Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.04.2024 21:51

Правила на форума


-> Само регистрирани потребители на форума могат да пишат в тази секция.
-> Моля, пишете на кирилица и спазвайте културен тон в дискусиите.



Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни 
Автор Съобщение
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3028
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 10:37


SUBXERO написа:
.....Иначе, не е трудно да се играе с нечетен брой отбори. Просто ще се играе по един мач по-малко на седмица и два отбора ще си ги клатят, което поне според мен не е оптимално.


Аз съвсем не съм убеден, че всички отбори, започнали този сезон, ще го завършат - в 2-3 от тях има доста очевидни кадрови проблеми и едва се картотекираха след подсещанки... Да не стане така, че сега "на пожар" да се прехвърлят отбори в А група по съмнителен начин, а след 3-4 месеца някой отбор за зачезне и пак да станат нечетен брой...

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10439
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 10:50


Едното няма нищо общо с другото. Ако стартираме с нечетен брой отбори и някой се откаже по средата на сезона, така или иначе няма как да се правят промени. Тогава ще имаме още повече почиващи, а това под чертата би било още по-демотивиращо.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4431
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 10:52


Обсъждате, неща, които вече са се дъвкали, предъвквали и даже мейджа навремето (2010 година) е написал правилник за тях :)

Цитат:
Глава 3: "А" лига

1. Състав на групата - 12 отбора

2. Система за провеждане на първенството
- Отборите играят помежду си по системата “всеки срещу всеки” на разменено гостуване в два полусезона в цикъла "есен-пролет".
- Програмата за провеждането на първенството се определя от СТК по системата “Бергер”.

3. Отпадащи отбори
- Определят се в края на сезона в зависимост от броя участващи отбори в “Б” лигата:
= при Б-лига, състояща се от 12 отбора, класиралите се на 1-во и 2-ро място получават директна промоция в А-лига, а 11-я и 12-я в А-лига изпадат директно в Б-лига. Играят се баражи между 3-я в Б-лига и 10-я в А-лига и между 4-я в Б-лига и 9-я в А-лига. Победителите играят в А-лига през следващия сезон.
= при Б-лига, състояща се от 10 или 11 отбора, класиралите се на 1-во и 2-ро място получават директна промоция в А-лига, а 11-я и 12-я в А-лига изпадат директно в Б-лига. Играе се бараж между 3-я в Б-лига и 10-я в А-лига, като победителя играе в А-лига през следващия сезон.
= при Б-лига, състояща се от 8 или 9 отбора, класиралият се на 1-во място получава директна промоция в А-лига, а 12-я в А-лига изпада директно в Б-лига. Играят се баражи между 2-я в Б-лига и 11-я в А-лига и между 3-я в Б-лига и 10-я в А-лига. Победителите играят в А-лига през следващия сезон.
= при Б-лига, състояща се от 7 или по-малко отбори, класиралият се на 1-во място получава директна промоция в А-лига, а 12-я в А-лига изпада директно в Б-лига. Играе се бараж между 2-я в Б-лига и 11-я в А-лига, като победителя играе в А-лига през следващия сезон.

4. Право на участие
- Само лицензирани отбори с лицензирани мениджъри имат право на участие в "А" лига.
- Всеки отбор от "А" лига може да картотекира и използва максимум до двама състезатели с ранг “новак” в рамките на един състезателен сезон.

5. Специални изисквания
- В зависимост от окончателния брой заявили и участващи отбори, Федерацията си запазва правото за промени в системите за провеждане на първенствата, включително и плейофните срещи, отпадане и попълване на групата.
- Ако един или повече отбори, получили правото да се състезават в „А” лига, се откаже от участие в групата преди началото на сезона, на негово място се включва отбор, определен в следния ред:
= загубилият баража/плейофа;
= най-предно завършилият отпаднал отбор от “А” лига;
= най-предно завършилият некласирал се отбор от “Б” лига;
= т.н. по низходящ ред, редувайки отбори от двете групи.


http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... apsed&sb=5


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10439
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 11:01


Уффф... Имах досадното чувство, че се опитвам да открия топлата вода, но беше посред нощ и нямаше как да те питам.

Ясно значи, където има правилници, там няма казуси!

Или с други думи, добре дошли обратно в А лига на Зомбитата!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 21.06.2012 10:52
Мнения: 1386
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 11:04


За мен най удачният вариант е една група и махаме купата, честно казано ми се струва супер скучно цял сезон да играем само срещу пет отбора, а и ако някой се откаже какво става тогава, група с пет или по малко отбора, смешно е просто.

_________________
Изображение


Последна промяна oasis на 05.09.2021 11:06, променена общо 1 път



 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4431
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 11:31


Няма как просто да махнем купата и да я заместим с първенство. Купата по принцип се слага в седмици, когато има мачове от турнирите за националните купи или около коледните празници/началото на новата година, когато почти всички основни първенства почиват. Вероятно има 1-2 кръга за купата, които се играят на нормални първенства късната пролет, но 1-2 кръга не ни уреждат за първенство с 16 отбора.

Навремето като го обсъждахме този проблем стигнахме и до съответната схема като единствено приложима без въвеждане на междинни кръгове през седмицата, а за този ход нито играчи, нито организатори сме готови.

viewtopic.php?f=30&t=11409


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5592
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 12:37


SUBXERO написа:
Или с други думи, добре дошли обратно в А лига на Зомбитата!


Следващия път тези неща ги мислете овреме , защото сега се вкарвате сами в тоя главоблъсканица .
1: Зомбитата въобще не трябваше да играят бараж за изпадане .
2 Ако някой все пак трябваше да играе бараж , това трябваше да сме ние , особено след като Резо изрично подчерта че няма да участват .
3 Най правилното решение беше , още в края на първенството втория от Б група да влезне директно (с оглед на ситуацията) и въобще да не си пишем сега глупости .

_________________
Изображение


Последна промяна Гонзо на 05.09.2021 12:37, променена общо 1 път



 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4969
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 12:38


Мда, учудих се че някакво гласуване има... Мандора добре го е написал.
За мен казус няма...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4969
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 12:42


Още напролет беше много интригуваща ситуацията, в която на Зомбитата "приятелите" - Резачките, осигуряваха на първите оставане в А-лига... :laugh: :rofl: :rofl:

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 13:11


Ами ще кажа само, дългата ръка на Дявола... :-D :devil:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 13:13


Mandor написа:
Няма как просто да махнем купата и да я заместим с първенство. Купата по принцип се слага в седмици, когато има мачове от турнирите за националните купи или около коледните празници/началото на новата година, когато почти всички основни първенства почиват. Вероятно има 1-2 кръга за купата, които се играят на нормални първенства късната пролет, но 1-2 кръга не ни уреждат за първенство с 16 отбора.

Навремето като го обсъждахме този проблем стигнахме и до съответната схема като единствено приложима без въвеждане на междинни кръгове през седмицата, а за този ход нито играчи, нито организатори сме готови.

viewtopic.php?f=30&t=11409


Добре де, а защо пореден сезон не се издискусира отдавнашната ми мечта да се разнообразят малко нещата и да имаме ЕКТ кръгове / междинки.
Може да се направи такова нещо и с квалификациите за националните отбори (от всички зони) + ЕКТ (сега там имаме и Лига на конференциите и още повече мачове) + Либертадорес и Судамерикана. :dunno:


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5080
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 14:29


Моята позиция остава непроменена. При 16 отбора общо предлагам една обща група.
15 мача всеки срещу всеки като имаме домакин/гост. След това разделяне на групата на 2х8. Първата половина играе за местата от 1 до 8, а втората половина от 9 до 16.
Всеки от двете групи играе срещу всеки от групата като домакин е този, който е бил гост в съответния мач през първата половина от сезона. Така общо ще бъдат изиграни 22 кръга!
Ще има достатъчно мачове за купата. При условие, че догодина сме повече от 16 картотекирани отбора, то в А група ще са първите 10 от предния сезон и готов.

Държа си на предложението и затова THUG SLUGS не участваме в гласуването при така зададен въпрос.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10439
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 15:15


Казус всъщност няма. Извинявам се за излишното разбунване на духовете. Явно трябваше да си легна да спя вместо да си блъскам главата с неща, които отдавна са залегнали като правила.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3028
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 16:59


То нямаше и да е лошо целия правилник да е качен в съответния раздел на форума, вместо да се дават линкове от дира.... какъв е проблемът някой, който знае къде са текстовете и има право да публикува в раздел "Актуален правилник на ПМЛ" в този форум (Мандора, примерно), просто да ги копира и тук? Аз навремето като правех сайта доста търсих и пак не всичко намерих... Преди да пиша сега проверих в този форум и на сайта и на двете места темата липсва.

_________________
Изображение


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4431
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 18:19


Сигурен съм, че ако някой има желание да събере правилника от Дир-а в този форум, веднага ще му се осигурят права да публукува, линкове към всички известни теми от дира и всичко друго необходимо за да бъде свършена тази работа. Само някой да каже, че иска да го прави и готово.


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3028
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 19:13


Mandor написа:
Сигурен съм, че ако някой има желание да събере правилника от Дир-а в този форум, веднага ще му се осигурят права да публукува, линкове към всички известни теми от дира и всичко друго необходимо за да бъде свършена тази работа. Само някой да каже, че иска да го прави и готово.

Казвам го. С уговорката, че този месец съм доста зает и няма кога да се занимавам, но ако имам линковете и правата, до края на годината в този форум ще имаме пълен правилник и всеки ще може лесно да си прави справки.

_________________
Изображение


 
(Air Force)
Аватар

Регистриран на: 21.09.2012 12:13
Мнения: 1045
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 20:47


Няма да влизам в големи философски размишления. Затова ще се изразя по следния начин:
- Ако Правилникът е предвидил такава ситуация, то всичко трябва да бъде изпълнено, както е заложено в него.
- Ако има предходен прецедент, нека действаме спрямо него.
- Ако няма предвидена подобна ситуация в Правилника или пък има, но е трудно да бъде издирена, и няма прецедент, нека нещата останат такива, каквито са, а именно по нечетен брой отбори в група.

Така че това е мнението ми като мениджър на Air Force. Надявам се, че това е достатъчно за вземане на решение от Федерацията.

_________________
Изображение


Последна промяна stevemurray на 05.09.2021 20:48, променена общо 1 път



 
ICQ
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2426
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 23:08


Ако ще връщате служебно в А група отборчето на чичо Гошо - есктремадура цомбис, защото ние сме се били отказали, то ние по-скоро ще се върнем в играта, за да не допуснем подобна безпринципност и крайна неадекватност да се случи и да досъсипе и без това играта, която е в мозъчна смърт от доста време насам
. Тяхното ДНК е Б група, нямат място в А група, осъзнайте се!
Има ли време да се картотекираме?
Гласувайте.
Или, прекалено много ви мачкахме последните години и предпочитате без нас.
Моля, мнения!!! :laugh:

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   05.09.2021 23:31


В мозъчна смърт е заради такива идиоти и безпринципни хора като теб.
Значи орева орталъка като последния лузър и се отказахте и станахте за посмешище, но сега вече напълно осъзнато и нарочно и само за да има сеир и драма в последния момент, всъщност вече при изтекъл срок, ама чакай защо пък да не се върнем, какво толкова, само и само да сме интересни. Или се отказваш или не се отказваш. Няма средно положение. С действиятя си доказваш това което отдавна знаем, че не си мъж, а лайно на дъжд.
С всичкото това което изписа и най-вече начина и момента на включването ти са доказателтво, че ти си безпринципен егоцентрик и нямаш капчица уважение спрямо играта, но изискваш такова от останалите, което никога няма да получиш, колкото и да ти се иска.
Аз нямам проблем да играя в Б групата, ако имах против, просто щях да се откажа още миналия сезон, но продължихме, именно заради играта и традициите. Но ти постави личното си его над играта и традициите и ми падна много ниско в очите и бъди сигурен, не само на мен. А сега с тази поява и с тази свлоч която си изсрал стана още по-смешен и жалък.
Дерзай!


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 22.08.2012 17:26
Мнения: 2447
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон XXI (2021-2022) - организационни   |   06.09.2021 04:20


Съжалявам за късното включване, но съм в ПМЛ-отпуск и ме извикаха директно от дюните, където си печех шампионската титла на слънце... Каква поредна футболна драма, драги зрители!

Аз отдавна съм надживял етапа на обидите, подигравките и дори невинните бъзикни, затова обръщам внимание само на сериозните приказки. Лично за мен най-добрият вариант е да се картотекират НМР, да се направи последен опит да се върне Ноториъс Ладс в играта и да процедираме нататък. Да, има правилници и срокове, но ПМЛ поради естеството си непрекъснато се сблъсква с казуси и непредвидени ситуации и трябва да се действа гъвкаво. Та дори и в реалния футбол по света се вземат какви ли не извънредни и странни на пръв поглед решения...

На второ място поставям варианта НМР да се картотекират и Б група да е от 5 отбора САМО ТАЗИ ГОДИНА, ако Ладс няма да се върнат и няма време да се намери по-добро решение.

На трето място - да се спази правилника (ако НМР все пак остават извън играта). Нямам лични предпочитания, а и не е редно да имам, затова - каквото пише в правилника. (Който неведнъж и аз безуспешно съм издирвал - това чудо е един от най-апокрифните текстове на ХХI век...)

На четвърто място - и аз съм привърженик на една обща група и да се намалят леко мачовете за купите (неутрален терен без реванши във всеки кръг), за да има достатъчно седмици.

Все още има 1-2 дена за реакция и съответни промени.

Беше ли изобщо с нещо полезно мнението ми?

И едно отделно предложение: да потърсим нови хора в по-широк кръг, примерно като разтръбим във Фейсбук, футболни места в нета и др. колко велика игра е ПМЛ...


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг