Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 15:05



Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Колонката на Митко Джоров 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Колонката на Митко Джоров   |   16.11.2012 01:46


Днес случайно попаднах на това интересно четиво. Нашите пловдивски съфорумци сигурно познават по-добре името "Митко Джоров". Признавам си, днес го чух за първи път покрай въпросната му колонка. Успял е да каже доста интересни неща, макар и не в най-перфектната текстова форма:

АНОНС:

Уважаеми читатели, в рубриката ни ЕКСПЕРТИ, ви предлагаме няколко теми на футболния треньор Митко Джоров.

Тези статии са публикувани на сайта на ФК Евроколеж (Пловдив) в периода, в който Джоров води мъжете на клуба. За по-голямата част от редовните ни читатели името на този треньор вече е добре познато.

Той е работил в школите на пловдивските Ботев, Ботев 2002 и Спартак, както и с първия отбор на ФК Евроколеж. От лятото на 2012 г. Джоров е част от щаба на Видима-Раковски (Севлиево) в „Б” група.

Трудностите и предизивкателствата, успехите в градските и републикански първенства, възпитаниците му, които вече играят в големите клубове и националните селекции, както и откриването и шлифоването на един от най-перспективните млади играчи у нас - Серафим Михайлов (в момента на проби в Манчестър Сити), дават обилен материал за анализиране и систематизиране.

Целта на Джоров е да сподели натрупания опит, а не да налага мнението си.

ОТ АВТОРА:

Колкото повече неща публикувам, толкова по-често ме питат, защо го правя даром.

За последен път ще уточня! Защото не мога да го продам, а не мога да намеря смисъл да продължавам да си генерирам принципи и правила, които само аз да си чета!

Един човек да „зарибя” да се занимава с нормалните неща във футбола и да вдигне класата си толкова, че да го спася от този „БИГ БРАДЪР” (реалната действителност в България, развиваща се по-много грозен сценарий), за мен ще бъде успех. Ако спася повече, ще бъде подвиг, защото целият живот ми се вижда като една стръмна пързалка, която те води равноускорително към едно тресавище, от което вече няма как да се измъкнеш! Механизмите да се спасиш от това са толкова нищожно малки, че само уникална вяра и смелост, могат да те спасят!... Далеч съм от религия и упование в мечти и лозунги по Фейсбук, без да правиш нещо конструктивно с живота си!

Последно да споделя, че планирам да публикувам цялата си философия за организация и работа във футбола на Power Point, защото и без това всеки, който ми е поискал дневник, съм му го дал!

Още повече с оглед на плачевните резултати, които показвам през този сезон като треньор говорят, че ако работите като мен, може и да сгрешите.

С две думи всеки стига до своята истина сам, важното е да има дискусии с работещи колеги!


Всички материали: http://www.viasport.bg/new/5952/Колонката-на-Митко-Джоров.html (нещо не се получава линкът по някаква причина, сигурно заради кирилицата в урл-то)


Последна промяна Medved на 16.11.2012 01:47, променена общо 1 път



 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2420
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: Колонката на Митко Джоров   |   17.11.2012 01:42


Митака е много голям ! Много голям човек преди всичко... и много кадърен треньор.....от бая време се познаваме. Някъде от времената, в които още имах коне на вилата, а той беше качил на лагер някакви деца да ги тренира, в съседната станция бяха...и като ме видя с конете, реши да извади пари от джоба си и да ги качи всичките да пояздят, с мен разбира се. Реши го на момента, ей така вика , ше им направя тренировка за смелост малко....можеш ли да ги качиш , всеки за по 5 мин. да усети тръпката? Що да не мога :)

Спомням си го пък миналото лято, седи на едно кафе, Игуаната, чете някаква тухла огромна и пие кафе...Сядам до него, гледам на немски книгата...Кво е тва бе, Митак, питам го. ...Последната книга на някакъв си немски професор за подготовка на подрастващи футболисти, вика...Поръчал си я на някакъв българин в Германия да му я донесе,че нямало откъде да я купи иначе и точно в тоя ден му я бяха доставили ..и й се радваше като малко дете...
МАНИАК ! Просто маниак...чете, пита, слуша...така се става голям !

За съжаление обаче се е родил в грешната държава.
Може би и в грешния град, щом за него няма място в ДЮШ на отбора на сърцето му, но това е друга тема за някои малоумници в настоящето ръководство на Ботев Пловдив. :-x :question: :dunno:
Оня ден си говорихме половин час по телефона..Казвам му Митак, идеш ли при шибаните мизерни цигани, привлечен не от кой да е, а от Зулума, кръв ще капе от сърцата на хиляди Ботевисти, спомни си,че Ясен Петров в Пловдив вече е Яшар....... а той вика , хубаво де, кажи какво да направя като само те ме канят, а за Севлиево по-добре да не ти говоря...а хляба е с пари.
Няма такава държава, ей ! :no:

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Колонката на Митко Джоров   |   17.11.2012 11:17


Мдааа, а в същото време шефа на школата по която се хвърлят сума ти пари и е приоритет на клуба се ръководи от Белия. Нямам думи просто. Все си мислех, че за около година ще осъзнаят грешката и ще го махнат, но уви.

Има много сбъркани неща и при нас, за съжаление, а Зулума с тоя ход доказа, че е хитра лисица, пък макар и със свинарски произход.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Колонката на Митко Джоров   |   19.11.2012 02:48


ReZo написа:
МАНИАК ! Просто маниак...


Да, личи си, че е голям маниак и ентусиаст. Само респект за такива люде!!! :moufan:

Само не съм съгласен с коментара ти за грешната държава. В трудни условия се става още по-ГОЛЯМ!!!


 
(Real Green)

Регистриран на: 18.08.2012 08:06
Мнения: 2144
Отговори с цитат
Мнение  Re: Колонката на Митко Джоров   |   20.11.2012 12:39


http://viasport.bg/new/6348/%D0%9A%D0%B ... D0%B0.html

Актуално от вчера.


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Колонката на Митко Джоров   |   27.05.2016 12:14


http://goo.gl/Bts2tv

Беше ми се изгубил от полезрението този големец. Ей го и поредното доказателство, че големците трудно вирият в тази малоумна държава, окупирана от посредствени люде и дребни душици. Но както казах по-горе, в трудни условия се става още по-голям!!!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Колонката на Митко Джоров   |   27.05.2016 22:01


Medved написа:
http://goo.gl/Bts2tv

Беше ми се изгубил от полезрението този големец. Ей го и поредното доказателство, че големците трудно вирият в тази малоумна държава, окупирана от посредствени люде и дребни душици. Но както казах по-горе, в трудни условия се става още по-голям!!!


Аз не разбрах защо го уволниха мангалите. Все пак предвид, че Крушаря завъртя хубаво тото на мача с Левски, може и това да е причината.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Колонката на Митко Джоров   |   27.05.2016 22:54


Казват, че родителите на някакви пренебрегнати деца го обвинили, че им искал пари и това била причината.


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 20.09.2012 07:52
Мнения: 309
Отговори с цитат
Мнение  Re: Колонката на Митко Джоров   |   15.11.2016 10:22


Митко Джоров започва работа в школата на ЦСКА като методист. Супер удар направихте :)

_________________
РОД - СЕПАРАТИСТ


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Колонката на Митко Джоров   |   15.11.2016 13:04


ivi4bg написа:
Митко Джоров започва работа в школата на ЦСКА като методист. Супер удар направихте :)


Чак пък супер. Тоя Джоров не знам защо толкова го прехваляват и как стана така, но нито в Берое се задържа, нито при мангалите. Ся разбирам на едно от местата да не са се разбрали ама нещо много взеха да го гонят... И аз бях впечатлен от него преди, ама тия уволнения не знам... Явно му хлопа дъската...

_________________
Изображение


Последна промяна bai Momchil на 15.11.2016 13:16, променена общо 1 път



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг