Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 12:33

Правила на форума


-> Само регистрирани потребители на форума могат да пишат в тази секция.
-> Моля, пишете на кирилица и спазвайте културен тон в дискусиите.



Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
До федерацията 
Автор Съобщение
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  До федерацията   |   19.05.2017 12:32


След отминалите страсти от сезона...
Като представител и мениджър на отбор от ПМЛ искам да знам каква е процедурата мое предложение да мине на фаза гласуване, как се случва това и какво е нужно да направя аз. След като онзи юнак се покри и го няма вече, си мисля, че случващото се тук би трябвало да придобие демократичен характер. Тоест да се взима предвид мнението на всички участници тук. Искрено се надявам, че е напълно възможно да се приемат, или отхвърлят нови идеи по нормалния начин и с нормалния тон. Искам да предложа от сезон 2017/2018 да отпаднат дубълите и какъв е варианта това да се подложи на гласуване. Тук искам да съм много ясен, че това не е тема за дискусии, кой бил ЗА и кой ПРОТИВ, а тема с конкретен въпрос какво е необходимо за да стигне това до гласуване. Надявам се федерацията да разясни точно за какво иде реч и какви са вариантите. Ако това ми предложение влезне в парламента и не бъде прието, то от мен дума няма да чуете, или видите написана за въпросните дубъли. Просто защото това е била волята на избирателя. Но без да мине за гласуване, то няма как да се откажа.
Благодаря предварително!
Жоро

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Синята Лавина)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 22:24
Мнения: 579
Отговори с цитат
Мнение  Re: До федерацията   |   19.05.2017 14:19


:) ей, няма и ден откакто се завърнахме в А-група :blue_fan: :blue_fan: и се повдига въпроса за дублажите - шегичка

Аз нямам нищо против "демокрацията". Преди да стигне нещо до парламента има конкретен "законопроект", подготвен от някого и внесен за предварително разглеждане. Ако се допусне, минава се на комися, за да го промени, подобри, одобри. После, проектозакона се пуска и на "обществено обсъждане", за да могат засегнатите да се изкажат и обикновеносе вижда какви са настроенията, къде са пробойните, къде са ползите и т.н. И някак си чак тогава отива на първо четене, второ четене....и най накрая гласуване. Не съм запознат с "парламентаризма", но долу горе така се случват нещата. Далеч съм от мисълта, че при нас трябва да става така, но е важен принципа при който се предлагат промяна на правилата.
При този разнобой който имаме за дублирането и за други правила (т.е няма широка подкрепа за тях) не знам доколко е уместно да търсим механизми да ги "гласуваме". Трябва да има някакъв нормален ред какви предложения да минават и въобще какво може да стига до гласуване.

Примерно да направим един референдум (таен пол в рамките на месец-два, за да могат по-сериозен кръг от хора да участват и да има време да тече дадена тема за/против) най добре през сезона, когато всички са на лице и повече играчи да участват. Ако 50% + 1 от регистрираните играчи изкажат някакво мнение, да го пуснем на комисия/авторско одобрение - все пак трябва да има инстанция, която да решава такива неща. Като демокрация да е демокрация, а не правото на най-шумните и дейните.


 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2420
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: До федерацията   |   19.05.2017 15:45


Несериозно е да се обсъждат, камо ли гласуват, предложения, искания, или каквито и да е казуси, без сериозна аргументация, от страна на ищеца.

Като искаш премахванена дублите, напиши два реда поне, в основните направления:

1. Какви неблагоприятни последствия е донесло за играта дублирането, откакто е въведено?
Опитай да концентрираш обаче тезата си в развитието на играта, а не на отбора, който представляваш. Субективно винаги ще има нещо, което на някой няма да му харесва, щото се чувства лично засегнат, примерно.

2. С какво ще допринесе за развитието на играта, отпадането на възможността за дублиране? Тук съм целия в слух !

Искам сериозни аргументи против, защото аз имам много сериозни за.
И те нямат нищо общо с моя отбор, а със правото на свободен избор на всеки.

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4422
Отговори с цитат
Мнение  Re: До федерацията   |   19.05.2017 19:08


Отговора е много елементарен - няма процедура, защото няма федерация. Аз се занимавам единствено с организацията, за да не замине играта.

Процедурата е мениджърският съвет да избере хората, които ще ръководят играта, да се сформира така наречената федерация, да се разпределят отговорностите и да започнат да се взимат съответните решения.

Тема във форума на МС има от 31.10.2016 г. http://clubs.pmleague.com/phpBB3/viewtopic.php?f=70&t=7925, както всеки с достъп може да види, активност няма. Докато това не се промени и отборите не започнат да взимат активно участие, реално играта е на системи и е въпрос на време да престане да съществува. Всеки да си вади изводите.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: До федерацията   |   19.05.2017 19:13


Mandor написа:
Отговора е много елементарен - няма процедура, защото няма федерация. Аз се занимавам единствено с организацията, за да не замине играта.

Процедурата е мениджърският съвет да избере хората, които ще ръководят играта, да се сформира така наречената федерация, да се разпределят отговорностите и да започнат да се взимат съответните решения.

Тема във форума на МС има от 31.10.2016 г. http://clubs.pmleague.com/phpBB3/viewtopic.php?f=70&t=7925, както всеки с достъп може да види, активност няма. Докато това не се промени и отборите не започнат да взимат активно участие, реално играта е на системи и е въпрос на време да престане да съществува. Всеки да си вади изводите.


Абсолютно и аз това щях да напиша. Жоре, от нас зависи!

_________________
Изображение


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: До федерацията   |   21.05.2017 19:50


Да, разбрах неуместността на питането ми. Демек хората нямат хляб да ядат, а ти се вайкаш, че свинските карета не са изпечени хубаво. Ако мога обаче да помогна по някакъв начин на играта, то ще го направя с голямо удоволствие. Все още имам ентусиазма и енергията, която имах преди години. Но в този случай предлагам следното. нека се преброим всички, които имаме желание играта да продължи и нека всеки каже, с какво би могъл да помогне в организацията на играта. Като правих статстика за всички сезони на Underground се рових доста в стария дир и ми направи впечатление, че всеки кръг лайвскора е воден от различни хора. Мисля си това може да се направи и сега, за да може да отметнем Мандора и да съдействаме. Съответно ще направим управителен съвет и чак тогава ще гласуваме за различните спорни казуси на играта. Така че нека Мандора пусне тема, в която мениджърите да си кажат ще участват ли, или ще се отказват. Тоест да се преброим и да знеим какво да очакваме от новия сезон.
п.с. Резо, темата с дубълите стана доста голяма, просто не си я видял. Не ми се рови, но ако се върнеш няколко години назад ще я намериш. Там доста мнения се изказаха, затова тук не съм ги повтарял.
Поздрави на всички!
Жоро

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: До федерацията   |   21.05.2017 20:41


ReZo написа:
Несериозно е да се обсъждат, камо ли гласуват, предложения, искания, или каквито и да е казуси, без сериозна аргументация, от страна на ищеца.

Като искаш премахванена дублите, напиши два реда поне, в основните направления:

1. Какви неблагоприятни последствия е донесло за играта дублирането, откакто е въведено?
Опитай да концентрираш обаче тезата си в развитието на играта, а не на отбора, който представляваш. Субективно винаги ще има нещо, което на някой няма да му харесва, щото се чувства лично засегнат, примерно.

2. С какво ще допринесе за развитието на играта, отпадането на възможността за дублиране? Тук съм целия в слух !

Искам сериозни аргументи против, защото аз имам много сериозни за.
И те нямат нищо общо с моя отбор, а със правото на свободен избор на всеки.

Ето ти най-твърдия против: в реалния футбол такова нещо като двоен гол няма и няма как да проима.
Играта е много демократична, само това с дублажите е малко мръснишко и подло: переш 8 дубъла, излизат ти 2, и биеш. Ми просто не е честно, нали?
Аргументи "за" реално няма как да имаш, поради по-горното. Тактики-мактики, тинтири-минтири: честно ли е - НЕ! Отборът, срещу който се перат дублажи на практика няма своеобразна защита, има само 4 вратарски избивки. Да, в повечето случаи това е изяждало главата на дублиралите, защото е рисково, но след като играта е преди всичко на познания и чест, а това е подло, мисля няма нито един-едничък логичен и честен аргумент "за". Да, всеки е свободен и да се мушка отзад, но айде да не го обръщаме на слободия. Тук.


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: До федерацията   |   21.05.2017 22:18


Няколко неща от мен.

1. Жоре, отне ми 2-3 минути докато схвана, че говориш за дублирането, а не за дубъли. :-o В първия момент си помислих, че си против да има дублиращ отбор на отбор от А група. Ако може да си малко по прецизен, че да не стават обърквания. :-)

2. Аз лично не виждам достатъчно аргументи против. Но от друга страна е мега грозно когато дублирането е безмислено кюскане. Затова смятам, че трябва да има някакво ограничение. Например, да могат да се дублират само мачове с три прогнози. Или пък при всяка дублирана прогноза противниковия вратар да има право на допълнителна избивка.
Т.е.
1 дублирана прогноза - 5 вратарски прогнози за противника;
2 дублажа - 6 вратарски прогнози;
3 дублажа - 7 вратарски прогнози и т.н.

3. По отношение на демократичността на вземането на решения. Още не мога да повярвам, че Мейджъра такъв удар нанесе на тази игра, че дотам стигнахме, че да не можем един Мениджърски съвет да организираме. Хората са там, структурата на хартия я има. Нищо не пречи да се поставят обсъждания и да се гласуват, както и да се избере Управителен съвет на играта.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: До федерацията   |   22.05.2017 08:50


Не, че има значение, но съм твърдо ЗА дублирането. Стига с този реален футбол, ситуацията не е аналогична. В нашата игра има "очевидни" прогнози, които обикновено се избиват, и опцията за дублиране дава възможност да се притисне противника - да похаби две избивки на доста вероятен резултат, който все пак обаче може и да не излезе, или да рискува и да го остави (напълно или частично) неизбит.
Ако един отбор има над 3 дубъла в даден мач, може да се дава право на допълнителна вратарска избивка за всеки дубъл над тази бройка - така ще се неутрализира безмозъчното ботиране (което и сега не е особено ефективно, но това е друга тема).
Сашо казва, че на хартия структурата я имало - ами задействайте се, значи, и избирайте УС, какво точно чакате?

_________________
Изображение


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4422
Отговори с цитат
Мнение  Re: До федерацията   |   22.05.2017 12:44


Относно дублирането, реално не виждам смисъл да се премахва, защото има моменти, в които поемането на подобен риск си заслужава.

Но е редно отбора, който рискува в атака, да бъде съответно ограничен в защита. Затова вместо да се дават допълнителни избивки на противниковия вратар, които съответно могат и да не бъдат използвани за избиване на дубъли, нека се ограничат избивките на отбора, който дублира.

Нещо от рода на следното правило:

Разрешено е дублирането само на тройни мачове, като за всеки дублиран резултат, отбора губи една от 4те позволени избивки.


Последна промяна Mandor на 22.05.2017 12:45, променена общо 1 път



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг