Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 01:37

Правила на форума


-> Само регистрирани потребители на форума могат да пишат в тази секция.
-> Моля, пишете на кирилица и спазвайте културен тон в дискусиите.



Отговори на тема  [ 152 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща
Дискутирани промени за новия сезон 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   10.03.2019 05:03


goro_levskara написа:
Diavolo написа:

ако ще се връща дублирането на двойни мачове, то няма проблеми, но да се ограничи дублирането до максимум 2 дублажа на мач. :wave:


Ама много бързо развя байрака :helpless: :dunno: :help:


Че защо мислиш така? :helpless:
Това е технично гяволско изпълнение за още по-голямо орязване на дублирането. Връщаме дублирането на двойни и ограничаваме общата бройка. Защото в момента някой отбор може да дублира цели 4 пъти, което е престъпно много и гавра с играта и ценителите. :devil:


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5469
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   10.03.2019 06:37


Diavolo написа:
goro_levskara написа:
Diavolo написа:

ако ще се връща дублирането на двойни мачове, то няма проблеми, но да се ограничи дублирането до максимум 2 дублажа на мач. :wave:


Ама много бързо развя байрака :helpless: :dunno: :help:


Че защо мислиш така? :helpless:
Това е технично гяволско изпълнение за още по-голямо орязване на дублирането. Връщаме дублирането на двойни и ограничаваме общата бройка. Защото в момента някой отбор може да дублира цели 4 пъти, което е престъпно много и гавра с играта и ценителите. :devil:


Самото дублиране под каквато и да е форма е гавра с играта. Дали ще е един, три, или пет дубъла все е гавра, компромиси не трябва да се правят. Не успяхме да ги премахнем напълно, което не е добре, но поне постигнахме някакъв частичен успех. Това не е повод за хвалба, но все пак направихме нещо. Онова момченце, дето го играе обиден и ощипан си беше помислило, че играта е негова и може да си прави, каквото иска. Да ама след като абдикира нещата се промениха, ние простосмъртните също започнахме да имаме право на глас и постигнахме това. И след едно, две носталгични мнения, как новото правило е било не знам си какво, ограничавало играчите и т.н. и ти да напишеш ок, но, но и но, ами няма как да остана безучастен. Пък ти ми пиши за гяволски изпълнения. В този живот трябва да си принципен. Ако си бил на едно мнение, ще си го отстояваш. Ако не искаш да го правиш, просто си мълчиш, а не се обръщаш на 90 градуса.

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   05.04.2021 14:27


Тука пиша, че не знам къде, може да преместите предложението ми, стават странни неща , но предлагам БЕЗ мачове в понеделник, да си е само събота и неделя по старому!

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   05.04.2021 14:44


TheExorcist написа:
Тука пиша, че не знам къде, може да преместите предложението ми, стават странни неща , но предлагам БЕЗ мачове в понеделник, да си е само събота и неделя по старому!
Ти понеже явно си нов тук, затова ще си позволя да го похилядя специално за теб. :rofl:

Мачовете в понеделник ги включваме в кръга само когато без тях не се събират достатъчно. Вече дори още по-рядко - само когато не се събират шестте сини потока. Не го правим за кеф и разнообразие, а понеже иначе просто не става номерът. Причината за това е разсеяната от петък до понеделник програма в повечето шампионати покрай пандемията.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   17.04.2022 08:45


Не е ли време да започнем дискусии относно новия сезон?!
Докато още има активни капитани и играчи, докато не е станало късно и после даде каже, че няма как да се промени формата (и съответно още един РОД да стане Дед и респективно Б-лигата съвсем да умре)...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   17.04.2022 10:08


Уф, това се каня да го пиша от два месеца вече. Мерси, че отвори дума.

Според мен единственото разумно решение откъм формат е намаляването на А лигата на осем отбора. В противен случай Б лигата наистина е обречена. С оглед на всичко това, влизането в сезон с две паралелни лиги (и това го имахме вече) ми се струва неизбежно. Остава единствено да се реши как точно да протече сезонът. Всичко се усложнява допълнително и от факта, че шибаното СП е ноември/декември и в общи линии нищо не е известно относно календари и прочее на първенствата.

В общи линии, ако предположим, че ще сме две лиги от по осем отбора, това би означавало 14 седмици за редовен сезон. Шампионския и Релегационния Поток ще трябва да са в по един цикъл (7 седмици). Тук междувременно определено споделям мнението, че активите от редовния сезон трябва да се зачитат с фактор 0.5, но за това по-нататък.

За разлика от предния път обаче, бих предложил след края на потоците, вместо първият от РП директно да отива в А, а последния от ШП в Б, да се играят баражи Ш7-Р2 и Ш8-Р1.

Отвъд тези общо 23 седмици - в зависимост от това, какво още предлага календарът откъм седмици - ще можем да играем и за купите. Там са ни нужни минимум 4 седмици плюс една за Суперкупите, което прави общо 28. За сравнение, този сезон имаме 30 игрални седмици плюс две седмици резерва май месец.

P.S. На всички, които ей сега ще изкочат с идеята за обща лига - припомням, че е невъзможна. Говорихме, обяснявахме, смятахме - не става. Дайте да не губим отново време с това.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   17.04.2022 11:13


Добре би било отборите да си решат отсега дали ще продължават и през следващият сезон, за да няма изненади. Не съм гледал и кога ще почват сезоните ама може би не е зле да се помисли и за по-ранен старт предвид паузата за световното. Ако знаем точната бройка, ще е по-лесно да определим и формата. Така че може би една картотека до края на май не би била лоша идея.

Едно време оправданията с плажовете и морето бяха че нямаше нет и беше трудно, сега отдавна не е така и всеки може да отдели 5 минути докато си пие фрапето или питието да пусне 5 прогнози.

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   17.04.2022 11:24


Разбира се, че е възможна общата лига. Само, че няма да е на два мача на разменено гостуване всеки срещу всеки.
Ако сме 16 отбора, играем 15 кръга и след това на база класирането делим групите на две по осем - шампионска и изпадаща. Играят се още 7 кръга като домакин е отбора, който е бил гост в първия полусезон. За този вариант ни трябват дори 22 кръга, а шоуто и мотивацията ще е на макс.
Това е първото ми предложение.

Второто ми предложение е да отпадне правилото за дузпа при непуснати потоци/мачове. Прекалено тежко наказание е това и по никакъв начин не допринася за играта.
Достатъчно е, че ще има служебни потоци/мачове при пропуснат такъв срок.
В допълнение към това предложение, предлагам дузпи да се дават при жълт картон, а ПСУ-тата или да отпаднат изобщо или да се дават за някакви незначителни нарушения на правилника като например непуснато разпределение или засада.

И понеже ще почнат доводи колко са ми неадекватни предложенията пак ще кажа, че тази игра трябва да се опрости максимално за да я има и особено трябва да падне тежеста която е в момента върху капитаните/мениджърите на отборите.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   17.04.2022 11:30


За мен огромният проблем с общата лига е мотивацията - след като няма изпадащи, кой за какво ще се бори? При 16 отбора в средата на сезона ще останат 2-3 отбора борещи се за титла и още 13 дето няма да играят за нищо, при което ще има непълни мачове. Аз затова предложих по-някакъв начин резултатите от сезона да влияят за следващият такъв.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   17.04.2022 11:40


Аз съм за Обща лига без изпадащи
ЕКТ кръгове - с мачове с ШЛ/ЛЕ/ЛФ

И все пак някаква пауза Август, че много хора ще са по морета. Знам, че новите сезони навсякъде ще започнат масово още Юли месец, заради катарската простотия и да вече всеки има достъп с талефони, таблети, лаптопове и въпреки това апелирам да има някаква пауза при нас за 2/3 седмици през Август, за да не изпушим. Защото таман ще свърши този сезон (+ мания, бирената лига, британиада) и след съвсем малка пауза айде наново. Хората имат нужда от време за презареждане на батериите.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   17.04.2022 11:57


Аз пък предлагам да махнем Манията. Излишно натоварва сезона.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   17.04.2022 12:01


bai Momchil написа:
За мен огромният проблем с общата лига е мотивацията - след като няма изпадащи, кой за какво ще се бори? При 16 отбора в средата на сезона ще останат 2-3 отбора борещи се за титла и още 13 дето няма да играят за нищо, при което ще има непълни мачове. Аз затова предложих по-някакъв начин резултатите от сезона да влияят за следващият такъв.
Това е според мен най-важното - да не се стига до постоянен модел с едно ниво. С мотивацията ще загине и цялата игра.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   17.04.2022 12:15


Още нещо важно:

всички мениджъри на отборите от А и Б групата да предупредят играчите си, че паузата ще е малка, да не си помислят, че ще започнем септември и да не могат да си съберат отборите после.
Да знаят още от сега, че новия сезон най-вероятно ще започне Юли.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   17.04.2022 12:17


SUBXERO написа:
Аз пък предлагам да махнем Манията. Излишно натоварва сезона.


Е, ти нищо не каза. Манията не е всяка седмица като другите игри, а и не се провежда през уикенда, че да натоварва ПМЛ. :uuu:


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   17.04.2022 12:40


Ние (Мускетарите) проблеми с мотивацията нямаме :-) Ако се налага ще играем и в Ц група, важното е да има приключения :cheers: Иначе без вливането на свежа кръв (разбирай нови отбори) играта си е обречена на бавно, но сигурно отмиране. Дали ще сме 16 отбора през следващия сезон, силно се надявам да е така.

Относно формата за мен нещата се свеждат до:

1. Една обща група и се играе по начина, който е описал Фалка.

2. Две групи и се играе по начина, по който вече играхме през сезон 2017-2018

3. А група с 8 отбора и Б група с 8 отбора, т.е. Гризлитата се отказват доброволно от правото си да защитят елитния си статус в бараж. Същото важи и за втория в Б група, който също трябва да се откаже от бараж.

Мисля, че наистина е добре да решим този въпрос, колкото се може по-рано :-)

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   17.04.2022 12:57


Forest_fan написа:
3. А група с 8 отбора и Б група с 8 отбора, т.е. Гризлитата се отказват доброволно от правото си да защитят елитния си статус в бараж. Същото важи и за втория в Б група, който също трябва да се откаже от бараж.

Това би означавало 9+7. За 8+8 е необходимо и Грийн да се откажат от спечелената промоция.

Ние лично го предложихме това предния път, но Арлито не бяха навити. Сега не знам какви са настроенията в отбора, а еднолично решение така или иначе не мога и не искам да вземам.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   17.04.2022 13:09


SUBXERO написа:
Forest_fan написа:
3. А група с 8 отбора и Б група с 8 отбора, т.е. Гризлитата се отказват доброволно от правото си да защитят елитния си статус в бараж. Същото важи и за втория в Б група, който също трябва да се откаже от бараж.

Това би означавало 9+7. За 8+8 е необходимо и Грийн да се откажат от спечелената промоция.

Ние лично го предложихме това предния път, но Арлито не бяха навити. Сега не знам какви са настроенията в отбора, а еднолично решение така или иначе не мога и не искам да вземам.


Мда, абсолютно си прав, проспал съм този момент. Ще е доста нечестно да се иска това от Грийн.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5469
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   17.04.2022 15:12


Не съм сигурен дали смятам правилно, но дали е възможно следното:
При 16 отбора, разделяме четири групи по четири отбора. В група играят по между си на разменено гостуване отборите, което значи по шест мача на отбор. В същото време се играе и по един път с всеки от останалите 12 отбора в другите групи. Това значи още 12 мача на отбор. До тук станаха общо 18 мача, тоест 18 седмици. Предврително определяме кои групи ще оформят, нека кажем западната конференция и кои групи източната конференция. Четирите отбора с най-добри показатели в конференцията играят полуфинали в два мача и финал в един, като същото ще направят и отборите с по-ниски показатели. Разпределението ще бъде 1-4 и 2-3. Тук идват по още три мача и общо стават 21 седмици. Осми, осми, седми, седми, шести, шести и т.н от двете конференции играят мачове 2 от 3 за определяне на общото класиране за двете конференции. Тоест максимума идва 24 седмици, като вече не знам, заради световното първенство, дали ще имаме възможност за купа, но не би трябвало да нямаме.
Какво е предимството тук? Ами всеки един отбор ще има възможност да се бори до последно за влизане в четворката, защото дори и четвърти, ще може да влезне в плейофите и съответно да стане шампион. Тоест мотивация ще има при всички положения. Другото което е, че ако има даден отбор, откъснал се напред с точките, то той ще знае, че това не му дава никаква гаранция че ще стане шампион и съответно ще трябва да играе всеки мач с пределна мобилизация. А нали това целим, да няма мачове без смисъл.
Та това предлагам аз, може и да не смятам правилно, но затова е тази тема, да се обсъжда.

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   17.04.2022 15:47


goro_levskara написа:
Не съм сигурен дали смятам правилно, но дали е възможно следното:
При 16 отбора, разделяме четири групи по четири отбора. В група играят по между си на разменено гостуване отборите, което значи по шест мача на отбор. В същото време се играе и по един път с всеки от останалите 12 отбора в другите групи. Това значи още 12 мача на отбор. До тук станаха общо 18 мача, тоест 18 седмици. Предврително определяме кои групи ще оформят, нека кажем западната конференция и кои групи източната конференция. Четирите отбора с най-добри показатели в конференцията играят полуфинали в два мача и финал в един, като същото ще направят и отборите с по-ниски показатели. Разпределението ще бъде 1-4 и 2-3. Тук идват по още три мача и общо стават 21 седмици. Осми, осми, седми, седми, шести, шести и т.н от двете конференции играят мачове 2 от 3 за определяне на общото класиране за двете конференции. Тоест максимума идва 24 седмици, като вече не знам, заради световното първенство, дали ще имаме възможност за купа, но не би трябвало да нямаме.
Какво е предимството тук? Ами всеки един отбор ще има възможност да се бори до последно за влизане в четворката, защото дори и четвърти, ще може да влезне в плейофите и съответно да стане шампион. Тоест мотивация ще има при всички положения. Другото което е, че ако има даден отбор, откъснал се напред с точките, то той ще знае, че това не му дава никаква гаранция че ще стане шампион и съответно ще трябва да играе всеки мач с пределна мобилизация. А нали това целим, да няма мачове без смисъл.
Та това предлагам аз, може и да не смятам правилно, но затова е тази тема, да се обсъжда.


Аз си мислех на практика за почти същия вариант, но това което ме отказа да го напиша е, че във фаза плейофи се дублира формат подобен на този за купите.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   17.04.2022 15:49


Жоро, според мен колкото по-малки групи имаме, толкова по-голям е рискът всичко да се скапе при отказване дори само на един отбор.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 152 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг