Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 17:14



Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
ПМЛ Сезон ХVIII (2018/2019) - ОРГАНИЗАЦИОННИ 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVIII (2018/2019) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   04.03.2019 23:54


супер дузпички с ЕКТ и Либертадорес! бравос!
Малка крачка напред към мечтаното бъдеще с пълни кръгове/междинки на Памела. :give5: :cheers:


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4422
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVIII (2018/2019) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   11.03.2019 23:32


Има проблеми с автоматиката, така че ще се забавя с потоците и мачовете, може би още час ще ми отнеме.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVIII (2018/2019) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   08.04.2019 16:22


ВАЖНО СЪОБЩЕНИЕ!

След консултация с капитаните на замесените отбори беше решено баражите да се играят паралелно с полуфиналите за двете купи.

По този начин се отвориха две допълнителни свободни седмици, което автоматично доведе до изтеглянето на финалите за купите към по-ранни дати.

За подробности можете да погледнете в темата с КАЛЕНДАРА.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVIII (2018/2019) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   08.04.2019 17:09


SUBXERO написа:
ВАЖНО СЪОБЩЕНИЕ!
След консултация с капитаните на замесените отбори беше решено баражите да се играят паралелно с полуфиналите за двете купи.
По този начин се отвориха две допълнителни свободни седмици, което автоматично доведе до изтеглянето на финалите за купите към по-ранни дати.
За подробности можете да погледнете в темата с КАЛЕНДАРА.


Браво! :) :cheers:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVIII (2018/2019) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   10.04.2019 13:08


Не трябва да забравяме обаче, че в случай на изпълнение на елиминационни дузпи в някой от полуфиналите, финалът ще трябва да бъде отложен с една седмица.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVIII (2018/2019) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   02.05.2019 22:08


Искам да се извиня на всички, най-вече на моите съотборници, че не пуснах мачове.

Шибаните жабари играха кръг вчера и до 15 часа днес нямаше никакви коефициенти по никакви сайтове и реших да изчакам да и да си върша нещо друго... и се сетих да пусна 20-30 минути след срока. Нищо, че френските мачове ги бях измислил.
Друг е въпросът, че тези срокове са направени за лентяи, а не за заети хора с нормален работен ден, но това е друга тема с която не мисля да се оправдавам. Имах и много тежка седмица, която в никакъв случай не беше празнична.

Зомбитата стартират с хендикап, докато ние май ще носим гордо прозвището Бенфика на ПМЛ.
Още веднъж се извинявам на всички. Поведението ми не отговаря феърплея на играта. Явно, че идва и моя край в нея.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


Последна промяна falkenbach на 02.05.2019 22:09, променена общо 1 път



 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVIII (2018/2019) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   03.05.2019 09:35


falkenbach написа:
Друг е въпросът, че тези срокове са направени за лентяи, а не за заети хора с нормален работен ден, но това е друга тема с която не мисля да се оправдавам.


Фалк, разбирам че си афектиран ама би ли споделил, защо мислиш така и какви според теб трябва да са сроковете?

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVIII (2018/2019) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   03.05.2019 09:43


bai Momchil написа:
falkenbach написа:
Друг е въпросът, че тези срокове са направени за лентяи, а не за заети хора с нормален работен ден, но това е друга тема с която не мисля да се оправдавам.


Фалк, разбирам че си афектиран ама би ли споделил, защо мислиш така и какви според теб трябва да са сроковете?


Потоци поне до 14:00 часа в сряда, за да може когато човек няма време във вторник вечер поне на другия ден да използва обедната, за да може да ги пусне. Мачове - четвъртък 24:00, не всеки може да се прибере навреме след работа в четвъртък и да пусне веднага. Доколкото разбирам и преди сте имали спорове с Мейджъра навремето, който е бил твърд противник на удължаването на сроковете.


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVIII (2018/2019) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   03.05.2019 09:49


bai Momchil написа:
falkenbach написа:
Друг е въпросът, че тези срокове са направени за лентяи, а не за заети хора с нормален работен ден, но това е друга тема с която не мисля да се оправдавам.


Фалк, разбирам че си афектиран ама би ли споделил, защо мислиш така и какви според теб трябва да са сроковете?

Между другото, и според мен срокът може да се удължи... Практиката показва, че трите часа между 21 и 00ч, в които състезателите имат право да избират служебни варианти на мачовете, реално не се ползват (ето и сега Дявола не се е възползвал); не съм сигурен как е за потоците, но подозирам, че е същото. Същевременно огромната част от нарушенията, свързани с пускане след срока, са до 1 час след крайния срок.
Смятах да пиша след края на сеозна, но тъй като така или иначе подхванахме темата - предлагам "буферните" три часа след крайните срокове да отпаднат и така времето за пускане на потоци/мачове да се удължи с три часа. Така капитаните ще имат малко повече време, но във важен момент (сутрин бързаш за работа, вечер може да закъснееш - тези три часа ще им дойдат добре, според мен), без да се утежнява работата на организаторите (те така или иначе и сега пускат служебните потоци/мачове съответно след 12ч и 00ч.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVIII (2018/2019) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   03.05.2019 21:27


Аз също съм твърдо за премахване на момента с номинирането от страна на противниковия капитан и за прибавянето на тези срокове към нормалните срокове за пускане на потоци съответно мачове. Сега, дали срокът за потоците ще е до сряда в 12:00 или 14:00, над това може да се помисли и подискутира. Аз лично нямам ясна позиция към момента (може би понеже почти не ми се е случвало да пускам след вторник вечерта). Мачове до четвъртък в полунощ е идеално, тук няма какво да се възрази. Под чертата имаме по две пълни вечери за потоци и мачове - мисля, че е достъчно откъм време. Не е тайна, че по това време се пускат масата постове от капитаните.

След изтичането на съответните срокове просто директно да се пристъпва към номиниране на служебни потоци. Във връзка с това още преди две седмици дори предложих нещо конкретно на Мандора, което и той хареса. Както знаем от файла за служебни номинации, имаме общо четири сценария за потоците и шест за мачовете. Най-неутрално ще е тези възможности да се изреждат кръг по кръг. Така ще се избегне непрекъснатото разпределение по вариант 1 и ще се постигне разнообразие, което от своя страна ще даде допълнителен кик на цялата процедура.

Ето нагледен пример за какво говоря:

седмица/вариант потоци/вариант мачове
1 / 1 / 1
2 / 2 / 2
3 / 3 / 3
4 / 4 / 4
5 / 1 / 5
6 / 2 / 6
7 / 3 / 1
8 / 4 / 2
9 / 1 / 3
10 / 2 / 4
11 / 3 / 5
12 / 4 / 6
13 / 1 / 1
14 / 2 / 2
15 / 3 / 3
16 / 4 / 4
17 / 1 / 5
18 / 2 / 6
19 / 3 / 1
20 / 4 / 2
...


Абсолютно никакъв проблем няма да е, комбинацията, която е наред и ще е в сила за съответния кръг да се обявява още в главната тема в понеделник вечерта за да е всичко точно и на място. Също така не е проблем да се сглоби и друг алгоритъм на комбиниране ако този ви се струва прекалено монотонен.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVIII (2018/2019) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   04.05.2019 14:59


SUBXERO написа:
Сега, дали срокът за потоците ще е до сряда в 12:00 или 14:00, над това може да се помисли и подискутира..


Аз пък съм твърдо за намаляване на срока за потоците . И сега половината капитани използват своя група от потоци , няма смисъл да губим излишно време за потоците . Вторник вечер е напълно достатъчно за тяхното пускане . За мачовете твърдо против за удължаване на срока , защото голяма част от капитаните хитреят и така се намалява възможността за пускане на прогнози . Казвам го от позицията на мениджър , който има играчи на три континента .

_________________
Изображение


Последна промяна Гонзо на 04.05.2019 14:59, променена общо 1 път



 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVIII (2018/2019) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   04.05.2019 15:08


Гонзо написа:
SUBXERO написа:
Сега, дали срокът за потоците ще е до сряда в 12:00 или 14:00, над това може да се помисли и подискутира..


Аз пък съм твърдо за намаляване на срока за потоците . И сега половината капитани използват своя група от потоци , няма смисъл да губим излишно време за потоците . Вторник вечер е напълно достатъчно за тяхното пускане . За мачовете твърдо против за удължаване на срока , защото голяма част от капитаните хитреят и така се намалява възможността за пускане на прогнози . Казвам го от позицията на мениджър , който има играчи на три континента .

Гонзо, в момента има едни "буферни" три часа (между 9 и 12ч за потоци и 21 и 00ч за мачове), които просто не се ползват по предназначение - не помня кога за последен път някой се е възползвал от правилото да избере служебни варианти при непуснат от противника избор. В тези три часа и сега не може да се пускат прогнози, т.е. моето предложение по никакъв начин не намалява възможностите на играчите да прогнозират - те си остават точно същите.

_________________
Изображение


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVIII (2018/2019) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   04.05.2019 15:31


Shifter написа:
Гонзо, в момента има едни "буферни" три часа (между 9 и 12ч за потоци и 21 и 00ч за мачове), които просто не се ползват по предназначение - не помня кога за последен път някой се е възползвал от правилото да избере служебни варианти при непуснат от противника избор. В тези три часа и сега не може да се пускат прогнози, т.е. моето предложение по никакъв начин не намалява възможностите на играчите да прогнозират - те си остават точно същите.


Аз това много добре го знам , но и ти добре знаеш , че има капитани които нарочно чакат до последния момент за да си пуснат мачовете . Сега поне ги възпираше крайния срок , но ако това отпадне , ще започне едно пускане в 23,55 . Как ще предотвратим това хитреене на дребно ? Ние обсъждаме мачовете в четвъртък вечер , защото в петък е късно (няма как да съберем играчите от Япония и Америка заради часовата разлика) .
Пак казвам , че ако ни трябва време за мислене , по добре да е от това за потоците .

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVIII (2018/2019) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   04.05.2019 15:35


За какво хитреене говориш? Така или иначе темите се ъпдейтват след изтичане на срока за пускане на служебни мачове, тоест в полунощ. Не виждам особена разлика. Пускането преди това така или иначе е на собствена отговорност. А това, че имаш играчи на Х континента си е проблем така или иначе и няма нищо общо с крайните срокове.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVIII (2018/2019) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   04.05.2019 15:42


SUBXERO написа:
За какво хитреене говориш? Така или иначе темите се ъпдейтват след изтичане на срока за пускане на служебни мачове, тоест в полунощ. Не виждам особена разлика. Пускането преди това така или иначе е на собствена отговорност. А това, че имаш играчи на Х континента си е проблем така или иначе и няма нищо общо с крайните срокове.


В момента май само трупаш мнения , без да опитваш да решиш проблема . Кой чака крайния срок ? Всички пускат след като капитана на домакините е дал мачовете , никой не чака организаторите , които си ъпдейтват когато им е кеф .
Сега ще коментирам и твоето предложение . Щом предлагаш след края на срока да няма възможност гостите да избират , значи ще можете да пускате темата в 21,00 и така ще решим проблема с безсмисленото чакане . Нещо което можеше да го въведете и без да го обсъждате с други хора .

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVIII (2018/2019) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   04.05.2019 16:37


Гонзо написа:
В момента май само трупаш мнения , без да опитваш да решиш проблема . Кой чака крайния срок ? Всички пускат след като капитана на домакините е дал мачовете , никой не чака организаторите , които си ъпдейтват когато им е кеф .

Пак говориш пренебрежително относно усилията на другите. Първо, към момента "организаторите" са/е един единствен човек, който с много малки изключения сам обработва всеки кръг тема по тема, мнение по мнение. И същият този "организатор" не помня кога за последен път не е ъпдейтнал темите навреме в четвъртък по среднощ. Но да, твърде възможно е точно тогава да му е кеф, щом казваш.

Гонзо написа:
Сега ще коментирам и твоето предложение . Щом предлагаш след края на срока да няма възможност гостите да избират , значи ще можете да пускате темата в 21,00 и така ще решим проблема с безсмисленото чакане . Нещо което можеше да го въведете и без да го обсъждате с други хора .

Аз не съм се запънал за срок до полунощ, просто подкрепям тезата, че 21:00 е прекалено рано и не е оптимално, след като следващите три часа остават на практика мъртво време. Аз лично бих го направил до 23:00, понеже полунощ и на мене би ми било малко късничко (ако живеех в Бг). Както и сряда 11:00 за потоците между другото.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVIII (2018/2019) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   04.05.2019 19:59


SUBXERO написа:
Пак говориш пренебрежително .


Ми темата за едноличната власт няма да я коментирам . Така решил шефчето , така направил , но е факт че срокове тотално не се спазват . Приключвам темата.
По важната тема с часовете . Разбирам всички на които им е малко времето (аз също съм човек който мисли мачовете) , но трябва да се мисли глобално . За мен най прецакани са вратарите , които имат малко време за реакция , но това малко време е точно , защото се дава предимство на другите етапи в мача . Пак казвам (сигурно потретвам) , че часовете за пускане на потоци са твърде много . От там започва да се губи време и за другите етапи на срещата . Ако намалим времето за потоци , ще можем да спечелим време за мачове и вратарите .

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг