Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 24.04.2024 23:07

Правила на форума


-> Само регистрирани потребители на форума могат да пишат в тази секция.
-> Моля, пишете на кирилица и спазвайте културен тон в дискусиите.



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Организация на ПМЛ през новия сезон 
Автор Съобщение
- ФЕДЕРАЦИЯ -
Аватар

Регистриран на: 01.06.2012 17:54
Мнения: 3907
Отговори с цитат
Мнение  Организация на ПМЛ през новия сезон   |   10.09.2012 02:50


Нека да направим едно бързо импровизирано преброяване на организаторите преди сезона. От великолепната модераторска петорка от дирчето твърдо оставаме моя милост и Мандора. Алесандрон и Дяволо се отказват от пряка организаторска дейност поради лични причини, а от Алекс очаквам да каже дали ще може да се разчита на него през новия сезон? В случай на отказ задължително ще се търси още един сериозен човек за модераторския екип.

Основните задължения на модераторите през седмицата са разпределени в 4 основни етапа:

1) Понеделник (около час работа в диапазона 12:00-15:00) - пускане на Главната тема и темите за отделните мачове от текущия кръг.
2) Сряда (около половин час в диапазона 09:00-12:00) - качване на избора на потоци в основните мнения и екселския файл; евентуално назначаване на служебни потоци, където е нужно.
3) Четвъртък (около два часа в диапазона 21:00-24:00) - финална проверка на номинираните мачове; качване на избора на мачове и разпределенията по постове в основните мнения и екселския файл; евентуално назначаване на служебни мачове, където е нужно.
4) Събота (около два часа в диапазона 11:00-16:00) - качване на прогнозите в основните мнения и екселския файл.

В горните часови диапазони трябва да имаме поне по един дежурен модератор. Аз поемам твърдо първия етап, за втория етап не мисля, че ще е някакъв проблем, но трети и четвърти етап за доста важни и изскват задължително модераторско присъствие в посочения часови отрязък. Примерно аз мога да се ангажирам с 50% от кръговете при Етап 3 и 25% от кръговете при Етап 4.

Другото важно нещо в организаторски план е възстановяването на фамозната Комисия, която оттук-нататък ще наричаме УС на ПМЛ. Като за начало основната цел на въпросното УС остава същата както преди. Начинът му на сформиране и работа - също. По-нататък искам да се специализират няколко основни групи - едни да отговарят за провеждането на първенствата, други за дисциплинарните въпроси, трети за имиджовата част и т.н. Всички бивши членове на Комисията са поканени да се включат в новото УС и очаквам от тях отговор в най-кратки срокове.

Паралелно от УС смятам да се организира и нещо като Съвет на мениджърите, в който да влиза по един представител (мениджър или капитан) от отбор. Ролята на този Съвет ще бъде да се произнася по въпроси от особено значение, за които УС реши да се допита.

Относно воденето на лайвскора, класиранията, наказанията и въобще всичките му там класации и статистики - моето мнение е, че трябва да се разпределят на по-широк кръг от хора, но това нещо ще го обсъдим допълнително. Общо взето, всичко е въпрос на добра автоматизация и стройна организация. Времената, в които някой пресмята дълги часове на ръка в ноутпада, ги оставяме в миналото.

Уточнявам изрично, че горните неща са нахвърляни на прима виста - да имаме някаква отправна точка и основа, върху която да стъпим за начало. Разбира се, че същите може да претърпят съществени промени в хода на работа.

:arrow:


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4973
Отговори с цитат
Мнение  Re: Организация на ПМЛ през новия сезон   |   10.09.2012 09:37


Привет,

Аз мога да продължа да помагам, но не знам доколко ще бъда полезен, тъй като:
1. За етапи 1 и 2 ще съм наличен и ще мога да помагам с каквото трябва
2. За етап 3 твърдо няма да съм на линия (може и да се окажа на линия, но не повече от 3-4 пъти за целия сезон)
3. За етап 4 - за момента не мога да съм полезен, тъй като съм селски и оттам нета е труден, а и имам работа през деня. Когато дойде зимата и се прибера в голямото село ще имам възможност да съм налице в събота между 10 и 13 часа.

Така че - преценете дали и как да помагам...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4432
Отговори с цитат
Мнение  Re: Организация на ПМЛ през новия сезон   |   10.09.2012 15:34


Аз общо взето съм на линия за всички срокове.

Събота сутрин ще ми е ангажирана постоянно тази година покрай децата, но това ще е до 12-12:30 след което съм на линия за нанасяне на прогнози и за лайвскор.

Относно лайвскора, хубаво е да имаме по един дежурен човек на уикенд. Ако са двама и повече се налага прехвърляне на файлове, а и опита показва че каквато и автоматизация да имаме, всеки си е свикнал да работи по определен свой си начин. Както и да е, хубаво е поне хората, имащи желание да помагат за лайвскора да се обозначат в тази тема, за да имаме поне някаква идея какво да правим.


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Организация на ПМЛ през новия сезон   |   10.09.2012 16:45


Аз така като гледам мога да поема етап 3 на голяма част от кръговете. За другите - абсурд. Така че ако има нужда от моята помощ, казвайте.

В УС на ПМЛ ще участвам, ако няма против.

Мога да помагам и по разните му статистики, но там само когато имам време и вдъхновение.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 06.06.2012 14:24
Мнения: 776
Отговори с цитат
Мнение  Re: Организация на ПМЛ през новия сезон   |   13.09.2012 09:46


Айде като начало пак да ми припомните чакате ли нещо като статистика от мен, че ми е гръмнала главата и вече ми се губи на кого какво съм обещавала да смятам :-?

Второ, през седмицата като цяло мога да помагам с каквото имате нужда, за съжаление през уикендите, когато е по-критично, ми е малко зор с чаветата, така че ако ви се стори, че можете да ми ползвате помощта, казвайте.


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Организация на ПМЛ през новия сезон   |   13.09.2012 22:39


nerra написа:
Айде като начало пак да ми припомните чакате ли нещо като статистика от мен

Засега май не, но запази висока революционна бдителност!

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 06.06.2012 14:24
Мнения: 776
Отговори с цитат
Мнение  Re: Организация на ПМЛ през новия сезон   |   14.09.2012 16:30


Stuart написа:
nerra написа:
Айде като начало пак да ми припомните чакате ли нещо като статистика от мен

Засега май не, но запази висока революционна бдителност!


Тъй вярно! 8-) (тези иконки са мега изродски :-D )


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28650
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Организация на ПМЛ през новия сезон   |   15.09.2012 12:53


Ще помагам с каквото мога, но както писах още в края на миналия сезон, без 'М'-то :)
от 2003 г. почти не съм почивал покрай това ПМЛ, искам малко релакс този сезон, а като я няма пряката отговорност всъщност даже е по-лесно да се помага. :)


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  И така - ПРЕДЛОЖЕНИЕ   |   22.09.2012 13:23


За да се улесни работата на модовете, предлагам във всеки кръг всеки капитан на отбора-домакин да му се пускат временни модски права от петък 0:00 до събота 11:05. Съответно той да нанесе прогнозите на всички пуснали до събота 11:00. След това минава PMLegaue или който там е постоянен мод, преглежда и нанася прогнози, които са пуснати след срок, оправя ако има некоректни, раздава картони, ПСУ-та и дузпи. Ако домакинският капитан не може да поеме задължението, нека права по изключение се дадат на помощника или гостуващия капитан, но домакинският да потвърди до петък 0:00, че не може да се занимава с нанасяне на прогнози.


 
- ФЕДЕРАЦИЯ -
Аватар

Регистриран на: 01.06.2012 17:54
Мнения: 3907
Отговори с цитат
Мнение  Re: Организация на ПМЛ през новия сезон   |   23.09.2012 00:45


Обмислял съм вариант, при който отборът домакин има задължението да пуска обобщените прогнози в събота по обяд, но изводът ми е, че няма особен смисъл. Първо, работата на модератора не се улеснява, защото на даден етап пак трябва да нанесе всички прогнози, най-малкото за проверка дали са нанесени коректно. Второ, подобно своевременно обобщение на прогнозите има смисъл само в случаите, когато трябва да се разреши някоя специфична ситуация (например с дублиране на пост или друг спорен момент, който поставя някой от вратарите в недоумение), а подобно нещо не е в компетенцията на един състезател.


 
(CDLM Blue Power)
Аватар

Регистриран на: 20.08.2012 19:25
Мнения: 7526
Местоположение: зад ужасно висок зид
Отговори с цитат
Мнение  Re: Организация на ПМЛ през новия сезон   |   27.09.2012 13:34


Мога да помагам с лайвскора ако предварително знам кой точно кръг трябва да поема и дали съм свободен тогава. Не знам какъв е тоя файл, но ше е добре да го дадете насам да видя дали мога да се оправям с него.

Относно УС - добре е да има такова нещо и решенията по спорните казуси да не се взимат еднолично. Ще участвам ако бъда поканен!

_________________
Изображение

Maybe I’m a phantom. Then again, maybe not. A phantom can’t hurt you.


 
WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг