Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 16:53



Отговори на тема  [ 379 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Следваща
ЦСКА сезон 2022/23 
Автор Съобщение
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.08.2022 19:12


Е той ти е дал линк. За двама Левски е платил 160 хил. евро: Кордоба и Роналдо. Другите ви попълнения са за без пари...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


Последна промяна alexbg на 12.08.2022 19:12, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.08.2022 19:17


Не съм видял. Сега да даде и заплатите, щото те са важни при свободниге агенти. Без да оправдавам снощния резултат, но те направиха всички смени, ние 3 от които един нефелникът Галчев.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.08.2022 19:18


Така или иначе, тезата на Фалка е, че малтийците не са некви рибари и келнери.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.08.2022 20:20


Фалк, понеже три пъти повтори че тия били с по-голям бюджет от нас, не знам откъде си го чул това, но не е вярно.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.08.2022 21:07


Шифтър, само констатирах факт. Домусчиев ако беше налял всички тези пари в ЦСКА, а не в Лудогорец, всяка година щшяхме да сме в групите на шампионската лига и поне един 1/4 финал не ни мърдаше, защо не и полуфинал.
ДНК се казва!
ЦСКА в момента е слаб отбор за стандартите си, с все още несработен състав, но си остава ЦСКА...

Имаше въпрос за гърците
За мен провала на гръцките отбори е, че бяха съвсем в началото на подготовката си, заради по-късни започващия шампионат, заради жегите там.
Личи си, че топ отборите им не знаеха къде се намират. Без достатъчно тренировки зад гърба си почти няма спортист или отбор, който да побеждава. Всичко е навързано. Има и изключения, но те са рядкост.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.08.2022 21:39


Изображение


Това че за гърците мачовете от турнирите са дошли прекалено рано не важи само за тях, а по-принцип за всички отбори.
И там един отбор се превърна в хегемон, след като преди това не беше нищо особено, първенството се опорочи и резултатът е налице.

Това докъде е щял да стигне ЦСКА, ако Домусчиев е наливал пари е доста спекулативно и хипотетично. Не става само с пари. Аз съм го писал и преди - Лудогорец имаха успех, защото в началото копираха модела на Нефтохимик, взеха недооценени играчи от другите силни отбори по онова време, показаха търпение, изградиха стил. Освен това Разград не е София, там Домусчиев спокойно наложи своите идеи, докато в София много хора щяха да му дават "акъл".
Големите пари и покупки дойдоха впоследствие, по простата причина че Лудогорец като клуб успяваше да генерира добри приходи от ЕКТ. Мисля, че откакто са в елита, те само два пъти са пропускали участие в груповата фаза на европейски турнир. В дебюта си, когато отпаднаха пак от Динамо Загред и 2017 г. при Бруно Рибейро и провала с Милсами.
Имаше и добри скаути, като Методи Томанов, които водеха добри попълнения.
Лудогорец и сега продължава да дава големи пари, но резултатите не са същите, нито играта.


И Гриша Ганчев даде не малко пари за ЦСКА, поне що се отнася до играчи. Наистина много, на фона на това че няма успехи и няма достатъчно постъпления.
Две поредни години участие в групите не е малко, също дузина отстраненио съперници, откакто ЦСКА се завърна в ЕКТ, след забраната от 2017 г.
С много по-малък бюджет не бяха постигнати по-лоши резултати от тези на Лудогорец в последните две години.

Преди Ганчев Васил Божков също не жалеше пари за играчи и треньори, няма какво да искаме. Но стадионът 2005 г. срещу Ливърпул не се напълни. ЦСКА актуален първенец на България, Ливърпул на Европа, скъпи били билетите дрън-дрън.
И аз на негово място щях да се замисля тогава. Инвестираш, а на среща какво получаваш....
И уж сигурната титла 2005/06 отлетя. Може и да я е продал. Но дори така да е, няма кой да търпи някой да иска и да иска, той да дава и да дава и накрая едно голямо нищо.

Мултигруп пък още по-рано се престараха. Даваха луди пари, купуваха на завишени цени футболисти от цяла България, само и само ЦСКА да е на върха, но успехите бяха малко.

Истинското ЦСКА умря след 1990 г. по ред причини. За 32 години има 5 титли. Реалностите вече са други, няма планова икономика, има пазарна, а някои се сърдят ли сърдят, имат и претенции. Няма как да стане.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   13.08.2022 00:24


albertz написа:
И там един отбор се превърна в хегемон, след като преди това не беше нищо особено, първенството се опорочи и резултатът е налице.


страхотна снимка! :music:

Нещо не схванах, за кой отбор става въпрос?
Специално гърците не знам дали изобщо бяха започнали активни тренировки. Е, сигурно де, но от 10 дена някъде.
А доста първенства вече бяха започнали и се бяха изиграли по няколко кръга. Макаби се подигра с Олимпиакос, както Лудогорец миналата година.

Под Домусчиев в ЦСКА, визирах освен парите и същата система на работа. Просто да се беше пренесла образно казано от Разград в София. Даващи съвети и съскащи змии винаги ще има, но решенията се взимат от биг боса. Не вярвам да не се беше получило.

По една или друга причина ЦСКА беше разбит умишено от определени структури в България, за което се погрижиха съшо съвсем умишлено някои от управляващите клуба през тези години. Съскащите змии на Гочето са само капка в морето. Никога това не е било сериозен проблем, въпреки че го има.
Специално за Ганчев. Лично за мен няма никакво значение колко пари е налял след като няма резултати и не е намерил/наложил някаква печеливша стратегия. Също така абдикира от борбата за титлата с вечното оправдание с властта и Лудогорец и че нямало смисъл едва ли не да се бори. Този провинциален манталитет е вреден за гранд като ЦСКА. Та Ганчев е налял пари, плати за емблемета, ОК, но и спечели не малко пари от трансфери. Със сигурност поне от покупко-продажби е на плюс. Само че това е вредно за отбора, тъй като в 90% от случаите под управлението на Гришата, ЦСКА започва новия сезон с нов състав на практика. Резултатите - почти нулеви. Извинявам се, но за мен купа на България и влизане в групи е малко. Къде е шампионската титла, къде е излизането от групата... Това е ЦСКА, а не Славия. За тях например би било огромно постижение.

И въпреки всичко това, ЦСКА си остава ЦСКА и с всичките тези проблеми години наред, някак си ограничи до санитарния минимум резилите в Европа. Визирам целия ''преход''


Последна промяна Diavolo на 13.08.2022 00:25, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   19.08.2022 00:34


Голям мач на ЦСКА. Българския евробоец. Не го очаквах. Мислех, че Базел ще ни бият лошо, но това все още може да стане в Швейцария. Дано не позная. Ако играем така имаше някакви шансове за трета поредна година в групите.
Но браво на момчетата, надскочиха се. Страхотна амтмосфера от публиката (доволно над 10 000 човека), но много грозни изцепки в сектор Г. Не мога да повярвам, че повтаряме простотиите в сектор Б.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   19.08.2022 09:19


Diavolo написа:
Голям мач на ЦСКА. Българския евробоец. Не го очаквах. Мислех, че Базел ще ни бият лошо, но това все още може да стане в Швейцария. Дано не позная. Ако играем така имаше някакви шансове за трета поредна година в групите.
Но браво на момчетата, надскочиха се. Страхотна амтмосфера от публиката (доволно над 10 000 човека), но много грозни изцепки в сектор Г. Не мога да повярвам, че повтаряме простотиите в сектор Б.


Базел в момента са малко като Евертън - нямат нападател и няма кой да вкарва. Нямат победа в първенството - 3 точки от 4 мача и само 2 гола при това в 3 домакински мача (нямат и победа още). Може да ви бият и да ви отстранят, но няма да е лошо, няма и да е с разгром. Общо взето ги хванахте в удобен момент по бели гащи :laugh:

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   19.08.2022 14:29


Победа номер 100 за ЦСКА в ЕКТ!
Много приятна обстановка на "Васил Левски", все едно бях на "Армията". Уникална хореография с телефоните, към 18,000 екзалрирани армейци.
Без бомби, без димки на стадиона!
Анималс са говеда, ЦСКА може без всеки. Това обаче направи на пух и прах теорията, че само фракциите поддържали ЦСКА. Нищо подобно, те само пречат, обикновените привърженици показаха на кой отбор държат!

Много добра тактика на Илич, избор на стартов състав и смени.
Линдсет диригент в средата на терена, показа на лекето Шопов за какво става въпрос.

Спортният шанс покри ЦСКА, но и те си заслужиха успеха, играха добре. Браво на всички!

Базел може да извади козове в реванша, включително състезатели които не играха снощи.
Атмосферата на "Сент Якоб Парк" е балканска, много враждебна за гостуващите отбори.
Ще трябва отново спортен шанс, пределна концентрация и здрава психика. Преднината е много крехка, недостатъчна, но е добре, че все пак я има.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 20.09.2012 07:52
Мнения: 309
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   21.08.2022 17:06


Линдсет му показа, но дали Шопов има достатъчно интелект да възприема? Жалко за таланта му с който е надарен, но ако така я кара до никъде няма да се развие. Колкото до реванша съм умерен оптимист, но не толкова заради играта(последните години непостоянсвото е традиция при нас) колкото от това, че Базел в момента са на нашето ниво и на всичкото отгоре в криза в сравнение със стандартите си от последните 10-на години. Иначе просто нямаше да имаме и минимален шанс със сегашната обиграност и класа в отбора ни.
Илич, дано му се даде истински шанс, ама едва ли... Чета "писателя" Домусчиев в топспорт, да се осведомя кога ще уволняват поредният ни треньор общо взето :)))

_________________
РОД - СЕПАРАТИСТ


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   21.08.2022 18:52


Опааа, Росен Животното в почти прав текст е казал, че ГГ уредил финала с Монтана през 2016г. За финала не знам (не съм го гледал), но полуфиналните двубои с Берое миришеха.

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5071
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   22.08.2022 09:55


Vendome написа:
Опааа, Росен Животното в почти прав текст е казал, че ГГ уредил финала с Монтана през 2016г. За финала не знам (не съм го гледал), но полуфиналните двубои с Берое миришеха.

2015/2016 е един от най-гнусните сезони в историята на българския футбол.
А Животното да не се прави на много отворен, защото дължи предсрочното си освобождаване от затвора, именно благодарение на ГГ. Освен, че го измъкна му наля и пари да го направи някой. Интерсни ще са ми следващите ходове на микренския. Според мен, много зависят от реванша с Базел.
Ако влязат, тогава може да мине в настъпление и да се опита да купи нови тартори на сектор Г или пък просто да наеме охрана или през куките, които да не пуснат повече Анималс на стадиона.
Иначе дилърчетата са ясни, ако Цеко им предложи достатъчно пари ще идат и при него.
Като цяло ми е супер грозно това разделение, колкото и да не харесвам ГМО-то и да се базикам с припознавачите.


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   22.08.2022 13:20


Фалк, трябва икони на Г.Г. да поставяте, даже един от блоковете на Герена трябва да носи неговото име. Никой левскар не е успял, а и няма как да успее да направи нещо подобно.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   23.08.2022 01:10


Животното също така получаваше доста пари като охрана на стадиона, а фен-магазина отпред пред Сектор А все още работи, той им носи не малко приходи. Гриша Ганчев им беше направил и клуб по муай-тай, но им е резнал парите, защото впоследствие се появи съобщение, че търсят спонсори или дарения.

Сега се готви нов магазин за артикули, като всички приходи ще отидат за клуба.

За Росен Животното мога да кажа, че държеше на йерархията в сектора, а това, както и узряването на обществото ни, след бурните години на преход, доведе до позитивна промяна в сектора. Дори съм виждал тук - там и семейства с малки деца да идват.

Преди години това изглеждаше нереалистично. Боевете вътре в сектора бяха ако не ежедневие, то доста чести. Нагледал съм се на всякакви кретении. Идваха фиркани до козирката индивиди, не знам как полицията ги допускаше, но те бяха там. Преди години секторът беше много стръмен, пътеходите, седалките бяха силно наклонени напред, не знам заради изливането на бетона ли, от нещо друго ли, но беше така.
Няма да забравя веднъж един пиян кретен, част от компания, се засилваше и скачаше върху гърбовете на нищо неподозиращите хора. Можеше да стане страшен сакатлък.
На един пък някакъв му беше прехапал ухото, не знам дали и не го беше откъснал частично.
Бомбичката която удари Гергана Орлова вътре в сектора, това беше много неприятно.

Дълго време имаше относително спокойствие, с отделни инцидентни боеве, до случая онзи ден. Сега ще видим как ще е.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   23.08.2022 17:56


Интервю с Димитър Якимов

Изображение

Защо не давате интервюта и страните от журналистите?
– Така съм решил. Още като бях футболист. Не че не уважавам журналистите. Това е една доста хубава професия. На мен реклама не ми трябва. Аз съм доволен с това, което съм постигнал, и с това, което съм станал. Имам колеги, които само да им звъннеш, и летят към телевизията. Аз обаче не съм такъв. На мен ми стига признанието на хората. Пък нали съм и чепат македонец, който ни се води, ни се бие.

Но навсякъде пише, че сте роден в София.
– Това показва колко се знае за мен. Роден съм в село Шлегово, на 30 км от Скопие. На един баир. Моят род е Якимовски, това ми е фамилията. Бил е огромен. Татко е имал 6 братя и сестра. Чичо ми Никола ме е отгледал в България. Тогава във всяко село е имало чорбаджия и той ги тормозел. Чичо Кольо отишъл да го предупреди, но оня не слушал. Наложил нов данък. Но дошъл съборът. Чичо се облякъл като просяк и охраната на чорбаджията го пуснала към него. Той извадил нож и го наръгал. Изчезнал в суматохата и решил да бяга в България. Тогава не е имало граници, не е имало паспорти. Татко ме дава на него като най-малък и ме праща към София. Да съм имал повече шанс в живота. Така се оказвам в Коньовица и почвам с футбола. Заради това съм и Николов. А иначе родът ми е там, край Скопие. Лошото е, че сега, като върнаха на хората земя, апартаменти, магазини, на мен няма какво да ми върнат. Единствено двете жени, ама те няма да искат.

Вие имате ли братя и сестри?
– Имам. Двама братя и една сестра, която почина. Единият живее в Швеция, другият си е там край Скопие, в селото.

Някой от рода няма ли футболен талант?
– Не. Само аз съм футболист от рода. Другите са в съвсем различни сфери. Никой не гони топката. Пък и не съм чувал някой известен играч от Македония с фамилията ми. Значи съм единствен.

Кой ви откри за футбола?
– Серги Йоцов. Аз като малък само с футбол съм се занимавал. От сутрин до вечер. На улицата, в парка, гол, бос. Бедни години… Но тогава пък клубовете вършеха страхотна работа. Всеки имаше съгледвачи, които ходеха непрекъснато да търсят таланти. Не като сега. Бате Серги ме намери на улицата и ме закара в Септември да играя на организирано ниво при юношите. Не си спомням вече кой ми беше първият треньор.
Бате Серги опита да ме научи и на тактика. Аз си бях дивак – като взема топката и не я давам. Мога да излъжа целия отбор на съперника и да вкарам. Няма да забравя как с юношите отидохме на един турнир в Белград. Играехме с Партизан. И в началото на второто полувреме не ме смени, а ме изправи до него. И започна да ми показва – ето как се подава, ето как се търси топката. Пет минути ме държа на тъча. И ме пусна. А аз пак с моето си. Ама вкарах два гола и ме избраха за най-добър на турнира. И така тръгнах напред.
След това дойде мъжкият тим на Септември, с който спечелихме купата. Беше невероятно изживяване! Пък и бяхме силен отбор. С Пецата Аргиров и още един куп звезди. С юношеския национален отбор станахме европейски шампиони. Страшно поколение: Цанев, Котков, Жечев, Пешо Величков. Уникални таланти. Според мен заслужено станахме шампиони. И ме поискаха от ЦСКА. Отидох там и подписах, че влизам в казармата.

Трудно ли се пробиваше в ЦСКА по това време?
– Доста лесно. Те бяха невероятен колектив. Треньор бе Крум Милев. Чичето е най-добрият, с когото съм работил! Перфектен като човек, перфектен в работата си. Каквото и да кажа за него, ще е малко. Той за мен остава номер едно в професията си. Помогна ми много да се адаптирам, да заиграя с цялата си сила. Искам да подчертая, че заради преминаването в ЦСКА станах такъв футболист. Точно този отбор ме научи почти на всичко в играта.

А имали ли сте кумир на терена?
– Да. Панайот Панайотов. Бате Гацо ме научи на всичко. Винаги съм искал да приличам на него. Той винаги ми повтаряше, че най-лесното на този свят е да вкараш гол. По-трудното е да го изработиш. Този съвет винаги съм го следвал. Не че не мога да вкарвам, но на мен пасът ми доставяше удоволствие. Само един път на инат през 1971 г. им казах на съотборниците, че без дузпи може да се стане голмайстор. И го постигнах. И то бях на два или три гола от бронзовата обувка на Европа. Без нито една дузпа! Такова постижение може би няма и досега.
Гацо ме научи да се пазя и от вас – журналистите. Много залитате, не сте обективни. Заради това страня от вас. Вдигате човека, след това го сривате. На мен това не ми е по вкуса.

Това ли е единствената причина да не говорите с медиите?
– Е, причината сигурно я знаят всички. Поне от по-възрастните ви колеги. Не давам интервюта, защото никой не ме призна в България. Аз съм признат по цял свят. Вкъщи има една тетрадка с изрезките от световната преса, където пише за мен. А в България нямам и второ място за футболист на годината. Второ?! И през 1971 г., когато бях една класа над останалите, избраха друг. За какво да говоря с хора, които правеха всичко, което им е по силите, да не признаят Якимов? Заради това мълчах. За цялата си кариера имам само една награда – за спортсменство. И това не е нормално, защото имам само един картон в кариерата си. Подарих я на Валентин Михов. А за мен има изписани какви ли не суперлативи. Най-големите ме признаваха.

Дайте пример.
– На световното в Англия играхме с Бразилия. Паднахме, но в един момент оставих Пеле и Гаринча на едно място. И отиваме да гледаме Унгария срещу Португалия в нашата група. Всички сме по екипи. А колегите изведнъж тръгнаха нанякъде. На стадиона бил Алфредо ди Стефано. Те отишли да се снимат с него, да му вземат автограф. И се връща един и ми казва: той иска да види номер 13. Аз бях с този номер на световното. Обърнах се и му махнах. А той вдигна палеца си към мен. Какво повече да искам от футбола! Ди Стефано ме поздрави, призна ме! Значи съм направил нещо през кариерата си.

Как така имате само един картон?
– Един-единствен. И то червен. Имахме мач с Левски за купата и пак си бяха издействали един румънец. И той ни започна. Изгони един, изгони втори. И аз му извиках: „Ей, курво!“ Честно да си призная, мислех, че няма да ме разбере. Ама той румънец, сигурно е гледал българска телевизия и ме изгони. Паднахме доста. Това е единственият ми картон в кариерата.

Какво пазите от футболните години?
– Нищо. Раздадох всичко, само тетрадката остана. Като ме изгониха от ЦСКА, исках да скъсам с футболиста Якимов и заради това се разделих с фланелки, флагчета, всичко.

А имаше ли оферти да играете в чужбина?
– Сигурно е имало. Но по наше време ни беше забранено да мислим за такова нещо, камо ли да го дискутираме или приемем. Със сигурност е имало. И за мен, и за Жеков, и за Гунди. Но това бяха немислими неща. Заради това, че имат достъп до чужди отбори, най-много завиждам на сегашните футболисти. Лично на мен ми се играеше много навън. Не за нещо друго – там хората са различни. Като направиш нещо красиво, дори да си от противниковия отбор, стават и те аплодират. В България дори да си една класа над останалите, правиш един грешен пас и са готови да те разкъсат. От това много си патим.

Всички знаят, че сте изгонен от ЦСКА. Какви са обаче причините?
– Няма генерали, няма нищо. Бях в разцвета на силите си. Можех да играя поне още 5 години. Нищо не ми пречеше. Вече имах опит, всичко. Бях станал голмайстор. Но тогава властта взеха Стефан Божков и Манол Манолов-Симулията. А те не търпяха да има по-добри от тях в отбора.
И ме пенсионираха. Имаше един майор, който работеше за Сливен. Той дойде да ме покани там. Веднага се съгласих. Много ми се играеше. Но отиде при Божков и той му отказа. Разбирам го. Ако бях отишъл там и започнех да играя на ниво? Трябваше да отговарят пред фенове, пред всички. Не ме пуснаха и така приключих кариерата си. Измислиха някакво подмладяване и ме ликвидираха като играч.

Кой мач поставяте на първо място в кариерата си?
– Мачовете с Интер за КЕШ. Малко не ни стигна да играем финал. Това щеше да е уникален успех. Незапомнен и ненедминат и до днес. Спомням си, че в София изпуснах уникално положение. Имаха един защитник, който се изстреля като ракета и ми взе топката. А аз я виждах в мрежата. Контузи се и го изнесоха на носилка. След това го оперириха в „Пирогов“ и повече не игра.

Значи онзи гол срещу Франция в Милано през 1961 г. не ви е толкова скъп? С него стигаме за първи път на световно.
– Е, хубав гол беше. Но тогава имахме силен национален отбор. Имах уникални партньори. А може би точно с този мач започнахме да правим комплекс на французите и от това се възползваха Христо Стоичков и останалите. Биехме ги навсякъде, където ги хванем. Имам мачове, какво да си спомням за тях… Аз винаги съм играл на едно ниво. И за ЦСКА, и за националния отбор. Нямаше разлика, исках да бием навсякъде.

Но в трите ви участия на световни финали нямаме успехи. Защо?
– Главната причина е в това, че бяхме изолирани от света. Нямахме достатъчно мачове срещу тези, които срещахме на световни. Имахме само няколко отбора, които ритат в турнирите, и това бе допирът ни с професионалния, здравия футбол. Как така да им се противопоставяме? Затварянето зад някакви завеси, политически интриги и други такива ни изиграха лоша шега. Не че не сме им били равностойни.
Имахме си и наши грешки. Особено в Мексико. Тогава всичко объркаха Божков и имаше един професор Кръстанов. То не бяха кретении, не беше чудо. Една трета от отбора яде само супа, другата не пие вода, третата не знам си какво. И там изгоряхме. Просто не можехме да се движим. А бяхме страхотен отбор, може би най-силният в историята. Но не можехме да мръднем на терена, а бяхме готови за чудеса.
Няма за забравя първия мач с Перу. Вече водим с 2:0 и всичко е под контрол. Тогава Тумби Попов направи един пробив. Тръгна рязко, надбяга всички. Той бе много бърз. Влиза вече в наказателното поле, но малко под ъгъл. И аз тръгнах да помагам, Гунди също. Но един му взе топката, ритна я напред и те вкараха. След това краката ни просто спряха. А бяхме страхотен отбор. Вече имахме и опита от предните първенства. За мен бяхме може би най-силните в историята. Но така и не се случи. Така ни е било писано.

Вие сте един от най-близките приятели на Георги Аспарухов. Това изглежда немислимо в днешни дни.
– Защо да не сме приятели? Ние сме колеги и между нас имаше огромно уважение. Как да не съм приятел с Котков, с когото сме заедно още от юношите? Да се правя, че не го познавам ли? Това са неща, които не разбирам. Гунди беше прекрасно момче. Ще си призная нещо. На световното в Англия Рудолф Витлачил ни беше сложил в една стая.
Избираме си легла и той ме погледна. Каза: „Мита, знам, че много хора ни сравняват и се опитват да изкарат мен по-добър от тебе. Да знаеш, че аз те уважавам безкрайно и съм се учил от теб!“ Това едва не ме разплака. И станахме семейни приятели. Не е тайна, че и той се прекланяше пред Гацо Панайотов. Това го е признавал неведнъж, но някак си остана скрито. И всяка година съм на панихидата им за годишнината от катастрофата. Отидоха си в разцвета на силите си. Аз не мога да разбера някои неща днес. При нас нямаше такава омраза. Нямаше смисъл – изкарваме си хляба от едно място. И ставахме по-добри, когато другият отбор бе по-силен. Така е било винаги. Може би заради това ме уважават и левскарите. Имах един проблем с вилата в Рибарица и като разбра, че става въпрос за мен, върховният съдия Иван Григоров, който е ултрасин, веднага помогна.

А защо Гунди не успя да заиграе в ЦСКА? Вярно ли е, че се е намесил Тодор Живков?
– Това са пълни глупости. Той влезе при нас в казармата. Игра в няколко контроли. Беше и на бенефиса на Симо Манолов срещу едни руснаци. Крум Милев не го хареса.
Може би като млад Гунди беше малко дървен. Все пак е започнал като волейболист, а по-късно е минал към футбола. Тогава в ЦСКА имахме доста силни нападатели. Командирова го в Пловдив, за да играе за Ботев. Там се видя талантът му. И стана много добър.

Защо след края на кариерата не се захванахте с треньорство?
– Може би съм пример за това, че от добър футболист не става добър треньор. Опитах се, разбрах, че не ставам. Четири години бях в Кипър, след това в Кувейт. У нас работих в Тетевен и Берковица, но не ми беше по сърцето. И приключих с треньорството. Просто не беше работа за мен.

Как минава един ден на пенсионера Якимов?
– Нормално. Виждам се с приятели. Играем карти, играем табла. Ето тези дни един приятел на Вальо Михов – Тончо Тончев, се похвали, че много е надобрял на табла. И го надвих с 3:0. Страшно съм добър! Той, Вальо, ми е втори баща. На него му казвам тате. Защото наистина е така. Този човек колкото направи за нас, ветераните, никой не е правил. Щяхме да сме забравени от Бога и от хората. Заради това съм му толкова благодарен. И това го напишете: много малко се сещат за нас, а ние не сме незаслужили. Поне пълнехме стадионите, не като сега. А Михов се грижи за нас. С Румен Янчев направиха чудеса за ветераните и като спряха, отново ни забравиха. Стойне Манолов ни прави турнир по Нова година – и на него благодаря. Такива жестове са важни за нас. Наградиха ме и на „Футболист на годината“, защото съм навършил 70 г. До последно се чудех дали да отида на церемонията. Но Вальо и дъщеря ми ме навиха. Вальо дори ме подкупи с един костюм.

А виждате ли бъдеще за българския футбол?
– Разбира се, че има бъдеще. Стига да се върнем към извора. Да накараме малките да играят. Все повече и повече. Да излязат на улицата, по стадионите. Това ще е трудно. Сега мъжете няма къде да играят, камо ли юношите. Клубовете обаче трябва да погледнат към тях, а не към чужденците, които се купуват на килограм. И тогава може да има бъдеще за българския футбол. Ако не, ще си останем на това ниво.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   23.08.2022 18:21


Съкратена версия Чаво. Митата Якимов е бил левскар (казва го в интервюто) и още е. Покойният Иван Колев също беше.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   23.08.2022 18:44


Може и така да е. В което няма нищо лошо. И бащата на Аспарухов е бил запален цеденевист. Но не се съмнявай, че на това което съм попаднал , съм го пуснал цялото.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   23.08.2022 20:58


Интервюто беше пред Гонг. Колкото до бащата на Гунди, освен да не е бил футболен фен преди 1948 година.

_________________
Изображение


Последна промяна Vendome на 23.08.2022 20:59, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23ю   |   25.08.2022 12:32


Вчера се навършиха 10 години откакто Крум Янев не е сред нас. Нека помним казаното от него:

" Докато съм жив и краката ме държат ще ходя на стадиона и ще подкрепям ЦСКА, защото ЦСКА е начин на живот!

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 379 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг