Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 23:11

Правила на форума


-> Само регистрирани потребители на форума могат да пишат в тази секция.
-> Моля, пишете на кирилица и спазвайте културен тон в дискусиите.



Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Начало на сезон 2017/2018 
Автор Съобщение
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   08.09.2017 18:19


Shifter написа:
SUBXERO написа:
Той Тонзо има предвид избирателната активност, не се прави на 2,5. :laugh:

А относно вариант 4 ти казах вече. Не е нормално да се вмъква нов вариант, при положение, че вече тече гласуване. Нямам нищо против него, още по-малко против тебе лично, но е прекалено късно. То ако тръгнем да разпитваме, почти всеки ще изскочи с нов вариант. Ето, Екс Ди също писа доста обосновано. Обстоятелствата наложиха да се действа експедитивно и това няма нищо общо с лични предпочитания.

Имаш три варианта. Решаваш за кой от тях да гласуваш или съответно да не гласуваш. Достатъчно демократично е според мене.

Напълно подкрепям Швабата. Да саботираш гласуването (т.е. да не гласуваш с надежда да няма кворум), защото си против варианта, който вероятно ще спечели, е най-грозната и безотговорна постъпка, която даден мениджър може да направи. Призовавам негласувалите мениджъри да го направят възможно най-скоро, а ако никой вариант не им харесва, да гласуват с "Въздържал се". В тази връзка може би ще е добре бъдещи гласувания да стават с лични съобщения до Швабата или пък Мандора, така че мениджърите да не се влияят от вече гласувалите си колеги; след приключване на гласуването всички гласове се постват публично в съответната тема в МС и така.


Шифтъре, Субхеро... Не знам защо сте решили, че някой саботира...

Аз до последно се опитвам да давам разумни доводи, че "трите демократични" опции не струват. Или да речем вар. 3 е най- малкото зло. Но мене кучетата ме яли, всё равно...

Ами дали пък вместо саботаж, на акъла не ви дойде, че негласувалите мениджъри от А-лига просто не знаят, че трябва да го направят. Те са си свършили работата по картотекиране на отбора и сега чакат другата седмица, за да започнат да мислят потоци и мачове... Дали пък не е възможно, а?
И в понеделник сигурно ще възкликнат (като Редо преди малко) - "няма Б-лига?!? "...

Само питам, хипотетично...

П.С. И пак хипотетично - помощник-мениджъре Тонзос. Сега почвай да стискаш палци в оставащите по-малко от 5 часа за гласуване да не гласуваме всички, че тогава един още глас ще трябва за лелеяния вариант Б...
П.С.2 Тонзе - виж се само какъв си оксиморон - основния ти аргумент за вариант 2 е, че в противен случай Б-лига ще се разпадне и от А няма къде да изпадаме (да оставим настрана, че го казваш на мениджъра на Орфиците). И затова искаш да гласуваме за вариант, в който няма Б-лига............
П.С.3 Във връзка с П.С.1 - не се коси толкова, едва ли всички негласували мениджъри ще добият ясна представа за ситуацията, особено след ежедневното актуализиране на вота...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   08.09.2017 20:09


Алекс, за теб лично и трите варианта не струват, за някои други струват, схващаш ли? Отговорното поведение в случая е след като си кажеш аргументите защо не струват, да гласуваш Въздържал се, а не да настояваш да стане твоето и да отказваш да гласуваш, ако не ти се угоди. Да, не трябваше да се допуска толкова късно да се решава форматът, но стават грешки и да се правим на сърдити и обидени няма да е от полза за никого.

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   08.09.2017 21:13


Ама не знам защо со се заблудил, че няма да гласувам... Може би от първия ми коментар, с който исках да онагледя нелепостта на цялото това. Замисли се - има 3 опции, но реално няма опция да гласувам за сегашния формат на лигата. Въздържал се, добавено после, не е същото. Говоря принципно - недей пак да си мислиш, че съм за сегашния вариант.
Реално, миналата година бях за вариант 3, но така и не стигнахме до обсъждане и гласуване. Сега вече е късно за него, според мен, и един балансиран отлъм календар и противници вариант 2 щях да подкрепя и да агитирам за него. Съжалявам, но се дразня, когато виждам недомислици и все още не се стърпявам да си замълча...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг