Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 20:50



Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Футболните клубове дължат 8.3 млн. лева на НАП 
Автор Съобщение
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Футболните клубове дължат 8.3 млн. лева на НАП   |   08.06.2020 14:20


Понеже постоянно спорим по темата:
Цитат:
Задълженията на футболните клубове към държавата възлизат на 8.3 млн. лв. Това обявиха от Националната агенция за приходите (НАП) пред "Сега". Заради изисквания за конфиденциалност от агенцията не влязоха в конкретика за имената на клубовете и размерът на техните задължения. Въпреки това са ясни двата най-големи длъжника - Левски и обявеният в несъстоятелност през 2016 г. ЦСКА.
От Левски сами разкриха размера на дълга си, тъй като провеждат кампания сред феновете за набиране на средства за неговото погасяване. Той е около 4,29 млн. лв., тъй като в началото на годината от клуба обявиха, че трябва да направят 34 вноски по 143 000 лв. (4 862 000 лв.). До момента, благодарение на парите на феновете, са направени вече 4 месечни вноски по 143 000 лв. (или 572 000 лв.).
От НАП съобщиха също, че немалка част от тези дългове на клубове (те са основно за здравни вноски и социални осигуровки на служители), са натрупани по време на кризата, предизвикана от пандемията от COVID-19.
Що се отнася до "червените" то задълженията към НАП възлизаха на близо 14 млн. лв.
Постигнато беше все пак споразумение да се погаси една част от тази сума - 4 486 200 лв. Тези пари са осигурени, след като дружеството "Ред Енимълс" плати 8 млн. лв. за активите на ЦСКА (включително и емблемата). Въпросната сума към НАП все още не е напълно платена, но от агенцията коментираха, че има напредък по този случай.


Да припомним, Цска (истинското) фалира, защото имаше 14 милиона дълг към НАП, който изобщо нямаше намерение да разсрочва, защото ГГ и с подкрепата на сектор Г се отказаха от този вариант. От тези 14 млн. само 4 млн. са платени косвено чрез купуването на емблемата, останалите 4 млн. отиват по други дългови пера. Т.е. вече погребания отбор от "Армията" остави 10 милиона дълг към държавата.

От тези 8.3 млн. лева, които дължат клубовете в момента, Левски дължи малко над половината - 4.3 млн., които са разсрочени до 31.12.2022 г. или по 143 хил.лв. на месец. Всички тези пари се събират (засега) от привържениците. Само да уточня, че дарението на Пеевски, което УС на клуба посрами клуба като прие не покрива вноските към НАП.
По-интересният въпрос е, кой дължи останалите 4 милиона лева към НАП? Мисля, че всички се досещаме, че това е Цска-София. И въпрос към феновете на този отбор, вие знаете ли колко са ви задълженията в момента? Говори се за 25 милиона лева, т.е. повече от нашите.


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Футболните клубове дължат 8.3 млн. лева на НАП   |   08.06.2020 14:41


Много хубава тема. Не е тайна за никого задълженията на ЦСКА-София. Добре си казал Фалк, като препратка. Разбира се феновете на тирето ще влязат ще кажат че ти не си прав, че вие сте еди какви си, господина е светец и така.

Догодина чист клуб с никакви задължения, само с българи срещу отбор чужденци и т.н. Кой каквото иска да си подкрепя. Само ме е яд, че ни разделиха като фенове. Това е позор.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Футболните клубове дължат 8.3 млн. лева на НАП   |   08.06.2020 15:31


Фалк, що си мислиш, че отбор като Дунав не е натрупал поне 500к задължения?

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Футболните клубове дължат 8.3 млн. лева на НАП   |   08.06.2020 16:00


Не знам в момента какви дългове имаме, но всичко е спокойно - футболистите, треньори и служители си получават заплатите... ако парите намалеят, както сега покрай кризата веднага се реагира (махнахме 5 футболиста а Левски 1). Мисля, че сме финансово стабилни.

А за Левски не знам какво има да се говори - то не са само задължения към НАП... не знам как имате бюджет от 25млн. (нашия е 15) и не само, че не се избива (от евро-турнири и продажби на играчи) ами се задлъжнява допълнително. Да, сега феновете се активизираха като опря ножа до кокала, но и при нас беше така - щом на Лупи давахме пари и кампанията с акциите и въпреки него събрахме над милион.

А за Пеевски и другите "помощници" както и държавната хранилка няма какво да говорим
Само ще цитирам тити от края на май
Цитат:
Тити: Делян Славчев Пеевски е помагал много пъти на ''Левски''
:petku:

Да цитирам и нещо друго:

Цитат:
2012г.
Бойко Борисов: Държавата няма да помага, това е частен клуб

Цитат:
2020г.
Бойко Борисов: Ще помогнем на Левски, те са клуб, който го заслужава


А за синьо-зеленото БФС няма нужда и да отварям тема...


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 08.06.2012 15:17
Мнения: 1401
Отговори с цитат
Мнение  Re: Футболните клубове дължат 8.3 млн. лева на НАП   |   08.06.2020 16:29


Vendome написа:
Фалк, що си мислиш, че отбор като Дунав не е натрупал поне 500к задължения?


Няма как да стане в Дунав заплатите са ниски по около 3к чисто, което прави към НАП грубо по 600 лв на човек на месец. За 20 футболиста е около 150к на година. Да натрупат към агенцията 500к не трябва да са плащали от как влязоха в А група преди 4 год, смятяш ли че някой ще ги чака досега? :).
Още повече че техният политически конфорт [ясно е че в БГ, ако клуб няма такъв и лека полека отива в небитието] се изпари като разкараха Цв.Цв. от герб, че местният дето ги дъжеше беше негов човек и от там си дърпаше обществените поръчки.


Само да добавя, че като напиша герб и ме избива на агресия, тия толкова крадаха и мамиха, че ако някога им се случи XII.44-IV.45, едва ли някой ще пророни и една сълза за тях. Айде да спирам, че сега ще влезе с ритник по вратата Кеану да ги брани.

ПП: Абе Кеану в кръга на шегата ако има мач ЦСКА - ГЕРБ за кой си? ;)


Последна промяна Prototype_Iblis на 08.06.2020 16:44, променена общо 2 пъти



 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Футболните клубове дължат 8.3 млн. лева на НАП   |   08.06.2020 16:54


Абе ти мани.. но и аз не знам за кой ще съм :laugh:
Шегувам се естествено - нещата са несъизмерими. Единия е любимият ми футболен клуб, а другото е някаква партийка, която е много далеч от това, което ни трябва като управление, но за съжаление поне според мен на този етап се оказва "най-малкото зло".
Между другото и във форума на ЦСКА са ме емнали от доста време, но още се държа ;-)... Как например да отговоря на цитатите по-горе :dunno: Първият е насочен към ЦСКА, където естествено няма да се помага - да се спасяват сами, да се "пречистват" през долните групи и да играят по селата, а другия цитат е към Левски в момента... как е отбора на народа и трябва да се спасяват с всички средства. :help:


Последна промяна Keanu на 08.06.2020 16:58, променена общо 2 пъти



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг