Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 10:52

Правила на форума


-> Само регистрирани потребители на форума могат да пишат в тази секция.
-> Моля, пишете на кирилица и спазвайте културен тон в дискусиите.



Отговори на тема  [ 152 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Дискутирани промени за новия сезон 
Автор Съобщение
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   17.04.2022 16:21


SUBXERO написа:
Жоро, според мен колкото по-малки групи имаме, толкова по-голям е рискът всичко да се скапе при отказване дори само на един отбор.


Определено си прав, за това не бях се замислил. А ние имаме опит с не един такъв случай последните години. Забравете за това...

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   17.04.2022 20:44


Според мен трябва да гледаме няколко неща:
1. Максимално дълга мотивация
2. Варианти при различни бройки участващи
3. Повече гъвкавост и толерантност един към друг с оглед на това, че предстоящият сезон освен, че ще е променен времево (заради СП2022), ще има промени и организационни/във формата/в правилата

2. Сега сме 16 отбора, но трябва да намерим вариант за първенство, който да е валиден и за 15, и за 14, и за 13/12 (надявам се да не се стига дотам, но...)
ОТ сегашния формат за мен е видно, че още към средата, макс 2/3 от мачовете, вече доста отбори доиграват. Особено в Б-лига. 'Айде в А има 2-3 в борба за титла, 3-4 в борба за оставане и някакси стават 5-7 от 10, които играят с интерес. Ама в Б-лига в един момент 1/2 отбори не играят, макар че дори и два само да го направят вече е 1/3 (както е и в момента)...

..........

Почнах да го пиша по-рано днес, сега прочетох какво има нов написано и ми хрумна нещо.
Какво мислите за вариант една лига от 16 отбора. За да избегнем обаче 30 игрови седмици първенство (което + 4-5 за Купа става много) би трябвало да намалим тия 30 седмици. Предлагам следното:
Първите 8 отбора от сегашната А-лига играят по между си на разменено гостуване - 14 мача
Последните 2 отбора от А-лига + 6те отбора от Б-лига играят пак така - 14 мача и за тях
Първите осем играят срещу вторите осем или на неутрален терен или на принцип 4 мача домакин / 4 гост - още по 8 мача за всеки.
Или общо 22 игрални седмици.
Класирането е едно общо. И според това класиране са мачовете всеки следващ сезон: всяка половина играе всеки срещу всеки на разменено, а с отборите от другата половина - по един мач.

Честно казано - не знам дали това ще задържи достатъчно дълго мотивацията...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   17.04.2022 20:47


Ще съм много изненадан, ако за следващия сезон се съберем 16 отбора, нищо чудно и да сме под 14... И тогава какво става с вашите стройни схеми и две лиги по 8 отбора? Подкрепям предложението на Фалкенбах да се обмисли вариант с една обща лига без разменено гостуване и последващо разделение на "шампионска" и "изпадаща" група - така по-лесно ще се адаптираме към подобни промени според мен.

Струва си да помислим и за опростяване на правилника и някакъв тип реновиране на играта - фактите са, че младите хора (под 25г.) трудно се задържат, и това не е заради формата...

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   18.04.2022 06:52


А какво правят отборите в "изпадащата" група? За какво играят като няма изпадане?
Моето предложение е валидно и за 14 отбора - тогава мачовете ще са 6*2 + 7 или общо 19.
Макар че, при 14 отбора схемата си е една група и 26 мача - мисля, че е постижимо. (трябва да се провери). Но дори да не е - 19 мача, както съм описал, определено са постижими.

Сега, при 15 отбора е малко куцо, но всякакви схеми са куци при нечетен брой отбори. Не за друго, а защото ще има един почиващ всеки кръг.
Иначе или вариант една група с 28 мача в 30 седмици. Или, ако са много тия мачове, може да се мисли за нещо разчупено. Както казва Фалк - 14 мача на неутрален, а после... Примерно първите 10 продължават борбата с още 9 мача. Макар че е тъпо - 1/3 от отборите спират да играят...
Не се сещам за нещо смислено при 15 отбора...
Освен - моята схема, малко преработена:
Три групи от по 5 отбора (1-5; 6-10;11-15 от класирането А и Б този сезон) - това са 8 мача във всяка група + по един мач срещу другите 10 отбора: общо 18 мача. Малко ми малеят мачовете, ама не знам как да стана повече... Но пък трябва да са сметне внимателно, че те хубаво са 18 мача, ама колко игрални седмици идват... Като се замисля, може би ще ги докараме до 20... И ако има място, може накрая след тия 18 мача, да има още 2 в три седмици. Между 1-3;4-6;7-9;10-12 и 13-15. За финално класиране вътре в тия позиции. Надявам се Херо да ме разбира (А и поне още някой)...

При 13 отбора - мисля, че има само един вариант: 24 мача в 26 седмици.

При 12 може и стандартното: 22 мача. А може вече и разчупване повече интерес и мотивация. Но засега не мисля, че трябва да обсъждаме...


За правилата - може би е добре първо да се разберем кое ни се струва сложно и трудно за разбиране, трудно за спазване. И тогава да опростим... Аз мисля, че по-големият проблем е, че ги няма да едно място тези правила в пълния им текст... Но това винаги е било проблем...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   18.04.2022 09:55


Аз съм за една обща група предвид малкото отбори.
Тази година Б група е пародийна.


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   18.04.2022 10:55


Не забравайте, че отбори като Демба и РОД едва ли ще играят повече, освен ако не е една обща група.
И понеже дотук единственият който е за А и Б група май е Subxero мисля, че е време или да приемем решението за сливане на групите или мениджърите да го гласуваме.
След като това стане факт, нека да почнем картотеката за следващия сезон и да видим за колко отбора трябва да мислим вариант на провеждане на първенството.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   18.04.2022 19:48


Аз проблем с модела на Фалка като структура нямам. Дали предварителните потоци ще са два с по два мача (както предложих и както играхме преди няколко години) или един с по един (както той предложи), голяма разлика няма. И двете схеми си имат предимства и недостатъци. Тъй като болшинството тук са за модела с един поток, от моя страна няма проблем.

Проблемът е в момента след приключването на шампионския и релегационния поток. Тогава на всяка цена трябва да има допълнителна фаза!

Дали последният от ШП ще изпада и победителят в РП ще се качва, а предпоследният и вторият ще играят бараж, дали и двете двойки ще играят баражи, това трябва да го обсъдим и решим.

Важното е за отборите от РП да има някакъв стимул до края на първенството, в противен случай тръпката отива на кино.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   18.04.2022 22:05


Шваба, дай да видим първо колко отбора сме и после да мислим формат. Пускай от сега лицензирането - дай някакъв срок и след това да бистрим формата на база бройката.

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   18.04.2022 22:33


Аз не разбрах - каква е идеята на "релегационния" поток? Защо да играем догодина в една група, а после да има изпадащи?! Къде ще изпадат - от ПМЛ ли?
Някой вече го писа - при две лига най-вероятно ще останем 13-14 отбора. Каква е идеята тогава? Да имаме междинен сезон, за да определим от по-следващия сезон отново две лиги? В какъв състав? 8+6 или 10+4?

Явно е, че играта мина апогея си... Да сме живи и здрави още няколко години да я подържаме, колкото можем... Но това да има 2ра лига вече е безмислено, според мен...

Наистина - дайте да се картотекираме (или поне да се опитаме)...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   18.04.2022 22:39


Ама вие сериозно ли си мислите, че ако открием картотеката още сега, това ще даде положителен резултат?

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   18.04.2022 23:14


Аз лично предпочитам да обсъдим варианти за 16-15-14-13 отбора как ще играят от юли-август.
И когато дойде време за картотека вече да е ясно по каква схема ще играем.

Ама май тук надделяват мненията за картотека първо. Според мен - добре би било да може всеки отбор да "заяви интерес" към следващия сезон...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   19.04.2022 05:37


SUBXERO написа:
Ама вие сериозно ли си мислите, че ако открием картотеката още сега, това ще даде положителен резултат?


Нека не е картотека, а потвърждение за участие. В крайна сметка сме 16 отбора, да обсъдят в отборите ще продължават или не и да се знае. Кое му е сложното. А картотеките може и по-късно да се направят. :dunno:

_________________
Изображение


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   19.04.2022 10:35


Защо изключваме възможността отборите да са повече от 16?
И дали не е добре всеки да направи нещо и да привлечем повече хора за игата?
Нямахме ли фейсбук страница? Да пуснем някаква реклама, или просто всеки да разпространи
информацията през профила си?
От опит знам, че ако целта е да закърпим нещо, то това е временно, докато ако идеята
е да надградим, то резултата ще е видим.
Може и да греша, но на първо четене се сещам, когато всички от старите играчи на Ъндърграунд
се отказаха и отбора беше пред разпад, как завъртях десетки телефони и в крайна сметка
дойдоха последователно Васко, Бай Гроздан, Стифо, Гатузо и Ририбиро. Само Гатузо се отказа, но
другите останаха и са част и фактор в почти всички игри на форума.
Когато Дявола реши, че няма хора в тенис манията, отново въртях телефони и се появиха двама
човека, но той се отказа да я води и те изгубиха интереса си.
Мисля, че е възможно всеки да положи някакви усилия, като можем да направим тема, където да
се събират желаещите и да сформират отбори.
Та мисълта ми е, вместо да се чудим как да се задържим на сламката, просто да се изкачим през нея
и да излезнем на повърхността...

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   29.04.2022 09:28


Пореден пример, че правилата на ПМЛ са излишно сложни и това демотивира капитаните и едва ли ще доведе до създаването на нови отбори.
Тянков, който надъхан млад човек,играе вече втори сезон и капитанства почти цял сезон се обърква за относно правилата за мач на неутрален терен. Заблудил се, че всеки отбор избира четири потока и дава съответните мачове до четвъртък.
Нясно съм, че ще кажете коментари от рода "ама да е чел внимателно", "то е написано ясно" (някъде) и т.н.
Само, че за мен Тянков е бъдещето не само на този отбор, но и тази игра. Ако за един 24 годишен младеж тези правила са трудни, тежки и демотивиращи тогава за какво говорим. Защо Notorious Lads прекратиха съществуването си? Ако старите кучета от Crazy Band решат да се откажат, то техните наследници ще продължат ли?
На мен лично изобщо не ми е за купата на ПаМеЛа, но почвам да не виждам бъдеще в тази прекрасна игра. В момента си играем на упоритост и инат, докато играта умира.
Тази година правим 20 години от създаването й. Ако точно тази година не направим нужните промени, които да поставят ПМЛ на изцяло нов път, то не виждам смисъл да продължаваме.
Посоката е една, обединяване и опроставяне на играта.

Къде и кога трябва да ги вземем тези решения? Живеем в 21-ви век. Не е нужно да се събираме на едно място. Има достатъчно онлайн платформи да проведем разговор за играта и да вземем нужните решения.

Моля като за начало модераторите да пуснат анкета в отделна тема със следните два въпроса:
1. Ще участва ли вашия отбор през сезон 2022/2023? Един възможен отговор.
- Да, независимо от формата;
- Да, само ако има обедниение на групите;
- Не;
- Не сме сигурни.
Всеки мениджър/капитан да отбележи за своя отбор.

2. Как да се процедира с правилата на ПМЛ? Един възможен отговор.
- Да останат същите;
- Да се детайлизират и да се въведат нови правила;
- Да се опростят.

3. Ако сте за опростяване на правилата, как си го представяте? Повече от един възможен отговор.
- Намляване силата и отпадане на някои наказания;
- Намаляване броя на потоците;
- Намаляване отговорностите за капитаните;
- Отпадане на отговорността домакинския капитан да пуска разпределение;
- Промяна на сроковете;
- Отпадане на правилото за ПСУ;
- Отпадане на правилото за дузпа;
- Отпадане на правилото за засада;
- Отпадане на дублирането;
- Друго, посочете

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   29.04.2022 10:12


Аз нови игри няма да стартирам. Ако на някого му се занимава с това, предавам щафетата с удоволствие. Правилата са оптимални (не перфектни, оптимални!) и не виждам никакъв смисъл да се пипат.

Фалк, не ти прави чест, че се опитваш да омаловажиш пропуска на твоя капитан и хвърляш вината върху ООООО колко сложните правила. Който не разбира на първо четене, пита. Пита по-опитните съотборници, пита организаторите и водещите играта, пита всички в някоя от темите или пуска нова. Хайде моля ти се. Ти самият сума ти години капитанстваше и сега допусна такъв фал в може би най-важния мач на отбора ви за целия сезон, но видиш ли, пустите му правила са толкова лоши. Ако наистина си мислиш, че играта умира заради правилата, значи живееш в илюзия и съм те надценил като интелект. Можеш да ми се разсърдиш заради прямите думи, но предпочитам да си казваме истината.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   29.04.2022 11:40


Аз не искам да влизам в дискусия за правилата в момента, но това за което пледирам от известно време е точно първа точка от анкетата на Фалка. Ако ще чакаме да мине картотеката и чак след това да бистрим формата, то рискуваме да има още отказали се отбори.

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   29.04.2022 11:47


Очакван и отблъскващ отговор. Явно ти харесва статуквото.

И изобщо не ме брига за купата на ПаМеЛа и Бандата не ги брига, но в името на играта играем.

Обясни ми как аз лично да се мотивирам да играя следващия сезон, как да мотивирам играчните в моя отбор, как да мотивирам капитана ми да продължава да отделя време за тази игра?
Ще ми кажеш нещо от рода, "ако вие не намирате мотивация, тогава аз ли да те мотивирам". 20 години намирах, но вече не намирам.
Щях да намирам, ако има надъхани противници, но виждам, че те все повече и повече намаляват.
Независимо от мача, със съотборниците ще решим дали и при какви условия отбора ще продължи.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   29.04.2022 11:51


bai Momchil написа:
Аз не искам да влизам в дискусия за правилата в момента, но това за което пледирам от известно време е точно първа точка от анкетата на Фалка. Ако ще чакаме да мине картотеката и чак след това да бистрим формата, то рискуваме да има още отказали се отбори.

Не виждам належаща нужда да правим това, което казваш. Нещата се променят и дори даден отбор сега да каже ДА или НЕ, това под чертата нищо не значи.

Форматът, който предложи Фалка, е много сполучлив и най-важното лесно приложим при произволен брой отбори. Дали ще сме 16, 15, 14 или не дай си Боже още по-малко, с този формат нямаме грижи.

А при 12 или по-малко участника така или иначе ставаме една група с пълен двоен цикъл. Тук не виждам абсолютно никаква причина за безпокойство и излишни акции.

Едно е сигурно: Б Лига с шепа отбори няма да има (това ти го казвам и като успокоение за... Оейсис май беше бойкотиращият формàта).

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   29.04.2022 12:03


Малееее, нищо не каза за моето предложение......

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискутирани промени за новия сезон   |   29.04.2022 12:09


Всъщност кое е доброто в предложението на Фалка?

Доколкото си спомням - да играем 15 мача и после да се разделим на 1-8 и 9-16 за още 7 мача. Единственото добро е, че има 22 мача.
Ама:
1. Тия 15 мача на какъв принцип се играят?
1А. 8 домакинства и 7 гостувания за 1/2 отбори? И обратното за другата половина? А кои ще са привилигированите с 8 домакинства?
1Б. 15 мача на неутрален терен ли? Кошмарът на Фалка? И двойно натоварване за всички капитани?
2. След тия 15 мача, втората група - наречена от Фалка "изпадаща" за какво точно се борят във въпросните 7 мача? Да не изпаднат? Къде?
3. Тия 7 мача (и в двете групи) - пак на какъв принцип се играят?

Как точно "шоуто и мотивацията ще е на макс"? Явно аз нещо изпускам...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 152 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг