Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 11:41

Правила на форума


-> Само регистрирани потребители на форума могат да пишат в тази секция.
-> Моля, пишете на кирилица и спазвайте културен тон в дискусиите.



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
А сега накъде? 
Автор Съобщение
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4423
Отговори с цитат
Мнение  А сега накъде?   |   19.09.2016 13:11


Пускам нова тема, за да не смесваме организационни въпроси с темата за оттеглянето на Мейджа.

Първо, непосредствената организация на първенството не е застрашена. Имам всичко необходимо вече като файлове и проблеми няма да има. Само днес може да има малко забавяне поради извънредната ситуация, но най-късно до 20 часа би трябвало да съм пуснал кръга.

Колкото до това какво ще правим от тук нататък, тъй като някаква широкоформатна среща на живо не е практически осъществима, нека направим някакъв тип общо събрание от рода на мениджърския съвет и да решим какво ще се случва.

Ако сте съгласни, нека мениджърите на отборите да определят по един представител в тази тема. Няма органичение за статута на отбора - А лига, Б лига, бивши отбори с амбиции да се състезават отново и т.н. Стига само човекът, който определя представителите да може да се идентифицира по някакъв начин като мениджър на въпросния отбор.

За THE MUMMIES представител ще съм аз, давайте нататък.


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: А сега накъде?   |   19.09.2016 13:34


Според мен стъпките са следните:

1. Мандоре, на теб се пада задачата да проведеш този и следващия кръг, защото може би най-рано ще имаш помощник след паузата с националните отбори.

2. Да се дадат права на Шифтъра да поддържа лайфскора поне за този и следващия кръг докато бъде официално одобрен.

3. Мениджърския съвет трябва да бъде реорганизиран спешно както си посочил - по един представител от отбор. Ако този човек не съвпада с мениджърът от картотеката на отбора, то нека незабавно в тази тема да се каже.

4. Анфилд и Момчил на база точка 3 да реорганизират листата с достъп до форума на Мениджърския съвет.

5. Мога да поема председателството на Мениджърския съвет, докато се избере постоянен председател. Кажете ако някой има нещо против.

6. След като точки 3, 4 и 5 са налице трябва да се избере Управителен съвет, който да поеме организацията на играта като бъде контролиран при нужда от Мениджърския съвет.

Това е от мен засега.


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: А сега накъде?   |   19.09.2016 13:35


Аз предлагам след като се изяснят някои фундаментални въпроси (каква е ситуацията с форума като цяло например, собственост и т.н.) да изберем една чат програма и да се съберем там да решаваме какво, как и накъде.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5469
Отговори с цитат
Мнение  Re: А сега накъде?   |   19.09.2016 15:51


Редно е да се съберем да се реши кой какво да прави и по какъв начин да съдейства. Дори и Стюърт да се окаже прав и в ден Х да нямаме достъп до форума, това няма да е фатално. Мисля тук всички сме разумни хора и е ясно, че не трябва да сме зависими само от един човек. Трябва да имаме алтернатива. Нека някой запознат с тези неща да сподели какво се изисква да се направи алтернативна платформа, на която при проблем да можем да продължим играта. Но не мисля, че Мейджа ще стигне дотам, още повече, аз поне не разбрах дали се отказва и като играч, или само като председател на федерацията. Преценете кога и къде е удачно да направим една среща, като аз съм привърженик на срещите на живо, просто защото са по-ефикасни. Какво стана с правилника също да попитам? Редно е да направим един, до който да има онлайн достъп всеки един играч. Аз съдействам с каквото мога, просто трябва да се действа, а не да се пише само.

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: А сега накъде?   |   19.09.2016 16:24


Ако има среща на живо , то нека е на следните дати : 29-30 септември , 9-14 октомври . През останалото време само виртуално .

_________________
Изображение


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: А сега накъде?   |   19.09.2016 16:50


goro_levskara написа:
Редно е да се съберем да се реши кой какво да прави и по какъв начин да съдейства. Дори и Стюърт да се окаже прав и в ден Х да нямаме достъп до форума, това няма да е фатално. Мисля тук всички сме разумни хора и е ясно, че не трябва да сме зависими само от един човек. Трябва да имаме алтернатива. Нека някой запознат с тези неща да сподели какво се изисква да се направи алтернативна платформа, на която при проблем да можем да продължим играта. Но не мисля, че Мейджа ще стигне дотам, още повече, аз поне не разбрах дали се отказва и като играч, или само като председател на федерацията. Преценете кога и къде е удачно да направим една среща, като аз съм привърженик на срещите на живо, просто защото са по-ефикасни. Какво стана с правилника също да попитам? Редно е да направим един, до който да има онлайн достъп всеки един играч. Аз съдействам с каквото мога, просто трябва да се действа, а не да се пише само.

Писах в другата тема. Техническите въпроси около хостинга и домейна са уточнени. Човекът, който държи хостинга, е Капитаното от Лавината, така че ако той няма някакви сериозни възражение по абдикацията на Мейджо, не би следвало да имаме каквито и да било проблеми. Различното е, че таксите, плащани досега от Мейджа, ще трябва да се поемат от нас. Но ние ако с това не можем да се справим, не знам закъде сме тръгнали. Ако все пак възникне някакъв проблем със сегашния форум, имаме резервна опция.

По призива на Мейджа за обединение около една фигура ще кажа само, че това няма да стане. Аз нов Мейджър в играта не искам, твърдо съм против и винаги съм бил против подобен модел на управление на играта. До едно време що-годе работеше, но в последните години се видя, че просто не може повече да се продължава така с еднолично тупане по масата.

Моето виждане съвсем схематично: Изграждане на управленски структури. Изработване на ясни, пълни и подредени правила. Поемане на ясни ангажименти кой какво може да прави и след това тези ангажименти да се спазват. Регулярни виртуални срещи, а който има възможност да провежда и такива на живо - още по-добре.

Лично моят първи ангажимент е зачистване на скритите форуми от стари караници и мизерии, след което превръщането им в публични. Още тези дни ще се заема. Там има стойностни неща, така че просто е безсмислено да стоят скрити.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: А сега накъде?   |   19.09.2016 22:30


Погледнах приетите решения от Мениджърския съвет през периода ноември 2012 - януари 2015 и виждам, че нещата са си протичали доста добре. Дори бих казал, че имаме взети важни решения, които можем да приемем за даденост и без прегласуване на първо време.

Ето всички решения взети от МС:
- Всички решения се считат за взети при кворум от 2/3-ти от членовете на МС + някое от предложенията да е събрало 50%+1 от броя на гласувалите.;
- Могат ли членове на Управителния съвет(УС) да бъдат членове на Мениджърския съвет?
ДА - 3. НЕ - 15. Предложението не се приема. Всички избрани членове на Мениджърския съвет в Управителния съвет следва да посочат свой заместник.
- Могат ли отбори, които имат по повече от един представител в УС да имат представител и в МС?
ДА - 12. НЕ - 6.
- Могат ли играчи на ПМЛ, които не са мениджъри, нито помощник-мениджъри да участват в МС?
ДА - 15. НЕ - 2. Невалиден глас - 1
Предложението е прието. В Мениджърския съвет влизат или самите мениджъри или посочен от тях представител.


Освен това МС е избрал легитимен УС, като първите 5 събрали най-много гласове влизат и в Дисциплинарната комисия.
Били са избрани и двама наблюдатели на МС, които да имат достъп до форума на УС.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: А сега накъде?   |   20.09.2016 02:05


Форума не е само ПМЛ
Има много други игри и секции с футбол и спорт, където пишат 5 човека на кръст, като един от най-активните там изобщо не играе в ПМЛ.
Честно казано не ви разбирам, все едно делите милиони, а това е само една игра. Па макар и Памела.
По-добре админите, а и вие да мислите как да съживите форума и да вкарате нови хора, защото с целия този цирк, който се разигра върнахте нещата няколко години назад.
Ако аз бях създал тази игра, в никакъв случай нямаше да я оставя други хора да я ръководят, разбира се нямаше и да взимам тежки еднолични решения, а щеше да има действащ управителски съвет и ясен правилник. Но без Мейджъра е все едно да се махна от Тенисманията и някой да продължи да я прави без моето участие, разбира се това умножено неколкократно като ефект, защото ПМЛ е много по-популярна.
И като изключа Алекс (дето много пъти се е карал всъщност с него) ми е много интересно как пък един човек не каза една добра дума за човека без който играта просто нямаше да съществува, да оставим всичко останало настрана.

Мейджъре, не трябваше да напускаш, а да се направи един силен и действащ УС в който да кажем да имаше право на 1 глас само вместо два и вето само за нещо крайно важно, за махане или въвеждане на някоя ново правило.
Тази абдикация първо налива вода в мелницата и второ в никакъв случай не помага на играта.

от ЕЗ е ясно, кой ще е представителя. Аз.

толкоз засега.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: А сега накъде?   |   20.09.2016 11:09


Ако Блу Пауър се завърне в ПМЛ, ще пиша аз от името на отбора (всички решения се съгласуват с Краля).

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: А сега накъде?   |   22.09.2016 09:15


Shifter написа:
Отново изявявам желание да помагам с провеждането на кръговете, но днес няма как да стане - имам си друга работа, която не мога да отложа заради нечии среднощни терзания. Трябва да излизам, ако довечера тази тема е още валидна, тогава ще пиша пак.


Шифтъре, тествай си правата и кажи дали са ок. Синхронизирай се с Мандора. Ако има нещо пиши.

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: А сега накъде?   |   22.09.2016 09:23


bai Momchil написа:
Шифтъре, тествай си правата и кажи дали са ок. Синхронизирай се с Мандора. Ако има нещо пиши.

Всичко е наред, мога да пускам теми и в Текущ кръг, и в Лайвскора, благодаря :-) Мандора каза, че тази седмица той ще води и лайвскора, следващата може да съм аз. Засега аз няма да пускам кръгове, защото по файловете трябвало да се поправят някои неща, което той ще свърши до 2-3 седмици.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг