Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 17:16



Отговори на тема  [ 617 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 31  Следваща
ЦСКА - сезон 2019/2020 
Автор Съобщение
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2019/2020   |   05.09.2019 06:29


Да сваляш шалове и тениски от деца и после да ги палиш явно е голямо геройство и част от ценностите на Апостола на свободата.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2019/2020   |   05.09.2019 08:37


Тонзо, хайде лабаво! Днес са едните, утре са другите. Безмозъчните са за жалост навсякъде.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2019/2020   |   05.09.2019 09:27


SUBXERO написа:
Тонзо, хайде лабаво! Днес са едните, утре са другите. Безмозъчните са за жалост навсякъде.


Деца и жени не трябва да се нападат от другата агитка и това трябва да влезе като някакъв неписан закон. Да ходят да свалят шаловете на Анималс или Русе аутлоу.


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2019/2020   |   06.09.2019 18:31


Цитат:
Албентоса: Зимата имах предложение от Левски, но отказах, защото не знаех нищо за тях
:laugh:

Другото интересно е, че реално според неговите думи не Люпко е решил да вземе капитанската лента:

Цитат:
"Започнахме дербито с Левски много изнервени, особено през първите 15 минути. След това се адаптирахме и бяхме много по-добри от тях. Благодарение на тима се аклиматизирах бързо и съотборниците ми решиха да ми дадат капитанската лента в мача срещу Левски".


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2019/2020   |   09.09.2019 21:48


ЦСКА попадна в интересна класация на вестник "Дейли Експрес".
Отборът е класиран на 26-то място по брой спечелени трофеи в историятя си, с общо 48 трофея.
Толкова имат и Милан и Ривър Плейт, а Цюрих е пред тях с 49.

Най-много според изданието има Ал Ахли от Египет, със 118 спечелени трофея, следван от Рейнджърс със 115.
Следват уругвайските Насионал и Пенярол, съответно със 113 и 108 трофея.
В десетката са още Селтик със 105, Барселона 91, Реал Мадрид 90, Бенфика 82, Олимпиакос 75, Порто 74.

Според техните сметки Манчестър Юнайтед са със 71, а Ливърпул с 59.
Според моя статистика разликата е по-малка, но зависи какво са взели под внимание. Не съм запознат детайлно с класацията.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2019/2020   |   10.09.2019 08:42


Не знам какво са смятали тия - ако смятат шампионски титли и купи сме 51 (55 ако добавим и суперкупите), но за мен титлите са важни.
А Левски пак са ги пропуснали - като програмката за мача ни с Англия, където при инфото за Гунди имаше емблемата на ЦСКА а на инфото за Боби Михайлов имаше емблемата само на Рединг :laugh:
http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/cqs1567882285l.png


Последна промяна Keanu на 10.09.2019 08:47, променена общо 2 пъти



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2019/2020   |   10.09.2019 11:20


Не е като да не съм чел английски футболни списания и там отношението към българския футбол е много пренебрежително, дори за сметка на сръбския.
Така че не е изненада тази грешка.

От друга страна, многократно съм се убеждавал в чужбина, че единственивт наш отбор който познават е ЦСКА.

Междудругото, Аспарухов е бил в ЦСКА, макар и за кратко.
Има и изигран един приятекски мач срещу руския СКА, писал съм за това.

Да вметна, че и в сайта Livescore ни пратиха в девета глуха.
Като отвориш началната страница резултатите от нашето първенство са доста назад.

За класацията съм сигурен, че е пълна с грешки, без да съм я разучил детайлно.
Това е нещо нормално за английските и френските издания, като Франс Фурбол. Праеят всякакви класации, пълни с неточности.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2019/2020   |   10.09.2019 19:49


Горещо ми препоръчаха новата книга "Червената одисея", която е имала официално представяне днес. Казаха ми, че е много интересно четиво, оформено по различен начин и с пълна статиска за мачовете ни в европейските клубни турнири. Цитирам какво казаха за нея: "Книга, която си струва да присъства в библиотеките на малки и големи червени запалянковци!".
Досега не съм си взимал книги за ЦСКА, но мисля сега да го направя. :red_fan:


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2019/2020   |   11.09.2019 21:22


На мен най-ценната ми книга е "С червената фланелка" на Кирил Ракаров, много старо издание, както и първото издание на "Това е ЦСКА", на Александър Манов и Димитър Пенев.
Книгите за Иван Колев и Манол Манолов също са много добри, много добре написани, смея да твърдя по-добре написани от тези за Златан Ибрахимович и Рой Кийн.

Новите книги не ми харесват.
Последно си взех биографията на Паро Никодимов, пълна шега, това ако е книга.....

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2019/2020   |   13.09.2019 18:47


Фатален петък 13-ти за нашите врагове :wave:

Активите
Цитат:
Днес дружество "Ред Енимълс" ЕООД заплати изцяло и в определения от закона срок всички такси за издаването на съдебен акт, с който следва да му бъдат прехвърлени в собственост всички активи на фалиралото дружество "ПФК ЦСКА АД" - "в несъстоятелност".

С оглед на коректното изпълнение на всички задължения от страна на купувача на емблемата на ЦСКА, очакваме дружеството да придобие абсолютно всички активи, предложени му и закупени честно и почтено в тръжната процедура, включително и спорния недвижим имот в района на град Бяла.


И стадиона
Цитат:
"Армейци,

Уведомяваме ви, че към настоящия момент се финализират преговорите между ЦСКА, Министерството на младежта и спорта и "Сердика спортни имоти" ЕАД за създаване на съвместно дружество "джойнт венчър".

В неговия капитал държавата ще участва с апортна непарична вноска, представляваща правото на собственост върху стадион "Българска армия" и тренировъчна база "Панчарево", а ЦСКА от своя страна равнопоставено ще внесе и осигури финансовите средства и инвестиции, необходими за цялостното завършване на съоръжението в модерен и функционален вид, отговарящ на най-високите критерии на УЕФА.


А същевременно получихме и виза за проектиране:
Цитат:
Главният архитект на Столична община Здравко Здравков издаде виза за проектиране на основен ремонт и реконструкция на стадион "Българска армия" на дружество "Сердика спортни имоти" ЕАД, обяви в Народното събрание министърът на младежта и спорта Красен Кралев.

:celebrate: :red_fan:


Последна промяна Keanu на 13.09.2019 18:47, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2019/2020   |   19.09.2019 17:37


Изображение

Бившият футболист на ЦСКА Димитър Бербатов обяви край на кариерата си.
Естествено, тази информация може да бъде поместена и в друг раздел, но аз избрах това да стане тук.
За мен последния наш играч на топ ниво.

Следата която остави Бербатов в своята кариера е голяма.
Официалният сайт на Манчестър Юнайтед, както и клубното списание доста често се сещат за него. С Юнайтед той спечели първите и последните си две титли от първенство в своята кариера, макар че футболист като него трябва да има много повече.
Той е и единственият играч на клуба, който в ерата на Висшата лига е вкарвал хет-трик срещу Ливърпул.

За ЦСКА има 48 шампионатни мача, с 26 отбелязани гола в тях.
В евротурнирите ще се запомни с 5-те отбелязани гола на "Българска Армия" срещу Конструкторул.
С ЦСКА печели само Купата на България, в един тежък преходен период за клуба, белязан от оттеглянето на Мултигруп и идванвето на Любо Пенев за президент и впоследствие Васил Божков.

За националния отбор е рекордьор по отбелязани голове с 46 попадения.

Бербатов е играл още за Байер Леверкузен, Тотнъм, Монако, Фулъм, ПАОК и Керала Бластърс.


Междувременно ситуацията с волейболния ЦСКА е доста интересна, като странно от клуба, при всичко случило се дотук, няма никаква официална информация.

Клубът има проблеми със своята зала на 4-ти километър, като по незнайно какви критерии една фирма е получила права върху площта там и иска да строи, включително и в периметъра на залата.
В резултат на това се говореше, че собственикът на "Хиполенд", който е основен спонсор на клуба може да се оттегли.

Какви са фактите - клубът прави разпродажба на своите играчи.
Най-добрият и перспективен състезател на тима Пламен Шекерджиев ще играе през новия сезон в Добруджа, в комплект с Красимир Гайдарски и Иван Крачев.
Разбрах, че Шекерджиев остава собственост на ЦСКА, но е със статут на преотстъпен.
Тодор Костов и Мартин Божилов също напуснаха в комплект.

Все пак тимът е заявен за предсезонен турнир в края на септември в Пазарджик, организиран от местния Хебър, така че предполагам, че ще има мъжки отбор и занапред.
Въпросът е в какъв вид.
На сайта на клуба има съобщение за записвания в школата за момчета и момичета, така че на този етап базата би трябвало да е осигурена.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2019/2020   |   01.10.2019 06:24


Още в края на Септември 8 точки зад първия. Подкрепяйте още Ганчев и ще видите титла, скоро. Важното е, че публиката расте с всеки мач, тълпи пред касите, особено хиляди чакат на Армията с часове, a автобусите от централна гара не смогват да извозват дошлите от провинцията хиляди фенове, някои от тях продали агне, кокошки, само и само да се докоснат до магията на ЦСКА. Браво на Ганчев, това искахме!


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2019/2020   |   01.10.2019 07:45


Според мен не може да пребори Гела - ако е така, то е логично да се влагат средства не в отбора а в школа и стадион... но и стадион ако не се построи ще е краят на неговото управление в ЦСКА.
Иначе Дедо каза в едно интервю наскоро, че се борим за купата. Не го каза директно, но ми направи впечатление начина, по който говори за купата и от думите му разбрах, че тя е приоритет. Това въобще не ми харесва, но пак казвам ако направим и стадион то още един пропилян сезон може да се преживее...


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2019/2020   |   01.10.2019 14:32


Keanu написа:
Според мен не може да пребори Гела - ако е така, то е логично да се влагат средства не в отбора а в школа и стадион... но и стадион ако не се построи ще е краят на неговото управление в ЦСКА.
Иначе Дедо каза в едно интервю наскоро, че се борим за купата. Не го каза директно, но ми направи впечатление начина, по който говори за купата и от думите му разбрах, че тя е приоритет. Това въобще не ми харесва, но пак казвам ако направим и стадион то още един пропилян сезон може да се преживее...

А може би 2 стадиона?


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2019/2020   |   01.10.2019 15:19


Keanu написа:
Според мен не може да пребори Гела - ако е така, то е логично да се влагат средства не в отбора а в школа и стадион... но и стадион ако не се построи ще е краят на неговото управление в ЦСКА.
Иначе Дедо каза в едно интервю наскоро, че се борим за купата. Не го каза директно, но ми направи впечатление начина, по който говори за купата и от думите му разбрах, че тя е приоритет. Това въобще не ми харесва, но пак казвам ако направим и стадион то още един пропилян сезон може да се преживее...



Стадиона и борбата за титлата са две независими неща. В един момент трябва да се ремонтира, както като ти се счупи колата. Айде карай с летни гуми цялата година. Това е Армията сега.


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2019/2020   |   01.10.2019 17:23


Тонзо, според мен не са независими - всеки разход си оказва влияние вкл. и 8-те милиона за активите... В тази връзка:

Цитат:
Постановление за възлагане от 30.09.2019

ВЪЗЛАГА върху "РЕД ЕНИМЪЛС" ЕООД със седалище и адрес на управление: гр. София, ул. "Лъчезар Станчев" № 3, ет. 15, собствеността върху вещите и имуществените права като цяло, съставляващи масата на несъстоятелността на "Професионален футболен клуб ЦСКА" АД.

Постановлението подлежи на обжалване от участвалите в търга и от длъжника по реда на чл.717з, ал.3 от ТЗ, в седемдневен срок от съобщаването му, с частна жалба пред Апелативен съд - София".

Фирма "Ред Енимълс" е представлявана от лидера на феновете на ЦСКА - Иван Велчев-Кюстендилеца.

Адвокатите на клуба, след като изчакат 7 дни (срок за обжалване) са готови да предявят искове към всички, които имитират марката и емблемата на клуба, за да защитят правата, които имат "армейците" като собственици. Едва ли емблемата ще бъде използвана повече от ФК ЦСКА 1948 във Втора лига.

:red_fan:
Айде в канала обрезкиии :wave:

А това не знам от къде е изровено, но ми хареса :yes:
Цитат:
Ако дадено предприятие закупи на публичен търг активите на фалирал клуб, продължи дейността, развита преди това от фалиралия клуб със същото изображение, значка, химн, представителни цветове, емблеми и местоположение, и се основава на придобитите федеративни права в търга, участвайки в националните състезания, заменяйки бившия клуб със съгласието и одобрението на националната футболна федерация, трябва да се разбира като правоприемник на фалиралия клуб.


Последна промяна Keanu на 01.10.2019 17:27, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2019/2020   |   01.10.2019 17:53


Вие като какви ползвахте досега емблемата?

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2019/2020   |   01.10.2019 18:54


Просто до момента никой друг клуб не я притежаваше...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2019/2020   |   01.10.2019 19:12


Напротив, притежаваше я фалиралият клуб и вие я ползвахте без основание.

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2019/2020   |   01.10.2019 19:38


Е нали "фалиралият клуб" спря да съществува и "умря"... Или е бил "жив" и е могъл само той да си ползва емблемата?! Важно е, че сега като сме купили активите официално и на хартия вече (не само в сърцата) сме правоприемник.
Това по-горе което цитирах всъщност се оказа превод на решение на КАС в друг подобен случай: https://jurisprudence.tas-cas.org/Shared%20Documents/2646.pdf

Цитат:
If an entity purchases in a public auction the assets of a bankrupt club, continues the activity formerly developed by the bankrupt club with the same image, badge, hymn, representative colours, emblems and placement, and is on the basis of the federative rights acquired in the auction participating in the national competitions, replacing the former club with the consent and approval of the national football federation, it is to be understood as the legal successor of the bankrupt club.


Това слага точка на споровете! :red_fan:


Последна промяна Keanu на 01.10.2019 19:39, променена общо 2 пъти



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 617 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 31  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг