Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 22:00



Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Цуцекс 2016/2017 
Автор Съобщение

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цуцекс 2016/2017   |   24.11.2015 21:15


Никито Халександров всички го знаем, няма да го коментирам, ето и извратения му коментар, който, кой знае защо пак е линкнат към Левски:
http://gong.bg/bg-football/v-grupa/comment/sled-obshtoto-sybranie-354079
Коментарите под пасквила са интересни, има и един мой, но има и много значими и интересни, в т.ч. и за т.нар. "бази" на чорбата и как са "плащали наем"... Също и за закупуването на лиценза на много по-богат и скъп клуб от тях, което как ше стане: както винаги, със заем. А заем... се връща и води до какво - пак до задлъжняване.


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 16.07.2012 12:27
Мнения: 665
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цуцекс 2016/2017   |   24.11.2015 21:39


bai Momchil написа:
Плана на ГГ с Литекс не може да стане. Пише си го в наредбите. И това е вторият план, който ГГ предлага и който няма как да стане. Не разбирам само, защо са тия експерименти водещи до нулеви години при все че нещата са повече от ясни как се правят - регистрира се нов клуб юредически, взима се лиценза на някой от областа Конелиано напрамер и се почва от В група. Обаче не - прави се всичко друго само не и това.


Искам да ми обясниш каква е разликата между това да вземеш лиценза на литекс и на конелиано, освен че в единия случай закриваш отбор с традиции поне за бг стандартите, а в другия селски тим от околността на града?


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цуцекс 2016/2017   |   24.11.2015 23:00


gamen4o написа:
bai Momchil написа:
Плана на ГГ с Литекс не може да стане. Пише си го в наредбите. И това е вторият план, който ГГ предлага и който няма как да стане. Не разбирам само, защо са тия експерименти водещи до нулеви години при все че нещата са повече от ясни как се правят - регистрира се нов клуб юредически, взима се лиценза на някой от областа Конелиано напрамер и се почва от В група. Обаче не - прави се всичко друго само не и това.


Искам да ми обясниш каква е разликата между това да вземеш лиценза на литекс и на конелиано, освен че в единия случай закриваш отбор с традиции поне за бг стандартите, а в другия селски тим от околността на града?


Веднага обяснявам с цитат:

Цитат:
3) Съществени промени в правната форма на клуба, като: а) промяна на седалище – в населено място извън територията на областта, съгласно административно- териториалното деление на страната; б) промяна на име – без запазване на връзка със съществуващото; в) промяна в основните клубни цветове; г) продажба на акции/дялове между отделни клубове, с което може да се получи несъстезателно предимство за тях; по време на съответния период по ал. 2, се смятат за прекъсване на членството. В тези случаи клубът не се допуска до участие в лицензионната процедура, съответно полученият лиценз се отнема.


Просто няма как да стане тая. Може да вземете лиценза на Славия. Може и на Левски да го вземете. Ако това е плана ок, ама с Литекс няма да стане.

_________________
Изображение


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 16.07.2012 12:27
Мнения: 665
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цуцекс 2016/2017   |   25.11.2015 06:41


Извинявай, може би не се изразих правилно (без ирония го казвам) от морална гледна точка говоря иначе юридически ти разбирам мнението.

п.п. абе спърса да се произнесе че е адвокат в БФС (после не било синьо :laugh: ) наистина ли е приет това лято член, в който се променя наредбата и нов отбор е длъжен да почне от най ниското ниво, а не от В група както е било преди.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цуцекс 2016/2017   |   25.11.2015 08:07


gamen4o написа:
Извинявай, може би не се изразих правилно (без ирония го казвам) от морална гледна точка говоря иначе юридически ти разбирам мнението.

п.п. абе спърса да се произнесе че е адвокат в БФС (после не било синьо :laugh: ) наистина ли е приет това лято член, в който се променя наредбата и нов отбор е длъжен да почне от най ниското ниво, а не от В група както е било преди.


Аз мисля, че това правило винаги е било така - новите отбори да почват от най-ниското ниво. Не виждам логика да почват от В група, ама Спърса да каже :-) (Абе Спърса верно ли баца за Перуките :laugh: ).

От морална гледна точка, мнението ми е следното - ако един отбор го е закъсал и така и така е пред закриване или изпадане в най-ниското ниво, то не виждам проблем да му се вземе лиценза. Също така ако отбора няма традиции и публика от морална гледна точка не виждам проблем да се направи "врътката". Ако отбора обаче е с традиции, намира се в А група (или дори Б), водещ отбор е, то тогава е малко тъпо да се затрие по този начин. И в случая с Литекс, ще кажете ми те нямат фенове. Ами може и да нямат много, ама имат повече от Славия примерно и са по-успешен клуб от Славия за последният 1/4 век например.

Това горното е лично мое мнение, разбира се и не е проблем за ЦСКА. Проблемът е че ГГ анонсира втори пореден план, който е невъзможен от юридическа гледна точка. И вече се загуби 1 година и е на път да се загуби още една. А варианта за ЦСКА изглеждаше прекалено прост (това което направи Ботев, трябваше да бъде направено и от ЦСКА). Вариант с ЦСКА в А окръжна е тотално безумен. Вижте Локо Сф как цъка безсмислени мачлете и сложете факта, че ЦСКА няма да има гостуване, защото на тези ниви няма как да се гарантира безопасност. Така че сезон в А окръжна за ЦСКА, ще е тоталено загубена година. Втора поредна година във В група е също безумие, щото от такива мачове полза няма.

Така че ГГ тотално сгафи и продължава да гафи и това трябва да ви е ясно на феновете. А разединението вече почва да чука на вратата, което ще е пагубно за вас.А всъщност големият ви проблем в тези времена беше, че нямате единен/централен фенклуб и за това бяха виновни Титаните.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цуцекс 2016/2017   |   25.11.2015 15:44


Не съм адвокат в БФС, това са чорбарски инсинуации, адвокат в кантора съм, така че не може да се каже, че "бачкам за перуките" :) (за да не излезе, че Гамена лъже, не може да се отрече, че имам отношение към определени органи на БФС:)

Иначе това за започването на нов отбор не се бях интересувал, ама сега се поразрових. Факт е, че в тазгодишната наредба има изричен текст, който предвижда, че новосъздаден отбор започва от "Б" областна, или от "А" областна, ако в съответната област няма "Б". В миналогодишната наредба не е имало такъв текст, така че явно наистина е въведен сега.

Никъде обаче в миналогодишната наредба не пише, че новосъздаден отбор започва от "В" група - изчетох я цялата, но поне аз не видях отнякъде да може да се направи такъв извод. Така че по-скоро ми изглежда, че сега просто е казано изрично нещо, което и преди е било така, освен ако не изпускам нещо.


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цуцекс 2016/2017   |   25.11.2015 15:53


spurs написа:
Не съм адвокат в БФС, това са чорбарски инсинуации, адвокат в кантора съм, така че не може да се каже, че "бачкам за перуките" :) (за да не излезе, че Гамена лъже, не може да се отрече, че имам отношение към определени органи на БФС:)

Иначе това за започването на нов отбор не се бях интересувал, ама сега се поразрових. Факт е, че в тазгодишната наредба има изричен текст, който предвижда, че новосъздаден отбор започва от "Б" областна, или от "А" областна, ако в съответната област няма "Б". В миналогодишната наредба не е имало такъв текст, така че явно наистина е въведен сега.

Никъде обаче в миналогодишната наредба не пише, че новосъздаден отбор започва от "В" група - изчетох я цялата, но поне аз не видях отнякъде да може да се направи такъв извод. Така че по-скоро ми изглежда, че сега просто е казано изрично нещо, което и преди е било така, освен ако не изпускам нещо.

Винаги е било така, сега само изрично е добавено.
За В-група Ботев купиха лиценза на Металик Сопот, затова почнаха наново от В, а Пирин Бл бе изхвърлен административно във В.
За жалост на чорбетата в Б група няма отбор от софийска област, т.е. такова тинтири-минтири законно не може да се направи.
Може да се обединят с Литекс и да идат да ритат в Ловеч. :rofl: Цуцекс Ловеч не звучи зле, нали така :finger:


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 16.07.2012 12:27
Мнения: 665
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цуцекс 2016/2017   |   25.11.2015 19:28


Спартак Вн почнаха не от най-ниската възможна група, ама не знам дали взеха или не взеха лиценз. А Жорка ти казваш, че си принципен ама не ти ли е малко съмнително това че се добавя точно това лято, а след като не е писан закон трябва ли да спазва юридически? Това е сериозен въпрос.

Иначе за догодина си имаме готов отбор ако влезе във В група - ЦСФА - Царско Село Футболна Академия - стойнето дали се готви да става шеф :-D
А за В поне отбори за лицензи бол всичките са от областа, а ако септември влезе в Б група направо ЦСКА Септемврийско Знаме :-D


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цуцекс 2016/2017   |   25.11.2015 22:45


Спартак взеха лиценза на Тополите.

_________________
Изображение


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 16.07.2012 12:27
Мнения: 665
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цуцекс 2016/2017   |   26.11.2015 00:13


това как звучи :-D


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цуцекс 2016/2017   |   28.11.2015 11:11


spurs написа:
Не съм адвокат в БФС, това са чорбарски инсинуации, адвокат в кантора съм, така че не може да се каже, че "бачкам за перуките" :) (за да не излезе, че Гамена лъже, не може да се отрече, че имам отношение към определени органи на БФС:)


Ако бях на твое място щях да им сложа едно великденско яйце. Разбира се ако професията ви го позволява, ама би трябвало да може ;-)

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цуцекс 2016/2017   |   29.11.2015 14:26


bai Momchil написа:
spurs написа:
Не съм адвокат в БФС, това са чорбарски инсинуации, адвокат в кантора съм, така че не може да се каже, че "бачкам за перуките" :) (за да не излезе, че Гамена лъже, не може да се отрече, че имам отношение към определени органи на БФС:)


Ако бях на твое място щях да им сложа едно великденско яйце. Разбира се ако професията ви го позволява, ама би трябвало да може ;-)

Не разбрах защо бяха тези изстъпления в Перник, ако имаше полиция на място, трябваше да ги потроши чорбетата от бой!
Въпрос към Момчи - вчера бях в Беркут, с Брестник, и се впечатлих от стадиона - за 3 хил човека трибуни.
Има ли нещо общо ЦвВ, и/или Ботев Пд?


 
(Real Green)

Регистриран на: 18.08.2012 08:06
Мнения: 2144
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цуцекс 2016/2017   |   29.11.2015 18:43


Няма нищо общо с нас. Но именно на този стадион играхме мачовете си когато бяхме в Б група, след като ни взе Цветан Василев.

Иначе предполагам си видял и хотела, който е към стадиона. Редовно се ползва за лагери от отбори, дори и младежките отбори на България. Това първенство за юноши, което се проведе тази година в България, трябваше да се играе в Пловдив на стадионите на Локомотив и Ботев, а този в Брестник да се използва за тренировки. Собственика на хотела и стадиона се казва Марин Маринов. Участва в КИ Инвест Холдинг, преди 10тина години бяха известни като Кавен Ирадис. Той и синът му се занимават с хотела и базата. Брестник бяха даже в Б група, но сега и идея си нямам какво става с тях. Преди 20 години, Маринов беше собственик на Родопа Смолян, а по времето на Емо Наков, беше спряган като един от евентуалните съсобственици на Локомотив Пловдив. Когато не беше построена базата в Коматево, редовно в паузите на шампионата или през зимата, се играеха там контроли и на двата пловдивски отбора. Другия терен, които се използват е в Оризаре на Евроколежа.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цуцекс 2016/2017   |   01.12.2015 11:18


spurs написа:
Не съм адвокат в БФС, това са чорбарски инсинуации, адвокат в кантора съм, така че не може да се каже, че "бачкам за перуките" :) (за да не излезе, че Гамена лъже, не може да се отрече, че имам отношение към определени органи на БФС:)

Иначе това за започването на нов отбор не се бях интересувал, ама сега се поразрових. Факт е, че в тазгодишната наредба има изричен текст, който предвижда, че новосъздаден отбор започва от "Б" областна, или от "А" областна, ако в съответната област няма "Б". В миналогодишната наредба не е имало такъв текст, така че явно наистина е въведен сега.

Никъде обаче в миналогодишната наредба не пише, че новосъздаден отбор започва от "В" група - изчетох я цялата, но поне аз не видях отнякъде да може да се направи такъв извод. Така че по-скоро ми изглежда, че сега просто е казано изрично нещо, което и преди е било така, освен ако не изпускам нещо.


Чета какво е казал Пламен Марков във връзка с това "ново правило":

Вариантът с ново дружество е възможен, но той трябва да започне от окръжна група. Тази година на заседание на БФС от 22-и юли е създадена нова алинея към член 15. Тя гласи, че клуб загубил професионалния си лиценз, какъвто е случая с ЦСКА, продължава участието си в най-ниското ниво в аматьорския футбол в случая в регионална футболно група по местоживеене. До сега такава алинея не е имало. Нека хората да си отговорят дали това е случайно.

Сега не знам дали нарочно лъже или си мисли, че наистина е така, ама в случая говори пълни глупости. Въпросната нова алинея към член 15 изобщо не засяга клубове, загубили професионалния си лиценз, а се отнася само за новосъздадени клубове, за които както и преди казах и без тази алинея би трябвало да се прилага същото.

За клуб, който е загубил професионалния си лиценз си има отделен текст (чл. 48), който казва че ако отбор от А група не получи лиценз играе в Б група ако отговаря на изискванията и получи лиценз за там, а ако не получи лиценз и за там играе във В група. И всъщност то си е ясно, че Пламен Марков говори глупости, защото ако беше така, то цска като не получи лиценз тая година трябваше да играе в А областна, а не във В :)


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цуцекс 2016/2017   |   01.12.2015 13:04


Спърсе, Пламен Марков просто манипулира масата фенове на чорбата. Нали не мислиш, че и един процент от тях ще седнат да прочетат правилника :)

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цуцекс 2016/2017   |   01.12.2015 13:27


Абе да, ама той казва: юли месец специално заради цска приеха закон според който клуб без лиценз започва от А областна. Е не е нужно да си чел наредбата за да си зададеш въпроса защо тогава цска започна от В група, а не от А областна :)


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цуцекс 2016/2017   |   01.12.2015 14:12


ОК, като добавим мислещите, процентът на тези, които ще му се вържат става може би само 90.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цуцекс 2016/2017   |   03.12.2015 17:39


Vendome написа:
ОК, като добавим мислещите, процентът на тези, които ще му се вържат става може би само 90.

След последните връцки в селтакес, може да очакваме реализацията на цуцекса суун.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цуцекс 2016/2017   |   03.12.2015 20:55


Дъртото пиянде Люпко да последва Гочето :) Що не :)

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цуцекс 2016/2017   |   01.08.2016 15:10


Ето я темата за новия урод, призовавам Тонзич и сие да си драцкат тука за тимчето си. И без това няма кой да ги признае - нито ФИФА, нито УЕФА, а покрай тях и бьесьесето исто няма, макар да ги вкара в първата лига. Пък тя що е първа, знам ли...


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг