Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 14:37



Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Какво се случва с Гонг 
Автор Съобщение
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Какво се случва с Гонг   |   27.05.2019 18:53


Сега изгледах на запис предаването от 17 часа и разбирам, че солидарни с Ники Александров целият екип напуска сайта Гонг. Не бяха много подробни, но явно е имало намеса в работата им, както директно каза Томислав Русев. Имало смяна на собствеността, промени и т.н. Някой знае ли повече?
п.с. Знам че на темата не и е мястото тук, но ако не си логнат ве можеш да гледаш в Говорилнята, а много хора включително и аз гледам преди всичко, като гост.

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво се случва с Гонг   |   27.05.2019 19:03


Сестри Тошеви от спортала май са се настанили там. Гела гледа да монополизира всичко и да няма главоболия :sick:
Марката "Гонг" май вече я затриха... Много жалко... нищо че повечето бяха левскари. Томислав каза, че може много да говорят, но ще запазят професионализма и ще продължат да се отнасят с уважение към клубовете и по-точно Лудогорец... сещате се какво им иде да кажат...
Всичко е покъртително гнусно :help:


Последна промяна Keanu на 27.05.2019 19:11, променена общо 5 пъти



 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво се случва с Гонг   |   27.05.2019 20:05


goro_levskara написа:
Сега изгледах на запис предаването от 17 часа и разбирам, че солидарни с Ники Александров целият екип напуска сайта Гонг. Не бяха много подробни, но явно е имало намеса в работата им, както директно каза Томислав Русев. Имало смяна на собствеността, промени и т.н. Някой знае ли повече?
п.с. Знам че на темата не и е мястото тук, но ако не си логнат ве можеш да гледаш в Говорилнята, а много хора включително и аз гледам преди всичко, като гост.

Агата се насра, ама то му е стил. Като за последно.


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво се случва с Гонг   |   27.05.2019 20:16


От вчера започна да се разбира какво ще се случва... и от днес не съм влизал там. Тоя сайт вече ще ми е един от "забранените" за посещаване.
Казаха, че днес това заглавие стояло цял ден като основно (незнам дали е така) - Развитие: Вторият полиграф в Черно море сякаш е манипулиран
Сякаш.... :-o
Явно ще заприлича на блиц и спортал...


Последна промяна Keanu на 27.05.2019 20:18, променена общо 1 път



 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво се случва с Гонг   |   27.05.2019 21:09


Ето малко и от Дневник
https://m.dnevnik.bg/sport/2019/05/27/3912183_glavniiat_redaktor_e_fen_na_cska_-_kiril_domuschiev_ne/

21 ви век държава от Европейския съюз :-(

Но и вчерашния ден го доказа. Всеки народ си заслужава царя...

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво се случва с Гонг   |   27.05.2019 21:15


Домусчиев е новият бос, останалото е ясно. Иначе, дебелата свиня Николай Алахандров си го просеше след свирките на Тирион от Микре.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво се случва с Гонг   |   27.05.2019 21:52


Vendome написа:
Домусчиев е новият бос, останалото е ясно. Иначе, дебелата свиня Николай Алахандров си го просеше след свирките на Тирион от Микре.
Смея да твърдя от първо лице (мене си), че спортните журналисти в България не са сред живите - говоря за Асен Виденов, Камен Тотев и разбира се - Николай Колев-Мичмана - познавах всичките до един. Колкото до Томислав Русев - разбира се, че познавам и него. Но като журналист с едно но. Работил съм и с Жаклин, и с Г.А., и с Желю Станков, и със Станил Йотов. Доста са далеч от обективната журналистика.
Такава е картинката в БГ.
Но това с Домусчиев и Гонг вече бие баскията на всичко! Много грозно и грубо!
И чакаме да видим какво се случва с тирето, защото следващите след него са от рязанград!


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво се случва с Гонг   |   28.05.2019 10:33


Keanu написа:
От вчера започна да се разбира какво ще се случва... и от днес не съм влизал там. Тоя сайт вече ще ми е един от "забранените" за посещаване.
Казаха, че днес това заглавие стояло цял ден като основно (незнам дали е така) - Развитие: Вторият полиграф в Черно море сякаш е манипулиран
Сякаш.... :-o
Явно ще заприлича на блиц и спортал...


Е то досега да не беше нещо различно от блиц и пик примерно? Навремето Гонг беше много сериозен сайт, в който можеш да намериш само сигурна информация - щом една новина я имаше там, човек можеше да е сигурен, че е факт. Впоследствие, предполагам след придобиването от Нова, стана безобразен жълт сайт, който почти не ставаше за четене. Аз от много години спрях да влизам в него. Бях чувал, че Ники Александров го е превърнал изцяло в подлога на тирето и Гриша, не знам доколко е така, единствено след скандалния реванш с Ботев някой ми прати линк от статията на Гонг, която беше безумно манипулативна - общо взето не пишеше да има каквито и да е съмнения около смешния червен картон и още по-смешната дузпа, но за сметка на това се описваха няколко претенции на тирето за дузпа, които са подминати от съдията. Общо взето човек оставаше с впечатление че Ботев са били подпрени в мача :outofspace:
А иначе не знам какво се учудвате, с оглед горното най-нормалното нещо е след като е станал собственост на Домуса да има промени. Все едно Гришата да купи спортал и да продължат да пишат по същия начин, дали е възможно според вас?

П.С. А за това дето втория полиграф сякаш е манипулиран, не знам какво са писали гонг, но такава статия има и в независими медии: https://www.segabg.com/category-sport/vtoriyat-poligrafski-test-na-futbolistite-izglezhda-manipuliran-dokumenti


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво се случва с Гонг   |   28.05.2019 12:16


Шефа на спортния отдел на "Сега" е болен левскар ;-)
То си личи и по статиите където сме с тире - защо примерно не се изпизва никъде ПФК Лудогорец 1945, Славия 1913, Локомотив 1926
Сега вече и в Гонг са почнали да ни изписват с тире... някои са големи комплексари.


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво се случва с Гонг   |   28.05.2019 12:17


Държава Киро ;-)


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво се случва с Гонг   |   28.05.2019 12:37


Keanu написа:
Шефа на спортния отдел на "Сега" е болен левскар ;-)
То си личи и по статиите където сме с тире - защо примерно не се изпизва никъде ПФК Лудогорец 1945, Славия 1913, Локомотив 1926
Сега вече и в Гонг са почнали да ни изписват с тире... някои са големи комплексари.

Ти май на ударен се правиш пак. Да не би да има само едно ЦСКА?

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво се случва с Гонг   |   28.05.2019 12:49


По-скоро други се правят - в различни групи сме и в почти всички случаи се подразбира. Много добре знаеш, че не ни изписват с тире, защото може да стане объркване - някои сайтове нямат този проблем ;-)


Последна промяна Keanu на 28.05.2019 12:49, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво се случва с Гонг   |   28.05.2019 15:58


spurs написа:
Keanu написа:
От вчера започна да се разбира какво ще се случва... и от днес не съм влизал там. Тоя сайт вече ще ми е един от "забранените" за посещаване.
Казаха, че днес това заглавие стояло цял ден като основно (незнам дали е така) - Развитие: Вторият полиграф в Черно море сякаш е манипулиран
Сякаш.... :-o
Явно ще заприлича на блиц и спортал...


Е то досега да не беше нещо различно от блиц и пик примерно? Навремето Гонг беше много сериозен сайт, в който можеш да намериш само сигурна информация - щом една новина я имаше там, човек можеше да е сигурен, че е факт. Впоследствие, предполагам след придобиването от Нова, стана безобразен жълт сайт, който почти не ставаше за четене. Аз от много години спрях да влизам в него. Бях чувал, че Ники Александров го е превърнал изцяло в подлога на тирето и Гриша, не знам доколко е така, единствено след скандалния реванш с Ботев някой ми прати линк от статията на Гонг, която беше безумно манипулативна - общо взето не пишеше да има каквито и да е съмнения около смешния червен картон и още по-смешната дузпа, но за сметка на това се описваха няколко претенции на тирето за дузпа, които са подминати от съдията. Общо взето човек оставаше с впечатление че Ботев са били подпрени в мача :outofspace:
А иначе не знам какво се учудвате, с оглед горното най-нормалното нещо е след като е станал собственост на Домуса да има промени. Все едно Гришата да купи спортал и да продължат да пишат по същия начин, дали е възможно според вас?

П.С. А за това дето втория полиграф сякаш е манипулиран, не знам какво са писали гонг, но такава статия има и в независими медии: https://www.segabg.com/category-sport/vtoriyat-poligrafski-test-na-futbolistite-izglezhda-manipuliran-dokumenti

Навремето в меридиан мач бе много подобно, както в Гонг: ГА от една страна и Васко Колев от другата. Умишлено махам Жаклин и онзи типосания, Владо Зарков.
Само дето е ужасно да си погледнеш репортажа и да не можеш да го познаеш... редактиран, та редактиран! ГА на полувремето да ми казва, че имало 12-15 хил публика, а то преко сили нямаше и 5! Отделно Жаклин е 101 % корумпируем (в очите ми е казвал, че щом Томето Лафчис не киха никакъв лев ще го ковлади), а дембила Зарков отказа да изгледа едно клане на Левски в Монтана от топ-рефера Наско Узунов, понеже "бил информатор и не можело да се пише срещу него".
Отвратително е в медиите, аз и за това си бих камшиците оттам през 1996.


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво се случва с Гонг   |   29.05.2019 18:41


Това стои в Гонг от около 30мин. и предполагам, че скоро ще изчезне

Цитат:
Христо Христов: Безпрецедентна намеса в редакторската политика на Гонг и новините на Нетинфо
Gong.bg
преди 30 минути


Страхът ражда компромис, а компромисът е краят на свободната журналистика.
Като изпълнителен директор и съдружник в Нетинфо остро критикувам и се разграничавам от случващото се в новинарския отдел на компанията. През последните месеци виждам засилена намеса в редакторската политика на сайтовете Гонг, Вести и Дарикнюз. Два от тези три сайта са създадени от мен и моя екип преди повече от 10 години и досега са се радвали на свобода в новините и мненията, които са изразявали. От няколко месеца се появи натиск за публикуване на новини, които са с доста съмнителни факти и достоверност. Ето една такава:

https://cska.gong.bg/bg-football/parva- ... ane-544038


Когато даден редактор откаже да публикува подобен материал, над него започва да се оказва натиск наред с обвинения, че е пропуснал важна новина, която други медии са публикували (повечето пъти се цитират медии с подозрителна репутация). При повторно възпротивяване от страна на редактора, следва скорошното му напускане по "взаимно съгласие".

Подобна е ситуацията и с Ники Александров, който е главен редактор на Гонг. Обвиненията към Ники са, че е фен на ЦСКА и че не полага усилия да има балансирана редакторска политика в Гонг. Единственият "грях" на Ники е, че е фен на ЦСКА.

Гонг не е сайт на ЦСКА, нито на Левски, нито на Лудогорец или който и да е друг отбор. Гонг е сайт на феновете на спорта или поне беше.

Категорично отказвам да приема подобен подход на омаловажаване на труда на който и да е от членовете на екипа на Гонг, Дарикнюз, Вести, Една, 7Талънтс, Паритени, Вбокс7. Атаката към член на моя екип е атака лично към мен.

Колеги, имало е случаи, в които не съм се гордял от постъпките си или съм правил тъпи грешки, но този не е един от тях.
Имало е случаи, в които не съм отстоявал достатъчно категорично позицията на Нетинфо пред чуждата воля, но този не е един от тях.
Имало е случаи, в които съм отстъпвал от нашата гледна точка, за да вървим напред само и само да има разбирателство.

Но този не е един от тях.

Защото за свободата на избор, за различната гледна точка, за собствените ти убеждения и за правото на мнение човек не трябва да прави компромис.

Докато съм изпълнителен директор на Нетинфо, няма да разпиша "взаимното съгласие" на Ники Александров. И така към днешна дата Ники продължава да бъде главен редактор на Гонг.бг.

Длъжен съм да напиша тази позиция, защото с времето видях, че доста колеги си тръгват или биват напуснати, но никой не казва и дума. Аз вярвам, че нищо не ни се дава даром, особено нещо толкова важно като свободата на словото. А историята е показала, че за свободата не можем да се борим само с думи, трябва и действия.


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво се случва с Гонг   |   30.05.2019 22:35


Ето още малко по темата от Дневник.

https://www.dnevnik.bg/video/2019/05/30/3914067_izpulnitelniiat_direktor_na_netinfo_ne_e_ok_vsichki_da/

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг