Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 13:56



Отговори на тема  [ 379 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Следваща
ЦСКА сезон 2022/23 
Автор Съобщение
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   05.08.2022 09:25


Много дървен мач, но си мисля, че можете да ги излъжете в Ирландия. Имате още шанс да продължите напред, но за повече едва ли.
Едно нещо си мислех и гледам, че Чаво го е коментирал - има някакви чужденци, които вече 2-3 години играят при вас, а абсолютно нищо не са показали. За какво ги държите изобщо като очевидно са посредствени - Вион, Жеферсон, Бисмарк, Юга. Тези трябва да ги изгоните на мига. Единствено Бусато и Матай са добри от тези дето играят повече при вас и дават нещо отгоре.


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   08.08.2022 20:31


Вчера цъках каналите и попаднах на Левски -Пирин. Изненадах се от атмосферата на стадиона и посещаемостта. Много простичък извод: щом аз се захласнах за няколко минути по атмосферата, то какво остава за едно дете. Дам, в днешно време сините са напред в абсолютно всичко пред червените и така ще бъде докато няма една простичка промяна.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   09.08.2022 00:35


Ти за децата не бери грижа. Онзи ден имаше достатъчно деца при Христо Стоичков, при Бербатов също. Много ясно, че знаят кой е носител на Златна топка, няма да се прехласват по сульо и пульо.

Колкото до посещаемостта, то онзи ден срещу Сейнт Патрикс имаше в пъти повече хора на националния стадион, отколкото миналата година срещу Осиек и Виктория Пилзен.
А от ръководството твърдят, че са продали повече абонаментни карти, сравнение с миналия сезон. Склонен съм да им вярвам.

На стадиона има и бивши кравайци и анималци, и всякакви. Няма проблем с атмосферата.

Иначе Левски винаги е имал повече публика, даже и през 80-те години. Аз никога не съм имал проблеми с това. Не винаги количеството е определящо.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   09.08.2022 06:26


albertz написа:
Ти за децата не бери грижа. Онзи ден имаше достатъчно деца при Христо Стоичков, при Бербатов също. Много ясно, че знаят кой е носител на Златна топка, няма да се прехласват по сульо и пульо.

Колкото до посещаемостта, то онзи ден срещу Сейнт Патрикс имаше в пъти повече хора на националния стадион, отколкото миналата година срещу Осиек и Виктория Пилзен.
А от ръководството твърдят, че са продали повече абонаментни карти, сравнение с миналия сезон. Склонен съм да им вярвам.

На стадиона има и бивши кравайци и анималци, и всякакви. Няма проблем с атмосферата.

Иначе Левски винаги е имал повече публика, даже и през 80-те години. Аз никога не съм имал проблеми с това. Не винаги количеството е определящо.


Защо не сравниш Левски - Пирин с ЦСКА -Берое? Няма нужда да ми обясняваш кой ходи на стадиона и колко карти са продадени. С Берое защо имаше шепа народ? И остави това Левски имал ли е публика повече или има. Наскоро там ходиха 500 човека. Не вникваш в това, което пиша за пореден път


Последна промяна tonzos_justice на 09.08.2022 06:35, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   09.08.2022 14:02


Не аз вниквам, но за мен не си прав. То е ясно защо ходи публиката на Левски. Защото има успехи и защото се чувства обединена. Гугутката много правилно го каза след едно дерби, завършило 3-0 за ЦСКА "Ако ние бяхме в подобно състояние (т.е. на върха) щяхме да напълним стадиона, а те не". Няма как да го цитирам дословно, перефразирам, но смисълът не се е загубил.

Може да звучи леко безсмислено, най-вече за този който е далеч от нещата, но публиката на ЦСКА сега е много по-обединена от други моменти в миналото, а Гриша Ганчев като собственик продължава да има най-голямо доверие сравнение с Божков, Томов и Титаните.

Факт е, че есента на 2014 г. ЦСКА бе на върха, завърши календарната година като лидер в класирането, с добра преднина пред Лудогорец, но нямаше вяра сред привържениците, нямаше подкрепа към ръководството на Томов, на стадиона не се събираха много хора.

Много елементарно е да се дава пример само с един мач - финалът за Купата с Монтана 2016 г. или полуфинала с Берое същата година. Това беше по-скоро изключение, в което няма нищо изненадващо. Имаше го и факторът, че ЦСКА е във В група, в природата на един човек е когато среща труднопсти да се сполтява.
А и тогава пак Гриша Ганчев беше собственик.

Но и след това се е събирала доста публика. На мача с Лудогорец, когато ЦСКА празнуваше 70 годишен юбилей, а ако не беше изгубил шанс и за титлата може би стадионът щеше да е по-пълен и от този с Монтана.
На мача с Копенхаген в София, също на финала с Арда също имаше много хора. Това са само отделни примери, има и още.

Но да, като цяло публиката на Армията се отдръпна с годините, най-вече защото няма успехи. Ако имаше успехи щеше да е съвсвем различно.

А и отделно някои медии близки до Ганчев създадоха ненужна истерия в посока колко успешен е клуба, медии анти-Ганчев пък непрестанно гледат как да тровят атмосферата. Това също влияе на посещаемостта.
Докато при сините нещата винаги са били доста по-спокойни. Доста от спортните журналисти симпатизират на сините, нормално е да е по-спокойно при тях.

При ЦСКА винаги е имало вътрешни войни, това е от десетилетия. А и честно казано идеологията на "Армията" е друга.

Човек трябва да си дава сметка за всички тези неща, така че пряко сравнение не може да има.
И да, ти си се отдръпнал заради Ганчев, но дуги хора са се отдръпнали заради друго, включително и от Левски. Имам един съсед от вилата ми, голям левскар, той не ходи вече на мачове от много години и даже вече почти не се интересува по съвсем различни причини.

Знам, че от твоя гледна точка също е трудно да вникнеш в това което съм написал аз, но няма смисъл да се караме, градивни спорове нека има, но другото е излишно.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   11.08.2022 23:07


ЦСКА-София продължава с доста късмет, играта никаква я няма и има опасност от унизителни загуби срещу Базел. Дузпата беше пресилена според мен.
Но поне "червените" се представят по-добре от евроидиотите, които записват нова запомняща се страница в дългата си история на неочаквани, абсурдни загуби срещу никому неизвестни отбори. Не гледах мача на "Герена", но разбрах какво е станало - да изравниш в последната минута на мача, 1 минута след това с вратарска грешка пак да подариш предимство на съперника и накрая да паднеш след дузпи - и това срещу полуаматьори. Наистина потресаващо.
А "Лудогорец", въпреки двете загуби, играе много по-добре и от двата "гранда", така че пак ще е шампион.

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   11.08.2022 23:25


Shifter написа:
ЦСКА-София продължава с доста късмет, играта никаква я няма и има опасност от унизителни загуби срещу Базел. Дузпата беше пресилена според мен.
Но поне "червените" се представят по-добре от евроидиотите, които записват нова запомняща се страница в дългата си история на неочаквани, абсурдни загуби срещу никому неизвестни отбори. Не гледах мача на "Герена", но разбрах какво е станало - да изравниш в последната минута на мача, 1 минута след това с вратарска грешка пак да подариш предимство на съперника и накрая да паднеш след дузпи - и това срещу полуаматьори. Наистина потресаващо.
А "Лудогорец", въпреки двете загуби, играе много по-добре и от двата "гранда", така че пак ще е шампион.


Няма как да не съм по-съгласен с написаното по-горе... 100%

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.08.2022 00:24


Добре, че е евробоеца да отсрами за пореден 1234 път българския футбол. :wave:

:devil:


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.08.2022 00:29


Играта е безобразно слаба - така че скоро късмета и мускулите в ЕКТ ще приключат. Показателно е как се радвате на отстраняване на ирландски отбор!!! Ирландски........... Тия малоумници от Диема също - някаква история се пишела, големи изречения, трудни букви - баси абсурда, в който живеем...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.08.2022 08:00


Не знам и аз каква е тази радост срещу някакви абсолютни анонимници. Това показва колко сме далеч от начина на мислене преди и сега. Да, футболните реалности са едни през 70те и в днешно време, но манталитетът на играч от Българска Армия е немислимо да се променя. Излизаш и газиш с 10:0 тези смешници.

Вижда се колко е ниско нивото и на Герена. За мен голяма е вината на самият треньор. Защо ли? Ами някой може би е слушал или прочел страхливото изказване на Мъри как малтийците били на нашето ниво :) Каквото и да говорим става въпрос за Малта, а не за Швейцария.


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.08.2022 08:51


Shifter написа:
ЦСКА-София продължава с доста късмет, играта никаква я няма и има опасност от унизителни загуби срещу Базел. Дузпата беше пресилена според мен.
Но поне "червените" се представят по-добре от евроидиотите, които записват нова запомняща се страница в дългата си история на неочаквани, абсурдни загуби срещу никому неизвестни отбори. Не гледах мача на "Герена", но разбрах какво е станало - да изравниш в последната минута на мача, 1 минута след това с вратарска грешка пак да подариш предимство на съперника и накрая да паднеш след дузпи - и това срещу полуаматьори. Наистина потресаващо.
А "Лудогорец", въпреки двете загуби, играе много по-добре и от двата "гранда", така че пак ще е шампион.

Какъв полуаматьорски отбор като имат по-голям бюджет от нашия. Нито си ги гледал, нито нищо, но мнения много обичаш да даваш. Да, нелепа загуба при условие, че бяхме по-добрия отбор, но такава грешка се очакваше рано или късно от Перуци Джуниър.

Иначе, поздравления за характера, който явно вашия треньор е успял да предаде у играчите. Но не летете, защото е очевидно, че отбори от всякакви дестинации разкриват българския футбол. Освен това, този път Базел ще ви го върнат.


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.08.2022 08:54


Точно в това е проблема - че както в почти всеки аспект от настоящия ни живот, сме се примирили: "това е положението, това ни е нивото, това са ни възможностите, това е реалността, толкова можем" и това ни е достатъчно. Няма нужда да се полагат усилия за нещо повече...

Затова и ще продължаваме да падаме (буквално и преносно)...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.08.2022 09:03


falkenbach написа:
Shifter написа:
ЦСКА-София продължава с доста късмет, играта никаква я няма и има опасност от унизителни загуби срещу Базел. Дузпата беше пресилена според мен.
Но поне "червените" се представят по-добре от евроидиотите, които записват нова запомняща се страница в дългата си история на неочаквани, абсурдни загуби срещу никому неизвестни отбори. Не гледах мача на "Герена", но разбрах какво е станало - да изравниш в последната минута на мача, 1 минута след това с вратарска грешка пак да подариш предимство на съперника и накрая да паднеш след дузпи - и това срещу полуаматьори. Наистина потресаващо.
А "Лудогорец", въпреки двете загуби, играе много по-добре и от двата "гранда", така че пак ще е шампион.

Какъв полуаматьорски отбор като имат по-голям бюджет от нашия. Нито си ги гледал, нито нищо, но мнения много обичаш да даваш. Да, нелепа загуба при условие, че бяхме по-добрия отбор, но такава грешка се очакваше рано или късно от Перуци Джуниър.

Иначе, поздравления за характера, който явно вашия треньор е успял да предаде у играчите. Но не летете, защото е очевидно, че отбори от всякакви дестинации разкриват българския футбол. Освен това, този път Базел ще ви го върнат.


Оправдавайте се за загубата от някакви туристи, догодина ще ви качат на Фарьорските острови :laugh:
Срамно е как фен на БГ отбор може да оправдае подобна загуба с бюджети, при положение, че първият мач в Малта сте победили, а на реванша стадионът е препълнен :dunno:


Последна промяна tonzos_justice на 12.08.2022 09:03, променена общо 1 път



 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.08.2022 09:07


Чшш, фарьорите са силни футболисти - ще смачкат почти всеки БГ отбор... Ние вече сме от чергата на Ирландия, Малта, Гибралтар, Сан Марино... По-надолу няма - може би само Андора... Лихтенщайн си е Швейцария, така че те вече са недостижими за нас... Както и Казахстан...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.08.2022 09:10


alexbg написа:
Чшш, фарьорите са силни футболисти - ще смачкат почти всеки БГ отбор... Ние вече сме от чергата на Ирландия, Малта, Гибралтар, Сан Марино... По-надолу няма - може би само Андора... Лихтенщайн си е Швейцария, така че те вече са недостижими за нас... Както и Казахстан...


Алекс, то не е за тая тема - ама как ще коментираш краха на отборите от южните ни съседи (и двата)?

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.08.2022 09:19


Ами, като се замислим - време беше... Гърция като цяло каква икономика има: нищо особено... Едни хитреци лодкари, с пишман туризъм... И в последните години (особено с Ковид) съвсем умряха. Респективно парите за футбол са малко - нито от собственици, нито от фенове/билети, нито от ТВ.

А гърците, както вече доста страни, разчитат на наемници - е да, ама сега има доста конкуренция сред тия, които дават пари за наемници и плявата в гръцкия футбол се увеличава. Резултатите са налице...

При турците не е точно така, ама и там икономиката си оказва влияние... Тия 70+% инфлация... Все пак наемниците не им се плаща в турски лири...
П.С. Освен това - турците все още играят: един в ШЛ, два в ЛЕ и един в КЛ... Само Коня се издъниха след 2:4 у дома срещу Вадуц... При гърците май само Олимпиакос остана в ЛЕ...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


Последна промяна alexbg на 12.08.2022 09:27, променена общо 3 пъти



 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.08.2022 15:19


falkenbach написа:
Shifter написа:
ЦСКА-София продължава с доста късмет, играта никаква я няма и има опасност от унизителни загуби срещу Базел. Дузпата беше пресилена според мен.
Но поне "червените" се представят по-добре от евроидиотите, които записват нова запомняща се страница в дългата си история на неочаквани, абсурдни загуби срещу никому неизвестни отбори. Не гледах мача на "Герена", но разбрах какво е станало - да изравниш в последната минута на мача, 1 минута след това с вратарска грешка пак да подариш предимство на съперника и накрая да паднеш след дузпи - и това срещу полуаматьори. Наистина потресаващо.
А "Лудогорец", въпреки двете загуби, играе много по-добре и от двата "гранда", така че пак ще е шампион.

Какъв полуаматьорски отбор като имат по-голям бюджет от нашия. Нито си ги гледал, нито нищо, но мнения много обичаш да даваш. Да, нелепа загуба при условие, че бяхме по-добрия отбор, но такава грешка се очакваше рано или късно от Перуци Джуниър.

Иначе, поздравления за характера, който явно вашия треньор е успял да предаде у играчите. Но не летете, защото е очевидно, че отбори от всякакви дестинации разкриват българския футбол. Освен това, този път Базел ще ви го върнат.


Гледах първия мач, и там също видях за какво става въпрос. Би ли цитирал източник за твоята информация? Според transfermarkt общата стойност на Хамрун е 3.66 млн. евро, най-скъпите им футболисти са оценени на 300 000 евро (линк).

За сравнение "Левски" - обща стойност 10.80 милиона евро, най-скъп футболист 1.3 млн. евро (линк).

За каквото и "моментно" състояние и кризи да се говори, смешно е двата отбора да се смятат за равни.

А иначе, аз не подкрепям ЦСКА-София, още по-малко пък щях да "летя" след подобно жалко представяне и късметлийско продължаване напред (тук може би само Дявола може да е толкова заблуден). Ако имаше тема за ЕКТ, щях да пиша в нея, но не намерих и затова писах в тази.

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.08.2022 15:43


Годишен бюджет за издръжка на отбора е различно от стойноста на играчите.


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.08.2022 16:44


falkenbach написа:
Годишен бюджет за издръжка на отбора е различно от стойноста на играчите.

Демек с по-голям бюджет от вашия си купуват играчи, оценени 3-4 пъти по-малко от вашите :laugh: И за трансфери този сезон като погледнеш, кризисният "Левски" е харчил повече - 160 000 евро срещу 0 (нула) евро - всички нови попълнения на Хамрун за този сезон (а и за миналия) са свободни агенти. Всъщност, най-големият им трансфер въобще е за 300 000 евро сезон 20/21, като въпросният играч вече не е част от отбора. Следващите най-скъпи са за 7 и 4 000 евро.

Иначе благодаря че ми каза, че бюджет и стойност на играчите са различни неща, просто искам да видя някакъв източник колко му е бюджета на този малтийски колос, който за два поредни сезона е взел само свободни агенти (търсих, но не намерих).

_________________
Изображение


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА сезон 2022/23   |   12.08.2022 19:03


За колко играчи е платил Левски пари и на касва обща стойност? Виждам, че си запознат.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 379 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг