Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 21:06



Отговори на тема  [ 197 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
108 години Левски София, от 1914 до края на вечността 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)

Регистриран на: 08.06.2012 15:17
Мнения: 1401
Отговори с цитат
Мнение  Re: 108 години Левски София, от 1914 до края на вечността   |   09.04.2023 13:32




Тоя до Младежа Цанов ли е или прилича на него? Бахти и той ли е СЗ? :laugh:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: 108 години Левски София, от 1914 до края на вечността   |   09.04.2023 14:14


spurs написа:
Единственото, което не ми е ясно, е как така този интелигентен и образован млад мъж и Боримиров са от двете страни на барикадата в конфликта. Боримиров е на заплата при Палмите, ок, но въпреки това няма как да се еманципира от Таки.


Вътрешнопартийна война.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: 108 години Левски София, от 1914 до края на вечността   |   09.04.2023 14:33


А кой е Цанов?


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: 108 години Левски София, от 1914 до края на вечността   |   09.04.2023 18:07


Вероятно Станислав Цанов. Не съм сигурен дали е той на снимката.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: 108 години Левски София, от 1914 до края на вечността   |   10.04.2023 08:58


spurs написа:
Поясни и защо ги пишеш така - защото на практика всичките тези организации се контролират от едни и същи хора.

За Палмите може би наистина е така, но не виждам какво предлагат опонентите им (да поясня, че не включвам Мъри сред опонентите, той търси справедливост за Левски и защитава принципите си). Общо взето казват Наско да се разкара (тая прословута глупост с депозирането на акциите), а Палмите само да наливат пари. Добре де, ама Палмите явно не искат само да наливат пари, т.е. ако има как да се прекратят договорите с тях по-скоро ще спрат и със спонсорството и какво правим тогава? Аз не чух някакъв грандиозен план за самоиздържане, който Палмите да са спрели, как точно си представят от Сдружението че ще вървят нещата след това?


Ето как си го представят от Сдружението:

https://topsport.bg/levski/nasko-sirakov-tryabva-da-bade-izchegartan-ot-istoriyata-na-levski.html

Никола е умен човек, но личи че го влече политиката. Изказал се е бодряшки и с общи приказки като политик.

Две показателни изречения от даденото интервю:

Не знам кой ще се съгласи да бъде собственик, но може да бъде намерен такъв.

Аз не мисля, че някой има съмнения да намерим бързо нов спонсор, ако сегашният генерален такъв реши да се оттегли.

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: 108 години Левски София, от 1914 до края на вечността   |   11.04.2023 17:25


Направо нямам думи от това, как сме на път да съборим всичко градено последните две години :help:
Разковничето на проблема е, че основния спонсор се бърка с договор за управление на клуба, което в частност води до практиката да се дават "дарения" под формата на заем, които уж няма да се искали никога. Само, че точно така се натрупаха дълговете на клуба.
Нормално е Ивков се обяви срещу подобна практика, както и Стоилов и Ганев.
За съжаление, Сираков не застана на тяхна страна, а на страната на спонсора, което направо ме втрещява за това за какъв продажник е.
Сега може да очакваме отдърпване на феновете, нови дългове в дългосрочен план и апатия.
Мъри Стоилов ни беше гаранцията за успеха. Сега начело с Топчо припоците може да са сигурни, че няма да сме им спънка за титлата.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: 108 години Левски София, от 1914 до края на вечността   |   12.04.2023 20:18


Нямам за цел да провокирам, този Мило Борисов не ми е никакъв, но за мен не е нормално да има толкова негативи към компанията му.
Левски беше в доста незавидно положение, за добро или лошо Палмс бет им подадоха ръка, след като нямаше други мераклии. Естествено, че този който дава пари ще има и условия срещу това. Някой да дава големи суми, ей така, досега не съм запознат да се е случвало.
Искам да припомня едно изказване на Стоилов, как държи всичко да се изплаща навреме. Не съм чул да е имал оплаквания в това отношение, така че явно този който дава парите е бил коректен. Още повече се говори, че заплатата на Стоилов не е билса никак малка. А в отбора има и доста чуждестранни футболисти.
Бяха привлечени и добри за нашите стандарти играчи, а дори и при свободните агенти, знаем, че мениджърите им взимат комисионни.
Желю Станков прави спекулативното твърдение, че дълговете се били увеличили. Дори да е така, то и разходите са се увеличили, за да бъде отбора конкурентоспособен.
Ако ги нямаше тези хора каква е алтернативата? Да се разчита на такива като Пеевски и други подобни субекти да направят някое "дарение", което не е по-добрия вариант. Похвално е, че привържениците събират пари, имат инициативи, но само с техните пари едва ли ще могат да се покрият заплатите на всички чужденци. И не само. Такива като Филип Кръстев и Попето едва ли биха дошли само заради името Левски, каквото и да говорят.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: 108 години Левски София, от 1914 до края на вечността   |   12.04.2023 23:03


Чаво, не съм съгласен, че който дава парите трябва да има условия. Зависи как ги даваш. Има нещо тотално объркано в цялата тая схема. Ако си спонсор, поне аз така го разбирам, то даваш пари срещу реклама. Фирмата ти става разпознаваема сред феновете на отбора и не само, щото техните мачове се гледат и от други фенове. Ако искаш да поставяш условия, ставаш собственик/съсобственик (акционер) и тогава вече поставяш условия. А това с % възвръщаемост от приходите на отбора му се нарича "инвестиция" т.е. ти си инвеститор, но това не те прави спонсор. Та не ми е много ясно тия Палми какви точно се явяват в Левски ама повече ми приличат на инвеститори, дори и мажоритарни собственици, само дето нямат акции. Абе смешна работа. :dunno:

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: 108 години Левски София, от 1914 до края на вечността   |   12.04.2023 23:11


Принципно може и да е така, както казваш, но в България както пак ще те цитирам много неща са наопаки. Примерно Лукойл с Академик си правеше достатъчно реклама, но реално и управляваше клуба. Въпреки че не съм детайлно запознат как точно стояха нещата там.
За мен спонсор си като даваш някаква по-малка сума. Като даваш повече, волно или неволно вече се превръщаш в нещо друго. Защото имаме примери и от други спортове, как когато се оттегли сппонсора и реално всичко приключва.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: 108 години Левски София, от 1914 до края на вечността   |   12.04.2023 23:23


albertz написа:
Принципно може и да е така, както казваш, но в България както пак ще те цитирам много неща са наопаки. Примерно Лукойл с Академик си правеше достатъчно реклама, но реално и управляваше клуба. Въпреки че не съм детайлно запознат как точно стояха нещата там.
За мен спонсор си като даваш някаква по-малка сума. Като даваш повече, волно или неволно вече се превръщаш в нещо друго. Защото имаме примери и от други спортове, как когато се оттегли сппонсора и реално всичко приключва.


Точно това казвам и аз, че нещата са наопаки. Лукойл мисля бяха собственици, то и отбора им носеше името. Иначе ето ти пример. Тийм Вюър са генерален спонсор в МЮ, но нито имат представител в клуба, нито се бъркат в това как МЮ ще им харчи парите, а още по-малко искат % от печалбата. Да знам мащабите са други, ама за мен те са спонсор.

_________________
Изображение


Последна промяна bai Momchil на 12.04.2023 23:25, променена общо 1 път



 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: 108 години Левски София, от 1914 до края на вечността   |   13.04.2023 09:40


Кой беше чувал за Палмс Бет преди да станат спонсор на Левски? Очевидно е, че им стана голяма работата благодарение на популярността на клуба. Освен това не са най-големия инвеститор в Левски - това са феновете. Благодарение на ентусиазма и на това, че Мъри направи някакъв приличен отбор се скъсахме да даваме пари въпреки инфлацията - бум на абонаментни карти, бум на приходи в магазина, целеви кампании, продадени билети.
Да, факт е, че спонсора направи няколко жеста над предвиденото - преведоха пари в аванс и дадоха кинти за Роналдо (за което се бият публично в гърдите все едно е някаква мулти-милионна звезда, а не посредствено крило). Но всички тези кинти са два пъти по-малко от това, което привържениците на отбора генерираха благодарение на мотивацията идваща от работата на Станимир Стоилов.
Иво Ивков може да е рязък и настъпателен, но благодарение на него Левски спечели много дела и спаси лиценза. Той е човека, който успя да вкара клуба в изпълними финансови рамки, а не спонсора. Защото ако нямаш добър изпълнителен директор парите могат да потънат безвъзвратно, така както ставаше преди.
Сега, дори и да има някакъв ентусиазъм от Палмите да станат най-накрая инвеститор в самия клуб чрез акции, то това ще има краткосрочен успех, който ако не е подплатен с класиране и добро представяне в ЕКТ ще секне още есента.
Като начало очаквам по-малко публика на стадиона, по-малко оборот в магазина, по-малко абонаментни карти. Дори и да се класираме в евротурнирите (което е 50/50) като нищо ще паднем още от първия по-сериозен отбор.
Другото е, че школата ще потъне бързо. Не се обръща внимание, но Йончо Арсов направи много. Няма как да бъде заместен подобаващо.

Единствено се надявам, НКП-СЗ да не правят мизерии, защото зулумите не помагат на никой.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: 108 години Левски София, от 1914 до края на вечността   |   04.05.2023 11:02


Изображение

Днес се навършват 80 години от рождението на Георги Аспарухов - Гунди.

Няма нужда да се припомнят успехите на този футболист, всеки който се интересува от футбол е запознат с тях. Това, че хората си спомнят и до днес за него значи много. Годините минават, някои неща се забравят, но е факт че Аспарухов е бил познат и извън границите на България, в годините на противопоставяне Изток-Запад.
За тези които не го харесват по някаква причина ще кажа, че той няма никаква вина за последвалите опити за някакво противопоставяне и сравнения с други изтъкнати наши футболисти. Аспарухов не е бил светец, като всеки млад човек е имал своите влечения, но и в никакъв случай не е бил лош човек. Всички ние може да се гордеем, че в страната ни се е родил такъв играч.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: 108 години Левски София, от 1914 до края на вечността   |   04.05.2023 20:07


Гунди е вечен!! Жалко, че няма как да споделя снимка от книгата на Димитър Попдимитров - "История на футбола".

_________________
Изображение


Последна промяна Vendome на 04.05.2023 20:12, променена общо 1 път



 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: 108 години Левски София, от 1914 до края на вечността   |   05.05.2023 01:40


:bluefan:
albertz написа:
Изображение

Днес се навършват 80 години от рождението на Георги Аспарухов - Гунди.

Няма нужда да се припомнят успехите на този футболист, всеки който се интересува от футбол е запознат с тях. Това, че хората си спомнят и до днес за него значи много. Годините минават, някои неща се забравят, но е факт че Аспарухов е бил познат и извън границите на България, в годините на противопоставяне Изток-Запад.
За тези които не го харесват по някаква причина ще кажа, че той няма никаква вина за последвалите опити за някакво противопоставяне и сравнения с други изтъкнати наши футболисти. Аспарухов не е бил светец, като всеки млад човек е имал своите влечения, но и в никакъв случай не е бил лош човек. Всички ние може да се гордеем, че в страната ни се е родил такъв играч.


:bluefan:

ВеликаН

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: 108 години Левски София, от 1914 до края на вечността   |   24.05.2023 12:08


На днешната дата преди точно 109 години е създаден футболен клуб Левски. Отборът на народа е основан на 24 май през 1914 година от група млади гимназисти, учещи във Втора мъжка гимназия (днешното 22 СОУ) и е кръстен на българския революционер и национален герой Васил Левски. През цялото си съществуване досега "сините" са единственият отбор, който никога не е изпадал от елитната дивизия.

:moufan: :celebrate: :blue_fan:

_________________
Изображение


Последна промяна Vendome на 24.05.2023 12:08, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: 108 години Левски София, от 1914 до края на вечността   |   24.05.2023 12:17


То и ние не сме. Държавата ни изкара.

Честита годишнина. Лош избор за име.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: 108 години Левски София, от 1914 до края на вечността   |   24.05.2023 13:29


Държавата не ви е карала. Отделно 1949 също изпадате и правите врътката, наречена Отбор на народната войска. Папагалите го духат заради вас.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 197 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг