Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 11:21

Правила на форума


-> Само регистрирани потребители на форума могат да пишат в тази секция.
-> Моля, пишете на кирилица и спазвайте културен тон в дискусиите.



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
ЕЛИМИНАЦИОННИ ДУЗПИ - СПОСОБ НА ПРОВЕЖДАНЕ (тема за дискусии) 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  ЕЛИМИНАЦИОННИ ДУЗПИ - СПОСОБ НА ПРОВЕЖДАНЕ (тема за дискусии)   |   10.05.2018 22:50


Здравейте! Както всички вече знаем, в тазгодишното издание на турнира за Купата на ПМЛ експериментирахме различни способи за провеждане на елиминационнте дузпи. Освен традиционния начин на мачове през седмицата, опитахме да ги бием и паралелно с основните прогнози, както и в следващия уикенд заедно с прогнозите за съответния редовен кръг от шампионата.

Мисля си, че повечето от нас междувременно са си изградили мнение по въпроса, след като са видели през собствената си призма предимствата и недостатъците на всеки един от трите способа.

Ще помоля всеки, който има мнение по въпроса, да изложи мислите си тук в тази тема. По-нататък ще пусна и тема за гласуване.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЕЛИМИНАЦИОННИ ДУЗПИ - СПОСОБ НА ПРОВЕЖДАНЕ (тема за дискусии)   |   10.05.2018 23:31


Аз лично имам следното мнение за трите способа:

1. Паралелно изпълнение:

+ "Усилията" на всеки участник в един такъв мач се съсредоточени в един отрязък от време - пускат се редовните прогнози и същевременно се бият и двете дузпи. Всичко е в системата и "задълженията" на участника са изпълнени на един дъх.

- Огромен брой изпълнени дузпи, които в повечето случаи се оказват "халосни", при положение че в хода на мача изобщо не се стигне до тях, което и този сезон, специално в кръговете, в които експериментирахме този модел, с много малко изключения беше така. Също така доста трудоемко откъм техническа обработка.



2. Мачове през седмицата:

+ Традиционният способ от миналите сезони по принцип е перфектен откъм хронология и динамика. Изпълняват се само необходимите дузпи, играчите са все още в час и изходът е известен преди началото на следващите мачове.

- Основните недостатъци на този прийом бяха оскъдните като бройка и качество мачове през седмицата, както и техническото обслужване на самия шутаут.



3. Дузпи през следващия уикенд:

+ Също както при традиционния способ, тук се бият само необходимите дузпи.

- Хронологията и динамиката на мачовете се нарушава и разпокъсва.
Възможно е дори участник в даден мач да няма възможността да участва в биенето на дузпи седмица по-късно. Работи се в много теми едновременно, което поражда и риск откъм допускане на грешки, от страна както на играчи, така и на организатори.


Аз лично поддържам идеята за дузпи на мачове през седмицата. И двата недостатъка, които споменах по-горе могат да бъдат избегнати ако се работи в перспектива. Затова и написах БЯХА, понеже от гледна точка на моментната ситуация нито един от двата няма да бъде в тежест за в бъдеще. Ако ще се бият дузпи през седмицата, ВСИЧКИ кръгове реванши за купата, както и евентуални баражи и други формати на пряка елиминация могат и ще бъдат насрочени за уикенди, след които в календара ще фигурират достатъчно мачове за провеждането на ЕД. Тогава дузпите ще се бият на мачове от елитните първенства като Премиършип, Серие А, Примера и Бундеслигата, а не на някакви екзотики, както беше в миналото и от което повечето изпълнители недоволстваха. Относно техническата поддръжка също сме доста напред с материала в сравнение с миналото, тъй като почти всичко е вече автоматизирано откъм изчисления и ръчната работа е сведена до минимум. А откъм отмяна на Мандора за воденето дузпите поне аз вече направих няколко ръна, така че и товарът няма да пада само на едни плещи.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЕЛИМИНАЦИОННИ ДУЗПИ - СПОСОБ НА ПРОВЕЖДАНЕ (тема за дискусии)   |   11.05.2018 11:25


Като цяло и аз съм за вариант 2, както беше доскоро.
Единственият сериозен недостатък на този вариант е, че е ограничена програмата откъм поредни седмици с Купа. При седмица с реванши (или директна елиминация в един мач) следващата седмица не може да има Купа. Което доскоро беше проблем, особено през декември и януари, когато няма достатъчно потоци, които да покрият изискванията за Първенство, но има за Купа...

От друга страна - с все повече намаляващите отбори в ПМЛ, с евентуалния формат от 10 отбора в лига - мисля, че ще има достатъчно седмици в наличие...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг