Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 12:45



Отговори на тема  [ 379 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Следваща
ЦСКА сезон 2022/23 
Автор Съобщение
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   28.11.2022 14:55


Diavolo написа:
оф, дообре. Малко ме вълнуват. Не ги бях чувал.


Излагаш се. Старото му име е Голямо Конаре. От там тръгва четата към Пловдив и обявяват Съединението. Затова и градът по-късно взима това име.

Колкото до футболните успехи на Гигантите, то те бяха единственият отбор, успял да вземе точка срещу Ботев 1:1 в Съединение, през онзи сезон в който Ботев постигна 37 победи и 1 равен във В група.

_________________
Изображение


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   28.11.2022 15:05


bai Momchil написа:
Diavolo написа:
оф, дообре. Малко ме вълнуват. Не ги бях чувал.


Излагаш се. Старото му име е Голямо Конаре. От там тръгва четата към Пловдив и обявяват Съединението. Затова и градът по-късно взима това име.

Колкото до футболните успехи на Гигантите, то те бяха единственият отбор, успял да вземе точка срещу Ботев 1:1 в Съединение, през онзи сезон в който Ботев постигна 37 победи и 1 равен във В група.


Момчи, следващата година на 6 ти септември ще го вземем на традиционния крос от град Съединение до Пловдив и там ще разбере...

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   28.11.2022 15:54


Аз ги знам като отбор, ама не знаех, че Съединение е град, може би голямо село или много малък град. Не го казах с обида, аз се кефя на такива отбори и места.
А иначе никога не съм ходил там. Това че носи такова гръмко име не е задължително да е на град. Все тая.
Не сме в час по история или география, такива поправки са много неуместни.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   29.11.2022 16:58


Двубоят със Септември в четвъртък ще се играе на "Армията", с цена на билетите 10 лева за всички сектори. Супер!

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   30.11.2022 16:11


ТЕНИС ФАМИЛИЯТА ВЕЛЕВИ

Тенисът в България има 125 годишна история, а в почти половината от тях една фамилия неизменно присъства в националните отбори и е сред призьорите в първенства и турнири. Три поколения на фамилията Велеви представят достойно родния тенис по целия свят.
Началото слага Иван Велев, който е роден през 1920 г. Той се занимава с тенис още през 40-те години. Грижи се за кортовете на АС-23 в Борисовата градина, а през останалото време играе и живее на тях. Домът на семейство Иван и Милана Велеви наистина е на тенис комплекса.
На 18 февруари се ражда единственият им син Стоян, а близо 3 месеца по-късно, на 5-ти май, се създава първият спортен клуб на армията - Септември при ЦДВ.

От малък Стоян е с ракета в ръка и израства покрай кортовете на "Народна армия". Баща му е национален състезател и записва победи в отборни срещи срещу ГДР, Полша и Турция. Сестрата на Милана пък е женена за Александър Димитров - Герман - 8 пъти шампион на сингъл (1945-56) и 6-кратен на двойки. Герман печели през 1955 г. заедно с Иван Велев, като на финала побеждават Николай Чупаров и Христо Бахчеванджиев с 6:4, 9:7, 6:1. През същата година Стоян, тогава на 7, участва в първото си състезание.
"След този си успех татко се съсредоточи изцяло върху мен. На него дължа всичко. Той ме научи да играя тенис", спомня си Стоян Велев - Танчето. Резултатите не закъсняват - русокосото момче става републикански шампион за пионери, а по-късно и за юноши младша и старша възраст. Представя се с успех в отбора на България за купа "Галея", неофициално европейско първенство за юноши.
"Гордея се, че съм имал възможността да играя на най-високо ниво срещу Мануел Сантана (победител от Уимбълдън през 66), Вилхелм Бунгерт (финалист на Уимбълдън през 67), Мануел Орантес, Йон Циряк, Илие Настасе (първият номер 1 в ранглистата), Теймураз Какулия и Александър Метревели. За мен това беше невероятна школа - да се допра до най-силните за моето време", казва Стоян.
На 19 години той е в отбора ни за Купа Дейвис, заедно с Божидар Пампулов играе на двойки срещу британците Уилсън и Кокс. На следващата година (1968) Велев дебютира на сингъл с 2 убедителни победи срещу Турция. През 1971 г. бие Войтек Фибак на полуфинал на турнира във Вроцлав, въпреки че полякът има два мачбола. През 1975 г. в Хартум (Судан) Танчето играе за първи път на тревни кортове, но взима сет на Питър Макнамара от Австралия. По-късно Макнамара и Фибик стигат до топ 10 в света. Велев не успява да вземе републиканска титла на сингъл, но има пет триумфа на двойки. Едната от титлите е на смесени двойки с Марина Кондова през 1978 г.
През цялата си кариера като тенисист Стоян Велев е в редовете на ЦСКА. По това време отборът е без конкуренция.
"С двама души печелехме отборното. Академик бе в състав Божидар и Матей Пумпалови, Коста Денчев и Чавдар Ганев, докато ЦСКА имаше Яшмаков, Велев и двама неизвестни войници Параланов и Метанов. Почвахме с 2 загуби, но Кирил биеше Божидар, а аз Матей, после заедно ги надигравахме на двойки и вземахме титлата. По-късно в ЦСКА дойдоха Божидар и Матей, както и Любен Петров. Нямахме никакви съперници", спомня си славното минало на "червените" в тениса Стоян Велев.
Той може да се похвали и с успехи в друг спорт : "Играех доста добре хокей на лед и понякога съжалявам, че не останах в този спорт. През 1969 г. хокейният тим на ЦСКА замина на лагер в Москва, а аз бях в Истанбул и Анкара на турнир по тенис. Нямах никаква ледова подготовка. Като се върнах, карах три дни кънки на "Дружба" и треньорът Георги Страшимиров ме взе в Левски. Във втория мач от турнира на в-к "Отечествен фронт" вкарах 3 шайби срещу "червените", но загубихме с 5:7. От Левски ми предлагаха апартамент и офицерско звание. В ЦСКА бях само сержант, въпреки че бях национал в два спорта, което бе аномалия. Полковник Мишо Микулаш обаче каза "Танчето ще остане в ЦСКА" и ме направи офицер".
Стоян Велев (вече майор от запаса) играе 11 години хокей на лед в ЦСКА, Левски и Славия. Вкарва единствения гол в квалификации срещу СССР (0:4, 1:9) за европейско юношеско първенство през 1967 г. Голмайстор е на турнира за "Дунавската купа". Има две шайби за Левски срещу Динамо Киев (2:8) . Играе в турнира за КЕШ. Смъжете на ЦСКА печели две републикански титли през 1967 и 1969 г. Танчето се отказва от хокея в началото на 1970 г. - чупи на три места лъчева кост на дясната ръка, а и в София е построена първата зала за тенис. Той вече може да играе тенис и през зимата, така че се налага да направи избор.

Същата година Стоян се сдобива и с първи син - кръщава го на баща си Иван. На 4 септември 1971 г. пък се ражда Милен. По семейна традиция и те рано хващат ракетата. "Преходът от играч към треньор бе много труден. Баща ми почина през 1971 г. и нямаше кой да ми помага със съвети. Сам си проправих пътя", казва Стоян, треньор в ЦСКА в периода 1981-88 г. и след престоя си в Германия още три години в края на 90-те. Той е играещ треньор в немски клуб и на 45 години печели всичките си 12 мача, за да класира отбора в по-горна дивизия. На по-високо ниво клубни мачове в Германия играят Иван и Милен. И двамата са сред най-добрите ни юноши в края на 80-те години.
На 16 години, 9 месеца и 7 дни, Милен играе срещу Румъния в мач за Купа Дейвис (1988) и все още е най-младият ни участник в състезанието. Година по-късно Манци е национален шампион за мъже и се насочва към професионалния тенис. От квалификациите стига до 1/4 финал на силния турнир в Атина през 1992 г. , като елиминира Перес-Ролдан от Аржентина и Горис от Испания, преди да загуби в три сета от известния испанец Хавиер Санчес. 1993-та е преломна година за Милен. Той е номер 1 на верига в Египет и прави невероятен подвиг в мачовете за Купа Дейвис срещу ЮАР. Побеждава номер 29 в света Маркос Ондрушка и води с 2-1 сета над играча от топ 10 Уейн Ферейра, който обаче обръща мача след задължителнате почивка преди четвърти сет. Веднага след това в две последователни седмици Милен печели турнира "Чаланджър" в Оберщауфен и играе финал в Познан. Манци е първият българин с титла в професионалния тенис и първият, намерил директно място в основната схема на турнир от Големия шлем - в Австралия през 1994г.
Контузия в кръста спира устрема му и Велев прави трудно завръщане през 1995 г. Впоследствие продължава да е всеотдаен участник в мачовете за Купа Дейвис.
"Възпитал съм ги в този дух. Най-важното е да играят за България, за нацията. Това са мачовете на истината. Много по-ценно е да спечелиш за Купа Дейвис, отколкото няколко турнира", казва Стоян Велев. Заедно с Милен те са единствените баща и син в историята на нашия тенис, играли за "Дейвис".

България дебютира в надпреварата едва през 1964 г. и това може би лишава фамилията от още по-ранно участие. Иван Велев е национал в началото на 50-те. Стоян има още двама сина - Александър, роден на 31 март 1992 г. и Слав, роден на 9 юли 1995 г.
Сашко дебютира в състезания на 4 години, 11 месеца и 18 дни, като няма конкуренция сред децата до 8 годишна възраст. Той не прави голяма кариера, но доколкото знам и в момента тренира подрастващи.
Стоян умира на 24 август, 2018 г.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   03.12.2022 12:26


Относно ЦСКА - Септември 2:1 на "Армията" искам да кажа, че лично аз съм доволен от продукцията. Стана сравнително динамичен мач за условията през този период от годината, имаше не малко голови положения и за двата отбора, гол за ЦСКА бе отменен, така че имаше какво да се види. Жалко, че имаше малко хора, но и в този час 12.00 на обяд нямаше и как да е по-различно.
Отлично впечатление ми направи едно младо момче, което влезе през второто полувреме - номер 14 Александър Бучков. Силно се надявам да видя още подобни изяви от него, на младите е нужно постоянство.
Димитър Евтимов, въпреки че не пази често, направи поредния си стабилен мач за ЦСКА. Той беше окуражаван силно и от една фенка, коятоп може би му е някаква роднина, след мача се прегърнаха, но Митко е женен.
Отново прочетох неща които не ми харесаха след срещата, но най-голямата глупост беше, че хората на стадиона изпратили футболистите с освирквания на полувремето! Аз не констатирах нищо подобно на стадиона. Имаше единични освирквания към човек от щаба на Септември, иначе Светльо Петров бе приет много добре, което е нормално.
А повечето хора на полувремето съвсем резонно избързаха да потърсят топли напитки или такива с градус. :-)
По-късно в онзи следобед стана ясно, че ЦСКА ще зимува на първо място в шампионата, благодарение на резултата в Разград. Мисля да направя едно обобщение за цялото първенство досега, но изчаквам да минат всички мачове за купата.


Снощи бях на женски волейбол между ЦСКА и Славия. Отново малко хора, въпреки че имаше и групичка от Славия, но не тип "фенове". И във волейбола часовете и дните за провеждане на срещите са много неудобни, не се мисли за нищо. Уж нов шеф на федерацията, а всичко си е постарому! Даже преди май беше една идея по-добре, ама тогава все още не беше толкова амортизирано всичко.
В залата беше много студено, като излязох навън после ми се стори по-топло. Даже един от страничните съдии - жена, ръководи срещата с яке над съдийския екип. Не си спомням да съм виждал подобно нещо. Една от нашите състезателки, която за моя жалост е резерва този сезон - Александра Костадинова, също беше с яке и периодично разтриваше голите си крака. Тъжна картина.
На терена двата отбора направиха не лош мач, като правя уговорката, че освен отбора на Марица, нивото на другите отбори не е никак високо.
За Славия добър мач направи бившата ни състезателка Благовеста Миланова, радвам се за нея.
Славистките при малко повече късмет можеха да докарат и срещата до тайбрек, но в крайна сметка не издържаха и загубиха с 3-1.

В понеделник мъжете приемат Нефтохимик от 18.00 часа, ще бъде много тежък мач, макар че ЦСКА вече победи другия отбор от Бургас Дея Спорт.
Проблемът на ЦСКА е, че ако се неутрализира диагоналът Димитър Димитров, то до голяма степен се обезличава и целият отбор на "червените". Непредвидената контузия на опитния и класен състезател Иван Колев още в първия мач от сезона, обърка до голяма степен нещата в тима, въпреки че засега се държат и се представят на ниво, с изключение на срещата с Левски.


Връщам се отново на футболна тема. Чета, че ще предлагат нов договор на Тибо Вион. Въпреки че съм критикувал този състезател, то одобрявам евентуалното му оставане. Причината е, че поне е борбен и се раздава в почти всеки мач, а в България трудно ще дойде по-добър от него. Все пак Вион е младежки световен шампион с Франция.

Снощи гледах класирането в областните групи и ми направи впечатление, че в кюстендилската дивизия "Осогово" има отбор който се казва Армейци Кюстендил. Но странното е, че досега всичките 10 мача на този отбор са отложени, не знам по каква причина. Ще бъде интересно, дано започнат да играят.

В елитната юношеска група до 17 години към този момент ЦСКА е едва на шесто място с 26 спечелени точки, като изостава сериозно от лидера Лудогорец, който е с 43 пункта.

Не много по-различно стоят нещата в елитната юношеска група до 15 години, където ЦСКА е седми с 25 точки, като лидер там отново е Лудогорец с 39 точки.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   08.12.2022 17:44


Днес на 64 годишна възраст след тежка катастрофа е починал Миодраг Йешич. А съвсем наскоро имаше рожден ден.
Злобата към него на сестри Тошеви, както и на обикновени геренци по никакъв начин не могат да заличат приносът му към "армейците".
Няма нужда от суперлативи, фактите са си факти.
Той донесе една от петте титли на ЦСКА след 1990г., с един напълно осакатен птбор, в който буквално нямаше кой да пуснеш. Взе мач с Левски, който беше на кантар. Също нещо рядко срещано след 1990г.
Победи актуалния европейски шампион Ливърпул на "Анфийлд", като смея да твърдя, че и го надигра. Макар и при почти решена елиминация и липса на титуляри при домакините.
Вкара отбора за първи път в групите на евротурнир, елиминирайки силния Байер Леверкузен, с Димитър Бербатов.
За останалото се "погрижиха" разни диджей и други схемаджии.

Светла му памет!


Също днес стана ясно, че Любо Пенев, както Ради Здравков и Томанов ще напуснат ЦСКА 1948. Съдба! Искаш да си нещо, но повече от Бистрица не можеш да стигнеш. Правиш си реклама на гърба на баскетбола и волейбола, подмятайки им жълти стотинки, "козметични" средства.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   08.12.2022 19:47


Така наречената от теб "злоба на обикновените геренци" не е като да не беше умишлено и настоятелно провокирана от негова страна. Меко казано не ми беше симпатичен, но ми стана много гадно като видях новината днес, жалко, да почива в мир...


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   08.12.2022 20:34


spurs написа:
Така наречената от теб "злоба на обикновените геренци" не е като да не беше умишлено и настоятелно провокирана от негова страна. Меко казано не ми беше симпатичен, но ми стана много гадно като видях новината днес, жалко, да почива в мир...



Съгласен съм, че имаше изказвания, които и на мен нямаше да се харесат, но никой не е съвършен. А и симпатията беше взаимна, както казваше един водещ на модно предаване.

Аз примерно към Кокала нямам омраза, въпреки че е показвал среден пръст на Сектор Г. Но да не задълбаваме излишно с тези неща.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   08.12.2022 20:48


Феноменален ЦСКА победи Хебър насред Пазарджик с 3-2, в отложен мач от волейболното първенство!
Този път много добра отборна игра, ЦСКА действаха като едно цяло, но това не попречи на диагонала Димитър Димитров да запише трети пореден мач за ЦСКА с над 30 точки!
ЦСКА направиха и цели 19 блокади, а превъзходството им призна даже и треньорът на домакините Камило Плачи, в интервю след мача.

Така, след двете домакински загуби във "Васил Симов" ЦСКА отново се върна на победния път!

В понеделник срещу Нефтохимик ЦСКА загуби злощастно след тайбрек с 3-2, като това беше 15-то поредно поражение за "армейците" от този противник, но днес именно в тайбрека ЦСКА бе на ниво, като в началото изостана, ноп бързо навакса и взе преднина. В петия гейм много силно игра и Делчо Раев на нетипична за него позиция. За втори пореден мач в игра се появи и ветеранът Ивайло Стефанов, макар и за кратко.

Без съмнение съм щастлив от този успех, не знам кога ще имам възможност пак да гледам тима на живо, но ще ги следя, макар и от разстояние.
Иначе в следващия кръг ЦСКА гостува на Марек, дупничани не са в добра форма и "червените" трябва да си вземат своето, преди последния мач за годината срещу Славия у дома.

Димитър Димитров в акция
Изображение


В баскетбола за съжаление нова тежка загуба за ЦСКА днес в гостуването на Ямбол, след 90-65. Това е трета загуба за ЦСКА в последните четири срещи.
В предишния кръг те победиха Черноморец със 17 точки разлика, след като изоставаха с 2 на полувремето, но явно неравномерните представяния продължават.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   08.12.2022 20:52


Ето и един добър анализ за футболния ЦСКА:

Сале, ЦСКА трябва да играе агресивен и проактивен футбол

от Петър ЗДРАВКОВ

Фиаското във вечното дерби с Левски промени тактическите планове на Илич

Настоящият шампионски есенен дял на ЦСКА поразително прилича на онзи от сезон 2007/2008, в който армейците станаха шампиони за 31-и и последен път. Тогава воденият от Стойчо Младенов тим, разполагащ с много повече индивидуална класа в сравнение със състава на Саша Илич, записа шест есенни победи с 1:0. Играчите на Илич пък завършиха есенния дял с пет гросмайсторски победи с 1:0. Във футбола съвпаденията много често не са просто такива, а направо закономерност. За да триумфира с титла за първи път след 2008 обаче, ЦСКА се нуждае от наистина добри нови попълнения и пълноценна подготовка.

С други думи: Сале, ЦСКА трябва да играе агресивен и проактивен футбол. Трайно. Пределно ясно е за всички, че 31-кратните шампиони на България се нуждаят от поне три нови попълнения, за да стане това, и с такава игра да затвърдят и надградят резултатите, които вече постигнаха на мускули и с тактика, а и с немалка доза спортен шанс.

От август до декември Саша Илич постигна две основни неща: много добри резултати и

 

удържа

съблекалнята

 

на своя страна, като това спомогна играчите поне да се раздават на терена. Би следвало винаги да е така, но много често е било друго – имаме много пресни спомени. Сърбинът и екипът му утвърдиха Амос Юга като лидер в отбора, а дали заради това, или поради работата на базата в Панчарево, африканецът намали значително брака в играта си. Християн Петров е другият изведен от Илич и компания на преден план. При него засега не можем да говорим за някаква класа, но адекватността и точността са налице, а това е рядкост при младите български състезатели. Стоян Колев пък вкара Густаво Бусато във формата на живота му. И в общи линии това са хората, при които има видим прогрес. Което говори, че в този етап на кариерата си Илич не може да извади нещо извънредно като продукция от лимитирани по принцип играчи. За да успее,

 

му трябва

качество

 

ЦСКА има неистова нужда от централен защитник, който може да изнася добре топката. След това опорни халфове, които да владеят центъра, за да дадат възможност на червената креативност да се развилнее. А нея я има – Линдсет, Кареасо, Шагоян… Няма ги обаче средните „кучета пазачи“, които блокират успешно контраатаките и разиграванията на противниците и имат смислен и точен пас напред. През тази есен ЦСКА се спаси от много повече допуснати голове заради героичните намеси на защитниците си, Густаво Бусато и заради късмета, който имаше отборът в някои двубои. Без тези неща кратерът в центъра щеше да натежи. Най-пресният, а и показателен пример е, че в осезаеми периоди в мача със Септември София за Купата на България ЦСКА допускаше противникът да прави каквото си поиска от центъра по посока вратата на Евтимов, който неколкократно спаси своя отбор в този мач.

После идва треньорската работа, за която напоследък във футболния свят се осъзнава, че е критично важна. Саша Илич и щабът му трябва да тренират добре футболистите по време на зимната подготовка и в хода на сезона и да им дават най-точните указания за конкретните мачове.

Другата необходимост за изпълнение на високата цел на иначе най-титулувания български клуб – шампионската титла, e задължително отборът да се върне към схема с четирима защитници,

 

в която има

типични крила

 

В много от мачовете на тима от Борисовата градина се видя, че наличните бекове и крила не могат да бъдат успешни халф-бекове в рамките на разновидностите на 3-5-2. Изисква се много и дълга работа, за да се постигне игрова хармония в тази постройка, като положителният краен резултат изобщо не е сигурен. Особено когато не разполагаш с класни и подходящи футболисти за нея. А в ЦСКА времето не е много, за да се позволяват ялови флангове, каквито бяха те в много от мачовете на армейците тази есен. Засега Илич не е давал индикация, че е вманиачен по 3-5-2 като Антонио Конте и Бруно Акрапович, като той ползва тази схема, за да насити центъра на терена – идея, дошла вероятно след тежкото фиаско във вечното дерби с Левски.

Още повече в света няма нито един актуален успешен клубен тим, който да е постигнал големи успехи с 3-5-2. Всички актуални шампиони в топпървенствата на Европа, както и почти всички такива от минали години играят с четирима в защита и крила. Манчестър Сити, Реал Мадрид, Байерн Мюнхен, Милан. Събитие е, ако някой от големите европейски колоси изневери дори за един мач на обичайните 4-3-3 и 4-2-3-1.

Нещо не по-малко важно – реактивният футбол е обречен рано или късно да загуби от проактивния, когато го срещне, защото в момента сме в ерата на последния. Само

 

погледнете

в какво

състояние са

 

отборите на Жозе Моуриньо и Диего Симеоне сега. Дори и да успяваш с внимание в защита и висока ефективност пред гола няколко мача или цял полусезон, какъвто е случаят на ЦСКА на Саша Илич, ако продължиш така и в бъдеще, със сигурност ще се намери кой да те унизи футболно заради пасивността ти към топката. Младият сръбски треньор на армейците дава сигнали за ум и връзка с реалността, така че вероятно и той осъзнава това. И направи ли отбора на ЦСКА агресивен и проактивен, със стабилни основи в защитата и полузащитата, то да – изобщо не е нереалистично червените фенове да се радват на шампионска титла през летните месеци на 2023 година. След всичко изстрадано през последните 14 години дори противниците на червената идея биха признали, че те го заслужават.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   11.12.2022 13:22


Днес се навършва годишнина от рождението на Никола Цанев, отишъл си от този свят едва на 64 годишна възраст.
Юноша на Червено знаме, прави първите си стъпки в мъжкия футбол в отбора на Левски, преди да премине в ЦСКА.
Автор на знаменита фраза: "Доволен съм, че бях юноша на Левски и станах мъж в ЦСКА".
Вкарва гола, с който ЦСКА изравнява на "Сан Сиро" срещу Интер, в първи полуфинал за КЕШ през 1967г.
В турнирите има 21 мача и 7 гола за КЕШ, както и 3 мача и 1 гол за КНК.
Вкарвал е още на отборите на Ювентус, Партизан, Лимерик, Олимпиакос, Гурник, Малмьо.
На 8 септември 1965г. във финала за КСА, игран на стадиона на Славия, вкарва един от най-атрактивните голове във вечното дерби, като лъже цялата защита и вратар на сините, преди да вкара. Във видеоархивите които съм гледал е даден последният му рейд преди гола, въпреки че в различни материали се твърди, че той прави това действие на два пъти.
ЦСКА побеждава Левски в този мач с 3:2 . Ако не се лъжа това е и единственият трофей на руския треньор на "армейците" тогава - Григорий Пинайчев.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.12.2022 11:20


Домакинство с Черно море за купата. Добре. Трябва да се играе в началото на април.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   13.12.2022 19:10


По никакъв начин не одобрявам нападките към Тодор Янчев, който пое ЦСКА 1948. Явно плоския го е подлъгал. Тошко е рядко свестен човек, имам снимка с него, на която и двамата сме много усмихнати.
Лошото е, че ще го използват като изтривалка в Бистрица, няма да изкара сезона. Щеше да поеме Спортист Своге, което за мен беше правилно, но...

Цялата негативна енергия трябва да се насочи към Цеките, "идеолозите" от кенефа "Спортал" сестри Тошеви и легендата на парите от село Плоски, екзекутора...на ЦСКА.



На днешната дата през 1997 г. ЦСКА обърна и изхвърли Славия с 4-2, в четвъртфинал - реванш за Купата на България, след хеттрик на Бончо Генчев и още един гол на Милен Петков. В срещата имаше цели 4 червени картона и множество жълти.
Славия бяха водени от Наско Сираков, а в техния състав бяха Борислав Михайлов, Станимир Стоилов, Илиан Илиев, Георги Бачев.
Публиката отговори подобаващо на показаните средни пръсти на изгонения Илиев с множество снежни топки, полетели към терена.
След мача вечерта за първи път отидох в "Биад".

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   13.12.2022 19:16


Нищо, Илиан вече е чорбар.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   20.12.2022 19:54


Дани Ганчев награди борците класически стил от ЦСКА за техните постижения през годината в националния отбор.
Кирил Милов, Едуард Назарян и Айк Мнацаканян си поделиха общо 375,000 лева, като не скриха задоволството си.
Най-много взе Милов - 190, 000 лева. Милов стана европейски шампион в категорията си и взе сребърен медал на световно.
Синът на Армен Назарян взе три медала през годината. Той стана европейски шампион при юношите, както и сребърен медалист при мъжете на европейско и световно.
Мнацаканян е бронзов медалист от европейското.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   25.12.2022 15:53


ЦСКА разбива Барселона навръх Коледа преди 52 години

Изображение

ЦСКА е един от отборите, които в различни периоди са канени на традиционния коледен мач на Барселона. На 25 декември 1970 г. повече от 60 000 зрители на „Камп Ноу“ виждат голямото каталунско унижение – армейците печелят с внушителното 4:1. Якимов изтръгва искрените аплодисменти на публиката, като навързва цялата отбрана на домакините заедно с вратаря Мора и бележи в празната врата. Вълшебният стрелец на тима – Петър Жеков, пък направо я кара да онемее, след като от фаул мушва кълбото между мрежата и желязото, което я поддържа. Митата и Жеката добавят още по един гол за неочаквания разгром. При 0:3 домакините успяват да вкарат почетен гол, който не радва никого по трибуните. Участниците в паметната среща са Стоян Йорданов, Иван Зафиров, Божил Колев, Борис Гаганелов, Димитър Пенев, Аспарух Никодимов, Цветан Атанасов, Георги Денев, Петър Жеков, Димитър Якимов и Димитър Марашлиев.

Барселона: Педро Мора, Бартоломе Паредес, Ромеро, Педро Сабалса, Сантяго Кастро, Рамони, Хосе ПГ Кастани, Хосе Салдуа, Бустийо, Жозеп Фусте, Дуенас - заменен от Чива.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   31.12.2022 01:07


На 30-ти Декември рожден ден посрещнаха настоящият треньор на ЦСКА Саша Илич, както и заслужилите футболисти Иван Зафиров и Ивайло Киров. На тази дата се почита и годишнина от рождението на Панайот Панайотов - Гацо.

Заедно Гацо, Копата Зафиров и Киров имат 24 спечелени титли с армейския отбор. Ако прибавим и 11 на Илич със сръбските армейци от Партизан и две с Галатасарай и Залцбург, то родените на този ден личности имат общо 37 титли.

Иван Зафиров е юноша на клуба. Носи прякора Копата, на Раймон Копа. Втори по мачове за ЦСКА в цялата история, след Борис Гаганелов. Започва кариерата си като десен бек, преди да се премести на крилото. С 37 мача в ЕКТ, на трето място в цялата история.

Ивайло Киров е част от една от най-силните "армейски" генерации от 80-те години. Той е част от отбора, който през 1989г. печели титлата, купите на България и Съветската армия, Суперкупата и достига полуфинал за КНК.

Гацо Панайотов е 11 пъти шампион на България, твърд титуляр в ЦДНА, отличен изпълнител на преки свободни удари, с 21 мача и 7 гола за КЕШ. Разписвал се е във вратите на Динамо Букурещ (на два пъти), Цървена Звезда, Партизан, Вашаш, Атлетико Мадрид, Ювентус.

Когато съм на лаптопа ще пусна интервю с волейболната легенда на клуба Димитър Каров.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   05.01.2023 13:27


Днес на 83 години става Иван Ранков - Кумарицата( квартал на Нови Искър). Бившето дясно крило е роден там. Европейски шампион за юноши през 1959г. , двукратен шампион и двукратен носител на КСА. Участва в европейските мачове с Андерлехт, Партизан, Ювентус, Дукла, като срещу отбора от Чехословакия се разписва и в двата мача, единия завършва 4-4.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


Последна промяна albertz на 05.01.2023 13:29, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   05.01.2023 16:12


ЦСКА обяви официално привличането на Тобиас Хайнц, гледам че са му дали номер 14, с който лятото беше Калоян Кръстев.
В медиите пишеше, че са го наблюдавали паралелно с Джонатан Линдсет, което изглежда резонно. Предполагам, че са искали да го вземат още лятото, но тогава е трябвало да избират измежду един от двамата.

От една страна, когато можеш да вземеш класен играч никога не трябва да се отказваш от тази възможност.
От друга, не това беше позицията на която клубът имаше най-сериозна нужда от подсилване. Също така в последните години в процентно отношение най-много са привлечените играчи на постаю офанзивен халф/крило ( макар и не ортодоксални такива). И в момента ЦСКА има изобилие от такива играчи. Четох, че Линдсет може да бъде върнат по-назад на терена.
Но за мен на ЦСКА му трябва играч като Петрус Бумал в средата на терена и като Ибрахима Гай в защита.
А в защита има еднотипни играчи като Махмутович, Кох, Матай. Ако ще взимат нов играч с подобен профил, то няма никакъв смисъл. И Албентоса беше с подобен профил, юношата Божидар Чорбаджийски също.


По другите актуални теми не коментирам, защото няма конкретика. От години се пише как Юлиан Инджов ще се оттегли и ще дойде евентуaлно чуждестранен акционер, без да се има реален резултат.
За стадиона все още нещата са на етап снимки, графики, информации в медиите за предполагаеми подписани споразумения с държавата, но и това се пише вече от години.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 379 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг