Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 16.04.2024 16:36



Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Левски не допусна тире - само Прасе 
Автор Съобщение
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Левски не допусна тире - само Прасе   |   20.05.2020 14:10


Много отдавна не съм писал тук, но все пак ми се прииска при такова нещо - УС на Левски прие парите на Делян Пеевски! Още са малко де, половин милионче, но нямам съмнение, че става като в оня виц с "ама то от колко се обръща резбата".
Та в този ред на мисли - тук имаше немалко левскари, които се кълняха как синята публика няма да е като тази на ЦСКА, няма да допусне гавра с идеалите на клуба, ала-бала. Самият аз съм спорил доста по въпроса, включително тук, и продължавам да съм на мнение, че няма нищо уникално при сините фенове и като опре ножът до кокала, като трябва да изберат дали да има нещо там, дето се казва "Левски" или да спрат да се интересуват от футбол, масово ще предпочетат първото - защото са хора, както и феновете на други клубове. Сега, ако разбира се, сините фенове не чувстват това Пеевски да ти дарява, за да те спаси, като гавра - защото следващата крачка е да яхне клуба, могат да си кажат и така. Но въпросът ми все пак е - с Пеевски на борда какво става с вашето фенство?


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9609
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски не допусна тире - само Прасе   |   20.05.2020 14:18


Виж темата за Левски, там се коментира това.

_________________
Изображение


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11807
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски не допусна тире - само Прасе   |   20.05.2020 14:25


На мястото на членовете на УС вероятно също би приел.

_________________
Изображение


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски не допусна тире - само Прасе   |   20.05.2020 14:38


bai Momchil написа:
Виж темата за Левски, там се коментира това.


Видях Жорката, но за мен това е отделна тема, не в общата, защото това е знаков момент.


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски не допусна тире - само Прасе   |   20.05.2020 14:39


Vendome написа:
На мястото на членовете на УС вероятно също би приел.


Не съм на тяхно място. Питам за левскарите за мнението им, ти също можеш да си кажеш честно, вместо да се извърташ какво бих направил аз. Между другото аз каквото направих като стана работата с ЦСКА, ако бях ръководен фактор, щях да го направя и там.


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11807
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски не допусна тире - само Прасе   |   20.05.2020 14:47


Аз не искам да се приеме въпросното провокативно дарение, но хората в УС носят отговорност и могат да бъдат атакувани по съдебен ред ако върнат дарението.

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5076
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски не допусна тире - само Прасе   |   20.05.2020 15:41


За съжаление, като правехме каманията не бяхме предвидили подобни ходове.
Не е приятно изобщо с компрометирани пари да се измъкваме от калта, но е и факт, че парите минавали през Левски в последните години също не са били света вода ненапита.
Т.е. ако трябва да сравняваме, това дарение е много по-невинно от факта, че адвокатът на Шиши, който носи моето име бе един от собствениците на Левски.
"Синя България" излезе с позиция по темата, но е факт е, че има и хора, които не отделят чак такова внимание на това дарение.
За мен то очерня кампанията, но си мисля, че Павел Колев няма основания да го върне. Ако погледнем от гл.точка на държавата, парите на Пеевски са чисти, а тея на Божков не са. Така, че тея възмущения важат не само за Шиши, но и за всичките преди него.

Едно единствено знам, ако отборът е на феновете и ветераните, подобни дарения и вмешателство няма да има. Но до съдбовното общото събрание на което ще имам честа и отговорността да участвам има 2 месеца.


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11807
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски не допусна тире - само Прасе   |   20.05.2020 18:36


Дарението на Делян Пеевски е провокация. То не спасява ФК Левски от фалит, но успешно разедини феновете и отказа част от тях да даряват занапред.

_________________
Изображение


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски не допусна тире - само Прасе   |   20.05.2020 19:33


Тази постъпка затри Левски. Похвалих ви, че имате морал, етика и със зъби и нокти се борите. До вчера това беше валидно. Вече дори няма да ви наричам с името на отбора ви. Вие сте като тиретата. Жалко за истинските фенове.


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски не допусна тире - само Прасе   |   20.05.2020 19:52


Известо време се майтапех, но вече не ми е забавно. Аз обаче се чудя на някои неща - парите на Чорни по-чисти ли бяха? На агентурника Спас? На Черепа?
Футбола у нас е прогнил от десетилетия, и трябва нов модел... отдавна казвах, че трябва да има някакъв контрол над клубовете - не може да харчат милиони а да нямат реално почти никакви приходи и да затъват постоянно. Лично аз подрепям обикновения левскар, който е дал душата си за отбора, но сега се гаврят нечовешки с него - естествено навсякъде има черни овце, но не трябва да се правят генерални обобщения.
Лично аз спирам шегите и закачките защото съм наясно, че на хората не им е никак смешно... дано по някакъв начин излязат от тази каша в която са жертва на битка между олигарси.
А на дебелата Свиня и Домуса им пожелавам някой ден да гният по затворите... на Божков също


Последна промяна Keanu на 20.05.2020 19:57, променена общо 1 път



 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4918
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски не допусна тире - само Прасе   |   20.05.2020 21:34


Сандро, ситуацията е отвратителна, но поне на този етап е доста различна от казуса тире. Лошото е че в момента течеше кампания и хората с голям ентусиазъм събираха пари по какви ли не канали за каузата откъсване на Левски от мутро-политически зависимости (отделен въпрос е колко илюзорна е една такава кауза, но е чиста и хубава). Сега с това "дарение" (в кавички, защото то изобщо не е направено с дарствена цел), обявено по този начин, кампанията се опорочава и каузата се компрометира като се прави нагла демонстрация че няма да пуснат клуба от хватката си. А че той е в хватката им е публична тайна не от вчера. Като трябва да се направи важно уточнение - не става въпрос за глупости като "отбора на всички власти", "всички им помагат" и т.н. Говорим за собствениците на държавата, ако те искаха да бутат Левски, нямаше да сме с нула трофеи в последните 10 години, явно целта им е друга.

Разликата с казуса "тире" - това е акт на един човек или едни кръгове и реакция на клуба. Ние като фенове нямаме никакъв контрол и участие в това (за разлика от ситуация в която феновете целенасочено подкрепят убийството на собствения си клуб и "преобличането" на друг, включително с грозно нападение над собствените си юноши).

Прилики с казуса и най-тъжното в ситуация - ние нямаме контрол и участие, но трябваше категорично и обединено да заявим отношението си към този акт. Две от големите организации го направиха, но останалите си траят или дори одобряват. И дори да оставим фракциите настрана, защото при тях вероятно има и други интереси, и между обикновените фенове има много, които го приемат и измислят какви ли не аргументи в опит да оправдаят позицията си (или да успокоят съвестта си, знам ли). Тези хора според мен със сходни аргументи биха приели и "тире".

Като цяло последиците от това "дарение" и приемането му ще са големи, нямам представа докъде ще доведат.


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11807
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски не допусна тире - само Прасе   |   20.05.2020 22:00


УЛТРАС ЛЕВСКИ
Ако финансовият фалит надвиснал над клуба ни бе голям проблем пред Левскарската общност, моралният фалит, който днес бе единодушно приет в „кухнята“ на нашия дом, е огромно срамно петно върху Левскарщината. Това „дарение“, което ние бихме нарекли тест „тире“, бе толкова провакативно и елементарно, че и първолак не би му се вързал и би върнал на секундата. Първолак, но без обвързаности. За жалост в „кухнята“ на ФК Левски и в част от публиката ѝ никой не поиска да скъса с политическите си такива и маските окончателно паднаха.

Много хора, гравитиращи около ФК Левски, отдавна продадоха морала си за жълти стотинки. Не сме изненадани от техните изказвания и действия. За жалост някои от тях днес продадоха и морала на любимия отбор отново без много да се замислят и отново за жълти стотинки. Така сложиха срамното петно не само върху самите тях, а и върху всеки един истински Левскар. Същите тези трохи, идващи в „точния момент, на точното място“ можеше да бъдат събрани за пет дни от Левскарската общост. А след тези пет дни клубът щеше да излезе много по-силен, а Левскарите - много по-решителни и сигурни, че са поели по правилния път – този, който води към „Чист и свободен Левски“.

Провокацията, която бе направена изключително хитро в много важен момент, е успешна. Предварителният тест „тире“ е преминат. За наше съжаление оценката е СЛАБ 2. В очакване сме на истинския тест, който очевидно предстои. Ако някой си мисли или се надява, че трохите подхвърлени вчера, са спасение за отбора или живее живота си в жестока заблуда, или следва интереси, които водят ФК Левски към пропастта. Точно тези трохи поставят най-голямата въпросителна относно спасението на отбора. Даренията досега, както и предстоящите такива, щяха да надхвърлят десетки пъти това, което не бе върнато. „Сто и петдесет лири ли ви са по-мили, или вечен живот?“. На този въпрос трябваше да отговорят присъствалите на управителния съвет днес. Силно се надявахме поне някои от тях да изберат вечния живот и да продължат и завършат започнатото. За другите бяхме сигурни, че някой е направил избора преди тях. Битката за запазване на честта и достойнството на отбора и неговите привърженици би трябвало да бъде водеща преди всяко едно такова решение. За жалост все по-малко останаха хората, които искат да водят тази битка в името на отбора. За честта, която нашите предци ни завещаха да браним, и за достойнството, което за нас няма алтернатива.

_________________
Изображение


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски не допусна тире - само Прасе   |   22.05.2020 09:29


Понеже нещата отиват (засега) към Сираков, ето ТУК да видите с кого си хортува вчера в ранния следобед - не че не сте наясно, в този форум като цяло умственото ниво на хората е достатъчно високо.


 
(Crazy Band)

Регистриран на: 06.06.2012 18:49
Мнения: 5292
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски не допусна тире - само Прасе   |   22.05.2020 09:37


alessandron написа:
Понеже нещата отиват (засега) към Сираков, ето ТУК да видите с кого си хортува вчера в ранния следобед - не че не сте наясно, в този форум като цяло умственото ниво на хората е достатъчно високо.

.....
Солотошака на Цацаров/Гешев/Бойко.
Единственото окуражаващо е, че Ясен е болен левскар от години!


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11807
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски не допусна тире - само Прасе   |   22.05.2020 10:54


Той е член и на свружение Сини сърца. Да се надяваме, че разговорът им е породен само от фенски съобръжения.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг