Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 17:51

Правила на форума


-> Само регистрирани потребители на форума могат да пишат в тази секция.
-> Моля, пишете на кирилица и спазвайте културен тон в дискусиите.



Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Формат на първенството през сезон 2017/2018 
Автор Съобщение
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4422
Отговори с цитат
Мнение  Формат на първенството през сезон 2017/2018   |   09.03.2017 10:45


Моментното състояние на ПМЛ е видно за всички. Б-лига във формат с 8 отбора е несериозна работа, още повече не е ясно колко отбора ще се картотекират за следващия сезон.

Затова, както няколко пъти вече се спомена, е редно да помислим и за вариант с една лига следващия сезон.

Времето, с което разполагаме е 24 седмици стандартно за първенството. Това, което се търси е схема, по която в този брой кръгове можем да организираме първенство с максимален брой отбори.

Ще е нужна и схема, по която от тази супер лига да се върнем отново към вариант с А лига от 12 отбора, в случай, че броя отбори се увеличи в бъдеще. Така че, предлагайте и да обсъждаме варианти.


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на първенството през сезон 2017/2018   |   09.03.2017 11:45


Първо, да кажа, че съм съгласен за разчупване формата на ПМЛ. Тази манна-небесна А група с 12 отбора ми бие на Мейджърщина и никога не съм я разбирал.

В момента има 20 отбора, но при обеднинена А група, аз лично предвиждам включването на поне още 2-3 отбора. Например, Blue Power да се върнат, РОД-Сепаратист пак да станат два отбора и да се появи още някой друг тим.

В момента имаме 32 състезателни седмици (24 шампионат+баражи и 8 купа). На прима виста два варианта.
1. Лига от 20 отбора - първа част от 19 кръга всеки срещу всеки по 1 мач. Втора част, две половини по 10 отбора, отново всеки срещу всеки по 1 мач, като домакин е този който е бил гост в първата част от сезона. Общо 28 кръга. Първите 12 в крайното класиране са отборите, които ще са в А група, ако случайно решим да се върнем към стария формат.
2. Лига от 21 до 24 отбора - Първа част, всеки срещу всеки в 1 мач. Втора част, баражи 1/2 (1-4, 2-3 + финал). Общо 22-26 кръга(в зависимост от броя отбори и дали баражите ще са в 1 или 2 мача). Отново първите 12 в крайното класиране са отборите, които ще са в А група, ако случайно решим да се върнем към стария формат.

Купа. Очевидно е, че седмиците за купата ще зависят от остатъците на тези за шампионата. Относно ранклистата. Предлагам отборите за следващата година да са подредени в ранклистата, според класирането им от този сезон в А и Б група (50%) + класиране в досегашната ранклиста (50%). Това го предлагам с оглед на това, че според мен е справедливо отборите от А група да имат някаква компенсация, че не са изпаднали в Б група.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на първенството през сезон 2017/2018   |   09.03.2017 13:53


А как ще се определя кой е домакин и кой е гост?

_________________
Изображение


 
(Crazy Band)

Регистриран на: 06.06.2012 18:49
Мнения: 5277
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на първенството през сезон 2017/2018   |   09.03.2017 14:32


falkenbach написа:
Първо, да кажа, че съм съгласен за разчупване формата на ПМЛ. Тази манна-небесна А група с 12 отбора ми бие на Мейджърщина и никога не съм я разбирал.

В момента има 20 отбора, но при обеднинена А група, аз лично предвиждам включването на поне още 2-3 отбора. Например, Blue Power да се върнат, РОД-Сепаратист пак да станат два отбора и да се появи още някой друг тим.

В момента имаме 32 състезателни седмици (24 шампионат+баражи и 8 купа). На прима виста два варианта.
1. Лига от 20 отбора - първа част от 19 кръга всеки срещу всеки по 1 мач. Втора част, две половини по 10 отбора, отново всеки срещу всеки по 1 мач, като домакин е този който е бил гост в първата част от сезона. Общо 28 кръга. Първите 12 в крайното класиране са отборите, които ще са в А група, ако случайно решим да се върнем към стария формат.
2. Лига от 21 до 24 отбора - Първа част, всеки срещу всеки в 1 мач. Втора част, баражи 1/2 (1-4, 2-3 + финал). Общо 22-26 кръга(в зависимост от броя отбори и дали баражите ще са в 1 или 2 мача). Отново първите 12 в крайното класиране са отборите, които ще са в А група, ако случайно решим да се върнем към стария формат.

Купа. Очевидно е, че седмиците за купата ще зависят от остатъците на тези за шампионата. Относно ранклистата. Предлагам отборите за следващата година да са подредени в ранклистата, според класирането им от този сезон в А и Б група (50%) + класиране в досегашната ранклиста (50%). Това го предлагам с оглед на това, че според мен е справедливо отборите от А група да имат някаква компенсация, че не са изпаднали в Б група.

===
Според мен е несериозно определянето на шампиона на ПМЛ да с става баражи.
Това означава, че ще играем цялото първенство за няма нищо, тъй като това дали ще трупаш точици всеки мач и ще завършиш 3-ти, или ще играеш така, че да си 16-ти не дава никаква принципна разлика. Не е тайна, че силите са доста изравнени между отборите, затова при определяне на шампиона на ПМЛ трябва да бъде ценен единствено точковия актив, като измерител на едно трайно усилие и в никакъв случай не бива да се минава през баражи, камо ли пък в един мач!?!
Тогава цялото постоянство се обезмисля и печеленето на първенството се превръща идентично с печеленето на Купата на ПМЛ. НАКРАТКО: В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ БАРАЖИ при определяне на шампиона на ПМЛ.


Последна промяна terminator на 09.03.2017 14:36, променена общо 1 път



 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на първенството през сезон 2017/2018   |   09.03.2017 14:39


Ами тогава да направим 2 групи по 10 отбора и класиралите се на първите 3 места в групата пак да играят всеки срещу всеки . Варианта 1 е точките да се запазват , а при вариант 2 да не се взимат в предвид точките спечелени срещу последните 3 отбора (или нещо подобно)

пп За да има справедливост при определяне на отборите , можем да направим 5 урни с 4 отбора при теглене на жребия

_________________
Изображение


Последна промяна Гонзо на 09.03.2017 14:42, променена общо 1 път



 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2420
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на първенството през сезон 2017/2018   |   09.03.2017 17:24


В резюме.

Една обединена група - против. Солта и пипереца в тази игра, са именно изпадането надолу, влизането в А група и титлата. В момента в А група е интересно, защото всеки един отбор има за какво да играе, няколко кръга преди края.
Б група не се нуждае от обединение с А, а от разширение и сглобяване на още 4 отбора. В тази посока е по-добре да се мисли., а не към необосновани обединения. Аз съм твърдо против формат с една група. Ако е нужно, нека са две групи от по 10 отбора, ако няма желаещи отбори. Да влизат примерно 4 и да изпадат 4 , екшъна ще е гарантиран.

Шампионът е шампион и се излъчва в маратон, не в къс спринт. Твърдо против плейофни системи в каквато и да е фаза, освен баражи за изпадане/влизане

Проблема на играта в момента не е формата на А и Б група, а липсата на свежест и нови лица, както и критичните нива на ентусиазъм, останали сред старите кучета, което си е в реда на нещата.

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на първенството през сезон 2017/2018   |   09.03.2017 18:38


Подкрепям, Резо.
И малко ме е яд, че не се сетихме на полусезона да го говорим това. Защото тогава спокойно можехме да приемем, че в края на сезона последните 3 в А отпадат, а 9я играе бараж с 2я от Б.
И от догодина - групи с по 10 отбора. И повече движение на асансьора. Аз бих предложил 3+2, тоест трима директно и 2ма на баражи...

Макар че, според мен не пречи и сега да се разберем и да гласуваме. Да, ще е жертва от страна на отборите, които са се очертали вече като потенциално качващи се на асансьора в едната или другата посока, но пък жертвата ще е заради тази единствена и неповторима ПаМеЛа...
Помислете, няма нищо невъзможно стига да има желание и воля. Ако решим да оставим нещата още един сезон непроменени, само ще загубим... Според мен...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на първенството през сезон 2017/2018   |   09.03.2017 19:01


Аз съм също за две групи по 10 (засега) отбора, въпреки че сме потенциално потърпевши от една такава врътка, но това естествено не е най-важното в тази игра. Тръпката не изчезва с изпадането, а с умирането на играта, така че дори не го приемам като "жертва". Нека се гласува все пак, ако не за друго, поне да преброим шушумигите измежду нас.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на първенството през сезон 2017/2018   |   09.03.2017 21:14


Аз съм твърдо за една обща лига.
Нямам никакъв стимул да кисна в неква измислена Б група при положение, че можем да бием всеки по всяко време.
Аз искам да споря за титлата. На който му се цъка ей така за тръпката да си прави приятелски мачлета и това е.


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на първенството през сезон 2017/2018   |   09.03.2017 21:16


Diavolo написа:
Аз съм твърдо за една обща лига.
Нямам никакъв стимул да кисна в неква измислена Б група при положение, че можем да бием всеки по всяко време.
Аз искам да споря за титлата. На който му се цъка ей така за тръпката да си прави приятелски мачлета и това е.

Ами влез в А по нормалния път и се бори за титлата, като си толкова дОбър. Аман от апаратчици.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на първенството през сезон 2017/2018   |   09.03.2017 21:20


Айде моля без да ми даваш наклони.
Искат мнение, давам мнение.
Играта догодина няма да я има ако не се обединят групите. Това в Б група в момента е пълна пародия.


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на първенството през сезон 2017/2018   |   09.03.2017 21:54


Пародия сте вие, друже, начело с твое величество и коуегата ти Пепито, които се мислите за богопомазани и по някакъв начин онеправдани, че видиш ли, взехте, че изпаднахте в Б лигата (каква несправедливост само). Я свий платната малко, ако обичаш. Нека се гласува, пък тогава ще видим кой накъде. Пък ако не ви изнася, прав ви път!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на първенството през сезон 2017/2018   |   09.03.2017 22:09


Така ли ще кажеш на един от хората, който е дал най-много на тази игра, а?
Браво ве, но то какво да се чудиш...

А кой прав и кой крив ще си говорим пак наесен. :wave:


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на първенството през сезон 2017/2018   |   09.03.2017 22:29


Diavolo написа:
Така ли ще кажеш на един от хората, който е дал най-много на тази игра, а?
Браво ве, но то какво да се чудиш...

А кой прав и кой крив ще си говорим пак наесен. :wave:

Колкото и да си дал на тази игра, нямаш моралното право да се чувстваш/те по какъвто и да е начин по-заслужил/и, по-привилегирован/и и по-по-най от който и да е друг играч/отбор. И сега си прочети още веднъж първото мнение и се постави на мястото на който и да е играч в Б лигата, който го чете. Както вече ти казах, свийте малко платната. Тази игра, както и цялата тукашна общност базира най-вече на взаимен респект. Абе... не мога да повярвам, че се налага да слизаме до бейсикс. Ах, забравИ, твоя си работа!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на първенството през сезон 2017/2018   |   09.03.2017 22:47


Аве това е така, ама виж ся аз съм на 100% откровен, нещо което не съм сигурен за останалите, че са така и дали не искат да са нарочно политкоректни и не пишат баш това което наистина им се иска. Лично за мен някакви безумни мачове в някаква маргинална Б група ми убиват всякаква тръпка. Не знам кой се кефи на това да цъка някакви мачове без смисъл и само за статистиката. В момента играта е в такъв етап от своето развитие, че малко останалите отбори трябва да се стимулират, а не допълнително отегчават. И между другото ако бяхме със старата бройка отбора (класическата) нямаше да повдигам този въпрос. А останалото си е (освен и мнение и желание) и лека провокативна закачка, сега знаеш, че умирам за такива неща, хаха.


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на първенството през сезон 2017/2018   |   09.03.2017 22:58


Дяволе, аз нямам проблем с това, ЗА и ПРОТИВ какво си, само и единствено с аргументите ти, както и с начина на поднасянето им.

Както и да е, мнението си е твое. Живи и здрави.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на първенството през сезон 2017/2018   |   11.03.2017 12:55


Diavolo написа:
Нямам никакъв стимул да кисна в неква измислена Б група при положение, че можем да бием всеки по всяко време.


Ми що тогава не биеш, като е толкоз измислена Б? ;-) И за мен две групи трябва да има, за да се запазва тръпката от битката против изпадане. За формати не ми се мисли, честно казано, но ако се оформят, ще гласувам за някой от тях.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на първенството през сезон 2017/2018   |   11.03.2017 14:19


А ти що не се класираш вече толкова години? а печелиш купата и всички ви уважават и приемат за сериозен отбор
щото е вързия.
Основната тръпка е за титлата, в играта има мениджъри, които дори не са спорили за това, което е абсурдно. Аз рабирам играта да е в разцвет и да бъка от отбори, а ние затъваме и пак се опъвате и не искате да приемете очедивдното, а то е обединение.


 
(Real Green)

Регистриран на: 20.05.2012 18:26
Мнения: 3457
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на първенството през сезон 2017/2018   |   11.03.2017 14:32


Ех, бих бил много любопитен какво ще напишеш, Дяволе, ако беше в А група...Залагам на "за какво да играя с някакви паляци от Б група" ;-)

_________________
viewtopic.php?f=42&t=25


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Формат на първенството през сезон 2017/2018   |   11.03.2017 15:30


Ако се запази бройката от 20 отбора, за сливане не може да става и дума - каквито и перверзии да се измислят като формат на единна група, то още преди края на първия полусезон ще се оформят отбори, които втория полусезон няма да играят за нищо. То и сега има такива, но са 2-3, а при обединена група ще са поне 10-на. "А" и "Б" групи с по 10 отбора би било добре. Вече ако още отбори се откажат, ще има проблем... ако отборите са 16 или по-малко, обединението ще е най-добрият вариант.
В тази връзка би било добре да обсъдим възможности за популяризиране на идеята за ПМЛ, тъй като в момента на практика не правим нищо - Мандора поддържа технически играта, аз се занимавам със сайта, още няколко човека си гледат индивидуалните игри и толкова. Форумите по интереси са отживелица и няма как да се разчита на това. Една фейсбук страница според мен би привлякла известно (колкото и минимално да е) внимание към играта и би предоставила допълнителни варианти за търсене на нови играчи. Само трябва да се намери човек, който да отделя време да я поддържа (ежеседмично обновяване с резултати, новини и др.).

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 40 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг