Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 20:18



Отговори на тема  [ 379 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Следваща
ЦСКА сезон 2022/23 
Автор Съобщение

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   02.11.2022 10:57


Галерия Локомотив Пд - ЦСКА :

http://cska.bg/index.php?main_page=document_product_info&cPath=240_241_436_442&products_id=11251

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   06.11.2022 12:37


8-)


_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   06.11.2022 21:31


Беше ясно, че победната серия някога ще приключи и това се случи този следобед. Поредно проспано първо полувреме през сезона. През второто ЦСКА изпусна Локомотив, но не може винаги късмета да те покрива.
Липсите в състава за мен оказаха влияние. Галин Минков и Енес Махмутович действаха много неуверено, като за мен това се дължи на липса на игрова практика. Пореден лош мач и за Станислав Шопов, за мен е затормозен, че така и не може да се утвърди в състава, това му тежи.
От защитата само преквалифицирания Амос Юга се нагърбваше да изнася топката, при липсата на Матай е така. Матай, както и Кох липсваха при статичните положения пред противниковата врата.
Бих определил равенството като издънка, въпреки че това се е случвало и в предишни сезони.
Все пак това е най-силният старт при Гриша Ганчев, предишният такъв беше през 2018/19. Тогава ЦСКА остана в битката за титлата до края, да се надяваме че и сега ще е така.
Вярвам, че отборът има сили да победи Черно море във Варна.

Преди мача имаше еуфория. Един час не стигна Назон и Матай, които не можаха да играят днес, да раздадат автографи на всички и да се снимат с всички желаещи. Даже приготвените от тях картички свършиха. Аз се редих за нищо, защото не бях подготвен да ми се разпишат на нещо мое.
Пред официалния магазин за артикули пак опашка, както преди мача, така и след него. Но бих казал, че е зареден на средно ниво. Артикулите на разположение не са чак толкова много, но определено е по-добре от нищо.

Утре е 7-ми Ноември, годишнина от елиминирането на Аякс. Подготвил съм нещо за един от героите в този мач, за съжаление вече не е сред нас, но не знам кога точно ще го пусна.
Утре и волейболния ЦСКА приема Монтана във "Васил Симов" от 18.00 часа. Ще е много труден мач, но дано ЦСКА успее да го вземе.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   06.11.2022 21:58


Галин Минков? За пръв път чувам това име, някой юноша ли е?


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   06.11.2022 22:10


Ами нали знаеш, че фамилия Ганчеви поддържат и Литекс във Втора лига (само да вметна, че в този отбор вземат и чужденци и вече са 4-5 там) и лятото придърпаха Минков оттам, явно го имат за перспективен. Но той записа и участие в евротурнирите - дали беше в домакинството на Ст.Патрикс или Македония ГП не помня, може и в двете. Номинално Минков е ляв бек, днес беше халф-бек. Но доста плах беше, нямам спомени от предишните му изяви да беше толкова неуверен.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   06.11.2022 22:59


Ясно, мерси, странно как съм го пропуснал като име при положение че е записвал участия.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   07.11.2022 12:15


ДИМИТЪР МАРАШЛИЕВ

Изображение
Изображение

На 7 Ноември 1973 г. в 1/8 финал за КЕШ ЦСКА детронира Аякс като актуален европейски шампион, с 2-0 след продължения.
Първият гол в 68-та минута вкарва с глава лявото крило на тима Димитър Марашлиев. На самата среща съм обръщал достатъчно внимание в предишните години, сега искам да обърна внимание на първия голмайстор в нея.
Разбирам че споделеното в долните редове ще се стори странно за някои, но аз изпитвам някакво по-различно чувство към този играч, като "един от нашите", въпреки че не съм имал честта да се запозная с него.
Въпреки че синът му Христо, също преминал през ЦСКА, е роден в Харманли, самият Димитър е почетен гражданин на Харманли, а в някои източници пише че и той е роден там, то в Дефилето, на вход/изхода на село Луково и в центъра на село Батулия, дълго време стояха негови некролози. Аз често минавам оттам през топлите месеци, а също съм отраснал в този район, въпреки че съм роден в София, и като съм минавал покрай неговия образ винаги съм изпитвал едно особено чувство.
Излишно е да казвам, че сигурно има някакви роднини по тези места, иначе няма логика възпоменания за него да бъдат поставяни точно на тези места.

Според статистика на сайта fccska.com Димитър Марашлиев има записани 299 мача за ЦСКА, с 99 отбелязани гола, като е получил едва два жълти картона през цялата си кариера. Той дълги години е и отговорник за ДЮШ на ЦСКА.
Материалът който съм подготвил за него не е от най-изчерпателните, но просто не разполагам с друг.

Назад във времето в спомените на привържениците на стадион "Васил Левски" и "Народна Армия" една дългокрака фурия, със смешна патрава походка, с издадени навън ходила, минаваше като вятър покрай българските защитници. Този футболист се казваше Димитър Марашлиев, известен като Марата. Марашлиев е роден през 1947 г. От 1964г. до 1966 г. играе за Хеброс Харманли. В същата година на 8 Февруари се ражда в Кършияка едно бебе Христо, което след почти 20 години ще заиграе също в Харманли и ще бъде смятан за най-голямата надежда в българския футбол.
Да се върнем към Марашлиев-старши. Преди да дойде в ЦСКА за малко е състезател на Спартак Пловдив. В ЦСКА играе точно десет години, от 1966 г. до 1976 г. В "А" група има записани 250 мача с 74 отбелязани гола. Става шампион на България през 1969, 1971, 1972,1973, 1975,1976 година. Носител е на Купата на Съветската армия (тогава фактически Купа на България) през 1969, 1972 и 1974 година. Участник е на финалите на Световното първенство през 1970 г. в Мексико.
Марашлиев обаче записва едва 8 мача за представителния мъжки тим. Но когато треньорите на ЦСКА в онези години трябва да се обърнат към някого, на когото могат да разчитат, то това е Димитър Марашлиев.
Апогеят на Марата е на 7 Ноември 1973 г. , когато в 68-та минута на реванша с Аякс от 1/8 финалите за КЕШ бележи страховит удар с глава и хвърля в екстаз 70,000 зрители на националния стадион.
Преди това, на 19-ти Септември в същото издание на турнира, на 1/16 финал срещу Сваровски Вакер ЦСКА печели с 3-0, а той бележи първия гол. След това на 1/4 финала през пролетта срещу Байерн лявото крило също слага своя голов отпечатък. В първата среща в Мюнхен на 5 Март 1974 г. баварците побеждават ЦСКА с 4-1, не и след някои тенденциозни съдийски отсъждания, но Марашлиев временно изравнява резултата за 1-1 в 21-та минута.
На 17 Септември 1975 г. в мач срещу Ювентус за КЕШ ЦСКА побеждава с 2-1 в София, като победния гол бележи Марашлиев в 90-та минута.
Марашлиев има и запомнящи се моменти срещу големия спортен съперник Левски. На финала за КСА на 30 Април 1969 г. Левски е победен с 2-1, а първото попадение в мача е дело на Марата.
На 5 Юли 1972 г. в мача за първенство ЦСКА побеждава Левски с 2-0, като Марашлиев отново се разписва.
Срещата на 24 Март 1973 г. срещу вечния съперник ще се запомни най-вече с култовото попадение на Петър Жеков в 90-та минута за 2-1, но преди това в 59-та със силен изстрел по диагонал и Марашлиев се разписва във вратата на Стайков.
Лявото крило взема участие и в един от култовите мачове между двата съперника, завършил 4-3 за Левски след продължения. (ако не ме лъже паметта има още един мач с подобен резултат) Това става във финала за КСА, игран на 2 Юни 1976 г. Димитър Марашлиев влиза като резерва в този мач, в 53-та минута, но този път не успява да помогне на своите съотборници.
Марашлиев има силни изяви и срещу другите традиционни софийски отбори тогава, като Славия и Локомотив София.
През 1972 г. ЦСКА смазва Славия с 6-0, а Марашлиев вкарава един от головете. Не след дълго ЦСКА побеждава с 3-0 същия съперник и този път Марашлиев реализира два гола.
На 2 Април 1972 г. ЦСКА побеждава трудно Локомотив София с 2-1, след победен гол на Марашллиев, след страхотен диагонален удар под гредата.
Двадесет дни по-късно на 22 Април е победен традиционно силният тогава състав на Академик София с 5-2, Жеков бележи хеттрик, а Марашлиев добавя един гол.

След дълги години в ЦСКА Марашлиев завършва кариерата си в друг военизиран отбор по онова време - Черно море Варна.

По-късно Марашлиев се захваща с военния отбор, но там търпи разочарование, заради липса на финансови средства. Редица таланти са изпуснати. Сред тях е и Светльо Тодоров.
По този повод Марашлиев казва : "Жалко, минаха годините, в които се обръщаше внимание на младите. Дано по-скоро някои хора, които се въртят във футбола, разберат, че най-големите пари (не идват) са не готовите наемници, а отгледаните рожби в своя клуб".

На днешната дата е годишнина от смъртта и на друг изявен футболист на "армейците" - Георги Енишейнов. На него ще обърна внимание в някои от следващите ми материали.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   11.11.2022 14:24


БОЖИЛ КОЛЕВ
Изображение
https://www.bgderby.com/vfs/2/6/a/8/26a8d84bff36ee9a7d21a65b722483c979f341fb.jpg
http://static.blitz.bg/documents/editor/1547309766078baf.jpg
http://static.blitz.bg/documents/editor/15473098495b3bde.jpg
http://static.blitz.bg/documents/newsimages/201901/15473094482.jpg

Божил Колев е почитан като легенда както на Черно море, така и на ЦСКА. Той оставя своята ярка диря на международната сцена, като сякаш съдбата му е да блести там. С екипа на ЦСКА изиграва 26 последователни мача в евротурнирите като титуляр, без да бъде сменян.
Като щатен изпълнител на дузпи, както в ЦСКА, така и в националния отбор, той има щастието на два пъти да реализира във вратата на изтъкнатия немски вратар Сеп Майер, веднъж в мач срещу Байерн, веднъж срещу ФРГ.
С "Б" националния отбор на стадион "Морумби" , за една контрола с Бразилия през 1970 г., не позволява на Пеле да отбележи гол в българската врата.
Преди това, през 1966 г. пък Аякс играе контрола във Варна с Черно море, като в състава на гостите е младият тогава Йохан Кройф, а "моряците" печелят с 3-1.
Въпреки че играе основно като защитник и опрен халф, Колев има цели 63 реализирани гола за ЦСКА в "А" група, като общо попаденията му с червения екип са 74.
Изиграва над 300 мача за "армейците", 5 пъти е шампион през 1971, 1972, 1973, 1975 и 1976 година. Носител на Купата на Съветската армия през 1972,1973 и 1974 година.
С екипа на ЦСКА участва в детронирането на Аякс през 1973 г., а година по-рано вкарва важния втори гол, с който ЦСКА елиминира Панатинайкос от турнира за КЕШ в Атина, след като е принуден да преиграе реванша, заради съдийска грешка.
За мъжкия национален отбор на България записва 60 участия, като в 6 случая е капитан. Участва на световните финали през 1974 г. в Западна Германия.
Той е и варненският футболист, с най-много мачове за националните ни отбори. Освен споменатите 60 двубоя за мъжете, Колев има също записани 9 двубоя в младежкия национален отбор и 14 за юношеския.
Избран е в идеалния отбор на петдесетилетието на ЦСКА.
Като треньор ръководи както родния си Черно море и ЦСКА, така и Добруджа, Автотрейд и отбори от Кипър. Също така е помощник на Димитър Пенев в националния отбор.

Божил Колев е роден на 12 Януари 1949 г. във варненското село Цонево.
На 11 годишна възраст започва да тренира футбол в школата на Черно море. Колев иска да дебютира във футбола и още по-малък, но му казват че му е рано и трябва да изчака.
Иван Моканов го взима в първия тим на Черно море и той дебютира през 1966 г. на турнира "Варненско лято", като записва мач срещу английския Шефилд (не се споменава дали Уензди или Юнайтед). Същинския си дебют прави на 13 Август 1967 г. срещу бъдещия му отбор ЦСКА, като дори вкарва гол при загубата с 2:3.
Преминаването му в ЦСКА се случва при странни обстоятелства. През 1970 г. като войник той е вкаран в ареста, заради причини които не се посочват. Но става така, че първите 10 дни от ареста си прекарва във Варна, а останалите 5 в ЦСКА. Тогавашният треньор на ЦСКА Манол Манолов - Симолията явно има поглед върху изявите му, защото идва в ареста да го посети заедно с фотограф, който му прави снимка за картотека. По-късно през лятото на същата година той дебютира за "армейците" в приятелски мач срещу ГДР. Тъй-като слабото представяне на Световното през 1970 г. според партийните фактори тогава е слабо и неприемливо, то националния отбор е временно разформирован. Налага се ЦСКА да се представи като национален отбор за проверката с ГДР. "Армейците" приемат, но тогавашният управник на ЦСКА полковник Миколаш поставя условие на федерацията състезателните права на Колев, които тогава са спрени, да бъдат възстановени. Така и става и Божил Колев прави дебюта си за "армейците".
Попитан за най-приятните си спомени с червения екип Божил Колев посочва именно международните срещи и се връща в спомените си:
"В турнира на КЕШ винаги ще помня три мача. През ноември 1973 година елиминирахме действащия европейския шампион Аякс след продължения с 2:0 в София. По-късно на 1/4-финал се държахме достойно срещу великия Байерн, който също като Аякс три пъти поред бе първи в Европа. В Мюнхен изгубихме с 1:4, но съдията ни ощети. На почивката беше 2:1 и Бекенбауер говореше на висок тон на рефера на път към съблекалните. В София ги бихме с 2:1, като аз вкарах дузпа на Сеп Майер и изравних. После поведохме, имахме положения за трети гол и ако го бяхме вкарали, публиката щеше да им вкара четвъртия. Срещу Панатинайкос пък бе голяма драма. Първо, спечелихме с 2:1 у дома, а аз се разписах от дузпа. В реванша изгубихме с 1:2 и се стигна до дузпи. Вкарах първата и поведохме с 3:1. Трябваше да си бием по още две дузпи, като ние трябваше да реализираме една или те да сбъркат веднъж, за да сме краен победител. В този момент техният треньор Пушкаш влезе на терена, стисна ръката на съдията и извади отбора си. Реферът се чудеше какво да прави, но след това наду свирката и даде край. Гърците, естествено подадоха жалба, тъй като на теория имаха шансове, и двубоят се преигра след една седмица в Атина. След първото полувреме водехме с 1:0. Точен бе Петър Жеков, който довкара топката в мрежата, след като бе тупнала около голлинията след мой удар. В началото на второто полувреме, когато всички от нашия щаб още не бяха седнали на пейката, фиксирах крайното 2:0 с удар извън наказателното поле".

През 1975 г. почти всички хора сред футболната общественост очакват именно Колев да бъде избран за "Футболист на годината", но изненадващо призът е даден на Кирил Ивков. Това обаче не отклонява Божил Колев от възходящата траектория, по която е тръгнал.

През 1966 и 1967 година с юношеския национален отбор той участва на финалите на европейското първенство, съответно в Югославия и Турция. Младежите ни също така печелят и турнир в Торино.
Божил Колев отново се връща в спомените си:
"За „А” националния отбор дебютирах през 1969 година при 5:1 срещу Валенсия. Пуснахе ме титуляр като метач – първото полувреме пред мен беше Иван Димитров, а през второто – Димитър Пенев. В състава бяха също Гунди, Якимов, Бонев и други големи имена".
"В европейска квалификация направихме 1:1 с Германия в София и вкарах дузпа на Майер, а с голямата Португалия на Еузебио направихме 2:2 в Лисабон след два гола на Бонев. Силната Северна Ирландия пък я бихме с 3:0 в София. Спънаха ме за дузпа, която Бонев вкара за 1:0, аз отбелязах втория гол, а по-късно отново Бонев бе точен от бялата точка за класиката. При 3:0 над Унгария в София реализирах първия гол, а за гостите игра Флориан Алберт
"

В горната част на текста вече стана въпрос за контролата с "Б" националния отбор на България срещу Бразилия на стадион "Морумби" в Сао Паоло, пред 160,000 зрители. В състава на Бразилия са имена като Тостао и Пеле, а същото лято "златистите" грабват и световмната титла. Колев има желание да си размени фланелката с Пеле след мача, но не успява, тъй-като публиката нахлува на терена след последния съдийски сигнал и настава голяма суматоха.
Според Колев на свтовните финали през 1974 г. България не е могла да се представи по-добре, заради липса на късмет.

Божил Колев е с принос и за редица победи на ЦСКА във вътрешното първенство. На 12 Август 1973 г. се играе един куриозен мач с Берое в София. В 88-та минута при резултат 0-0 след удар на Паро Никодимов топката се отбива от вътрешната напречно диагонална греда на вратата на Тодор Кръстев. Голът е стопроцентов, защото топката е преминала голлинията, но от силния удар тя излиза отново навън. Голът не е зачетен, но в последната минута Божил Колев реализира за "армейците". След срещата пък, тогавашната футболна федерация решава да премахне напречните диагонални греди, за да няма повече такива недоразумения.
на 9 Март 1975 г. Колев се разписва след виртуозно изпълнение на фаул някъде около цантралната част на терена във вратата на Локомотив София, в мач който завършва 3-3.

Божил Колев е един от малцината българи, завършили Кьолнската треньорска школа.
През есента на 1994г. ръководи за кратко ЦСКА, като извежда "армейците" до победа на терена с 3-2 срещу Ювентус. Заради нередности около картотеката на Петър Михтарски обаче победата е анулирана, като е присъдена такава с 3-0 в полза на гостите. Още преди това да стане ясно обаче Колев изненадващо е заменен на треньорския пост в ЦСКА.
Той е треньор и на екзотичния отбор на Автотрейд, от варненското предградие Аксаково.
В Кипър ръководи Омония Никозия и Неа Саламина Фамагуста.
Винаги коректният Божил Колев е два пъти носител на купата за спортсменство като играч, а като треньор също носи спокойствие.
Божил Колев има син на име Божидар и дъщеря на име Ана, като тя го дарява с внук, също носещ името Божидар.
Интересното е, че на същата дата и година е роден и популярния швейцарски треньор Отмар Хицфелд.
Божил Колев винаги ще остане пример за спортсменство, високо спортно майсторство и себеотдаденост.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.11.2022 17:19


ЦСКА надигра Черно море във Варна и го победи заслужено с 2-0. "Червените" водеха играта през цялото време, бяха комбинативни и създадоха достатъчно на брой голови положения, за да поставят под максимално напрежение домакините.
Срещата бе белязана и от грубата грешка на вратаря на "моряците" Георги Георгиев при втория гол за ЦСКА, както и от сериозния прпуск, който Дюкенс Назон направи за "червените" през първото полувреме.

През първата част Назон и Гарсес оставаха изолирани в предни позиции, а Джонатан Линдсет направи поредното си невзрачно представяне от вече доста мачове.
Второто полувреме ЦСКА вдигнаха още оборотите, бяха още по-агресивни, а Иван Турицов се понрави с активността си по фланга. Тибо Вион си изкара планиран жълт картон, като ще получи наказание, което ще изчисти в предстоящия мач за купата среще Гигант Съединение. За сметка на това Брадли Де Нойер си изкара глупав червен картон, след получаване на два жълти.
Откриващият гол на Жеферсон се оказа 14-ти, реализиран от различен футболист на ЦСКА през този сезон, а ефективността на смените за пореден път направи разликата, след като влезлия като резерва Кареасо отбеляза нов гол в актива си.
Маурисио Гарсес направи силен мач, въпреки че не вкара гол и головата му суша продължава вече доста дълго време. Той си партнираше с Назон в атака, като това определено е по-добрата позиция за него, вместо като халф-бек, където не се чувства удобно и е неефективен.

Като цяло "въртележката" в състава на Саша Илич е приемана от мнозинството като нещо позитивно, твърди се че той взима максимума от състава си.
Но въртенето не само на титулярите, но и на позициите на играчите на терена, не винаги може да се отчете като нещо позитивно.
Факт е, че някои играчи подобриха представянето си сравнение с първата част на есенния полусезон, докато при други има спад във формата.
Силно критикуваните от мен Вион и Юга след загубата от Левски нямат слаб мач, Иван Турицов намира старата си форма, Християн Петров е един от играчите с най-много записани минути, и макар и да не блести, продължава да е титуляр и да играе изчистено.
Спадът при Линдесет е видим, въпреки голът му срещу Арда в Кърджали. Гарсес не се чувстваше комфортно в схема 3-5-2, поставен на фланга. Туфегджич е на приливи и отливи, като и неговата позиция на терена често е сменяна. Станислав Шопов така и не убеждава.

Все пак завършекът на есенния дял на първенството е добър, давайки някакви надежди, но за всички е ясно че ще трябва да има надграждане, за да е ЦСКА конкурентоспособен и през пролетта. А дали ръководството и треньорът могат да осигурят това надграждане е съвсем отделен въпрос.
Но поне червената общност ще посрещне Новата година с по-оптимистични чувства. В най-лошия случай ЦСКА ще зимува на върха с равни точки с Лудогорец, защото те няма да изиграят и втория си отложен мач в рамките на тази календарна година.
Въпреки че към този момент не е много вероятно, през пролетта може да им се наложи те за по-дълго време да са раздвоени в ангажиментите си, а това е бонус за ЦСКА и другите преследвачи.
Съдийството засега през сезона е прилично, ЦСКА не е бил ощетяван сериозно, пожелавам си да продължи така, въпреки че няма как да съм сигурен.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   13.11.2022 00:05


https://www.facebook.com/photo/?fbid=569123518551260&set=a.132256378904645

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   13.11.2022 08:27


Страхотна есен за ЦСКА и то след неприятната загуба от Левски с бездушната игра в този мач.
Срещу Лудогорец играхме много добре и незаслужено загубихме, но след това зверска серия.
За първи път печелим 4 мача подред като гости.
Абе отлично, браво!


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   14.11.2022 10:57


Галерия Черно море - ЦСКА, уникални 74 снимки:

http://cska.bg/index.php?main_page=document_product_info&cPath=240_241_436_442&products_id=11289

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   17.11.2022 00:53


Един материал на Мартин Костадинов за есента на ЦСКА. Аз още преди два дена се усетих, но сгреших, като писах че единия от двата отложени мача на Лудогорец няма да се изиграе. И двата са насрочени - със Славия на 26.11, с Левски на 01.12. Все пак има шанс, макар и минимален "орлите" да сгрешат отново и ЦСКА да зимува еднолично първи. Не че това ще е от фундаментално значение, но за мен е добре ЦСКА да са първи в края на годината.

https://temasport.com/%d0%be%d0%b1%d0%b7%d0%be%d1%80-%d0%b5%d1%81%d0%b5%d0%bd%d1%82%d0%b0-%d0%b4%d0%be%d0%bd%d0%b5%d1%81%d0%b5-%d0%b2%d1%8f%d1%82%d1%8a%d1%80%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%b0/

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   22.11.2022 12:48


Обзор на случилото се в в последните дни с и около ЦСКА

Снощи посетих баскетболното дерби межу Левски и ЦСКА в зала "Универсиада". Левски надделя с 95-90, след продължение, но за мен това е най-малко интересното.
Като интрига и обрати имаше какво да се види, но аз си тръгнах не натъжен, а по-скоро с едно съжаление от това което става в баскетбола. Нивото, във всяко едно отношение е паднало много, като вчерашният мач с нищо не върна спомените ми от дербитата които помня, от преди доста години.
Слаби играчи на терена, и от двата състава, на коиото им липсва скорост, атлетизъм, техническа и тактическа грамотност, хъс и професионализъм.
Като публика също отчайващо. Сигурно се събраха общо към 2,000 човека, може и малко повече, да, имаше скандирания и от двете места, но атмосферата не беше никак специална.
Нямаше организирани фенове, въпреки че докато Левски бе Левски-Лукойл част от СЗ, начело с Гугутката, подкрепяха отбора.
Публика основно от пъпчиви тинейджъри, които се напъваха нещо да викат, в сектора на Левски имаше и доста жени, предполагам съпруги или приятелки на състезателите на Левски, докато за нашите тинейджъри предполагам, че повечето тренират в баскетболната школа на клуба.
Мернах и Гаменчо, с още едно-две момчета, (мернах го и на волейбола предния петък) макар че ги видях да излизат от залата малко преди края на полувремето, а после не ги видях, макар че това нищо не значи. Видях още двама сериозни човека и дотам. Много други, които преди години бяха редовни на баскет не ги видях в залата.
За сметка на това видях Цецо Пичока (ефбет), сериозно дегизиран. Какво да ви кажа. Този ми приличаше на разни цигани, които ги има в изобилие там където живея в София. Едни такива опърпани, приведени, в полунесвяст, то нито ти идва да ги удариш, нито да ги напсуваш. Просто да се зачудиш къде живееем. Много ме е яд, тия които разчитат на този индивид, си мислят че е някакъв и т.н. да бяха видели каква карикатура представлява.
Правя сравнение с Николай Гигов, когото видях сравнително наскоро, макар и по анцунг. Ами съвсем друго излъчване има.


Миналия Петък Левски на Владо Николов надигра категорично ЦСКА с 3-0 в неговата зала "Васил Симов". Само поздравления за младия състав на треньора Николай Желязков (който е юноша на ЦСКА), където играе и синът на Владо Николов.
ЦСКА сякаш прегоряха, допуснаха множество грешки, което отдавна не се беше случвало, бяха слаби на силния за тях компонент сервис и крайно неубедителни на посрещане. Основни играчи се представиха много под възможностите си. Ще видим какъв ще бъде отговорът в следващите срещи.
Стархотна атмосфера в залата, толкова хора не се бяха изсипвали във "Васил Симов" от доста дълго време. Добри Иванов се кефеше от игрището на агитката и сякаш забрави да играе :-) Но в този мач само агитката на ЦСКА беше на ниво.


В Неделя проследих с интерес контролата на България с Люксембург, като за домакините игра централният защитник на ЦСКА Енес Махмутович. Хареса ми представянето му, то бе доста солидно, като имаше и един опасен негов удар с глава, след статично положение. Вярно е, че няма как заслугата за сухата мрежа на Люксембург да се припише изцяло на него, но той спомогна за това един от най-добрите играчи в нашето първенство Кирил Десподов да бъде обезличен, както и неговият колега Спас Делев.
Също така, Махмутович се понрави с изявите си и срещу Черно море. Той дълго време не бе играл за ЦСКА, преди да запише два поредни мача срещу Локо Сф и Черно море, най-вече заради проблемите с контузени и наказани играчи. Вероятно Саша Илич има своите аргументи да не разчита често на люксембургския национал, но за мен в ЦСКА не трябва да прибързват с освобождаването му.
На ЦСКА му трябва атлетичен защитник, който играе добре с топката, като Ибрахима Гай. Ако намерят такъв добре, но ако ще взимат друг с характерсистикте на Матай, Кох и Махмутович просто няма смисъл.

Също така в Неделя ЦСКА е изиграл контрола срещу Миньор Перник, спечелена категорично с 6-0. Не съм гледал мача, но ми направи впечатление, че Саша Илич е излязъл с всичко най-добро, което е малко странно. Обикновено такива проверки служат за различни експерименти, включително и с различни футболисти. Явно Илич не иска футболистите му да губят игрови ритъм, макар че сериозните мачове за тази календарна година вече преминаха.


Какво предстои?

В Петък е вечното дерби при жените във волейбола, между ЦСКА и Левски, отново в зала "Васил Симов". За мен ще бъде интересно да видя дали някои позитивни неща които съм видял, като по-изчистена игра и по-добра комуникация между състезателките, ще се затвърдят в мач срещу сериозен съперник или те са били по-скоро заради непретенциозните противници, срещу които съм ги наблюдавал досега.

В Събота футболният ЦСКА гостува на Гигант в Съединение в мач за Купата на България. Не знам в какво състояние ще бъде теренът, дано няма контузии. Мисля, че ЦСКА няма да подцени по никакъв начин срещата и ще запише изразителна победа.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   22.11.2022 12:56


Чаво, да си имаме уважението. БК на Тити Папазов не е БК Левски, а менте.

Оригиналният Левски с президент Юлия Боянова съществува и има само юношески отбори.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   28.11.2022 11:07


Галерия Гигант Съединение - ЦСКА:

https://cska.bg/index.php?main_page=document_product_info&cPath=240_241_436_442&products_id=11315&zenid=oolb4a6k46s5bh0mo657h07590

Видео от последния шампионатен мач с Черно море (inside cam)



Не успях да гледам мача с Гигант Съединение, понеже не си бях в нас. Разбирам, че ЦСКА е бил близо до това да отпадне и не е успял да вземе надмощие с двама човека повече на терена. Но това ЦСКА да изпитва затруднения срещу доста по-скромни отбори за купата не е нещо ново. Вярно е, че сега съперникът е бил съвсем непретенциозен, но се случват такива неща. Хубавото е, че ще има още един мач в София до края на годината - срещу Септември на "Васил Левски" в четвъртък от 12.00 часа в следващия кръг за купата на страната.
И аз днес прегледах снимките от мача с Гигант Съединение. Много се зарадвах. Атмосферата е била страхотна. Радвам се, че и у нас все още се намират нормални хора, които да не седят като зомбирани цял ден пред телевизора.

Във волейбола мъжете бият трудно Дея в Бургас с 3-2 гейма. Миналия петък жените резонно паднаха от новосформирания отбор на Левски на Владимир Николов с 3-1. За мача няма да влизам в подробности, нямам и в време. Мислех да пиша по имейл до клуба, не че това ще промени нещо, но няма как да съм безразличен към безхаберието. В някогашното величие във волейбола от години се работи лошо, включително и заради липсата на средства, но личните треньорски и управленски грешки няма как да бъдат прикрити само с оправданието "безпаричие".

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


Последна промяна albertz на 28.11.2022 11:07, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   28.11.2022 11:46


Аз го гледах. Хареса ми.
Празник за футбола. Цялото село се беше изсипало, много фенове на ЦСКА. Мъжки футбол. Абе чара на националната купа. И не мога да разбера тези упреци към футболистите на ЦСКА от фенове и от Ники Александров. Има и такива мачове, това е положението.
Спорт е.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   28.11.2022 12:12


Аз на Ники Александров не му следя често коментарите, но отдавна съм разбрал, че е неадекватен. Има няколко журналисти - той, Румен Илиев от Блиц, Явор Пиргов, цесекари са си, но не могат да разберат, че с техните коментари по-скоро пречат. Добре, всеки има право на мнение, но трябва и да се помисли малко, преди да се напише нещо.


Аз "Спортал" отдавна не посещавам, но там "нареждат" по друга линия. Има един индивид, Ясен Тошев се казва, който навремето в Дон Балон България не спираше да пуска пасквили един след друг. Зае страната на Стефан Орманджиев в спора с Йешич, което е много "професионално", не спираше да плюе по сърбина, който си имаше своите кусури, но постигна и добри успехи, "насъскваше" Еуген Трика в едно интервю с въпроси на тема колко се мразели сърби и румънци, но Трика не се хвана на глупостите му. Писа как всички в съблекалнята мразели най-добрия играч на ЦСКА тогава Христо Янев, като тези писания имаха много ясна цел- дестабилизиране на отбора. Та имайте предвид, тези които все още четете "Спортал" за "моралните" излияния на този индивид срещу всичко, свързано с ЦСКА.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   28.11.2022 13:30


Съединение е град!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   28.11.2022 14:36


оф, дообре. Малко ме вълнуват. Не ги бях чувал.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 379 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг