Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 03:27

Правила на форума


-> Само регистрирани потребители на форума могат да пишат в тази секция.
-> Моля, пишете на кирилица и спазвайте културен тон в дискусиите.



Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Начало на сезон 2017/2018 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 11:27


xDr написа:
SUBXERO написа:
В сегашното им състояние НЕ. С преправяне евентуално да, но нямам представа колко време ще отнеме. Трудно!

Като цяло обаче идеята нещо не ме грабва. Освен това ще има мачове между отбори от различни лиги. Както в баражите, така и в шампионския плейоф.


Е в такъв случай няма много оставащи варианти.

Това за
"Освен това ще има мачове между отбори от различни лиги. " , не го разбрах ?
Имах предвид такава формула да е само за разпределящия сезон кои отбори ще са в А гр. и кои в долната Б гр. Това при условие, че се иска всички да са на едно ниво и да се запопне на чисто.
За да не си играят тоя сезон едни 9 помежду си и други 9 помежду си без връзка и зависимост.
Това е доста нелогично един жребий да разцепи 18 тима и да е предопределящ за изхода.


Няма значение, грешно те бях изтълкувал на първо четене. Сега те разбирам какво имаш предвид де. Ами да, има логика, стига да се преборя с проблематиката в технически аспект.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 11:34


spurs написа:
За мен това с двете групи, в които са смесени отбори от А и Б група, е лишено от всякаква логика. Звучи ми малко като създаване на Първа професионална лига, в която каним определени отбори от Б група на случаен принцип. Има си класиране, на база на което се определят съставите на А и Б група по предварително зададени правила. Ако след това си преправим правилата както си решим и без връзка с класирането от миналата година, се губи всякаква легитимност.

Съгласен съм, че е тъпо едната група да е с 12 отбора, а другата - с 6, но това трябва да се реши с правилата за следващата година. Редно е тази година да изпаднат повече отбори от А, така че догодина вече бройките да са по-нормални. Както каза Швабата един влизащ и 3 изпадащи, или даже може 2 влизащи и 4 изпадащи, но да се знае отсега, а не да се променят такива неща в движение както предлагате.
Има логика, Спърсе, не е като да няма. Логиката е тази, че след като проспахте негативните тенденции миналата година и не ме (мене и Гонзо) послушахте за промяната на регламента в хода на сезона и ми изскочихте с адвокатски доводи или просто не ви стискаше да се жертвате в името на играта рискувайки елитния си статус, сега се налага или да организираме преходен сезон или да оставим нещата в сегашното им русло и догодина ако имаме късмет да си цъкаме в една лига 10-12 отбора, щото нали ти е ясно, че верижната реакция ще повлече и други.

Третият вариант е още сега два отбора от А доброволно да слязат в Б. Ти какво мислиш по този въпрос?

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 11:46


Не знам защо е към мен това, може и да бъркам де, ама не помня да съм участвал в такива дискусии миналата година и да съм вадил адвокатски доводи. Но така или иначе предполагам че ако бях участвал, бих казал че не е редно да се променя регламента в средата на сезона, и бих го казал независимо дали това има някакво значение за моя отбор или не.

Също така, нямам никакви претенции за "елитния си статус", не ми пука особено дали ще играем в А или в Б група - изпадали сме много пъти, и сме влизали обратно много+1 пъти, така че това не е никакъв проблем за мен. Ето и сега твоето първоначално (и много разумно според мен) предложение беше да изпадат 3, а да влезе 1, което аз засилих с предложение да изпаднат 4, а да влязат 2. Това, както и сам виждаш, изобщо не е в полза на моя отбор, защото увеличава многократно шанса да изпаднем.

Така че не ми пука къде ще играем, но ми се иска да има принципност и всеки да играе там където е заслужил. Защото иначе излиза че миналата година всички извън шампиона и носителя на купата са играли и са се борили реално за нищо. Да не говорим че едно такова "ново начало" или "започване на чисто" е доста опасен прецедент - примерно Дявола на който му е под нивото да играе в Б Група, ако пак изпадне и не успее да влезе 1-2 години, като нищо пак ще поиска ново начало за доброто на играта, щото иначе ще се откажа и Б група ще остане примерно със 7 отбора.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 11:59


Не, естествено това не беше насочено към тебе - нито лично, нито към Арлито. Имам предвид тези, които тогава излязоха с контрааргумента и тези, които прочетоха темата и си замълчаха (няма как да зная кои са).

Под чертата пак опираме до ТОЗИ сезон. Със сигурност ти е ясно, че от това, как ще се постанови и развие той, зависи как и дали изобщо ще се играе такъв догодина.

Иначе ние също нямаме проблем да играем в Б. Ако и вие сте навитак, мятаме се в Б и готово. От отбори над нас в класирането нямам моралното право да искам подобно нещо, но вие като "съседи отдолу" в крайното класиране можете да споделите този жест и каквото сабя покаже.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 12:09


spurs написа:
За мен това с двете групи, в които са смесени отбори от А и Б група, е лишено от всякаква логика


Прав си, че няма логика при наличие обаче на достатъчен брой отбори. А има ли отбори и за каква логика става въпрос? И споко догодина всички отбори ще бъдат с "елитен статус" :laugh:


 

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 12:11


SUBXERO написа:
Няма значение, грешно те бях изтълкувал на първо четене. Сега те разбирам какво имаш предвид де.
Ами да, има логика, стига да се преборя с проблематиката в технически аспект.


Е, човек, няма защо ти да го отнасяш допълнително и да прекараш седмици безсънни нощи пак, при положение, че тамън си направил нещо работещо.
Аз само изразих мнение и допълнение към предложението на Жоро за 2гр по 9 отбора.
Те интересни варианти могат да се измислят много, но по-важно е технически да е обезпечено начинанието. А щпм казваш че нещо такова или Обща група от 18 отбора ще наложат нова работа по файловете - няма смисъл. Както каза - имало е цяло лято и преди това сезон, в който да се гледа и предлага и мисли.

По пътя на логиката - технически обезпечен вариант и легитимен (запазващ постиженията и класирането, както Спърс отбеляза) е 3 от А изпадат и 1 от Б се промотира текущия сезон.
За да е динамично и да няма застой - трябва поне по 2 да изпадат/промотират и други 1 или 2 на баражи , след като се оформят групите.
А за да няма бъдещи трусове бройката отбори в Б гр. трябва да е > А гр., за да се неутрализират евентуални разрушителни или бойкотиращи процеси, заплашващи единството както групата, така и на цялата Лига.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 12:50


SUBXERO написа:
Иначе ние също нямаме проблем да играем в Б. Ако и вие сте навитак, мятаме се в Б и готово. От отбори над нас в класирането нямам моралното право да искам подобно нещо, но вие като "съседи отдолу" в крайното класиране можете да споделите този жест и каквото сабя покаже.


Е това противоречи на основната идея на мнението ми:

Цитат:
Така че не ми пука къде ще играем, но ми се иска да има принципност и всеки да играе там където е заслужил. Защото иначе излиза че миналата година всички извън шампиона и носителя на купата са играли и са се борили реално за нищо.


Няма как да кажа на отбора "браво, миналата година половин сезон се борихте да не изпаднем, постигнахте целта и сега за награда изпадаме, щото аз така съм решил". Няма да е много мотивиращо, а и аз не мога да взема такова решение от името на всички.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 12:58


Това, което казваш с половината сезон и борбата за оцеляване важи с пълна сила и за нашия отбор. И за еднолични решения не може и не трябва да става дума. Аз съм питал в отбора, така че от наша страна няма проблем. Но сами и в името на спорта няма смисъл да се правим на по-по-най. Ти си адвокат и знаеш, че от едно решение/действие има смисъл, само когато е подплътено с логика.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4423
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 13:13


Хубаво си говорите, но реалностите на ПМЛ са доста по-различни от от реалния футбол.

1. Идеята за 10 отбора в А лига беше предложена по време на миналия сезон и нямаше как в движение да се промени регламента. Ако ще го правим тази година, не е проблем, но трябва да го решим тази седмица.

2. Идеята за Б-лига по-голяма от А лига не е удачна, поради основното правило всички отбори в ПМЛ да играят през възможно най-много седмици от сезона. Ако имаме 10 отбора в А-лига (18 кръга) и 12 отбора в Б-лига (22 кръга), то какво ще правят 1 месец отборите от А лига след края на първенството, докато дойде време за баражи?

3. За служебно разделяне на отборите на две групи също не съм съгласен, за какво изобщо играхме миналия сезон, за какво Б-лига минаха през 1000 елиминации, баражи и т.н.

След като идеята за обща лига не се приема, според мен трябва да си играем стандартно първенство, като накрая 2 отбора изпадат директно, един играе бараж с победителя в Б-лига и от следващия сезон ще имаме 10 отбора в А-лига.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 13:25


Mandor написа:
След като идеята за обща лига не се приема, според мен трябва да си играем стандартно първенство, като накрая 2 отбора изпадат директно, един играе бараж с победителя в Б-лига и от следващия сезон ще имаме 10 отбора в А-лига.


Е така също не е готино, да спечелиш Б Група и пак да не си сигурен, че ще влезеш. Ако трябва да има бараж, то нека 3 изпаднат директно, а деветият в А да играе бараж с втория в Б.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 13:30


Mandor написа:
3. За служебно разделяне на отборите на две групи също не съм съгласен, за какво изобщо играхме миналия сезон, за какво Б-лига минаха през 1000 елиминации, баражи и т.н.

Ами то и срещу една голяма лига са в сила същите аргументи. Просто моделът с двете лиги е по-опростен, по-гъвкав и не изключва шансовете за по-добър (съответно по-лош) изход на сезона за всеки един отбор през врората му половина.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 13:52


Мисля, че пропускаме един основен (поне за мен) признак и това е негативната тенденция всеки следващ сезон да започваме с все по-малко отбори. През сезон 2014-15, когато Мускетарите се включихме в ПМЛ имаше 2 групи по 12 отбора, общо 24. В момента имаме 18 отбора. За 3 сезона по различни причини 6 отбора са напуснали играта и няма никаква гаранция, че след година ще имаме възможност да сглобим 2 групи от по 10 отбора, за да има що годе нормално първенство. До тук всички мнения за запазване на статуквото 12 отбора в "А" и 6 отбора от "Б" група са от хора, които играят в по-горната група. Няма да се изненадам, ако при това положение първенството изобщо не започне.

За мен лично няма значение дали играя в "А" или "Б" група, но не съм сигурен какво мислят другите в отбора.

В сегашната ситуация и най-вече изхождайки от тенденциите в играта аз съм по-скоро за предложението за обща група. Дали ще се разделим след 17-ия кръг на 2 групи по 9 отбора или на 8 и 10 може да се уточни допълнително.

Май ще трябва нова анкета :-)

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 13:56


Шваба, едва ли тук има някой, който не оценява какво си направил по файловете за обработка на Livescore за всеки кръг. Аз евентуално мога да помогна със следенето на резултатите от тази страна на океана, най-малкото защото свършват в по-нормално за мен време.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 14:07


Forest_fan написа:
Шваба, едва ли тук има някой, който не оценява какво си направил по файловете за обработка на Livescore за всеки кръг. Аз евентуално мога да помогна със следенето на резултатите от тази страна на океана, най-малкото защото свършват в по-нормално за мен време.
Не иде реч за това, Форест. Воденето на лайвскора не е основният проблем, макар че и за това имаме нужда от помощ, за което отворих и специална тема.

Всички таблици, включая жребий, схема, разпределение, кръгове, класирания, кръстосани и т.н. съм ги направил за 16 отбора макс. Отне ми повече от три месеца да го направя. Сега ще трябва да преправя всичко за два дена... Лудост!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 14:49


Браво, пазете си А групата, няма проблем! След като мозъците ви за толкова стигат, ОК! Добрите мениджъри мислят глобално, а не за собствения си интерес. Големите защитници за непромени естествено са от отборите в А група. Догодина картинката ще е с 15-16 отбора, айде тогава да ви видя. Честито :dunno:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 14:59


Forest_fan написа:
Мисля, че пропускаме един основен (поне за мен) признак и това е негативната тенденция всеки следващ сезон да започваме с все по-малко отбори. През сезон 2014-15, когато Мускетарите се включихме в ПМЛ имаше 2 групи по 12 отбора, общо 24. В момента имаме 18 отбора. За 3 сезона по различни причини 6 отбора са напуснали играта и няма никаква гаранция, че след година ще имаме възможност да сглобим 2 групи от по 10 отбора, за да има що годе нормално първенство. До тук всички мнения за запазване на статуквото 12 отбора в "А" и 6 отбора от "Б" група са от хора, които играят в по-горната група. Няма да се изненадам, ако при това положение първенството изобщо не започне.

За мен лично няма значение дали играя в "А" или "Б" група, но не съм сигурен какво мислят другите в отбора.

В сегашната ситуация и най-вече изхождайки от тенденциите в играта аз съм по-скоро за предложението за обща група. Дали ще се разделим след 17-ия кръг на 2 групи по 9 отбора или на 8 и 10 може да се уточни допълнително.

Май ще трябва нова анкета :-)
Както вече споменах, това с едната група има много по-сериозни недостатъци от проблема с файловете.

Първо, основният принцип на футболната игра, била тя реална или виртуална - размененото гостуване - няма да е налице.

Второ, след края на "общия" сезон мястото на всеки един отбор ще е в голяма степен предопределено, което ще сведе до минимум мотивацията на участващите и в крайна сметка атрактивността и качеството на играта. За това ще допринесе и фактът, че след разделението отборите ще имат само по осем мача на разположение.

Затова ако решим да има преходен сезон, единственото разумно решение СПОРЕД МЕН е горното ми предложение с две лиги по девет отбора.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4423
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 15:14


spurs написа:
Mandor написа:
След като идеята за обща лига не се приема, според мен трябва да си играем стандартно първенство, като накрая 2 отбора изпадат директно, един играе бараж с победителя в Б-лига и от следващия сезон ще имаме 10 отбора в А-лига.


Е така също не е готино, да спечелиш Б Група и пак да не си сигурен, че ще влезеш. Ако трябва да има бараж, то нека 3 изпаднат директно, а деветият в А да играе бараж с втория в Б.



Набързо го писах това и съм се объркал. Директната промоция на спечелилия Б лига винаги е била гарантирана.


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4423
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 15:28


Подкрепям Шифтъра и предлагам да пуснем гласуване в МС с 3те предложения:

1. Една група от 18 отбора, 17 кръга първа фаза, 2 групи по 9 отбора втора фаза (9 кръга). Общо 26 кръга, победителят в горната група е шампион, победителя в долната запазва мястото си в А лига, ако догодина се върнем към формат с 2 лиги.

2. 2 групи по 9 отбора, определени с жребий (6 от А и 3 от Б). 2 седмици за плейоф между победителите в 2те групи, последните 4 от двете групи формират Б лига от следващия сезон. Общо 20 седмици

3. Запазват се лигите от миналата година - А с 12 отбора х 2 срещи и Б с 6 х 4 срещи.
Правилото за промоция е последното прието:
Цитат:
1/ При Б-лига, състояща се от 7 или по-малко отбори, класиралият се на 1-во място получава директна промоция в А-лига, а 12-я в А-лига изпада директно в Б-лига. Играе се бараж между 2-я в Б-лига и 11-я в А-лига, като победителя играе в А-лига през следващия сезон.

Като за намаляване на отборите в А лига на 10, изпадат 11ти и 12ти, директно се класира победителя в Б-лига, а А10 играе бараж с Б2

Нямаме време за дълги дускусии, а предложенията вече са направени.

При 18 отбора, предложението, което събере 10 гласа печели.

Имаме по един глас на отбор. Всеки може да напише мнението си тук, но ако иска да бъде отразено при гласуването, трябва да говори с капитана на отбора си.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 15:47


Пак си го писал набързо май :) Трябва да бъде директно изпадат А10, 11 и 12, а А9 играе бараж с Б2


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   04.09.2017 15:55


Mandor написа:
Подкрепям Шифтъра и предлагам да пуснем гласуване в МС с 3те предложения:

1. Една група от 18 отбора, 17 кръга първа фаза, 2 групи по 9 отбора втора фаза (9 кръга). Общо 26 кръга, победителят в горната група е шампион, победителя в долната запазва мястото си в А лига, ако догодина се върнем към формат с 2 лиги.

2. 2 групи по 9 отбора, определени с жребий (6 от А и 3 от Б). 2 седмици за плейоф между победителите в 2те групи, последните 4 от двете групи формират Б лига от следващия сезон. Общо 20 седмици

3. Запазват се лигите от миналата година - А с 12 отбора х 2 срещи и Б с 6 х 4 срещи.
Правилото за промоция е последното прието:
Цитат:
1/ При Б-лига, състояща се от 7 или по-малко отбори, класиралият се на 1-во място получава директна промоция в А-лига, а 12-я в А-лига изпада директно в Б-лига. Играе се бараж между 2-я в Б-лига и 11-я в А-лига, като победителя играе в А-лига през следващия сезон.

Като за намаляване на отборите в А лига на 10, изпадат 11ти и 12ти, директно се класира победителя в Б-лига, а А10 играе бараж с Б2

Нямаме време за дълги дускусии, а предложенията вече са направени.

При 18 отбора, предложението, което събере 10 гласа печели.

Имаме по един глас на отбор. Всеки може да напише мнението си тук, но ако иска да бъде отразено при гласуването, трябва да говори с капитана на отбора си.
Ще си позволя някои корекции.

По предложение 1:
Втората фаза се състои от осем кръга или общо 25 кръга зс целия сезон.

По предложение 2:
Времето ни позволява троен цикъл, така че заедно с двете седмици плейоф отиваме на 26 общо. Тук има и опция за бараж Х5-У6 и Х6-У5 паралелно с финалния плейоф.

По правилото за промоция:
Така описано, ще завършим сезона с 11 отбора в А и 9 отбора в Б група. Необходимо е да изпадне още един от А.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг