примерно може да ги докараме до 34 максимум, което си е дори леко фантастично. Та варианта за обединение за мен е при максимум 16 отбора, дотогава мисля, че трябва да има А и Б група.
Гонзо май има предвид шампионат от един цикъл 17 кръга и останалото за купата.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: Отмяна на забраната за дублиране   |   26.03.2021 20:22


SUBXERO написа:
Гонзо май има предвид шампионат от един цикъл 17 кръга и останалото за купата.


Точно . Защо иначе да са на неутрален терен .

_________________
Изображение


Последна промяна Гонзо на 26.03.2021 20:22, променена общо 1 път



 
(Синята Лавина)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 22:24
Мнения: 579
Отговори с цитат
Мнение  Re: Отмяна на забраната за дублиране   |   27.03.2021 00:31


не ми размътвайте темата, тя е за реформа на дублирането

Ако сега започнем да коментираме всякакви други промени в регламента на първенството - кой знае докъде ще го докараме.

За сега да обобщя, че дискусията върви в посока да има възможност да се дублира всеки мач от избраните, стига общият брой да не преминава 3-4. На мен ми изглежда разумно.


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: Отмяна на забраната за дублиране   |   27.03.2021 08:29


За да се изкажа по темата : Против дублирането на двойните мачове .

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.01.2013 00:31
Мнения: 2052
Отговори с цитат
Мнение  Re: Отмяна на забраната за дублиране   |   27.03.2021 10:19


До момента освен Лвините не знам друг домакин да използва дублите. Те се използват повече от гостите и вижте точките в класирането. Първите 4-5 отбора имат повече точки като гост отколкото като домакин. Тоест дублаж се използва когато “тоя мач нямам идея как да го играя, ще набия един дубъл и ако върже, върже”. С късмет или не, с дублажи или не, гостите имат предимство.
Трябва да се помисли как да се засили домакинското предимство, а не дублажите.
По-лесно е да си гост и да се надяваш домакина да оплеска мачовете и ако ти даде 2-3 мача с резултат 1:1 биеш или поне изкарваш Х. А да си избереш мачове за теб, които да излязат както предполагаш е много по-трудно.

Колкото до броя на дублите, според мен максимум два, без значение на двоен или троен мач.


 
(Синята Лавина)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 22:24
Мнения: 579
Отговори с цитат
Мнение  Re: Отмяна на забраната за дублиране   |   27.03.2021 20:10


Дублажите се ползват, когато си много сигурен в даден резултат и го дублираш, да не ти го избие вратарчето. Това е особено полезно за домакините. Не разбирам тази теза, как дублирането облагоденства само гостите. Капитаните дават доста ъндъри на гостите и за това губят често и това е причината за тази тенденция, а не дублирането на гостите. Това търдение, че се дублират мачове, които си нямаме и идея как ще излезнат, е абсолютно несъстоятелно. Всеки който следва такава тактика е обречен на загуба.

Домакинското предимство, не знам как може да го увеличим. Мен ако ме питате, отмяната на дублажите на двойните ще даде доста сили на домакините.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг