Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 15:55

Правила на форума


-> Само регистрирани потребители на форума могат да пишат в тази секция.
-> Моля, пишете на кирилица и спазвайте културен тон в дискусиите.



Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Начало на сезон 2017/2018 
Автор Съобщение
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4422
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 17:58


Както и да е:) ти го пусни за гласуването да е правилно, моите сметки са набързо, колкото да напиша мнението.


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 18:10


Съгласен съм да гласуваме по 3-те предложения.
Нека се пусне тема в Мениджърския съвет, за да си гласуват мениджърите и да няма някакво неразбирателство.
Също нека гласуването да е явно, а не чрез анкета.
Също нека дадем срок петък до края на деня, за да може ако няма решение да има време за балотаж 2 дни, където гласувалите за третата опция да имат време да променят гласа си.


 
(Синята Лавина)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 22:24
Мнения: 579
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 18:20


моля за разяснение как действа този мениджърски съвет. Вече написах, че ако няма 10 гласа за/против от 18, то не трябва да се приема нищо. Да не говоря, че за някои изконни правила промени би трябвало да се приемат с доста по-голямо мнозинство (мое мнение).
Формулировката на въпросите също е голяма сила - моля приемете правила за това кой може да предлага, кой редактира и т.н. зашото при срещу криво формулирано предложение, няма спасение.


 

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   05.09.2017 12:49


Разделянето на групи по 9 ще е и технически обезпечено, каквото няма да бъде при 18.
Но ако групите си останат самостоятелни сами за себе си и всеки отбор ,ако не играе поне веднъж с всеки отбор от другата група - какъв шампион на Пмл би бил отбора, играл само с половината тимове и спечелил един финален плейофен мач срещу един ефинствен отбор от другата група.
Същото се отнася и за изпдащите. Няма да е обективно проверено дали тези 8 (10) отбора са действително най-слабите/най-силните, които да са в А / Б група.
Легитимността би била под въпрос.

Нужни са пак толкова кръгиве + 2 за финален плейоф между двата лидера, но ще е по-сериозно и обективно финалното класиране и разпределение.

Отборите във всяка лига играят по 2 пъти на разменено гостуване помежду си.
Т.к. всяка седмица ще има 1 почиващ от всяка група, заради нечетния брой, 9тия отбор ще играе срещу 9тия от другата група. Отново на разменено гостуване през сезона.

Тогава вече двата отбора лидери в групите ще далеч по-легитимни и кладирането и разделението много по-обективно. Същото се отнася и за изпадащите в нова Б гр. Защото, ако отборите не са играли помежду си ще останебсъмнението и усещането, че примерно тези от едната лига, които са в долната част дали всъщност не са по-силни от отборите в горната част на другата лига, но т.к. не са имали възможността да се срещнат - си отиват в Б група.
:no:

:dunno:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   05.09.2017 13:15


Интересна идея е това с крос-мачовете на почиващите отбори, но пък и те едва ли могат да бъдат меродавни, когато си говорим за легитимни шампиони и изпадащи, понеже под чертата всеки един отбор ще играе всичко на всичко два крос-мача, при това срещу един и същ съперник. Не виждам особен смисъл в това.

Крос-цикъл би бил супер ако се играе всеки срещу всеки, вече дали Н/А след жребий или на неутрален, това е въпрос на уговорка. Вчера нямах време да мисля върху идеята, понеже трябваше да пусна гласуването възможно най-бързо. Сега пост фактум няма как да променям условията, по които се гласува.

Но идеята наистина ми харесва и ще я имам предвид. Схемата също започна да ми се избистря в главата, така че ще видим.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   05.09.2017 14:05


EL Capitano написа:
моля за разяснение как действа този мениджърски съвет. Вече написах, че ако няма 10 гласа за/против от 18, то не трябва да се приема нищо. Да не говоря, че за някои изконни правила промени би трябвало да се приемат с доста по-голямо мнозинство (мое мнение).


Напълно съм съгласен с това, така е редно да бъде, защото когато се прави промяна, още повече съществена такава, е редно тя да е подкрепена от мнозинство отбори, а не от мнозинство участващи в гласуването. За съжаление обаче, приетите правила за гласуването и взимането на решение не са такива, затова и тая глупост с ограничаването на дублирането мина. Но тъй като си има правила не съм повдигал въпроса, иначе и аз си го мислех. Така или иначе щом има приети правила се съпбразяваме с тях, няма как като не ни изнася някакъв резултат да кажем, че правилата не са ок и затова не трябва да се приема решението.

EL Capitano написа:
Формулировката на въпросите също е голяма сила - моля приемете правила за това кой може да предлага, кой редактира и т.н. зашото при срещу криво формулирано предложение, няма спасение.


Да, и тук си напълно прав. По прницип логиката май беше УС формулира, МС гласува (или поне така би трябвало да е). Сега не знам дали изобщо е регламентирано това като няма УС.


 
(Синята Лавина)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 22:24
Мнения: 579
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   05.09.2017 21:50


Гоше, ние си говорим, но нещата си вървят. Сега, какво се получава, някой изревава - махаме дублажите, някой пише "пол" и хората машинално гласуват. С 5-6 гласа минава решение което никога не сме обсъждали и което е тотално непопулярно. Аз съм на път да се откажа от играта с такива безмислици. После някой изрева - давайте да правим една лига, че не можело Б-лигата да се излага с 6 отбора само. Даже май и гласуване вече има. Мен ако питате за Б-лигата и 2 обора стигат, всяка седмица да си играят и накрая един да се класира, а другият да играе бараж с предпоследния.... и така. Утре очаквам някой да ревне срещу сините потоци, срещу зелените потоци, после ще барнем дузпите, преките, ще вкараме голове от тройката .....само някой да ревне и някой да му пусне прищявката за гласуване. Ама такава става като няма ред. Аре със здраве.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   05.09.2017 21:55


На вас май не ви е ясно, че ако оставим нещата така, както са в момента, в скоро време няма да има и А лига и ще цъкаме УС срещу МС.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Синята Лавина)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 22:24
Мнения: 579
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   05.09.2017 22:24


И как ще направим играта по-интересна като направим една гоооооляма лига и след 6-ти кръг 80% от отборите нямат шанс за титлата. Всички тези 80% играят само да не изпаднат...останалите си мерят достойнствата за титлата. Помислете малко. Защо да намалим А-лигата до 10 отбора. Това няма да направи шампионата по-интересен или по конкурентен и някак да доведе до създаването на нови отбори. Докато има 2 отбора в Б група не виждам никакъв смисъл да се пипа бройката на отборите в А-група. Като искате да се спасява положението, някак си трябва да се популяризира играта и да дойде свежа кръв отвън иначе с вътрешни "фатки" не виждам какво ще стане. Между другото, ако не се плати хостинга и не намери решение как да се финансира играта, не само А-група няма да има - нищо няма да има и то много скоро. Иначе беше много важно да се ограничат дублажите.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   05.09.2017 22:46


EL Capitano написа:
Между другото, ако не се плати хостинга и не намери решение как да се финансира играта, не само А-група няма да има - нищо няма да има и то много скоро.


http://clubs.pmleague.com/phpBB3/viewtopic.php?f=70&t=8751

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   05.09.2017 22:48


SUBXERO написа:
На вас май не ви е ясно, че ако оставим нещата така, както са в момента, в скоро време няма да има и А лига и ще цъкаме УС срещу МС.

Факт е, че МС не се справя по най-добрия начин, въпреки че имаше цяло лято да се подготви за началото на този сезон. Като гледам сега обявените правила, за достигане на решение трябват 10/18 гласа. Само че забраната на дублирането е подкрепена от 9, а освен това е броен и гласът на Алесандрон, въпреки че Примусите не участват в шампионата... реално гласовете трябва да са 8-7 за ограничението, т.е. недостатъчно, за да се вземе крайно решение... Иначе инициативата е много добра и е ясно, че при всяко решение ще има недоволни, но според мен когато сте решили МС да ръководи играта (аз лично бях в пълно неведение до обявяването на решението за дублирането), е трябвало доста по-добре да се подготвите, така че сега да не изпадаме в такива напечени ситуации.
Към Ел Капитано: от първия пълен сезон на ПМЛ (2002/2003) не е имало по-малка Б група от сегашната. За разлика от тогава обаче, сега на отборите масово им липсва ентусиазъм и затова ако останат 4-5 да си цъкат цяла година в една група, ще има нови отказвания преди края на сезона, от които всички ще загубим. Мениджърът на Лавината да гласува за запазване на Б група от 6 отбора и да чака резултатите - каквото реши мнозинството, това ще е. Нарича се демокрация. За хостинга - Мандора е писал, че ще пусне информация за сметката, на която да се превеждат пари; съгласен съм, че това е по-важно от дублирането и затова както вече отбелязах, МС можеше да се справи и по-добре.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   05.09.2017 23:39


кАде спахте цяло лято и не гласувахте ве, а? :uuu:
ей аман от мрънкалници
темата за гласуване е пусната от балканкската война, прашлясала е вече, ама некои ботове се сещат за сайта само когато дойде септември и трябва да се ботира 1-1/1-1 за 2 секунди време. :laugh:
ей заради такива като вас сме на този хал.
Който гласувал е гласувал, който не е да се сърди на себе си, а да не реве като ощипана девица.


 
(Синята Лавина)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 22:24
Мнения: 579
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 00:26


Аз лично съм в неведение относно дискусиите в миниджърския съвет, добре че се открехна малко завесата, след като секцията е видима сега. Колкото до ентусиазма и с 20 отбора да се направи б-група все тая. Ентусиазма идва с класирането в А и шанса да се бориш за титлата последствие. Аз съм на мнение, че намалянето на бройката отбори в А-група ще донесе повече негативи отколкото позитиви. Премахването на б-група и една единна група ще донесе много безразличие в играта след първите кръгове. От ноември нататък само водещите отбори ще са живи, останалите ще правим по 4 дубъла на мач, нямайки какво да губим.

Апропо, как става така че се приема решение на съвета без наличие на 50% +1 от гласовете на легитимните и регистрирани отбори и на всичкото отгоре и се взема под внимание мнението дадено от мениджър без отбор. Ей такива неща са леко дразнещи. Сега нещата са на кантар и ако сте пичове ще повторите гласуването. Колкото до хостинга, виждам има дискусия и до там.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 00:35


Ами то това за обединението и на мен ми дойде, като гръм от ясно небе. Тук говорим за дублирането. За там беше голямата борба на дявола.
Иначе нека си има само Б група, ние ще играем. Все ми е тая какво ще стане, но явно нещата станаха сериозни с оглед отказа на Примусите и неяснотата около Кърсд.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 00:37


EL Capitano написа:
Апропо, как става така че се приема решение на съвета без наличие на 50% +1 от гласовете на легитимните и регистрирани отбори и на всичкото отгоре и се взема под внимание мнението дадено от мениджър без отбор. Ей такива неща са леко дразнещи. Сега нещата са на кантар и ако сте пичове ще повторите гласуването. Колкото до хостинга, виждам има дискусия и до там.


Никакво повторно гласуване не може да има. Решението е взето, бе даден краен срок за гласуване и той бе спазен. Доколкото знам до всички е писано да гласувате, защо ви мързеше не знам вече, това си е ваш проблем на негласувалите.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 00:58


Нещо не си разбрал май. Дали две паралелни групи или една голяма, това ще са преходни решения. От следващия сезон ще се върнем към традиционния модел с А и Б.

Ако беше се проявила малко повече гъвкавост и решителност към действия и се беше приело предложението да изпаднат два отбора повече от влизащите, щяхме да си спестим цялата тази галимация сега. На никой от А групата не му стискаше да ме подкрепи. Всичко това по средата на сезона и още веднъж след края му.

Онзи ден дори изявих готовност доброволно да се релегираме заедно с още един отбор от А за да избегнем този дисбаланс в лигите. От трите отбора под нас (вие сте единият от тях fyi) пак никой не намери смелостта, макар че Спърса широкомащабно заяви, че му е все едно в коя група ще играе. Щеше да пита съотборниците си. Не знам докъде е стигнал с питането. Сигурно ще ги пита докато започне шампионата за да се хване за пост фактум аргумента. :laugh:

Но да се върнем на предложенията за формат на лигата. Стимул има за всички и при двата варианта. Освен ако на всички им е все тая в коя група играят. Повечето го казват, но повечето от повечето не са откровени. Всъщност най-добре е да прочетеш внимателно какво пише в предложенията. От това, което пишеш, човек остава с впепатлението, че само заглавните редове си прехвърлил.

Относно решенията на съвета, подложихме неща на гласуване по установения ред. Не знам кога точно е гласуван, не съм бил член по него време, но беше потвърдено 2/3 участие и 50% от участващите +1 глас за едно предложение.

А за мениджъра без отбор нямам представа кого визираш. В ПМЛ има все още 20 отбора и точно толкова мениджъри. Два отбора не заявиха участие в шампионата и по тази причина не добиха право на глас при решаването формата на шампионата, в който НЯМА да участват, логично според нене.

За гостинга няма какво да говорим повече. Предполагам, че Мейджъра ти е предал вече, както и другите, разговаряли с тебе, но сега ще го прочетеш и тук в прав текст, ако това те успокоява - ще ти възстановим парата, няма да те изпързаляме.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 01:11


Дяволе, недей с тия приказки кой-гласувал-гласувал или къде сме спали цяло лято. Аз съм мениджър на отбор но допреди 20 дена нямах достъп до МС.
А имам претенции да съм дал време и нерви за тази игра в повече от поне 2/3 от мениджърите на отбори.

И едва в тази тема, от 2 дни, има обсъждане на формата, Херо...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 01:19


alexbg написа:
И едва в тази тема, от 2 дни, има обсъждане на формата, Херо...

Напротив, предложения имаше в други теми още от май месец насам. Мандора обаче изрично писа на няколко пъти, че ще пусне отделна тема за формата СЛЕД картотеката. Но темата е актуална отдавна.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 06:05


Истината е, че диктаторът липсва на много хора. По негово време предложенията се пускаха и заминаваха бързо из архивите. Това гласуване, това демокрация, неща далеч от него. И когато сега двама човека (респект за Швабата и Мандора) опитват да променят всичкота гнилоч от предшественика, то много скоро преди започването на първенството се появяват съфорумци, които започват да оревават света, сякаш чак сега разбрали, че вожда им е абдикирал и че вече няма да е както преди.
По темата за дубълите какво да кажа. Пуснал съм такава много, много отдавна. Дискутирана е многократно. Всички мениджъри знаеха за нея, имаше краен срок. Швабата напомняше постоянно за това. Кажете ми ако даден мениджър не иска да гласува как може да го накараме да направи това? Няма как, поне аз така мисля. Гласуването е приключило, резултатите са налице. Аз лично съм частично удовлетворен, само заради факта, че въобще се стигна до гласуване. Иначе всички знаете мнението ми по този въпрос.
И понеже стана въпрос за хостинга, всички ние изявили готовност да съберем пари изчакваме. Мандора трябва да даде някаква сметка, но както каза Швабата никой няма да остане изпързалян.
Честит празник !

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 07:13


EL Capitano написа:
Аз лично съм в неведение относно дискусиите в миниджърския съвет, добре че се открехна малко завесата, след като секцията е видима сега.


Капитано, ще се повторя, защото явно и това не си прочел, нищо че го писах във форум Дискусии, а не в скритият такъв - за неведението в което си изпаднал обвинявай капитана си. Всеки един капитан има достъп до МС форума и дискусиите. Ако той не дискутира с вас, дали поради причина, че не влиза във форума или поради някаква друга то това си е проблем на ОТБОРА ВИ и си го решете вътрешно!


EL Capitano написа:
Колкото до хостинга, виждам има дискусия и до там.


От въпросната дискусия има "екшън айтем", както е модерно да се казва. Разбирам, че ти движиш нещата с хостинга, спокойно ще ти се плати. Бтв. като отвори въпроса този вторият домейн няма да трябва, така че ще е разумно да не го плащате, респективно ползваме. Това променя ли нещата с цената за pmleague.com?

И още един въпрос докога трябва да се съберат парите?

_________________
Изображение


Последна промяна bai Momchil на 06.09.2017 07:20, променена общо 1 път



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг