Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 13:42

Правила на форума


-> Само регистрирани потребители на форума могат да пишат в тази секция.
-> Моля, пишете на кирилица и спазвайте културен тон в дискусиите.



Отговори на тема  [ 64 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Програма за Б-лига 2016/2017 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Програма за Б-лига 2016/2017   |   25.10.2016 19:47


Mandor написа:
Варианта за прекрояване на програмата е до нова година да изиграете 3 кръга по тази схема с контролните мачове, а след нова година правим ново разпределение 7 кръга по 4 мача и готово. Ще се нагласят гостуванията и домакинствата да са обърнати спрямо първия полусезон, единственото е, че няма да има съответствие между кръгове и съперници.


Според мен това е най-логичния и удачен вариант.
Твърдо против разбира се всякакъв рестарт. Да е минал 1 кръг ОК, ама са минали 4 кръга, пълен абсурд и подигравка ще е.

Нека играем междинки де, знаете, че това ми е отколешна мечта. Колко пъти съм го предлагал. Имам предвид ЕКТ разбира се. Играли сме мега дербита и контроли, както и виртуалната ШЛ. :-)


Последна промяна Diavolo на 25.10.2016 19:51, променена общо 1 път



 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Програма за Б-лига 2016/2017   |   25.10.2016 20:16


Mandor написа:
Чакайте, нещо не сме се разбрали. Варианта с доиграване на 3 мача беше при налично бързо и окончателно решение до вчера вечерта. Сега няма как да пуснем програма в която ще заложим 21 кръга без да имаме яснота ще стане или не.

Сега имаме да решаваме 2 варианта:

1. Намираме от декември до края на април две излишни седмици (междинки), в които играят Б-лига и така общия брой кръгове стават 9 + 7 + 7 = 23 ( всички се срещат по 3 пъти)

2. Ако няма междинки и възможност да сместим 21 кръга, тогава се връщаме на вариант 9 + 7 = 16 кръга.

Първите 9 кръга ще са необходими за да може всички да са играли по веднъж помежду си. Би трябвало да са 7 но заради БП и неиграещите отбори стават 9

Окей, ще продължавам да ровя и довечера. Една седмица, макар и както казах не най-добрата възможна, има. Т.е. въпрос е на една междинка.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4422
Отговори с цитат
Мнение  Re: Програма за Б-лига 2016/2017   |   26.10.2016 13:25


Сега ми хрумна алтернатива.

Първо се играят 9+7 кръга и имаме пълно първенство за 8те отбора. След това остават още 5 седмици за някакъв вид елиминационна схема. За нея в момента имам 2 варианта:

1. Директни елиминации, включващи всички 8 отбора, като крайното класиране от редовния сезон ще се използва за определяне на домакинското предимство. Схемата е в следния вид:

Седмица 1 - П1(8-1), П2(7-2), П3(6-3), П4(5-4)
Седмица 2 - П1(1-8), П2(2-7), П3(6-3), П4(4-5) което дава домакинско предимство на по-предно класиралите се в реваншите
Седмица 3 - П1-П4, П2-П3 като домакин за всяка двойка е отбора с по-задно класиране от редовния сезон
Седмица 4 - реванши с домакинско предимство за по-предно класиралите се
Седмица 5 - победителите от полуфиналите играят за директно класиране на терена на отбора с по-предно класиране от редовния сезон, загубилия отива на бараж. Загубилите от полуфиналите играят по същата схема за второто място в плейофите.

Проблема при тази схема е, че първите два отбора от редовния сезон участват в общата схема и имат равен шанс да отпаднат. Тоест донякъде са ощетени за доброто си представяне през целия сезон, доколкото домакинското предимство в ПМЛ е само нещо, за което се говори. За това ето и 2ри вариант.

2. Първите 2 отбора след редовния сезон играят 2 мача помежду си, за определяне на директно класиращ се и отиващ на бараж 1. Останалите 6 отбора играят за второто място в баражите.

Седмица 1 - П1(8-5), П2(6-7)
Седмица 2 - П1(5-8), П2(6-7)
Седмица 3 - П3(П1 - 3), П4(П2 - 4)
Седмица 4 - П3(3 - П1), П4(4 - П2, 2-1
Седмица 5 - П3-П4 на терена на по-предно класиралия се, 1-2

---------------
Така получаваме Б лига от 21 седмица, което я изравнява с А лига и ще завършат по едно и също време. Така няма да търсим допълнителни 2 седмици.


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Програма за Б-лига 2016/2017   |   26.10.2016 15:30


Първата ти плейофна схема е твърдо НЕ според мене. Втората може да бъде предложена като вариант.

Иначе за двете допълнителни седмици нещата стоят така:

16.01-22.01.2017 - предвидена за Купа. Има около 16 потока от топ 40 (включително 6-те топ първенства) и би могла да се ползва за шампионат, макар че е леко на кантар.

Междинка 04.04-05.04.2017 (вторник-сряда); Към момента има 8 потока от топ 40 (Англия, Германия, Испания, Холандия, Англия-2, Италия-2, Германия-2, Шотландия) + още 5-6. Сигурно ще може да се ползва за Купата, когато излязат програмите на разните американски потоци, но е твърде рисково да се залага в програмата от сега.

Финалът за Купата (15.05-21.05.2017) минава една седмица по-късно (22.05-28.05.2017) и вместо това тука играем шампионат. Проблем са евентуални дузпи на финала, за които що-годе смислени мачове има чак през първи юнски уикенд. И те не са и много смислени - Швейцария, Испания-2 и разни други по-смешни.

Последният вариант е етап от Купата да мине на световни квалификации + втори и трети дивизии (20.03-26.03.2017). Класика. :)

Това е положението. Ако на някой друг му се занимава да търси и да проверява, да действа. Напълно възможно е да съм пропуснал нещо. Като цяло обаче тоя вариант с по 3 мача между отборите май няма как да бъде заложен безрисково в програмата.

Два полусезона + някаква плейофна схема за запълване на 5-те (могат да са и 6) седмици накрая изглежда като оптимален вариант.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Програма за Б-лига 2016/2017   |   26.10.2016 17:40


Diavolo написа:
Нека играем междинки де, знаете, че това ми е отколешна мечта. Колко пъти съм го предлагал. Имам предвид ЕКТ разбира се. Играли сме мега дербита и контроли, както и виртуалната ШЛ. :-)

Това също е възможно, впрочем. Само че груповата фаза, когато можем да скалъпим 5-6 потока ЕКТ. С ниски Англии и разни други долни дивизии сигурно може да се събере кръг като за Купа. Това ми се вижда обаче твърде революционно. А и трябва да започваме съвсем скоро, щото останаха три кръга групова фаза, като първият от тях е след една седмица. Има и една междинка с купи на Италия, Испания и още някакви в края на ноември, но според мен това са твърде екстремни варианти. Не знам, преценявайте.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4422
Отговори с цитат
Мнение  Re: Програма за Б-лига 2016/2017   |   21.11.2016 20:09


За междинките - няма как да стане докато само аз се занимавам с организацията. Физически е невъзможно да се следи толкова информация наведнъж и ще стане някоя издънка. Ако сме повече хора, определено съм за.

Колкото до третата част на сезона в Б-лига, искам да чуя какво мислят отборите. Как ви се струва вариант 2?

Цитат:
2. Първите 2 отбора след редовния сезон играят 2 мача помежду си, за определяне на директно класиращ се и отиващ на бараж 1. Останалите 6 отбора играят за второто място в баражите.

Седмица 1 - П1(8-5), П2(6-7)
Седмица 2 - П1(5-8), П2(6-7)
Седмица 3 - П3(П1 - 3), П4(П2 - 4)
Седмица 4 - П3(3 - П1), П4(4 - П2, 2-1
Седмица 5 - П3-П4 на терена на по-предно класиралия се, 1-2


Възможно е да добавим и условието за бараж между 1 и 2 само ако разликата между тях е 2 точки или по-малко?


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Програма за Б-лига 2016/2017   |   21.11.2016 22:17


Първия в класирането не бива да играе бараж, койото и да е. Всяко едно първо място в каквато и да била игра трябва да се поощрява. Първия е пръв и заслужава директно титла, бонус, промоция и пр. Така е било винаги и така и трябва да бъде.


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4422
Отговори с цитат
Мнение  Re: Програма за Б-лига 2016/2017   |   22.11.2016 09:53


Принципно проблема е, че ако няма схема, която да включва 1 и 2, то тези два отбора ще приключат шампионата някъде началото на март. Ако за директно класиращият се отбор това не е голям проблем, то номер 2 ще трябва да седи месец и половина без официален мач и да играе бараж с отбор от А лига който току що излиза от борбата за оцеляване и е пределно мотивиран и обигран за баража.

При всички случаи трябва да вземем някакво решение как да се запълнят тези 5 седмици. Очевидно е, че време за 7 кръга нямаме и трябва да търсим друго решение.


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Програма за Б-лига 2016/2017   |   22.11.2016 15:42


Ние нямам против плейоф между първия и втория в Б група с допълнителното условие. Ако шампионът е бил с 4-5 точки преднина, няма резон да го пращаме да играе допълнителни мачове.

По-важното е обаче какво ще правим догодина и е редно да почнем да мислим по въпроса. Б групата в момента, за съжаление, е пълен ташак. Или я вкарваме в пътя като намерим нови отбори, или вървим към сливане във "висша лига". За мене сегашното положение с 3-4 опитващи се да играят сериозно и останалите, които в общи линии отбиват номера, е несериозно и неприемливо.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: Програма за Б-лига 2016/2017   |   22.11.2016 16:43


За мен и първите трябва да участват в баражи , защото групата е малка и не може със 7-8 мача да влизат директно .

_________________
Изображение


Последна промяна Гонзо на 22.11.2016 16:45, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Програма за Б-лига 2016/2017   |   22.11.2016 19:41


Stuart написа:
Ние нямам против плейоф между първия и втория в Б група с допълнителното условие. Ако шампионът е бил с 4-5 точки преднина, няма резон да го пращаме да играе допълнителни мачове.

По-важното е обаче какво ще правим догодина и е редно да почнем да мислим по въпроса. Б групата в момента, за съжаление, е пълен ташак. Или я вкарваме в пътя като намерим нови отбори, или вървим към сливане във "висша лига". За мене сегашното положение с 3-4 опитващи се да играят сериозно и останалите, които в общи линии отбиват номера, е несериозно и неприемливо.

Вариантът с единна група връща на дневен ред проблематиката с календара. Колко отбора сме в момента? 20? Значи 38 кръга, което, дори и да бастисаме турнира за Купата (против което ще са мнозина според мене), си е доста гъсто разпределение. Естествено биха се освободили седмици поради липсата на баражи, но не съм смятал дали това ще е достатъчно.

Две групи с по 10 отбора ми изглежда далеч по-рационално и усвоимо. Тогава обаче идва въпроса със ситото. Колко отбора изпадат/влизат, какъв ще е точно механизмът и т.н. Все въпроси, които ще срещнат разнородни реакции. Отборите от долните етажи на А ще гледат да отърват кожата, някои евентуално ще се заинатят покрай приемането на промените, така че ако не за друго, то поне с мисълта да се избегнат подобни нелицеприярни ситуации, ще е добре всякакви промени да се приемат възможно най-експедитивно.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: Програма за Б-лига 2016/2017   |   22.11.2016 21:21


SUBXERO написа:
Stuart написа:

Две групи с по 10 отбора ми изглежда далеч по-рационално и усвоимо. Тогава обаче идва въпроса със ситото. Колко отбора изпадат/влизат, какъв ще е точно механизмът и т.н. Все въпроси, които ще срещнат разнородни реакции. Отборите от долните етажи на А ще гледат да отърват кожата, някои евентуално ще се заинатят покрай приемането на промените, така че ако не за друго, то поне с мисълта да се избегнат подобни нелицеприярни ситуации, ще е добре всякакви промени да се приемат възможно най-експедитивно.


Или пък висша лига с две групи по 10 отбора и първите два отбора от всяка група ще играят всеки срещу всеки за титлата .

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Програма за Б-лига 2016/2017   |   23.11.2016 00:04


Групата е малка ама пълна с отбори легенди. В момента в Б групата е нещо като в ШЛ. Не е важно количеството а качеството.
Лавината - най-успешния отбор в историята
Грийн и Кърсд - топ 3
Ние
Форсовете
примус нямат титла ама имат май две купи
и т.н.
и да прибавим към тях и останалите, които имат в редиците си най-активните юзъри тук с плеяда добри играчи в отделните инд. игри

Я сметнете моля титлите и купите спечелени от отборите в Б група и ги съпоставете с тези от А група
Ще има фрапантна разлика мисля.

Сливането е ясно, това трябваше да се направи отдавна. От години пиша за това и съм го предлагам и на Мейджа ама нъц.
Но аз съм твърдо против първия да играе бараж. Казвам го сега когато е още рано и да се знае. Това че водим няма никакво значение, защото не съм глупав да си правя толкова ранни сметки, има много вода да изтече.


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Програма за Б-лига 2016/2017   |   23.11.2016 00:13


SUBXERO написа:
Stuart написа:
Ние нямам против плейоф между първия и втория в Б група с допълнителното условие. Ако шампионът е бил с 4-5 точки преднина, няма резон да го пращаме да играе допълнителни мачове.

По-важното е обаче какво ще правим догодина и е редно да почнем да мислим по въпроса. Б групата в момента, за съжаление, е пълен ташак. Или я вкарваме в пътя като намерим нови отбори, или вървим към сливане във "висша лига". За мене сегашното положение с 3-4 опитващи се да играят сериозно и останалите, които в общи линии отбиват номера, е несериозно и неприемливо.

Вариантът с единна група връща на дневен ред проблематиката с календара. Колко отбора сме в момента? 20? Значи 38 кръга, което, дори и да бастисаме турнира за Купата (против което ще са мнозина според мене), си е доста гъсто разпределение. Естествено биха се освободили седмици поради липсата на баражи, но не съм смятал дали това ще е достатъчно.

Две групи с по 10 отбора ми изглежда далеч по-рационално и усвоимо. Тогава обаче идва въпроса със ситото. Колко отбора изпадат/влизат, какъв ще е точно механизмът и т.н. Все въпроси, които ще срещнат разнородни реакции. Отборите от долните етажи на А ще гледат да отърват кожата, някои евентуално ще се заинатят покрай приемането на промените, така че ако не за друго, то поне с мисълта да се избегнат подобни нелицеприярни ситуации, ще е добре всякакви промени да се приемат възможно най-експедитивно.

Осакатяване на А група, за да крепим изкуствено Б група също не е решение за мен. Още повече да се приемат подобни промени по средата на сезона.

Иначе за единна група има варианти. Разделя се условно на две равностойни групи от по 10 отбора, всеки играе по два пъти срещу отборите от своята група + по веднъж срещу отборите от другата група = 27 кръга, които спокойно се сместват в календара. Или пък една група, всеки срещу всеки по веднъж (19 кръга) плюс някаква плейофна схема. Варианти могат да се измислят.

Но трябва да чуем мнения и да има дискусия накъде ще вървим. А като гледам на нкой не му се занимава. И догодина само още един отбор да се откаже и ситуацията става ултра пародийна с Б група от 7 отбора.

п.п. Дяволе, така е, много шампиони сме се събрали, ама кел файда. Групата е пародия. Има отбори - да не ги споменавам, ама ти си се знаят - които играят на инерция. Което е разбираемо. Щото повече очевидно сме на критично ниво на ентусиазъм и по-добре няма да става. Трябва да се вземат мерки.

_________________
Let's Make PML Great Again!


Последна промяна Stuart на 23.11.2016 00:18, променена общо 1 път



 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Програма за Б-лига 2016/2017   |   23.11.2016 19:37


Аз подкрепям вариант с две групи по 10 отбора и плейоф за титлата. И двата варианта, предложени от Стю, ми харесват.


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4422
Отговори с цитат
Мнение  Re: Програма за Б-лига 2016/2017   |   29.11.2016 23:01


Вторият полусезон за Б-лига ще стартира следващата седмица. Предварително се извинявам, че някои отбори имат блокове от 3 поредни гостувания или 3 поредни домакинства, но това е което намерих в нета и нямам време да търся по-балансиран вариант. Програмата е следната:

<редактирано>

Надявам се да стигнем до някакъв вариант за провеждане на третата част от първенството в най-кратък срок, но за това разчитам и на вашето участие в обсъждането.


Последна промяна Mandor на 05.12.2016 12:09, променена общо 2 пъти



 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4422
Отговори с цитат
Мнение  Re: Програма за Б-лига 2016/2017   |   05.12.2016 12:14


Така, понеже съм заплес и не гледам какво са писали хората, чак сега видях, че Момчи е направил идеална схема още октомври месец и в нея всички отбори са максимално равнопоставени, за разлика от моята. Така че следваме неговата схема, която вече е въведена и в официалната тема.

viewtopic.php?p=158294&f=34#p158294

Програма за тази седмица (Х кръг)
THE CURSED - CRAZY BAND
СИНЯТА ЛАВИНА - EXTREME ZOMBIES
DEMBA BOYZ - AIR FORCE
PRIMUS MAXIMUS - REAL GREEN


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Програма за Б-лига 2016/2017   |   05.12.2016 17:35


Взимайте мерки пичове, защото и на мен ми мина нещо ентусиазма. Не е заради класирането на РОД в момента. Просто имам нужда от някаква промяна, нова схема, нови групи, нов регламент. Години вече не мога да играя срещу моите любими Демби и Примуси. В А група ми е много скучно, признавам. Никога няма да забравя славните епохални години в Б група. Ех, живяхме, заради тази игра мама му стара. Стотици коментари. Беше уникално. Сега 8-9 коментара в лайвскора за целия кръг. Изпуснахме много легендарни играчи, на които им писна. Е, какво чакаме, на всички да ни писне ли? Трябва промяна.


Последна промяна tonzos_justice на 05.12.2016 17:36, променена общо 1 път



 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Програма за Б-лига 2016/2017   |   05.12.2016 17:38


tonzos_justice написа:
Взимайте мерки пичове, защото и на мен ми мина нещо ентусиазма. Не е заради класирането на РОД в момента. Просто имам нужда от някаква промяна, нова схема, нови групи, нов регламент. Години вече не мога да играя срещу моите любими Демби и Примуси. В А група ми е много скучно, признавам. Никога няма да забравя славните епохални години в Б група. Ех, живяхме, заради тази игра мама му стара. Стотици коментари. Беше уникално. Сега 8-9 коментара в лайвскора за целия кръг. Изпуснахме много легендарни играчи, на които им писна. Е, какво чакаме, на всички да ни писне ли? Трябва промяна.


Тонзич, мерките трябва да се вземат от всички. Дискусиите са отворени.

_________________
Изображение


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Програма за Б-лига 2016/2017   |   06.12.2016 19:00


Ами има няколко неща, които трябва да се свършат като начало. МС да заработи, да бъде избран УС, да бъдат оправени правилниците, да се помисли за регламента за следващия сезон. Аз си работя по правилниците, но работата върви бавно като за сам човек. Скоро ще имам един готов текст, съобразен с всички нововъведения и поправки от последните години, но това е засега, по-бързо не може да стане, докато няма никаква помощ. По другите въпроси, за съжаление, не виждам никакво развитие. Само Мандора се мъчи, но няма как да стане така сам воинът е воин - историята го е показала. Това е положението.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 64 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг