Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 14:02

Правила на форума


-> Само регистрирани потребители на форума могат да пишат в тази секция.
-> Моля, пишете на кирилица и спазвайте културен тон в дискусиите.



Отговори на тема  [ 20 мнения ] 
Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023 
Автор Съобщение
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023   |   17.12.2021 12:19


Пускам тази тема докато сме активни, защото като я включим в края на сезона и всички са изчезнали. До тук има няколко неща за дискусии, ама спокойно може да добавяте и нови.

1. Формата на първенството - дали да не се премине към една обща група. Тук разбира се трябва да помислим за картотеките (да приключат по рано) и евентуален старт на първенството по рано ако решим да сме в една обща група.

2. Дузпите - при отложен мач какво да се прави, второстепенните също, Сафин май и той даде някаква идея за промяна в диапазона

3. Бройката на мачовете в зелени и червени потоци.

Допълвайте ако нещо съм забравил. Призовавам за културна дискусия без обвинения към тоя и ония ако може.

:cheers:

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023   |   17.12.2021 13:39


Супер, Момчи - мерси за темата.

Веднага се включвам по точката с дузпите. Конкретното ми предложение е, когато има отложен мач - той да не се брои като удар в аут (както е резултат извън диапазона), а просто да отпада този мач. На негово място идва следващия игран от отбора мач. И съответно - отборът остава с дузпа по-малко, но това няма да е 3-4-5 или 6та дузпа, а чак последната 10та.

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023   |   17.12.2021 14:27


alexbg написа:
Супер, Момчи - мерси за темата.

Веднага се включвам по точката с дузпите. Конкретното ми предложение е, когато има отложен мач - той да не се брои като удар в аут (както е резултат извън диапазона), а просто да отпада този мач. На негово място идва следващия игран от отбора мач. И съответно - отборът остава с дузпа по-малко, но това няма да е 3-4-5 или 6та дузпа, а чак последната 10та.

Какво значи "следващ"? На следващия играч? Струва ми се объркано и според мен така има шанс един играч да бие две първостепенни дузпи - напр. Х1/П5 е отложен мач, следващата дузпа е Х2/П1, само че изпълнилият я играч вече е бил първостепенна дузпа (Х1/П1)....
По-лесен вариант ми се струва, ако първостепенната дузпа на даден състезател е отложен мач, тя да се замести с второстепенната дузпа на същия състезател, а вече ако се стигне до второстепенни дузпи, съответната дузпа се води в аут (няма как да се компенсира липсата на отложения мач, както сам писа).

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023   |   17.12.2021 15:18


Аз доколкото разбрах идеята на Алекс е при вторите дузпи ако има отложена да мини директно на 10 място и да бъде заменена от следващата в реда. Например ако е 6-та дузпа, то 7-мата става 6-та и т.н.

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023   |   17.12.2021 15:24


bai Momchil написа:
Аз доколкото разбрах идеята на Алекс е при вторите дузпи ако има отложена да мини директно на 10 място и да бъде заменена от следващата в реда. Например ако е 6-та дузпа, то 7-мата става 6-та и т.н.

В това няма никаква логика :-)

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023   |   17.12.2021 15:56


Напротив що да няма? Ей ся паднахме заради отложен мач. Ако не беше отложеният мач, 7-мата ни дузпа беше гол и продължавахме със следващата.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023   |   17.12.2021 17:41


Тук споделям мнението на Шифтъра. Това с приплъзването на дузпите нагоре по реда им, дори да подминем техническия аспект на една такава промяна, който честно казано съвсем не е за подценяване, е много объркващо и както и той отбеляза, е възможно един играч да е бил две дузпи, въпреки че официално са се били само по пет, което противоречи на основния принцип в този елемент на играта.

Ако ще се правят промени, като единствено разумно решение тук виждам възможността, при отложен мач на първостепенна дузпа, тази да бъде замествана от съответната второстепенна дузпа на същия играч. Ако се стигне до разиграването на второстепенните, тогава вече съответната второстепенна да се води в аут. А ако искаме пък и това да избегнем, ще трябва да избираме и трети дузпи, което обаче поне според мене би направило нещата прекалено комплицирани.

Иначе по-въпроса с крайните срокове за биене на дузпи, който Алекс засегна, по принцип е възможно крайния срок за второстепенните да се премести с 24 часа напред във времето, но пък тогава всички замесени ще трябва два пъти да правят едно и също нещо - нападателите, вратарите, както и водещия на лайвскора.

Аз лично съм за последния вариант. Вероятността от отложен мач може би е по-добре да остане като гъдел при избора на дузпа. Или както казваше един бивш тукашен функционер - би ограничила ботщината в ПМЛ. :laugh: :laugh: :laugh:

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 05.08.2018 10:04
Мнения: 778
Отговори с цитат
Мнение  Re: Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023   |   17.12.2021 21:00


[quote="bai Momchil"]Пускам тази тема докато сме активни, защото като я включим в края на сезона и всички са изчезнали. До тук има няколко неща за дискусии, ама спокойно може да добавяте и нови.

1. Формата на първенството - дали да не се премине към една обща група. Тук разбира се трябва да помислим за картотеките (да приключат по рано) и евентуален старт на първенството по рано ако решим да сме в една обща група.

2. Дузпите - при отложен мач какво да се прави, второстепенните също, Сафин май и той даде някаква идея за промяна в диапазона

3. Бройката на мачовете в зелени и червени потоци.

Допълвайте ако нещо съм забравил. Призовавам за културна дискусия без обвинения към тоя и ония ако може.

"Ако ще се правят промени, като единствено разумно решение тук виждам възможността, при отложен мач на първостепенна дузпа, тази да бъде замествана от съответната второстепенна дузпа на същия играч." Подкрепям

" Краен срок за пускане на вратарски избивки: събота, 16:00. При пускане след този час състезателят получава ЖК, дори и ако няма започнал мач."
Аз съм да се промени това правило, като се измени крайния срок за пускане на вратарските избивки да е началото на първия мач от срещата или най - ранно започващия двубой.

_________________
" За да се бориш с чудовища, понякога трябва и самият ти да станеш чудовище."


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023   |   17.12.2021 21:06


cori88 написа:
" Краен срок за пускане на вратарски избивки: събота, 16:00. При пускане след този час състезателят получава ЖК, дори и ако няма започнал мач."
Аз съм да се промени това правило, като се измени крайния срок за пускане на вратарските избивки да е началото на първия мач от срещата или най - ранно започващия двубой.

Това го променихме преди години в обратна посока, не виждам смисъл пак да отваряме дискусия. Сроковете са еднакви за всички! Както за потоци, така и за мачове, така и за нападателни и вратарски прогнози. В 16:00 официално започва кръгът и ВСИЧКИ мачове, независимо от часа на първата атака във всеки един мач. Абсолютно неоснователни са претенциите на който и да е вратар, че времето не стигало.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023   |   17.12.2021 23:41


SUBXERO написа:
Тук споделям мнението на Шифтъра. Това с приплъзването на дузпите нагоре по реда им, дори да подминем техническия аспект на една такава промяна, който честно казано съвсем не е за подценяване, е много объркващо и както и той отбеляза, е възможно един играч да е бил две дузпи, въпреки че официално са се били само по пет, което противоречи на основния принцип в този елемент на играта.

Ако ще се правят промени, като единствено разумно решение тук виждам възможността, при отложен мач на първостепенна дузпа, тази да бъде замествана от съответната второстепенна дузпа на същия играч. Ако се стигне до разиграването на второстепенните, тогава вече съответната второстепенна да се води в аут. А ако искаме пък и това да избегнем, ще трябва да избираме и трети дузпи, което обаче поне според мене би направило нещата прекалено комплицирани.

Иначе по-въпроса с крайните срокове за биене на дузпи, който Алекс засегна, по принцип е възможно крайния срок за второстепенните да се премести с 24 часа напред във времето, но пък тогава всички замесени ще трябва два пъти да правят едно и също нещо - нападателите, вратарите, както и водещия на лайвскора.

Аз лично съм за последния вариант. Вероятността от отложен мач може би е по-добре да остане като гъдел при избора на дузпа. Или както казваше един бивш тукашен функционер - би ограничила ботщината в ПМЛ. :laugh: :laugh: :laugh:


Чакай ся. Аз доколкото разбрах предложението на Алекс е за промяна само при второстепенните дузпи. Ако мач от първите е отложен, това си е удар в аут. Но там не е толкова решаващо като при вторите.

При вторите имаш подредба 1,2,3,4,5 - Ако някоя от тях е отложен мач директно минава на 5 място и това е. Нека Алекс потвърди правилно ли съм разбрал.

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023   |   18.12.2021 10:55


alexbg написа:
Супер, Момчи - мерси за темата.

Веднага се включвам по точката с дузпите. Конкретното ми предложение е, когато има отложен мач - той да не се брои като удар в аут (както е резултат извън диапазона), а просто да отпада този мач. На негово място идва следващия игран от отбора мач. И съответно - отборът остава с дузпа по-малко, но това няма да е 3-4-5 или 6та дузпа, а чак последната 10та.

Съгласен. Трябва да бъдем гъвкави.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023   |   18.12.2021 11:01


1. Формата на първенството - като предлагах преди сезона една група + предложен формат ме секнаха. Още съм за, иначе тая Б група е като някъв хоспис - ако не се завърнеш в А група си чао.

2. Дузпите - при отложен мач какво да се прави, второстепенните също, Сафин май и той даде някаква идея за промяна в диапазона - предложението на Алекс е добро, но трябва да се пипне. За мен трябва мачовете от сряда и четвъртък да се слеят в едно. И ако първостепенната дузпа е отложена да се замести от второстепенната. Диапазона е ок да остане същия - има интрига.

3. Бройката на мачовете в зелени и червени потоци - поне 5 за мен трябва да са.

За мен проблем е капитанстването. Трябва да се помисли за опростяване в тази посока.

Освен това догодина правим 20 години ПМЛ и трябва да се съберем задължително! Предлагам да изберем трима човека които да го организират. Аз мога да съм един от тези.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


Последна промяна falkenbach на 18.12.2021 11:02, променена общо 1 път



 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023   |   18.12.2021 17:43


Аз имах предвид това, което е разбрал и Момчи. Признавам си, че не бях помислил за първостепенните дузпи, но това, което Херо предлага е супер. Обединени, биха изглеждали така:
- ако първостепенна дузпа се отложи, на нейно място идва съответната второстепенна дузпа на същия играч като отложената първостепенна дузпа се счита за второстепенна;
- ако второстепенна дузпа (всяка отложена първостепенна се счита за второстепенна) се отложи - на нейно място идва следващата поред второстепенна дузпа, докато не останат второстепенни дузпи за отчитане/броене (или както се казва).

Разбирането ми е, че възможност за "аут" така или иначе има: извън диапазона. Освен това елиминационните дузпи са през седмицата, където и без това е завишен шанса от "аут". И не виждам смисъл допълнително да се увеличава процента "късмет/карък" с отложените мачове. Нека всеки отбор има максимално равни шансове за победа, независеща от късмета...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023   |   18.12.2021 18:32


Аз искам да развия темата за формата. Ясно е че сегашната Б група е умряла работа, а ако се откаже още един отбор РОД са напът като гледам и хептен ще я овапцаме. От друга страна големият проблем на А група с 16 отбора без изпадащ ще е мотивацията и интригата. Но нека караме едно по едно.

Първо календара дали ще ни го позволи? Група от 16 отбора изисква 30 състезателни седмици. Толкова имаме в момента ама с купите. 3 резервни и да почнем една седмица по-рано преко сили 34 състезателни седмици. Определено имаме проблем. Дори да направим купата на 1 мач - това са 4 седмици за купа + 1 седмица за Суперкупа, няма резервна седмица, ще е зор. И тук опираме до въпроса може ли да правим междинки? Като въпроса ми е към Швабата и Мандора (и ако някой още друг участва в организацията). До колко това е възможно и трудоемко като време и организация. Евентуално дали и някой друг може да поеме тая организация. Това е основната пречка за мен.

Ако първият въпрос може да се реши, то директно давам решение и на втория - мотивацията. Въвеждаме ЕКТ - да речем първите 3 отбора + носителя на купата играят за ШЛ, следващите 4 отбора за ЛЕ, а по-следващите 4 за ЕКЛ. Мачове през седмицата на междинки. Варианти 3 кръга (1/2 финали на разменено и финал). Изпадащи няма, но да речем за да има и интрига там да имаме 2 или 3 изпадащи, чието "наказание" ще е да започнат следващият шампионат с минус точки (1,2,3 ще го помислим).

Така разкарваме Памела и вкарваме междинки 4 кръга за Купата и 3 кръга за ЕКТ, общо 7 междинни кръга.

:question: :question: :question:

_________________
Изображение


Последна промяна bai Momchil на 18.12.2021 18:35, променена общо 1 път



 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023   |   18.12.2021 18:43


А много ли ще е революционно, ако минем на американски модел на първенство?
В детайли засега няма да изпадам, но ако - например, повтарям например - разделим 16те отбора на две "конференции" от по 8? И срещу 7те от своята конференция мачовете са х2, срещу другите х1. Общо стават 14+8 или 22 седмици. След това има файнъл 4 или ако календара позволява финал 8.

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023   |   18.12.2021 18:50


alexbg написа:
А много ли ще е революционно, ако минем на американски модел на първенство?
В детайли засега няма да изпадам, но ако - например, повтарям например - разделим 16те отбора на две "конференции" от по 8? И срещу 7те от своята конференция мачовете са х2, срещу другите х1. Общо стават 14+8 или 22 седмици. След това има файнъл 4 или ако календара позволява финал 8.


Става и така ама пак какво ще правим с мотивацията на отборите от долната половина, особено ако сме на файнъл 4?

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023   |   18.12.2021 18:55


bai Momchil написа:
SUBXERO написа:
Тук споделям мнението на Шифтъра. Това с приплъзването на дузпите нагоре по реда им, дори да подминем техническия аспект на една такава промяна, който честно казано съвсем не е за подценяване, е много объркващо и както и той отбеляза, е възможно един играч да е бил две дузпи, въпреки че официално са се били само по пет, което противоречи на основния принцип в този елемент на играта.

Ако ще се правят промени, като единствено разумно решение тук виждам възможността, при отложен мач на първостепенна дузпа, тази да бъде замествана от съответната второстепенна дузпа на същия играч. Ако се стигне до разиграването на второстепенните, тогава вече съответната второстепенна да се води в аут. А ако искаме пък и това да избегнем, ще трябва да избираме и трети дузпи, което обаче поне според мене би направило нещата прекалено комплицирани.

Иначе по-въпроса с крайните срокове за биене на дузпи, който Алекс засегна, по принцип е възможно крайния срок за второстепенните да се премести с 24 часа напред във времето, но пък тогава всички замесени ще трябва два пъти да правят едно и също нещо - нападателите, вратарите, както и водещия на лайвскора.

Аз лично съм за последния вариант. Вероятността от отложен мач може би е по-добре да остане като гъдел при избора на дузпа. Или както казваше един бивш тукашен функционер - би ограничила ботщината в ПМЛ. :laugh: :laugh: :laugh:


Чакай ся. Аз доколкото разбрах предложението на Алекс е за промяна само при второстепенните дузпи. Ако мач от първите е отложен, това си е удар в аут. Но там не е толкова решаващо като при вторите.

При вторите имаш подредба 1,2,3,4,5 - Ако някоя от тях е отложен мач директно минава на 5 място и това е. Нека Алекс потвърди правилно ли съм разбрал.

Не знам дали Акекс е имал точно това предвид, но твоята трактовка е честно казано най-доброто предложение от всички до момента или поне лично на мен ми изглежда подплатено с най-добър баланс между логика и гъвкавост. Точно тук е разковничето - разликата между спецификите на Р1 и Р2 изисква разлика в подходите.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023   |   18.12.2021 18:59


bai Momchil написа:
Така разкарваме Памела и вкарваме междинки 4 кръга за Купата и 3 кръга за ЕКТ, общо 7 междинни кръга.

Памела пък какво ти пречи? Тя не гълта допълнително седмици. Провежда се паралелно с другата купа и приема формата и календара 1:1 от нея.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023   |   18.12.2021 19:27


SUBXERO написа:
bai Momchil написа:
Така разкарваме Памела и вкарваме междинки 4 кръга за Купата и 3 кръга за ЕКТ, общо 7 междинни кръга.

Памела пък какво ти пречи? Тя не гълта допълнително седмици. Провежда се паралелно с другата купа и приема формата и календара 1:1 от нея.


Прекалено много купи стават, ама ок ако ви кефи да седи.

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Обсъждане на промени за новият сезон 2022/2023   |   18.12.2021 21:46


bai Momchil написа:
alexbg написа:
А много ли ще е революционно, ако минем на американски модел на първенство?
В детайли засега няма да изпадам, но ако - например, повтарям например - разделим 16те отбора на две "конференции" от по 8? И срещу 7те от своята конференция мачовете са х2, срещу другите х1. Общо стават 14+8 или 22 седмици. След това има файнъл 4 или ако календара позволява финал 8.


Става и така ама пак какво ще правим с мотивацията на отборите от долната половина, особено ако сме на файнъл 4?


Е файнъл 4 са 2-3 или макс 4 кръга: 1/2финали и финал на неутрален минимум.
Освен това - сега в А-лига се играят 18 мача, в Б-лигата 20 - а с моето предложение редовния сезон ще е от 22 мача.

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 20 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг