Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 25.04.2024 09:08

Правила на форума


-> Само регистрирани потребители на форума могат да пишат в тази секция.
-> Моля, пишете на кирилица и спазвайте културен тон в дискусиите.



Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни 
Автор Съобщение
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4973
Отговори с цитат
 ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   03.09.2021 09:51


Крайният срок за картотекиране наближава - не искам да разводняваме темата за картотеките.
А пък и мисля, че е нормално да имаме таква тема - все пак сезон ще има, нали...

И да почна - колко е възможният максимум на отбори в А-лигата?
Защото моментната ситуация от 14 регистрирани, не звучи никак добре за Б-лигата. Мда - това е другият въпрос: минимум участници, за да има Б-лига?

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10455
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   03.09.2021 10:11


Минимумът за Б Лига е 6 отбора. При по-малко наистина не си струва да се играе в отделна лига.

От друга страна в А Лигата никога не е имало повече от 12 отбора. Моделът (разбирай мечтата) на Магера бе 12+12+8. Повече отбори ще изискват естествено и повече седмици.

При 14 участника ще ни трябват 26 шампионатни седмици. Не е невъзможно де. При толкова отбори ще има общо четири кръга за купите, един от които е твърдо в един мач, така че за останалите ще се оперира според броя на останалите свободни седмици.

До момента имам само един изричен отказ - НМР. От останалите четири отбора имам едно твърдо ДА и три неизвестни с различна степен на неизвестност.

Познавайки нравите в ПМЛ, все още ми е рано да започна да се притеснявам, че някой ще пропусне срока.

В краен случай може да се позлва и неделята. Нея я оставих свободна, в случай че се наложи да обсъждаме и решаваме евентуални кардинални промени, но така като гледам, всичко си остава в руслото.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5083
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   03.09.2021 12:35


Дайте да мислим нещо от рода на обединена лига с по един мач всеки срещу всеки.
След това разделяне на 2 групи (според класирането), където се играе по още един мач - всеки срещу всеки в двете групи като домакин ще е този който е гостувал в предия съответен мач. При 17 отбора, това значи 27 кръга, ако не се лъжа.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10455
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   03.09.2021 13:25


falkenbach написа:
Дайте да мислим нещо от рода на обединена лига с по един мач всеки срещу всеки.
След това разделяне на 2 групи (според класирането), където се играе по още един мач - всеки срещу всеки в двете групи като домакин ще е този който е гостувал в предия съответен мач. При 17 отбора, това значи 27 кръга, ако не се лъжа.

И това три дена преди началото на сезона??? :-o :-o :-o

Сори, Фалк, но времето за мислене мина!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 21.06.2012 10:52
Мнения: 1388
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   04.09.2021 12:07


Аз предлагам да се обеденим в една група и да се намалят мачовете за купата, примерно да не се играе на разменено гостуване, а по един мач или на неутрален терен или домакинство по жребий, мисля че така ще има достатъчно седмици за шампионата. Това разбира се, ако не се картотекират всички.

_________________
Изображение


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10455
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   04.09.2021 12:32


oasis написа:
Аз предлагам да се обеденим в една група и да се намалят мачовете за купата, примерно да не се играе на разменено гостуване, а по един мач или на неутрален терен или домакинство по жребий, мисля че така ще има достатъчно седмици за шампионата. Това разбира се, ако не се картотекират всички.
Точно това се очертава в случай, че Б лигата не събере минимум ШЕСТ отбора. Обясних по-горе в общи линии как.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10455
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   04.09.2021 12:43


Имам писмени потвърждения от REAL GREEN и DEMBA BOYZ. Въпрос на време е да пуснат картотека.

Очакваме включване единствено от RED OR DEAD и THE NOTORIOUS LADS.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   04.09.2021 14:18


SUBXERO написа:
Имам писмени потвърждения от REAL GREEN и DEMBA BOYZ. Въпрос на време е да пуснат картотека.

Очакваме включване единствено от RED OR DEAD и THE NOTORIOUS LADS.


Идваме :wave:


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10455
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 00:13


И така, картотекирането за новия сезон приключи. В крайна сметка се картотекираха 16 от 18 отбора. За жалост се разделихме с два отбора с коренно различни облик и история.

Първо, NEW MERSEY RAZORS, доминант през последните няколко сезона, както и един от най-колоритните отбори в цялата история на играта, предвождани от една от най-емблематичните личности в ПМЛ - Резо, който за себе си реши да затвори завинаги страницата с играта и предопредели участта на отбора.

Второ, THE NOTORIOUS LADS - най-младият отбор в ПМЛ с най-ниската средна възраст на участниците. Аз лично много съжалявам, че момчетата не успяха да се съхранят като отбор и да продължат участието си, но в личен план те все пак са на друг стадий от живота, където неизбежно срещат препятствия и трябва да вземат решения за бъдещето си, каквото ние по-дъртичките отдавна сме отметнали в големия тефтер.

И на едните и на другите желая здраве, късмет и успехи в личен план. На тези, които окачиха бутонките, напомням, че никога не е късно за завръщане по виртуалните терени, а на тези, които пожелаха да продължат да се подвизават в други отбори, желая още много приятни мигове в плен на Памела.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10455
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 00:39


Хвърляйки един поглед върху листите с участници във двете лиги, неминуемо прави впечатление фактът, че и двете лиги са с нечетен брой участници. На футболен език това означава по два почиващи отбора всяка седмица. И тъй като в тези времена на оскъдица откъм участващи отбори това е сериозен процент липса на активност, ми хрумна, че най-добре би било да предприемем една стъпка, която е същевременно както нетрадиционна, така и прагматична.

Имам предвид прехвърлянето на един отбор от едната лига в другата. По този начин ще постигнем пълна заетост на отборите и няма да има почиващи.

И тъй като смятам за малко вероятно да се намери отбор от А лига, който доброволно да отиде да играе в Б лига, остава възможността да дадем служебна промоция в А лига на един отбор от Б лига.

В реалният футболен свят подобни ситуации настъпват доста често и по най-различни причини. В тях са се наложили два основни начина на процедиране:

- Възстановяване на изпадналия отбор от горната лига с най-предно класиране;

- Промотиране на отбора с най-предно класиране от долната лига, който не се е качил в горната лига по силата на редовния регламент.

В нашия случай това са отборите на EXTREME ZOMBIES и КРИВА НИВА.

За целта ще помоля по един участник от всеки отбор (мениджър или заместник мениджър) да гласува за една от трите опции:

1. EXTREME ZOMBIES
2. КРИВА НИВА
3. Нечетен брой отбори в А лига и Б лига


Както се досещате, на разположение имаме само един ден - неделята. В понеделник сезонът започва.

Очаквам обосновани отговори и решения. Благодаря предварително на всички взели позиция по темата.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 00:50


Аз отдавна съм казал, още преди години, че трябва да имаме една обща лига, за да има тръпка за всички. Така всеки ще преследва титла или място в тройката.
Да, ще има отбори, които ще изостанат и няма да се борят за нищо, но пък ще има и купа за тях. Стигнали сме до такъв момент от играта, че не бива да се губи времето на отборите да джиткат в някаква безумна Б група, като се има предвид, че всеки сезон може да е последен.

НО на конкретния въпрос
Аз като пряко замесен ще дам глас с: 'пас' т.е. не гласувам за нито едно от трите
НО предлагам да спретнем едно мачле с Крива Нива, пряк дуел на неутрален терен и който спечели, да играе в А група и така.


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10455
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 00:56


Аз пък многократно обясних, че сме много за една лига и седмиците не стигат. Едва от 14 надолу става.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 06:43


Ако имаше време - директен мач между двата отбора.

В случая няма време, за мен Нивата са направили по-добър сезон и бяха на крачка от А група.

РОД гласува Крива Нива


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5594
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 07:07


Още в края на миналия сезон ви предупредих , че след отказа на Резо , ние трябваше да играем баража за оставане в групата , тъй като реално има отбор който напуска групата . Взе се решение да се изчака . Голяма грешка , която е непоправима към този момент . И тъй като винаги си удряме главите в една и съща стена , по един и същи начин , сега пак ще го направим . Моето мнение е , че нищо не трябва вече да се променя и двете групи да си останат нечетни . Почиващите отбори ще играят контроли по между си . Не създавайте прецеденти за които в бъдеще може да съжаляваме .

_________________
Изображение


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5502
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 07:49


Здравейте,
С оглед липсата на време, за мен има само два варианта.
Вариант 1 - жребий между Зомбитата и Нивата
Вариант 2 - Отборът с най-малко наказателни картони за миналата година, ако се води подобна статистика. Имам предвид от всички отбори, не само посочените два. Тоест първия в класацията по феърплей.

Иначе аз в личен план нямам предпочитания и ще се въздържа от избор.

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9628
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 07:55


Не виждам никакъв смисъл да гласувам, това трябва да се реши от непряко засегнатите страни, така че и аз кто Дявола гласувам ПАС.

Готови сме и да играем бараж. Групите да останат нечетни ми се вижда тъпо.

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3028
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 08:29


SUBXERO написа:
falkenbach написа:
Дайте да мислим нещо от рода на обединена лига с по един мач всеки срещу всеки.
След това разделяне на 2 групи (според класирането), където се играе по още един мач - всеки срещу всеки в двете групи като домакин ще е този който е гостувал в предия съответен мач. При 17 отбора, това значи 27 кръга, ако не се лъжа.

И това три дена преди началото на сезона??? :-o :-o :-o

Сори, Фалк, но времето за мислене мина!

Е нали времето за мислене беше минало, какви са тези нови предложения сега? Пълен абсурд е останалите отбори да избираме по симпатии кой да иде в А група, как въобще може да ти хрумне подобно нещо?!
Ако е толкова трудно да се играе с нечетен брой отбори и няма време за допълнителен бараж, да се тегли жребий между Зомбитата и Крива нива.

_________________
Изображение


 
(Crazy Band)

Регистриран на: 06.06.2012 18:49
Мнения: 5299
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 09:48


Жребий между замесените отбори!


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 12:21
Мнения: 1916
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 10:18


3. Нечетен брой отбори в А лига и Б лига

_________________
Изображение


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10455
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 10:28


Shifter написа:
SUBXERO написа:
falkenbach написа:
Дайте да мислим нещо от рода на обединена лига с по един мач всеки срещу всеки.
След това разделяне на 2 групи (според класирането), където се играе по още един мач - всеки срещу всеки в двете групи като домакин ще е този който е гостувал в предия съответен мач. При 17 отбора, това значи 27 кръга, ако не се лъжа.

И това три дена преди началото на сезона??? :-o :-o :-o

Сори, Фалк, но времето за мислене мина!

Е нали времето за мислене беше минало, какви са тези нови предложения сега? Пълен абсурд е останалите отбори да избираме по симпатии кой да иде в А група, как въобще може да ти хрумне подобно нещо?!
Ако е толкова трудно да се играе с нечетен брой отбори и няма време за допълнителен бараж, да се тегли жребий между Зомбитата и Крива нива.


Разликата е огромна! Аз предлагам нещо конкретно, което се решава наведнъж в една или друга посока. Фалка има някаква идея, която изисква много време докато се избистри концепцията и още повече време докато се изгладят детайлите. Ето за това няма време.

Иначе последното нещо, което имам желание да се случи, е гласуването по симпатии. Затова и подчертах, че се надявам на обосновани отговори.

Иначе, не е трудно да се играе с нечетен брой отбори. Просто ще се играе по един мач по-малко на седмица и два отбора ще си ги клатят, което поне според мен не е оптимално.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 53 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг