Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 23:40

Правила на форума


-> Само регистрирани потребители на форума могат да пишат в тази секция.
-> Моля, пишете на кирилица и спазвайте културен тон в дискусиите.



Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Размисли и страсти относно формата на първенството и не само... 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Размисли и страсти относно формата на първенството и не само...   |   13.03.2016 22:49


Аз отдавна го бях предложил това.
Твърдо 'ЗА' обединяването на всички отбори в една Висша лига. Тогава вече ще види наистина кой-кой е.
Отборите в Б група нямат стимул да играят след като не се борят за титлата, остава само купата, но там зависиш и от жребий и си е трудно. Шампионата си е класиката.
Всеки сезон без борба за титлата за мен е пропилян сезон. Може да има емоция, то винаги има. Дори и да си на последно място в Б групата пак ще си има емоция, защото играта си е такава, но някак си се убива ентусиазма и желанието за игра.
Трябват кардинални промени в играта и като правила и като структура.


 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2420
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: # [15271002] ● CDLM BLUE POWER [2:3] DUNE WARRIORS ● (ПМЛ 'А' лига, ХVIII кръг)   |   13.03.2016 22:52


Diavolo написа:
Аз отдавна го бях предложил това.
Твърдо 'ЗА' обединяването на всички отбори в една Висша лига. Тогава вече ще види наистина кой-кой е.
Отборите в Б група нямат стимул да играят след като не се борят за титлата, остава само купата, но там зависиш и от жребий и си е трудно. Шампионата си е класиката.
Всеки сезон без борба за титлата за мен е пропилян сезон. Може да има емоция, то винаги има. Дори и да си на последно място в Б групата пак ще си има емоция, защото играта си е такава, но някак си се убива ентусиазма и желанието за игра.
Трябват кардинални промени в играта и като правила и като структура.


по-скоро ако се увеличи бройката на изпадащите от А и влизащите от Б ще се повиши интригата.
Никак няма да е нелогично с два изпадащи директно и два баража - общо 4 изпадащи и 4 влизащи отдолу.

Но да се премахне Б група административно би било глупост.
Какво би правил един Гонзо в А група например ?!?! то ще му е едно такова непознатоооо, страннооо, тягостноооо...айде няма нужда :laugh:

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: # [15271002] ● CDLM BLUE POWER [2:3] DUNE WARRIORS ● (ПМЛ 'А' лига, ХVIII кръг)   |   13.03.2016 22:56


Добре са си двете групи.
Нека бившите отбори-величия да видят какво е в чистилището.

Б група е по-слаба от А, но никак, ама никак не е лесна.


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: # [15271002] ● CDLM BLUE POWER [2:3] DUNE WARRIORS ● (ПМЛ 'А' лига, ХVIII кръг)   |   13.03.2016 22:59


И на мен не ми харесва идеята за пълно обединение, след като има 20+ отбора. Стимул и тръпка винаги има, а в крайна сметка го има и удоволствието - като биеш, както хъсът да се поправиш като паднеш. Това е игра, важното е да ти е кеф, но и да не я вземаш твърде навътре.

п.п. И отделно винаги ми е смешно как отбори, довчера били в Б, после почват да разправят колко била слаба. Продължавам да го твърдя и съм убеден в думите си - няма отбор в ПМЛ, който да не може да бъде бит от който и да е друг отбор!


 
(Crazy Band)

Регистриран на: 06.06.2012 18:49
Мнения: 5277
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: # [15271002] ● CDLM BLUE POWER [2:3] DUNE WARRIORS ● (ПМЛ 'А' лига, ХVIII кръг)   |   13.03.2016 23:03


Diavolo написа:
Аз отдавна го бях предложил това.
Твърдо 'ЗА' обединяването на всички отбори в една Висша лига. Тогава вече ще види наистина кой-кой е.
Отборите в Б група нямат стимул да играят след като не се борят за титлата, остава само купата, но там зависиш и от жребий и си е трудно. Шампионата си е класиката.
Всеки сезон без борба за титлата за мен е пропилян сезон. Може да има емоция, то винаги има. Дори и да си на последно място в Б групата пак ще си има емоция, защото играта си е такава, но някак си се убива ентусиазма и желанието за игра.
Трябват кардинални промени в играта и като правила и като структура.

...
Страхувам се да изкажа мнение, защото от позицията на последен в Б-група няма да тежи.
И все пак, с тази условност:
Практиката показва, че наистина разликата между Осанна и Разпни го е много тънка между всеки един от отборите.Разлика между двете групи няма. По-рано, за да подчертаем разликата между А и Б група мерехме кои отбори напредват за купата. Вече отдавна не го броим този показател, тъй като е налице абсолютно равенство. Вижте и как 2 последователни сезона шампионите в А отпадат. Вижте Мумиите миналия сезон и днес.
Малко нескромно, но вижте и нашето представяне..., тотален карък в началото, вижте ни головата разлика, само -4, и ни вижте точките и къде сме в класирането. Последните 3 кръга съдбата не ни обърна гръб и вижте равен като гост на първите в Б-група, бием третите като домакин убедително /на хендикап/, на път сме да бием и втория отбор като гост, т.е. последните три кръга отнасяме първите 3 в Б група. И сме последни.
Това са факти, които подкрепят такова решение. Всички в една група, защото не е сигурно дали най-добре представилия се за сезона отбор в момента не е в Б група.


Последна промяна terminator на 13.03.2016 23:13, променена общо 2 пъти



 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: # [15271002] ● CDLM BLUE POWER [2:3] DUNE WARRIORS ● (ПМЛ 'А' лига, ХVIII кръг)   |   13.03.2016 23:05


alessandron написа:
п.п. И отделно винаги ми е смешно как отбори, довчера били в Б, после почват да разправят колко била слаба. Продължавам да го твърдя и съм убеден в думите си - няма отбор в ПМЛ, който да не може да бъде бит от който и да е друг отбор!


Ако визираш моите думи, то не мисля, че са в противоречие на твоите, НО докато в А група имаш 12 сериозни отбора и всеки мач всички играят супер сериозно, то в Б група има отбори, които след като нямат шанс за промоция и играят през просото. Освен това има отбори, чийто играчи отявлено дават слаби прогнози, докато в А група това го няма.

Като влезеш в А група ще усетиш за какво ти говоря.

А иначе понеже темата е за мача на Блутата и Дюнерите. Мога да кажа, че тоя дубъл който беше вкаран започва да мирише на борба за оцеляване и за Блу Пауър.


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: # [15271002] ● CDLM BLUE POWER [2:3] DUNE WARRIORS ● (ПМЛ 'А' лига, ХVIII кръг)   |   13.03.2016 23:28


Diavolo написа:
Аз отдавна го бях предложил това.
Твърдо 'ЗА' обединяването на всички отбори в една Висша лига. Тогава вече ще види наистина кой-кой е.
Отборите в Б група нямат стимул да играят след като не се борят за титлата, остава само купата, но там зависиш и от жребий и си е трудно. Шампионата си е класиката.
Всеки сезон без борба за титлата за мен е пропилян сезон. Може да има емоция, то винаги има. Дори и да си на последно място в Б групата пак ще си има емоция, защото играта си е такава, но някак си се убива ентусиазма и желанието за игра.
Трябват кардинални промени в играта и като правила и като структура.


И като "мумиите" дръпнат 7-8 точки на върха, 20 отбора да не играят за нищо месеци преди края на първенството?! Или да се "кърпи" интерес с някакви плейофни системи, които тотално компроментират смисъла на традиционния шампионатен формат?! Несериозно е.

Сегашният формат е чудесен и не сме открили топлата вода, защото във всички нормални футболни лиги освен американските пародии имаме същия или подобен формат. Единственият му недостатък при нас е, че няма изпадане от "Б" лига, за да е интересно по всички етажи на класирането във втория ешелон и да няма отбори като "бандата", които да доиграват сезона с досада поради липсата на състезателна цел.

Отделно, "Б" групата играе ролята на чистилище за сериозните отбори и най-вече ролята на своеобразна "пробна" за новосформираните отбори. Представяте ли си онази фантомска пародия Прокси Мания в борбата за титлата още от първия сезон? Виж, някогашната "В" група вече я признавам като грешка, затова ако някой ден се съберат отбори за трета група, ще имаме един по-разчупен формат, който хем да вкарва елемент на изпадането от "Б", хем да дава шанс на най-добрите от "В" да се борят за промоция в "А". Дано някой ден имаме шанс да го пробваме - мисля, че ще е много интересен и атрактивен.


 
(Crazy Band)

Регистриран на: 06.06.2012 18:49
Мнения: 5277
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: # [15271002] ● CDLM BLUE POWER [2:3] DUNE WARRIORS ● (ПМЛ 'А' лига, ХVIII кръг)   |   13.03.2016 23:31


Medved написа:
Diavolo написа:
Аз отдавна го бях предложил това.
Твърдо 'ЗА' обединяването на всички отбори в една Висша лига. Тогава вече ще види наистина кой-кой е.
Отборите в Б група нямат стимул да играят след като не се борят за титлата, остава само купата, но там зависиш и от жребий и си е трудно. Шампионата си е класиката.
Всеки сезон без борба за титлата за мен е пропилян сезон. Може да има емоция, то винаги има. Дори и да си на последно място в Б групата пак ще си има емоция, защото играта си е такава, но някак си се убива ентусиазма и желанието за игра.
Трябват кардинални промени в играта и като правила и като структура.


И като "мумиите" дръпнат 7-8 точки на върха, 20 отбора да не играят за нищо месеци преди края на първенството?! Или да се "кърпи" интерес с някакви плейофни системи, които тотално компроментират смисъла на традиционния шампионатен формат?! Несериозно е.

Сегашният формат е чудесен и не сме открили топлата вода, защото във всички нормални футболни лиги освен американските пародии имаме същия или подобен формат. Единственият му недостатък при нас е, че няма изпадане от "Б" лига, за да е интересно по всички етажи на класирането във втория ешелон и да няма отбори като "бандата", които да доиграват сезона с досада поради липсата на състезателна цел.

Отделно, "Б" групата играе ролята на чистилище за сериозните отбори и най-вече ролята на своеобразна "пробна" за новосформираните отбори. Представяте ли си онази фантомска пародия Прокси Мания в борбата за титлата още от първия сезон? Виж, някогашната "В" група вече я признавам като грешка, затова ако някой ден се съберат отбори за трета група, ще имаме един по-разчупен формат, който хем да вкарва елемент на изпадането от "Б", хем да дава шанс на най-добрите от "В" да се борят за промоция в "А". Дано някой ден имаме шанс да го пробваме - мисля, че ще е много интересен и атрактивен.

...
Съгласен съм с аргументите, но с оглед равностойността на отборите поне 3-тия и 4-тия от Б група трябва да играят директно плейоф със съответните 2 отбора над чертата в А група.


Последна промяна terminator на 13.03.2016 23:32, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: # [15271002] ● CDLM BLUE POWER [2:3] DUNE WARRIORS ● (ПМЛ 'А' лига, ХVIII кръг)   |   13.03.2016 23:53


terminator написа:
Съгласен съм с аргументите, но с оглед равностойността на отборите поне 3-тия и 4-тия от Б група трябва да играят директно плейоф със съответните 2 отбора над чертата в А група.


Играят при пълна "Б" група от 12 самостоятелни отбора, както беше последните два сезона. Този сезон отборите в "Б" са в групата 10-11 отбора, на която отговаря вариант от 2 директно изпадащи/влизащи + 1 бараж. Ако догодина отборите в "Б" станат отново 12, пак ще се върнем към вариант 2+2...


 
(Crazy Band)

Регистриран на: 06.06.2012 18:49
Мнения: 5277
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: # [15271002] ● CDLM BLUE POWER [2:3] DUNE WARRIORS ● (ПМЛ 'А' лига, ХVIII кръг)   |   13.03.2016 23:56


Medved написа:
terminator написа:
Съгласен съм с аргументите, но с оглед равностойността на отборите поне 3-тия и 4-тия от Б група трябва да играят директно плейоф със съответните 2 отбора над чертата в А група.


Играят при пълна "Б" група от 12 самостоятелни отбора, както беше последните два сезона. Този сезон отборите в "Б" са в групата 10-11 отбора, на която отговаря вариант от 2 директно изпадащи/влизащи + 1 бараж. Ако догодина отборите в "Б" станат отново 12, пак ще се върнем към вариант 2+2...

...
2+2 трябва да се направи, дори да останат 11 отбора в Б-групата. Аргументите по-горе съм ги изложил, прекалено са равностойни отборите.


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 22.08.2012 17:26
Мнения: 2437
Отговори с цитат
Мнение  Re: # [15271002] ● CDLM BLUE POWER [2:3] DUNE WARRIORS ● (ПМЛ 'А' лига, ХVIII кръг)   |   14.03.2016 18:55


Medved написа:
И като "мумиите" дръпнат 7-8 точки на върха, 20 отбора да не играят за нищо месеци преди края на първенството?! Или да се "кърпи" интерес с някакви плейофни системи, които тотално компроментират смисъла на традиционния шампионатен формат?! Несериозно е.

Сегашният формат е чудесен и не сме открили топлата вода, защото във всички нормални футболни лиги освен американските пародии имаме същия или подобен формат. Единственият му недостатък при нас е, че няма изпадане от "Б" лига, за да е интересно по всички етажи на класирането във втория ешелон и да няма отбори като "бандата", които да доиграват сезона с досада поради липсата на състезателна цел.

Отделно, "Б" групата играе ролята на чистилище за сериозните отбори и най-вече ролята на своеобразна "пробна" за новосформираните отбори. Представяте ли си онази фантомска пародия Прокси Мания в борбата за титлата още от първия сезон? Виж, някогашната "В" група вече я признавам като грешка, затова ако някой ден се съберат отбори за трета група, ще имаме един по-разчупен формат, който хем да вкарва елемент на изпадането от "Б", хем да дава шанс на най-добрите от "В" да се борят за промоция в "А". Дано някой ден имаме шанс да го пробваме - мисля, че ще е много интересен и атрактивен.


Мейджър, ти второто и третото място за нищо ли ги нямаш? И не само тях, всяко място по-нагоре си е по-добре.

Освен това, каква В група ти се привижда, какъв е този неоправдан оптимизъм? Хората не искат да се върнат в играта при тия мракобесни условия, нови хора няма, та откъде ще дойде тая В група...

И последно, тук динамиката не е като в реалния футбол - тук 1 състезателна година изглежда много по-тегава от реалния футбол... там можеш да смениш отбора, треньора и целите много пъти на един сезон, да лекуваш контузии, да изиграеш 60 мача за един сезон, а тук имаш 22-26 мача, без тренировки между тях и 1 наказание като те вади от 2 такива мача, почти забравяш за ПМЛ... а идеш ли в Б група, си на една стъпка от отказването, щото връщането в А може да отнеме безкрайно време.


 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2420
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: # [15271002] ● CDLM BLUE POWER [2:3] DUNE WARRIORS ● (ПМЛ 'А' лига, ХVIII кръг)   |   14.03.2016 23:02


Гоа написа:
Medved написа:
И като "мумиите" дръпнат 7-8 точки на върха, 20 отбора да не играят за нищо месеци преди края на първенството?! Или да се "кърпи" интерес с някакви плейофни системи, които тотално компроментират смисъла на традиционния шампионатен формат?! Несериозно е.

Сегашният формат е чудесен и не сме открили топлата вода, защото във всички нормални футболни лиги освен американските пародии имаме същия или подобен формат. Единственият му недостатък при нас е, че няма изпадане от "Б" лига, за да е интересно по всички етажи на класирането във втория ешелон и да няма отбори като "бандата", които да доиграват сезона с досада поради липсата на състезателна цел.

Отделно, "Б" групата играе ролята на чистилище за сериозните отбори и най-вече ролята на своеобразна "пробна" за новосформираните отбори. Представяте ли си онази фантомска пародия Прокси Мания в борбата за титлата още от първия сезон? Виж, някогашната "В" група вече я признавам като грешка, затова ако някой ден се съберат отбори за трета група, ще имаме един по-разчупен формат, който хем да вкарва елемент на изпадането от "Б", хем да дава шанс на най-добрите от "В" да се борят за промоция в "А". Дано някой ден имаме шанс да го пробваме - мисля, че ще е много интересен и атрактивен.


Мейджър, ти второто и третото място за нищо ли ги нямаш? И не само тях, всяко място по-нагоре си е по-добре.

Освен това, каква В група ти се привижда, какъв е този неоправдан оптимизъм? Хората не искат да се върнат в играта при тия мракобесни условия, нови хора няма, та откъде ще дойде тая В група...

И последно, тук динамиката не е като в реалния футбол - тук 1 състезателна година изглежда много по-тегава от реалния футбол... там можеш да смениш отбора, треньора и целите много пъти на един сезон, да лекуваш контузии, да изиграеш 60 мача за един сезон, а тук имаш 22-26 мача, без тренировки между тях и 1 наказание като те вади от 2 такива мача, почти забравяш за ПМЛ... а идеш ли в Б група, си на една стъпка от отказването, щото връщането в А може да отнеме безкрайно време.


Гоата е прав, играта е за основен ремонт !
Да не кажа, че е закъснял вече един такъв....
На мен ми е писнала, честно казано.
И не зная реално какво ме задържа още в нея, освен някакъв морален ангажимент към отбора и към хората в него..... :unsure:

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: # [15271002] ● CDLM BLUE POWER [2:3] DUNE WARRIORS ● (ПМЛ 'А' лига, ХVIII кръг)   |   14.03.2016 23:08


Малко са барбекютата и напукванията, мен ако питате :))


 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2420
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: # [15271002] ● CDLM BLUE POWER [2:3] DUNE WARRIORS ● (ПМЛ 'А' лига, ХVIII кръг)   |   14.03.2016 23:16


Medved написа:
Малко са барбекютата и напукванията, мен ако питате :))


аз говорех сериозно...

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 22.08.2012 17:26
Мнения: 2437
Отговори с цитат
Мнение  Re: # [15271002] ● CDLM BLUE POWER [2:3] DUNE WARRIORS ● (ПМЛ 'А' лига, ХVIII кръг)   |   15.03.2016 00:11


А между другото Блуфи просто трябва да се научи да е културен и няма да има проблеми с цензурата :).

Очертават се напрегнати 4 последни кръга...


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: # [15271002] ● CDLM BLUE POWER [2:3] DUNE WARRIORS ● (ПМЛ 'А' лига, ХVIII кръг)   |   15.03.2016 00:32


ReZo написа:
Medved написа:
Малко са барбекютата и напукванията, мен ако питате :))


аз говорех сериозно...


Всъщност бях напълно сериозен. Без реален социален елемент играта е мъртва...


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 22.08.2012 17:26
Мнения: 2437
Отговори с цитат
Мнение  Re: Размисли и страсти относно формата на първенството и не само...   |   15.03.2016 15:42


Тук съм съгласен. От друга страна, в нея участват и хора, физически много отдалечени от България, и за тях комуникацията тук е социалният елемент. Така че - всичко е относително. Искам да кажа, като че ли не е това решаващото.


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Размисли и страсти относно формата на първенството и не само...   |   15.03.2016 16:43


Бил съм в Б група, сега играя в А. Е, мога да кажа, че разликата между Б и А много минимална в полза на А, като тази разлика идва от мотивацията, а именно:

- Отборите в Б група, които не се борят за промоция нямат стимул, не могат да изпаднат във В;
- В А група всички отбори имат стимул - едните се борят за тройката, другите се борят да не изпаднат.

Двете групи са си класика и не бива да се разделят.

За да може всяка година, всеки отбор в ПМЛ да срещне всички отбори, то предлагам фундаментално Купата да променим, т.е. всички 20 отбора или там колкото са, да играем в една лига. Форматът може да бъде един мач, всеки срещу всеки, или се падат 19 мача да изиграе всеки отбор. Носителят на Купата си е носител на купата, а следващите 4 отбора, в крайното класиране да получат бонус точки към актива им за първеннството. Например, Слъгс се представят супер добре за купата, добавят им се бонус точки и това им помага да не изпаднат от А в Б да речем.
Примус Максумус, добавят им се бонус точки към основния актив и така отиват на Бараж за А група.

пс Някой ще каже, е няма да има време и кръгове. Еми, ще започне купата още август. Вместо да бичим по 4-5 контролни мачове, без никакъв смисъл преди първенството, ще играем в турнира за купата.


Последна промяна tonzos_justice на 15.03.2016 16:48, променена общо 2 пъти



 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Размисли и страсти относно формата на първенството и не само...   |   15.03.2016 21:58


Примерът, който даде Мейджъра с PC MANIA мисля, че е фундаментален. Как една група от 20 отбора може да елиминира такива примери?
И като говорим за мотивация, как по-точно 20-22 отбора ще са еднакво мотивирани след като няма изпадане? Реално след полусезона ще имаш точно 5-6 отбора които се борят за нещо и останалите ще си бъркат в носа и нивото ще спадне адски. Какъв е смисъла да си 16-ти или 17-ти? Изобщо съществуването на една група би било най-краткия път към самоубийство в тая игра.

Съгласен съм, че нещата трябва да се раздвижат. Опитахме малко да демократизираме нещата, но видяхте какво стана. Башар Мейджър не са дава.

Хубавото като откритие този сезон са междинките, което ни дава доста по-голямо спокойствие откъм седмици и дати.
Това значи, че е възможно увеличаването на отборите в А група. Тук Тонзо е прав, в момента всеки в А група играе на нокти и довчерашните претенденти за призови места сега се борят за да не изпаднат. Затова, защо да не помислим като компримисен вариант увеличаване на А групата от 12 на 14 отбора?
Това, обаче ще е за сметка на Б групата, която дефакто ще стане по-неатрактивна с участието на 8 отбора някъде. Но пък ако 4 от тях имат шансове за промоция, то и те ще има за какво да играят почти докрай.


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Размисли и страсти относно формата на първенството и не само...   |   15.03.2016 22:12


falkenbach написа:

Съгласен съм, че нещата трябва да се раздвижат. Опитахме малко да демократизираме нещата, но видяхте какво стана. Башар Мейджър не са дава.

Първо - това ПМЛ се поизтърка, тука и в дир-а си пишем от петнайсе-шестнайсе години! За това време се изпоженихме, поразведохме, деца се народиха и т.н. още малко, и ще сме предпенсионно.
Несериозно е да се мисли, че, видиш ли, някой има хъс за ПМЛ, просто има някаква инерция и носталгия и туй то. Ако има-има 10 човека, които да са надъхани в добрия смисъл, за мен от 2 години е тегоба.
Давам ви идея за дискусия - ако искате, да се форматира като турнир, в групи по 4 отбора, и след това елиминации в 2 мача. Така хем всички ще са в кюпа (няма А и Б група), хем който изгори рано, ще си почива. Няма да има изпадащи и последни.
Това 22 мача + тези за купата са голяма досада.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг