Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 04:21

Правила на форума


-> Само регистрирани потребители на форума могат да пишат в тази секция.
-> Моля, пишете на кирилица и спазвайте културен тон в дискусиите.



Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Извънредна пресконференция 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Извънредна пресконференция   |   19.09.2016 03:23


Здравейте. Бях сe подготвил за една по-дълга реч, но нещо ме стегна гърлото, тъй че ще бъда максимално кратък.

Факт е, че нещата в ПМЛ не вървят от дълго време. Факт е, че микроклиматът в играта е стигнал точката на замръзването заради перманентните препирни и караници за щяло и нещяло. Факт е, че направихме много опити за промяна през годините - кой от кой по-безуспешен. Няма смисъл да продължаваме със самозалъгалките, че с упоритото завъртане отново и отново на една и съща пробита плоча, тя изведнъж ще засвири с кристален звук някоя божествена симфония. Няма смисъл и да се самозаблуждаваме, че с един изряден правилник, няколко цветни таблички или подреден форум изведнъж всичко ще потръгне по мед и масло.

Нещо е генерално пробито в цялата матрица на ПМЛ, за което нося основна вина. Напълно си давам сметка, че от прекомерно желание или обикновен чепатлък задуших играта и охладих ентусиазма на много хора, които бяха готови и въпреки всичко отново са готови да помагат напълно безкористно. Напълно си давам сметка, че волю или неволю моя милост е основният катализатор за генерирането на голяма част от напрежението и негативизма в играта. Не винаги действията ми са били най-правилните и е напълно разбираемо това да бъде срещано със съответните негативни реакции, но ето че дори при най-чистите ми намерения и постъпки за промяна и добруване всичко се изопачава и нещата пак се извъртат към негативното - много често по един изключително неприятен и зловонен начин. Ще излъжа, ако кажа, че ми е през оная работа, но да речем, че съм свикнал. Големият проблем обаче е, че от всичко това страда самата игра и в крайна сметка всички участници са оказват неволни заложници на отровената атмосфера в клуба.

При това положение не ми остава нищо друго освен да обявя официално си оттегляне от организацията на ПМЛ, считано от днешната дата, 19 септември. Решението ми е окончателно и не подлежи на промяна, тъй че нека си спестим увещанията и коментарите.

Благодаря на всички за помощта и подкрепата през годините. За тези, които ще поемат активно щафетата оттук-нататък - не забравяйте, че тази игра е специална и в нея са вложени огромно количество труд, ентусиазъм и любов. Хубава или лоша, просъществува близо 15 години на гол ентусиазъм и се превърна в част от съботно-неделното ежедневие на много хора. Не позволявайте да се затрие!

Поздрави и успехи на всички!

:cheers:


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Извънредна пресконференция   |   19.09.2016 08:05


Правилното решение в грешния момент - освен ако Мандора не е подготвен да пуска темите за мачовете (или ти самият не го направиш сега), то вторият кръг на шампионата ще пропадне. Не искам да звуча прекалено грубо - ти наистина даде много на тази игра - но настоящата тема е поредното доказателство за импулсивния и безрасъден начин, по който взимаше повечето от важните решения (особено последните сезони) и с който отблъсна много хора от себе си. И кои ще "поемат щафетата"? Кого си подготвил да те замени? Отговорният начин беше се погрижиш да има сигурни хора, които да поемат организацията след твоето оттегляне, не да пускаш "извънредни" теми по нощите и буквално сам да саботираш любимата ни игра.
Отново изявявам желание да помагам с провеждането на кръговете, но днес няма как да стане - имам си друга работа, която не мога да отложа заради нечии среднощни терзания. Трябва да излизам, ако довечера тази тема е още валидна, тогава ще пиша пак.

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 20.08.2012 13:10
Мнения: 1930
Отговори с цитат
Мнение  Re: Извънредна пресконференция   |   19.09.2016 09:56


Като изобретател на Петку Лигата, която е най-гениалното творение в човешката история, не мога да не призная пред себе си, че ПМЛ също е гениална игра. Затова останах преди време и до ден днешен съм тук. Заради хората в нея, заради емоцията и заради идеята. Отделял съм огромен ресусрс от времето си /което не е хич много/за играта и дори за виртуалната кръчма. Да не говорим, че и на сбирки съм се появявал!!!

За разлика от Петку Лигата, където Петку си играе сам със зарчета, ПМЛ е игра на цяла една общност със всичките свои особености. За разлика от Петку в Петку Лигата, който може да си измисля правила, да играе нечестно и изобщо да прави каквото му скимне, ПМЛ е престанала да бъде игра на Мейджъра в момента, в който там са се появили и други хора. Тя е станала игра на общността ПМЛ, към която без да бъде проявена отговорност и грижа, рано или късно същата ще се разпадне. А с нея ще изчезне и играта. Когато изтече една критична маса от хора – всичко ще приключи.
От много години управлявам хора. Ако позволя да изтече ядрото на екипа, с мен и работата ми е свършено. На мястото, където съм. Естествено, аз няма да изчезна, но ще съм другаде. Хората също ще са другаде и мястото просто няма да е същото.

Мейджъре, ти носиш огромна отговорност. Аз винаги съвсем сърдечно съм те уважавал за усилията, които полагаш
Избрал си от самото начало да поемеш цялата отговорност, но именно това ти е грешката.
Аз не съм от самото начало на играта, не знам как е било преди, но имам наблюдения от последните 5 - 6 години. Но това е многократно дъвкана тема и няма да кажа нищо ново. Затова спирам
На мен ми се струва, че много хора бъркат и смесват нещата.
Друго исках да споделя като разсъждение : Играта в този и формат си има свой естествен жизнен цикъл - начало, пик и край.


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Извънредна пресконференция   |   19.09.2016 10:47


А, Добър ден, като си тръгваш кой ще те замества или просто си тръгваш без да ти дреме?

пс да допълня. Още преди много години трябваше да дадеш малко назад, а не да настъпваш.

И запомни, това че влагаш много усилия и труд, не означава, че хората те харесват или управлението ти е добро.

След като напускаш, почти сигурно аз ще остана в играта. Бях решил да се махам, след като ни УНИЖИ с молбата да си сменим игровото име. Това е само една игра бе човек, запомни го!


Последна промяна tonzos_justice на 19.09.2016 10:53, променена общо 1 път



 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Извънредна пресконференция   |   19.09.2016 13:11


Предполагам, че има хора, които не са наясно, затова е важно да се уточни, че форумът и всичките му бази данни са собственост на Мейджа. С думи прости, аз лично за себе си не мога да съм 100% сигурен дали една сутрин след месец или два няма изведнъж да се събудим с "няма достъп до тази страница". Очаквам повече яснота по този въпрос преди да тръгнем да говорим за конкретни ангажименти.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Извънредна пресконференция   |   19.09.2016 13:24


Моето мнение горе-долу се припокрива с това на Шифтъра.
А най-много ме яд, че преди 2-3 години имахме вече разработена структура с УС и МС и ти всичко прееба, за да дойде днешния ден където пак трябва да се оправяме отново.

Както и да е. Само недей да сриваш и сайт и база данни и т.н. Take a rest и ще видиш, че ще се оправим. Имай малко доверие само.


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Извънредна пресконференция   |   19.09.2016 15:46


Shifter написа:
Кого си подготвил да те замени? Отговорният начин беше се погрижиш да има сигурни хора, които да поемат организацията след твоето оттегляне, не да пускаш "извънредни" теми по нощите и буквално сам да саботираш любимата ни игра.


Мандора е обезпечен с всички налични файлове, които съм ползвал и аз за техническото поддържане на играта. Останалите имате дългогодишен опит в УС, ще се оправите. Ако трябва да се обедините около някаква движеща организаторска фигура, това е Стюърта - стабиляга, работяга и човек, който познава добре почти всеки един елемент на играта в организационно отношение. Успех!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Извънредна пресконференция   |   19.09.2016 15:49


Stuart написа:
Предполагам, че има хора, които не са наясно, затова е важно да се уточни, че форумът и всичките му бази данни са собственост на Мейджа. С думи прости, аз лично за себе си не мога да съм 100% сигурен дали една сутрин след месец или два няма изведнъж да се събудим с "няма достъп до тази страница". Очаквам повече яснота по този въпрос преди да тръгнем да говорим за конкретни ангажименти.

Собственост или притежание? Нека не бъркаме двата щата все пак.

П.С. Питам сериозно.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Извънредна пресконференция   |   19.09.2016 16:27


SUBXERO написа:
Stuart написа:
Предполагам, че има хора, които не са наясно, затова е важно да се уточни, че форумът и всичките му бази данни са собственост на Мейджа. С думи прости, аз лично за себе си не мога да съм 100% сигурен дали една сутрин след месец или два няма изведнъж да се събудим с "няма достъп до тази страница". Очаквам повече яснота по този въпрос преди да тръгнем да говорим за конкретни ангажименти.

Собственост или притежание? Нека не бъркаме двата щата все пак.

П.С. Питам сериозно.

Не съм юрист, може да съм се изразил неточно. Да отбележа все пак, че нямах предвид Мейджо да реши да саботира, а по-скоро изведнъж да се окаже, че нещо не е платено или друго от тоя сорт. Както и да е, уточнихме въпроса с него и не се очертават проблеми, поне засега. Имаме яснота каква е процедурата. Имаме и резервен вариант, ако нещо се обърка.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Извънредна пресконференция   |   19.09.2016 23:26


Да бе. И ти намери кой точно момент да избереш - като ме няма. ;)
А сериозно - Мейдж, почини, остави малко другите да се потрудят... И после обединете усилия... (Не се слагам в това число, защото при мен дългосрочни планове и постоянство няма иднес е така, но утре на 180 градуса. Сорри, ама това е реалността.)
А на всички лайкучки, негативисти и мрънкачи... Не знам какво да ви кажа, освен че ви съжалявам. Защото най-вероятно и в реалния си живот сте такива (дори без да ги осъзнавате)...
Мейдж - сега нямам повече нерви за марокански нет и браузване през телефон, но пак ще ти кажа: благодаря ти от сърце заради Памела, почини, помисли, почакай... И после - обединението прави силата...

Специални поздрави от Taroudannt...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Извънредна пресконференция   |   20.09.2016 01:49


:helpless: :outofspace:
Е, това не съм го очаквал.

Мислех да пиша много, но няма смисъл на този етап. Надявам се да се завърнеш и то колкото се може по-скоро. Просто почини и презареди матрицата.


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Извънредна пресконференция   |   28.09.2016 19:37


Успех на всички, хванали се с организацията. Съжалявам, че няма да мога да помагам, но знам, че няма как това да стане през настоящия сезон със 100% сигурност. Затова и не поемам ангажимент, който знам, че не мога да изпълня. Колкото до Мейджъра - евала за всичките години труд.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 12 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг