Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 10:38

Правила на форума


-> Само регистрирани потребители на форума могат да пишат в тази секция.
-> Моля, пишете на кирилица и спазвайте културен тон в дискусиите.



Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Начало на сезон 2017/2018 
Автор Съобщение
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 07:32


И аз да се изкажа по темата и по-скоро нападките.

Мениджъския съвет се развдвижи още лятото, но нямаше никаква активност за което са виновни мендижърите.
Ако някои като Ел Капитано и Тонзо не са доволни, че не са били информирани, то да се обърнат към тези, които официално се водят мениджъри на отборите им.

За гласуването за дублиранията. Към онзи момент имаше 20 отбора, защото важеше картотеката от миналия сезон.
Картотекираха се 18 отбора. Затова реално, Subxero, не е прав. Кворум ще има при 12 гласували, а решение може да се вземе минимум ако имаме 7 от 12 гласували. Позволих си да редактирам темата за гласуването, защото е важно това.

Тъпото е, че в бързането си реално не уточнихме някои подробности, най-вече по втория вариант. Какви са тея 29 седмици? А Купа? И реално някои мениджъри гласуваха за това още преди да е ясно, че ще са 29 седмици. Което опорочава вота донякъде според мен.

Също според мен е да се уточни, че при липса на кворум от 12 гласа, остава старото правило за А и Б група.
Аз обаче подозирам, че има мениджъри, които са за вариант 1 или 3, но за да не вдигат активността и затова пасуват.

Специално за нашия отбор има разделение между 2 варианта и засега пасуваме.


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 08:05


falkenbach написа:
И аз да се изкажа по темата и по-скоро нападките.

Мениджъския съвет се развдвижи още лятото, но нямаше никаква активност за което са виновни мендижърите.
Ако някои като Ел Капитано и Тонзо не са доволни, че не са били информирани, то да се обърнат към тези, които официално се водят мениджъри на отборите им.

За гласуването за дублиранията. Към онзи момент имаше 20 отбора, защото важеше картотеката от миналия сезон.
Картотекираха се 18 отбора. Затова реално, Subxero, не е прав. Кворум ще има при 12 гласували, а решение може да се вземе минимум ако имаме 7 от 12 гласували. Позволих си да редактирам темата за гласуването, защото е важно това.

Тъпото е, че в бързането си реално не уточнихме някои подробности, най-вече по втория вариант. Какви са тея 29 седмици? А Купа? И реално някои мениджъри гласуваха за това още преди да е ясно, че ще са 29 седмици. Което опорочава вота донякъде според мен.

Също според мен е да се уточни, че при липса на кворум от 12 гласа, остава старото правило за А и Б група.
Аз обаче подозирам, че има мениджъри, които са за вариант 1 или 3, но за да не вдигат активността и затова пасуват.

Специално за нашия отбор има разделение между 2 варианта и засега пасуваме.
За кворума: Написах 10/18 ГЛАСА ЗА, а не гласували общо. И това 10/18 ти също го написа някъде, не помня вече дали самостоятелно или като отговор на Капитаното. Затова го промених. Иначе щях да напиша това, което в крайна сметка и ти си коригирал, както вече видях.

За седмиците: да, това бе моя аритметична грешка в цялата хектика. Едва пост фактум Фореста ме подсети за нея. Но в крайна сметка двете междинки няма да са проблем. Мисля, че видях поне 3 или 4 английски седмици само от шампионати, а има и седмици с Купи, ЕКТ. Не мисля, че под чертата ще имаме проблем с това. Остава единствено да уточним с Мандора различните срокове и да оправя файла.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 08:47


А група защо мълчи? Баси цирка.


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 09:15


Аз съм А-група и не мълча. Но повечето ви е угодно да смятате, че "рева".
Кажи ти какво мислиш за вариант 4???

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 09:38


Той Тонзо има предвид избирателната активност, не се прави на 2,5. :laugh:

А относно вариант 4 ти казах вече. Не е нормално да се вмъква нов вариант, при положение, че вече тече гласуване. Нямам нищо против него, още по-малко против тебе лично, но е прекалено късно. То ако тръгнем да разпитваме, почти всеки ще изскочи с нов вариант. Ето, Екс Ди също писа доста обосновано. Обстоятелствата наложиха да се действа експедитивно и това няма нищо общо с лични предпочитания.

Имаш три варианта. Решаваш за кой от тях да гласуваш или съответно да не гласуваш. Достатъчно демократично е според мене.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 09:48


SUBXERO написа:
Той Тонзо има предвид избирателната активност, не се прави на 2,5. :laugh:

А относно вариант 4 ти казах вече. Не е нормално да се вмъква нов вариант, при положение, че вече тече гласуване. Нямам нищо против него, още по-малко против тебе лично, но е прекалено късно. То ако тръгнем да разпитваме, почти всеки ще изскочи с нов вариант. Ето, Екс Ди също писа доста обосновано. Обстоятелствата наложиха да се действа експедитивно и това няма нищо общо с лични предпочитания.

Имаш три варианта. Решаваш за кой от тях да гласуваш или съответно да не гласуваш. Достатъчно демократично е според мене.

Напълно подкрепям Швабата. Да саботираш гласуването (т.е. да не гласуваш с надежда да няма кворум), защото си против варианта, който вероятно ще спечели, е най-грозната и безотговорна постъпка, която даден мениджър може да направи. Призовавам негласувалите мениджъри да го направят възможно най-скоро, а ако никой вариант не им харесва, да гласуват с "Въздържал се". В тази връзка може би ще е добре бъдещи гласувания да стават с лични съобщения до Швабата или пък Мандора, така че мениджърите да не се влияят от вече гласувалите си колеги; след приключване на гласуването всички гласове се постват публично в съответната тема в МС и така.

_________________
Изображение


Последна промяна Shifter на 06.09.2017 09:52, променена общо 1 път



 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 10:04


alexbg написа:
Аз съм А-група и не мълча. Но повечето ви е угодно да смятате, че "рева".
Кажи ти какво мислиш за вариант 4???


Мисля или мислих, че тук сте зрели мъже на по над 35 години. Разбирам ви, че при вас няма проблем в А група. Но има проблем в играта като цяло. Защото ако няма Б група, то вие от А къде ще изпадате? Няма ли това да означава една лига още тази година? В този ход на зрелост просто заявявате позиция, дори и с едно ПАС, но в отговор на темата. Да не се гласува в най-критичния момент на ПМЛ от нейното създаване е плод на нейното унищожаване.


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 10:11


Човек се учи от практиката и от грешките си, затова се учи докато е жив. Слагам себе си в това число и не се крия.

Ще сложа опция ВЪЗДЪРЖАЛ СЕ, а това с личните ще го застъпя при бъдещи вотове, освен ако не се окаже, че и то среща широко неодобрение.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 11:02


SUBXERO написа:
Той Тонзо има предвид избирателната активност, не се прави на 2,5. :laugh:

А относно вариант 4 ти казах вече. Не е нормално да се вмъква нов вариант, при положение, че вече тече гласуване. Нямам нищо против него, още по-малко против тебе лично, но е прекалено късно. То ако тръгнем да разпитваме, почти всеки ще изскочи с нов вариант. Ето, Екс Ди също писа доста обосновано. Обстоятелствата наложиха да се действа експедитивно и това няма нищо общо с лични предпочитания.

Имаш три варианта. Решаваш за кой от тях да гласуваш или съответно да не гласуваш. Достатъчно демократично е според мене.


Е тук вече ме изнерви... Ай сиктир от тия псевдо демокрации, които се опитвате да пробутате... Само да се логна на РС...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Синята Лавина)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 22:24
Мнения: 579
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 11:27


Много теми в един тред, че и малко се поизостря като гледам. Става сложно и общо взето не знам дали стойност да се пише на дълго и широко, но предпочитам по-мек тон.

Съгласен съм, че изглеждам като един от "недоволните". Държа да отбележа за какво. Ако за нещо мърморя, е че нещата с решенията някак си останаха скрити за болшинството играчи. Напълно съм съгласен, че към момента е важно да се вземат решения. Ако може да става на съгласувана с всички принципна основа - още по-добре. Като има написан устав, ще го прочетем, ще го коментираме...Виждам че хората са отворени за предложения и мислещи.

След това, така да се каже, мрънканне, мениджърската секция стана видима за всички, остава да се изчистят/изяснят и правилата за вземане на решения - и продължаваме напред с този модел. Добър или лош, важното е да е приет.

Сега дали 1, 2, групи, с дублажи или не, Лавината ще играе в ПМЛ - защото обичаме тази игра, и пак ще сме добри ако ще и 1:1, 1:0 и 2:0 да се забранят да се дават като прогнози :)

За хостинга - не е проблема дали ще някой ше ме изпързаля, бълха ме ухапала. Проблемът е, че вече 2 години сумите за хостинга не се събират. Досега само 1 такса е платена за 2016 - от Пламен през март миналата година. Това се стана, след като попитах Мейджа какво се случва с хостинга. Аз нямам никаква яснота какво се прави по въпроса. И на мен не ми приятно да се разправям за пари, но явно ако не обадя нищо не се случва. Искрено си признавам, че предпочитам да изхарча тези пари $50 за забавление на децата си, а не по ПМЛ.

Преди, Мейдж се грижеше за таксите. След неговото отегляне, никой активно не е дошъл при мен и да попита какво става, какво и кога се дължи, как да се разплатим и т.н. Доколокото разбрах той е направил хандовер със заинтересованите, но явно няма интерес или въпроса не е повдиган досега. Таксите за 2017 са платени от мен в началото на годината, тя почти изтече... идва ново подновяване през 2018. През юни попитах Мейджа какво се случва с хостинга и чак тогава Мандора ме контактна. Честно казано нито в комуникация с мейдж или Мандора имам директно уверение за поемането на този разход. Сега subXero публично обеща да не бъда "преметнат". На мен това ми е достатъчно, че нещата се приемат сериозно. Когато има яснота какво се прави, който ще се занимава може да ме контактне на лични за технически подробности. Решенията какви домейни да се ползват са ваши. Ако не искате втори домейн, слеващата таксa автоматично намаля с $15 USD. Аре със здраве.


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 11:34


Алекс, забравяш се нещо. Тук не сме в парламента, а в една игра, която би трябвало да е за удоволствие на всички (или поне на колкото се може повече от нас). Така че последното, което ти казвам засега е чисто приятелския съвет да не прекаляваш с буквоядието и да погледнеш малко по реално на нещата. И съм 101% сигурен, че и други тук биха се присъединили към тези мои думи.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 11:40


EL Capitano написа:
Много теми в един тред, че и малко се поизостря като гледам. Става сложно и общо взето не знам дали стойност да се пише на дълго и широко, но предпочитам по-мек тон.

Съгласен съм, че изглеждам като един от "недоволните". Държа да отбележа за какво. Ако за нещо мърморя, е че нещата с решенията някак си останаха скрити за болшинството играчи. Напълно съм съгласен, че към момента е важно да се вземат решения. Ако може да става на съгласувана с всички принципна основа - още по-добре. Като има написан устав, ще го прочетем, ще го коментираме...Виждам че хората са отворени за предложения и мислещи.

След това, така да се каже, мрънканне, мениджърската секция стана видима за всички, остава да се изчистят/изяснят и правилата за вземане на решения - и продължаваме напред с този модел. Добър или лош, важното е да е приет.

Сега дали 1, 2, групи, с дублажи или не, Лавината ще играе в ПМЛ - защото обичаме тази игра, и пак ще сме добри ако ще и 1:1, 1:0 и 2:0 да се забранят да се дават като прогнози :)

За хостинга - не е проблема дали ще някой ше ме изпързаля, бълха ме ухапала. Проблемът е, че вече 2 години сумите за хостинга не се събират. Досега само 1 такса е платена за 2016 - от Пламен през март миналата година. Това се стана, след като попитах Мейджа какво се случва с хостинга. Аз нямам никаква яснота какво се прави по въпроса. И на мен не ми приятно да се разправям за пари, но явно ако не обадя нищо не се случва. Искрено си признавам, че предпочитам да изхарча тези пари $50 за забавление на децата си, а не по ПМЛ.

Преди, Мейдж се грижеше за таксите. След неговото отегляне, никой активно не е дошъл при мен и да попита какво става, какво и кога се дължи, как да се разплатим и т.н. Доколокото разбрах той е направил хандовер със заинтересованите, но явно няма интерес или въпроса не е повдиган досега. Таксите за 2017 са платени от мен в началото на годината, тя почти изтече... идва ново подновяване през 2018. През юни попитах Мейджа какво се случва с хостинга и чак тогава Мандора ме контактна. Честно казано нито в комуникация с мейдж или Мандора имам директно уверение за поемането на този разход. Сега subXero публично обеща да не бъда "преметнат". На мен това ми е достатъчно, че нещата се приемат сериозно. Когато има яснота какво се прави, който ще се занимава може да ме контактне на лични за технически подробности. Решенията какви домейни да се ползват са ваши. Ако не искате втори домейн, слеващата таксa автоматично намаля с $15 USD. Аре със здраве.
Това е приказка! Всеки го може, когато го иска! :handshake:

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 15:10


EL Capitano написа:
Много теми в един тред, че и малко се поизостря като гледам. Става сложно и общо взето не знам дали стойност да се пише на дълго и широко, но предпочитам по-мек тон.

Съгласен съм, че изглеждам като един от "недоволните". Държа да отбележа за какво. Ако за нещо мърморя, е че нещата с решенията някак си останаха скрити за болшинството играчи. Напълно съм съгласен, че към момента е важно да се вземат решения. Ако може да става на съгласувана с всички принципна основа - още по-добре. Като има написан устав, ще го прочетем, ще го коментираме...Виждам че хората са отворени за предложения и мислещи.

След това, така да се каже, мрънканне, мениджърската секция стана видима за всички, остава да се изчистят/изяснят и правилата за вземане на решения - и продължаваме напред с този модел. Добър или лош, важното е да е приет.

Сега дали 1, 2, групи, с дублажи или не, Лавината ще играе в ПМЛ - защото обичаме тази игра, и пак ще сме добри ако ще и 1:1, 1:0 и 2:0 да се забранят да се дават като прогнози :)

За хостинга - не е проблема дали ще някой ше ме изпързаля, бълха ме ухапала. Проблемът е, че вече 2 години сумите за хостинга не се събират. Досега само 1 такса е платена за 2016 - от Пламен през март миналата година. Това се стана, след като попитах Мейджа какво се случва с хостинга. Аз нямам никаква яснота какво се прави по въпроса. И на мен не ми приятно да се разправям за пари, но явно ако не обадя нищо не се случва. Искрено си признавам, че предпочитам да изхарча тези пари $50 за забавление на децата си, а не по ПМЛ.

Преди, Мейдж се грижеше за таксите. След неговото отегляне, никой активно не е дошъл при мен и да попита какво става, какво и кога се дължи, как да се разплатим и т.н. Доколокото разбрах той е направил хандовер със заинтересованите, но явно няма интерес или въпроса не е повдиган досега. Таксите за 2017 са платени от мен в началото на годината, тя почти изтече... идва ново подновяване през 2018. През юни попитах Мейджа какво се случва с хостинга и чак тогава Мандора ме контактна. Честно казано нито в комуникация с мейдж или Мандора имам директно уверение за поемането на този разход. Сега subXero публично обеща да не бъда "преметнат". На мен това ми е достатъчно, че нещата се приемат сериозно. Когато има яснота какво се прави, който ще се занимава може да ме контактне на лични за технически подробности. Решенията какви домейни да се ползват са ваши. Ако не искате втори домейн, слеващата таксa автоматично намаля с $15 USD. Аре със здраве.


Това вече е друга приказка. Само че ние откъде да го знаем? Кажи колко пари си вадил, да ти се взъстановят. Не е редно 1 човек да обира парсата и си напълно прав за това. Досега винаги Мейджъра го е плащал или се е грижил за хостинга, предлагали сме му да помогнем и да си разделим сумата и винаги е отказвал с аргумента - "Тази година ще се оправим, за догодина ще помислим". Да разбирам ли, че си платил 90 лв за тази година и предстои ново плащане в началото на 2018, което ще е по-малко евентуално ако не подновим пмлюнайтед домейна?

_________________
Изображение


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4423
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 15:17


Капитано, свързах се с теб през юни, защото тогава разбрах, че изобщо го има този казус с хостинга.

А от Мейджа, единствената информация, която получих е, цитирам
Цитат:
Re: Хостинг
от:
Master 2001 (masterbg@abv.bg)
дата:
30.06.2017 14:11
до:
Пламен Тодоров (pl_todorov@abv.bg)


Здраво Мандоре,

Току-що намерих в пощата един мейл отпреди месец от Ел Капитаното, че не сте си платили хостинга за следващия едногодишен период - предишният е изтекъл през март, новият до март 2018 е платен от Капитаното, но трябва да му се възстанови сумата. Айде, ако междувременно не сте я свършили тази работа, да се задействате, че е срамота...

Поздрави


Чак след това започнахме с теб да изясняваме колко се дължи, за кой период, кой е плащал и т.н. Кат гледам желаещи има достатъчно, така че само да уточним начина на плащане и скоро ще се намерят парите.

Иначе за домейните да, очевидно втория е излишен и няма да го подновяваме, само ще възстановим сумата, платена са 2017.


 
(Синята Лавина)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 22:24
Мнения: 579
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   06.09.2017 15:28


Каквото решите, вие разполагате, за мен няма проблем да дропнмен единия домейн.


Последна промяна EL Capitano на 06.09.2017 15:29, променена общо 1 път



 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   07.09.2017 00:34


SUBXERO написа:
Онзи ден дори изявих готовност доброволно да се релегираме заедно с още един отбор от А за да избегнем този дисбаланс в лигите. От трите отбора под нас (вие сте единият от тях fyi) пак никой не намери смелостта, макар че Спърса широкомащабно заяви, че му е все едно в коя група ще играе. Щеше да пита съотборниците си. Не знам докъде е стигнал с питането. Сигурно ще ги пита докато започне шампионата за да се хване за пост фактум аргумента. :laugh:


Шваба, нещо не си ме разбрал май. Казах че ми е все едно в коя група играя и съм го доказвал всеки път когато сме изпадали (което е много пъти) - нито сме мрънкали, нито сме се отказвали, нито сме ставали несериозни (или поне по-несериозни от обикновено), и всеки път сме се връщали обратно. Не съм ок обаче, да се "почва начисто", да се правят служебни прехвърляния, или въобще да се прави нещо, с което се обезценяват резултатите от предходния сезон. В тази връзка казах, че миналата година борбата ни е била да не изпаднем, и не е ок, след като сме я спечелили, да се окаже че това няма никакво значение.

Това че нямам право еднолично да решавам такова нещо го казах между другото като някакъв допълнителен факт, един вид дори и аз да бях ок да си скочим ей така в Б Група, пак нямаше да мога да го направя, защото не ги решавам аз нещата. Така че изобщо нито съм щял да питам съотборниците си, нито ще се хващам за някакъв "пост фактум аргумент". И още по между другото, изобщо не съм го казал това за групите за да се правя на важен (ако това имаш предвид с думата "широкомащабно", не разбрах точно в какъв контекст я използва) или интересен, идеята на казването беше, че няма никакво значение в коя група трябва да играеш съгласно правилата и никак не се притеснявам дали няма да изпаднем съгласно правилата, затова и предложих да изпадат повече отбори от А Група тази година.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   08.09.2017 11:51


Разгледах опциите и вотовете в другата тема, и понеже само мениджърите могат да гласуват (писах на Тюлена ), то поне да си кажа мнението. Гледам най-вероятно ще се приеме вариант 2, въпреки, че честно ми се струва малко нелогично отбор от Б група да има шанс да стане шампион директно този сезон. Тогава за какво бяха всички тези усилия, промоции, битки за неизпадане и борба за влизане. Най-логичен ми се вижда вариант 3, като Б група минава на шотландската схема само за този сезон, въпреки, че и този вариант не е оптимален, но някакси най-логичен при създалата се ситуация. Вариант 1 е абсурден. Както казах това си ми е само мнение и ще приема всякакъв резултат

_________________
Изображение


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   08.09.2017 12:19


spurs написа:
SUBXERO написа:
Онзи ден дори изявих готовност доброволно да се релегираме заедно с още един отбор от А за да избегнем този дисбаланс в лигите. От трите отбора под нас (вие сте единият от тях fyi) пак никой не намери смелостта, макар че Спърса широкомащабно заяви, че му е все едно в коя група ще играе. Щеше да пита съотборниците си. Не знам докъде е стигнал с питането. Сигурно ще ги пита докато започне шампионата за да се хване за пост фактум аргумента. :laugh:


Шваба, нещо не си ме разбрал май. Казах че ми е все едно в коя група играя и съм го доказвал всеки път когато сме изпадали (което е много пъти) - нито сме мрънкали, нито сме се отказвали, нито сме ставали несериозни (или поне по-несериозни от обикновено), и всеки път сме се връщали обратно. Не съм ок обаче, да се "почва начисто", да се правят служебни прехвърляния, или въобще да се прави нещо, с което се обезценяват резултатите от предходния сезон. В тази връзка казах, че миналата година борбата ни е била да не изпаднем, и не е ок, след като сме я спечелили, да се окаже че това няма никакво значение.

Това че нямам право еднолично да решавам такова нещо го казах между другото като някакъв допълнителен факт, един вид дори и аз да бях ок да си скочим ей така в Б Група, пак нямаше да мога да го направя, защото не ги решавам аз нещата. Така че изобщо нито съм щял да питам съотборниците си, нито ще се хващам за някакъв "пост фактум аргумент". И още по между другото, изобщо не съм го казал това за групите за да се правя на важен (ако това имаш предвид с думата "широкомащабно", не разбрах точно в какъв контекст я използва) или интересен, идеята на казването беше, че няма никакво значение в коя група трябва да играеш съгласно правилата и никак не се притеснявам дали няма да изпаднем съгласно правилата, затова и предложих да изпадат повече отбори от А Група тази година.
Съгласен, сори!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   08.09.2017 12:22


Мисля, че след гласуването на Изгрева гласуването в другата тема приключи. 12 отбора имаме гласували, вариант 2 рулира!


 
(Синята Лавина)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 22:24
Мнения: 579
Отговори с цитат
Мнение  Re: Начало на сезон 2017/2018   |   08.09.2017 14:09


Дайте темите които се дават за гласуване да са достъпни за мнения от всички. Нека мениджърите да могат да гласуват само, но останилите също имаме мнение понякога. В дискусията се ражда истината.

И моля ви, направете "мениджърския съвет" да е видим в основната секция на форума. Той е достъпен, но кой знае за него. Аз съм си направил букмарк, иначе няма как да видя какво се случва там.

Сега по темата за шампионата - както се случва, ще имаме 2-групи по 9 отбора. Ще играем 27 седмици :blink: , и шампиона ще се излъчи в плейоф... :-o
Винаги сме казвали, че шампиона е шампион защото е постоянен и когато си най-постоянен от вскички си НАЙ-ДОСТОЙНИЯТ и НАЙ-ЗАСЛУЖИЛИЯТ. Това е маратон и не е спринт. Сега шампиона ще е играл само срещу 50% от отборите и някак си не ми се вижда справедливо, щото може и да не е най-достойният. Да не говорим че цялата минала година се обезмисля за отборите които се бореха за оцеляване и промоция. Верно е разчупена играта, но можеше да се помисли малко за вариант в който шампиона среща повече отбори. Хубаво че искаме да сме иноватори и прочие, но тази игра си има своята философия и някакви елементарни принцпи. Играта я играем заради нас, а не го правим за зрелище на публиката. Аре със здраве.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг