Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 15:29



Отговори на тема  [ 379 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща
ЦСКА сезон 2022/23 
Автор Съобщение

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  ЦСКА сезон 2022/23   |   21.07.2022 15:14


Успях да гледам мача с Локомотив София, показаното беше меко казано притеснително, но надеждата е, че на всеки се случва да изиграе слаб мач, още сме в самото начало на сезона, а и това не е окончателния вид на състава, понеже се чакат още нови попълнения.
Отделно от това и старото ЦСКА винаги се е затруднявало да играе добре на стадиона на Локомотив, още след първото връщане на дербитата на клубните стадиони, в края на 90-те. Аз лично си спомням три победи оттогава, може и да пропускам някой мач.

Вратарят Бусато беше най-добрият играч на тима в Надежда, което не говори добре за останалите.
В офанзивен план ЦСКА не създаде абсолютно нищо интересно, новите попълнения Шопов и Туфегджич бяха фигуранти и тотално разочароваха. За мен е срамно в тим носещ името ЦСКА да играят такива халфове. Няма нужда да се връщам към славните периоди на армейския тим, но само ще спомена футболисти играли с червената фланелка през 90-те години като Лъчо Танев, Христо Коилов, Кирил Метков, Мето Деянов, Милен Петков. Въобще и не може да става сравнение, със сегашните офанзивни халфове на червените.

От новите попълнения ми хареса единствено левият бек Де Нойер, за мен той е класа за българското първенство.

Хубаво е, че новият треньор Саша Илич се опитва да налага малко повече български играчи в състава, върнаха и Бауренски от Ботев Враца, но не ми е ясно защо през второто полувреме на мача с Локомотив Жеферсон беше предпочетен пред него.

Въпреки бойкота на основните фракции секторът за гости бе почти пълен, не си представям ако и организираните фенове бяха там какво щеше да бъде.
Ако отборът продължава да играе така обаче бързо ще разочарова и тези хора, които посещават мачовете на отбора сега.

Лично на мен такива като Енимълс не ми липсват. Те отдавна са доказали, че нямат принципи. Ако бяха водени от морални подбуди щяха отдавна да реагират на случаващото се в клуба, а не да се "разбунтуват", след като са си намерили друга "хранилка".

Неприятно впечатление ми направиха и двама човека от щаба на ЦСКА, които се заяждаха с публиката на Локомотив и се правеха на големи мъже.
Навремето пред Сектор А на "Армията" разни провинциални герои показваха подобно държание. Сега това се пренесе и в ЦСКА на Гриша Ганчев.
Единият от тези индивиди се казва Иван, сега забравих на каква длъжност е, но е на 35 години, би трябвало да е улегнал човек.
А той с другия герой след мача, в присъствието на десетки полицаи, заели бойни стойки пред автобуса на ЦСКА, който се намираше странично на далечния край на сектор А, към тържището Илиянци.
Смешници!

Не ми е ясно и защо хора като Филип Филипов и Стойко Сакалиев са на работа в клуба, какви административни задачи могат да свършат подобни индивиди?

Ясно е, че за титла въобще и не може някой да си помисли. С повече спортен шанс ЦСКА може да свърши отново на второ място в крайното класиране и да изпревари конкурентите си, но може да има и отстъпление.

Целта разбира се не е някаква купа, а участие за трети пореден сезон в груповата фаза на европейски клубен турнир. Към този момент това изглежда много трудно постижимо, но мачът тази вечер в Македония ще даде повече яснота доколко е готов ЦСКА за предизвикателството.
Само с редовно участие в груповата фаза на евротурнирите може да се заличи разликата с Лудогорец. Това важи за всеки един тим, не само за ЦСКА.
Участието в два поредни сезона беше добро постижение, но то лесно може да бъде заличено с два поредни неуспеха за влизане и тогава всичко отива отново на изходна позиция.
Но и за да има постоянство трябва да има добра стратегия, а поне за момента Гриша Ганчев изглежда разчита повече на спортния шанс, отколкото на нещо друго.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   21.07.2022 19:58


Трагичен ЦСКА. :uuu:
0-0 с тези ливади е срамен резултат. Сигурно ще ги елиминираме в София, но 45 минути с човек повече и само 2 келяви положения, отиграни нескопосано. Няма нападатели, няма халфове, няма игра. А, Калоян Кръстев да не се сърди после защо не му се дава шанс. Защото това е нивото на 90% от нашите футболисти - т.е. трагично.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   21.07.2022 20:08


Крайно незадоволително представяне, добре че Македония ГП не са нещо особено. Накрая при прекия свободен удар за тях можеше да се получи неприятна изненада.
Станислав Шопов се е научил в Нидерландия да иска топката и да се опитва да я разпределя, но това е крайно недостатъчно. Много грешни отигравания и липса на всякаква креативност в действията му. Като цяло и на всички. В тима липсва острота и изненада.
Де Нойер развали впечатленията ми от него от предния мач. Играеше така, сякаш е взел опиат.

Все пак в тима вече не са Кери и Кайседо, а Йомов е контузен от доста време. Тези футболисти бяха в основата на атаките на ЦСКА през миналия сезон, сега двама от тях ги няма. Йомов сигурно ще вземе участие в реванша, но не се в знае в какво състояние ще е.

На ЦСКА му трябва време да стикова нещата, а време няма. Мачовете идват един след друг. И селекцията можеше да се направи по-отрано, но дано чакането за тези нови футболисти, които ще дойдат, да си е струвало и те да помогнат за вдигането на класата в тима.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   22.07.2022 21:52


Мисля, че ще ги отсраните тези с тренировъчното игрище, но след това нищо чудно да ви наМУРАт.


Последна промяна falkenbach на 22.07.2022 22:03, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   22.07.2022 23:23


Вярно ли Македония ГП имаха повече българи в стартовия си състав от ЦСКА?


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   23.07.2022 00:06


А за ЦСКА 1948 никой нищо не казва?

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 05.08.2018 10:04
Мнения: 778
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   23.07.2022 07:46


alexbg написа:
А за ЦСКА 1948 никой нищо не казва?


Кой са тези????

_________________
" За да се бориш с чудовища, понякога трябва и самият ти да станеш чудовище."


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 05.08.2018 10:04
Мнения: 778
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   23.07.2022 08:01


ЦСКА не играе нищо след зимната пауза на миналия сезон. Стойчо Младенов хвърли кърпата явно след скандал, така и не стана ясно точната причина и чакаше да го сменят. Карахме по инерция сезона и добутахме до финала за купата. Имаше отделни индивидуални прояви и до там. Сега се продължава във същия стил, гледах мача с Арда на стадиона където имаше около 5 к фена и въпреки това момчетата по терена продължаваха да не се раздават и даже да не покажат желание , че искат да направят нещо. Отбора на Арда спокойно можеше да ни поведе през първото полувреме, но поради необмислена постъпка на техен играч загубиха инициятивата и с първия точен удар вкарахме. Притеснителното е, че няма идея в играта, няма кой да даде един пас. 75% от 4-те ни гола са от статични положения ,като и не създаваме никакви положения като за трите изиграни мача до сега имаме общо 13 точни удара във вратата/като 7 са от мача със Арда/. Новите не са готови, младите и те момчетата получават шанс , но се вижда че са на ниво Втора Лига или за отбори в долната част на таблицата борещи се за оцеляване. Треньора се опитва да подобри играта, но се вижда, че няма играчи който да влезнат и да изнесът мача. От сега отписвам сезона и ще е цяло чудо ако можем да додрапаме до местата за евротурнирите и догодина. За тази ако излъжем макетата следващото стъпало няма да ни е по силите , дори и да дойдат нови играчи. Надявам се само да оставят Илич поне да изкара сезона ,а не да почваме пак да го сменяме след 2 -3 месеца.

_________________
" За да се бориш с чудовища, понякога трябва и самият ти да станеш чудовище."


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   23.07.2022 09:33


cori88 написа:
alexbg написа:
А за ЦСКА 1948 никой нищо не казва?


Кой са тези????
Не знам кои са, но тая година на мачовете им се виждат доста повече червени легенди, отколкото на Армията :)

А това че на мача на тирето с Арда имало пет хиляди души не знам как да го коментирам :)


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 05.08.2018 10:04
Мнения: 778
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   23.07.2022 12:34


spurs написа:
cori88 написа:
alexbg написа:
А за ЦСКА 1948 никой нищо не казва?


Кой са тези????
Не знам кои са, но тая година на мачовете им се виждат доста повече червени легенди, отколкото на Армията :)

А това че на мача на тирето с Арда имало пет хиляди души не знам как да го коментирам :)



Легендите ясно поаказаха, че за пари всичко правят, точно поради това не са на Армията.

_________________
" За да се бориш с чудовища, понякога трябва и самият ти да станеш чудовище."


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   23.07.2022 14:32


То пък ония на Армията не са за пари.

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   23.07.2022 16:24


Vendome написа:
То пък ония на Армията не са за пари.

Те са там заради "марката ЦСКА" - това беше казано доста ясно и еднозначно от собствениците :rofl: То си личи и по трансферната политика и представянето на терена - амбиция, раздаване, желание за игра и т.н. :whistle:

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   23.07.2022 18:06


cori88 написа:
spurs написа:
cori88 написа:

Кой са тези????
Не знам кои са, но тая година на мачовете им се виждат доста повече червени легенди, отколкото на Армията :)

А това че на мача на тирето с Арда имало пет хиляди души не знам как да го коментирам :)



Легендите ясно поаказаха, че за пари всичко правят, точно поради това не са на Армията.
Хаха, че точно заради пари доста легенди прегърнаха ловешката идея и обърнаха палачинката. Сега дали Цеката плаща на колегата от Плоски за да ходи на мач не знам, не е изключено, но за Чичо Митко, Жеката и останалите е повече от сигурно че са на ловешка издръжка.


Последна промяна spurs на 23.07.2022 18:07, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   23.07.2022 20:50


Пената го боли хуя за тирето. От познати в Изток знам, че дори в кафето не им гледа много мачовете.

_________________
Изображение


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   24.07.2022 14:23


Shifter написа:
Vendome написа:
То пък ония на Армията не са за пари.

Те са там заради "марката ЦСКА" - това беше казано доста ясно и еднозначно от собствениците :rofl: То си личи и по трансферната политика и представянето на терена - амбиция, раздаване, желание за игра и т.н. :whistle:


Всичко е маркетингов трик. Добре го описа Марков преди години. По принцип сме ЦСКА, но сме Литекс.


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   25.07.2022 15:55


И вие ли не искате Г.Г. в ЦСКА? Ще се учудя направо :)


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 05.08.2018 10:04
Мнения: 778
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   25.07.2022 17:42


tonzos_justice написа:
И вие ли не искате Г.Г. в ЦСКА? Ще се учудя направо :)


Това е поредната глупост на Offenders , явно дрогата им е изпила мозъците. Кой ще дойде след това. И защо точно сега искат да се маха? Нещо започнаха много да се мрънка за всичко и само да се иска , а нищо не се дава насреща. Явно са свършили парите от Ганчев и са легнали на Цеката, който всячески иска да се докопа до Армията и в ЦСКА.

_________________
" За да се бориш с чудовища, понякога трябва и самият ти да станеш чудовище."


Последна промяна cori88 на 25.07.2022 17:43, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   25.07.2022 22:50


Победата си е победа, но пореден измъчен, грозен мач. Толкова са импотентни в атака ЦСКА, че няма накъде. 1 удар във вратата на Армията за 90 минути. На стадиона на който всеки отбор в миналото се радваше ако е загубил само с 2, 3 гола. :uuu:


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   27.07.2022 12:00


За младите - че не са някаква висока класа е ясно, но чак пък да са на ниво Втора лига. Истината е, че нивото е ниско и трябва да бъде поработено с тях, въпреки че им липсва основата. Но нищо не пречи, вместо да се взимат такива като Вилдсхут, Отабор, Кубемба, заплатата само на единия е повече отколото на 4-5 млади момчета.
Гриша Ганчев е прав, че един треньор трябва да умее да развива футболисти.

Плюеме по Калоян Кръстев, той не е от такава класа, че с едно положение да вкара, но и на Кайседо и Каранга даже, щеше да им е трудно да вкарват в сегашния тим. Просто няма кой да създава положения за гол. В такъв случай ЦСКА поне трябва да са силни при статични положения. Но го няма вече Кери, дано Йомов навлезе по-бързо във форма, той поне умее да центрира добре.
Тиаго защо не си го върнаха, не знам, мисля че имаше възможност в началото на годината.


Понеже мислех да пусна темата за ЦСКА доста по-рано, щях да пускам едно интервю с Божо Чорбаджойски за впечатленията му от полския футбол, дадено на сносен английски. Но мога и да го пусна по-натам.
Божо това лято премина във Видзев Лодз, а в мача на националите в Грузия се видя, че незаслужено е бил пренебрегван за сметка на прехвалените братя Христови.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   27.07.2022 12:14


Днес големият Трифон Иванов щеше да навърши 57 години. Не игра чак толкова много в ЦСКА, но бе достоен наследник на големите футболисти преди него.
Върна се в клуба да помага на два пъти, в трудни периоди.
Харесваха го и сините привърженици, нещо не чак толкова често срещано.
Головете му може и да не са много, но са запомнящи се, няма да ги изброявам.
А КНК определено бе неговият турнир.

Светла му памет!

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 379 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг