Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 15:53



Отговори на тема  [ 16 мнения ] 
Дисциплинарната комисия и наказанията 
Автор Съобщение
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Дисциплинарната комисия и наказанията   |   03.05.2017 19:11


Абстрахирайки се от това кой клуб е наказан (в случая Левски), но можеше да е ЦСКА, Ботев и т.н. Ми направи впечатление следното:

Цитат:
Наказанията на ПФК Левски:
- за използване на факли - 300 лева;
- за хвърлени бомбички - 2000 лева;
- за хвърлени предмети с последствия - лишаване от домакинство за една среща и 4 хил. лева глоба. Наказанието “лишаване от домакинство за една среща” се заменя със “затваряне на Сектор “А”;
- вдигната свастика - 19 хил. лева.

Принципно глобата за издигането на свастики е 37 500 лева, но е редуцирана наполовина, защото е отчетено, че е свалена веднага.


Значи какво излиза - абсолютно безобидното издигане на свастика, което не разбирам защо е толкова голям проблем (ок пропагандира някакъв сатрапски режим) се наказва с 37 хилки. В същото време - потенциален опит за нанасяне на телесна повреда, а защо не и за убийство се наказва с 4 хилки и някакво затваряне на сектор и който и да е отворен едва ли с нещо ще промени броя на публиката.

Е, къде е логиката?

_________________
Изображение


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дисциплинарната комисия и наказанията   |   03.05.2017 19:38


bai Momchil написа:
Абстрахирайки се от това кой клуб е наказан (в случая Левски), но можеше да е ЦСКА, Ботев и т.н. Ми направи впечатление следното:

Цитат:
Наказанията на ПФК Левски:
- за използване на факли - 300 лева;
- за хвърлени бомбички - 2000 лева;
- за хвърлени предмети с последствия - лишаване от домакинство за една среща и 4 хил. лева глоба. Наказанието “лишаване от домакинство за една среща” се заменя със “затваряне на Сектор “А”;
- вдигната свастика - 19 хил. лева.

Принципно глобата за издигането на свастики е 37 500 лева, но е редуцирана наполовина, защото е отчетено, че е свалена веднага.


Значи какво излиза - абсолютно безобидното издигане на свастика, което не разбирам защо е толкова голям проблем (ок пропагандира някакъв сатрапски режим) се наказва с 37 хилки. В същото време - потенциален опит за нанасяне на телесна повреда, а защо не и за убийство се наказва с 4 хилки и някакво затваряне на сектор и който и да е отворен едва ли с нещо ще промени броя на публиката.

Е, къде е логиката?


Не случайно преди няколко години група армейци разбиха БФС-то. Логика няма къде да търсиш. Явно едно парче плат метър на метър е много по-опасно от камъни и бомбите.

Но Левски не е проблема. Проблемът е Лудогорец. С Левски стават най-яките мачове. Ако не беше Левски-ЦСКА сигурно нямаше да стана фен. От деца се питаме от кой отбор си, нали се сещате. :cheers: От Левски или ЦСКА си? ;-)


Последна промяна tonzos_justice на 03.05.2017 19:40, променена общо 2 пъти



 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дисциплинарната комисия и наказанията   |   03.05.2017 21:05


Питали сте се в Ямбол. В Пловдив такъв въпрос никога не е бил задаван.

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дисциплинарната комисия и наказанията   |   03.05.2017 23:07


bai Momchil написа:
Питали сте се в Ямбол. В Пловдив такъв въпрос никога не е бил задаван.


Хахахахаха - точно казано. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дисциплинарната комисия и наказанията   |   03.05.2017 23:18


Живял съм в Асеновград (който си е почти квартал на Пловдив) за три години и тогава нямаше нито Ботев, нито Локо, нито дори Асеновец. Децата тогава бяхме или от Левски или от ЦСКА - повечето бяхме цесекари :-)


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дисциплинарната комисия и наказанията   |   04.05.2017 00:21


Тонзо и Киану пак не са в час. И Момчи ви го каза.

В БГ винаги е имало двуполюсен модел по времето на Бай Тошо, всичко се обираше от Левски и ЦСКА, по принцип хората си искат успехите, титлите, шампанското, дефакто всички признават или не в спорта са глорихънтъри, подкрепят се силните. Затова и така беше - Левски или ЦСКА. Пловдивските отбори са по големи и с по-голяма фенска маса, Повдив си е голям град. Във Варна също има много фенове на Спартак и Черно Море, но и те си искат титлите и много от тях са фенове на Левски/ЦСКА.

То това не е за хвалене, даже напротив, негативно е, айде сега хората в Разград да викат за Левски или ЦСКА, като отбора им е фурия, е нема как да стане.

Ако си има силни отбори, по скоро стабилни, не ту пред фалит, ту в А, ту в Б, ту във В група, всеки град ще си има стабилна фенска маса.

Това Левски/ЦСКА беше при комунизма, сега не е баш така, защото и двата са в миманса си и по добре е хората да си подкрепят градските отбори.


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дисциплинарната комисия и наказанията   |   04.05.2017 05:34


Балет, прав си и повечето неща са си точно така.
Между другото проектчето от Разград има и един плюс - да обира глорихънтърите, но като гледам явно те не са чак толкова много а вече шест години доминация и успехи в Европа... явно хората не са толкова слепи и виждат какво реално се случва...

Тук влязохме в егати офтопика - по темата: за мен не са проблем наказанията на отборите а по-скоро превенцията такива ситуации да не се получават - да има камери навсякъде и да има персонална отговорност. Сега хвърляш бомбички и 2000-4000к. наказание за клуба. Е при повече провинения сумата нараства, затварят се сектори и т.н. И в повечето случаи на този дето хвърля опасни предмети не му пука много, но ако бъде хванат и да трябва той да даде парите дали ще продължи да го прави - останалите около него също ще си помислят дали им се плаща такива суми...


Последна промяна Keanu на 04.05.2017 05:35, променена общо 1 път



 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дисциплинарната комисия и наказанията   |   04.05.2017 06:46


Така е. Винаги ми е било странно, когато този въпрос ми е бил задаван извън Пловдив. И като кажех Ботев или Тракия като бях дете, следваше още по-безумният въпрос:

Цитат:
- Добре де, ама от ЦСКА и Левски за кой си? :rofl:

Но иначе в малките градове, населението определено беше за 1 от тези два отбора, въпреки че местният отбор също се подкрепяше и стадионите се пълнеха. Факт е че и сега Дунав напълни стадиона си срещу Локо Пловдив, а Локо ГО направи същото в първият мач като домакин през този сезон. Това означава, че при определени успехи малките отбори си се подкрепят и ако си само от Левски или от ЦСКА, едва ли ще идеш да гледаш мач на местният отбор срещу Локо Пловдив примерно.

Колкото до наказанията - аз съм твърдо за да има камери и персонална отговорност. Дигаш свастика, извеждат те и да те съдят. Темата я пуснах, защото ми се видя абсурдно, за едно парче плат, както каза Тонзо, наказанието да е десетократно по-тежко от опит да се нарани човек с бомбичка, предмет или каквото и да е. Да не говорим, че последното наистина може да додведе до сериозни последствия, дори смърт.

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дисциплинарната комисия и наказанията   |   04.05.2017 08:01


Да, това за парчетата плат наистина е абсурдно, да не говорим, че например аз ако искам мога така да направя мръсно на друг отбор дори без да ме хванат - мога да измисля много начини... малоумно е


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дисциплинарната комисия и наказанията   |   04.05.2017 09:16


bai Momchil написа:
Питали сте се в Ямбол. В Пловдив такъв въпрос никога не е бил задаван.


Затова Левски и ЦСКА имат фенклубове във всички градове. Плюс Торсида Пловдив :) Вие в Пловдив винаги сте имали комплекс от нещо, свързано със София. И отделно маса от вас се изнесоха да живеят в София. Това е констатация, а не заяждане.


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дисциплинарната комисия и наказанията   |   04.05.2017 10:19


Познавам един пловдивчанин, който е от Ботев и от ЦСКА, но най-вече е от Реал... от доста време е в София и сме ходили заедно на Армията. Според мен и в Пловдив има доста цесекари и левскари. Но и сред цесекарите и левскарите "софиянци" има подкрепящи Ботев и Локо. Аз лично съм за канарите :yes:


Последна промяна Keanu на 04.05.2017 10:20, променена общо 1 път



 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дисциплинарната комисия и наказанията   |   04.05.2017 12:52


Keanu написа:
Познавам един пловдивчанин, който е от Ботев и от ЦСКА, но най-вече е от Реал... от доста време е в София и сме ходили заедно на Армията. Според мен и в Пловдив има доста цесекари и левскари. Но и сред цесекарите и левскарите "софиянци" има подкрепящи Ботев и Локо. Аз лично съм за канарите :yes:


Аз подкрепям Ботев, без да съм им фен.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дисциплинарната комисия и наказанията   |   04.05.2017 16:20


tonzos_justice написа:
bai Momchil написа:
Питали сте се в Ямбол. В Пловдив такъв въпрос никога не е бил задаван.


Затова Левски и ЦСКА имат фенклубове във всички градове. Плюс Торсида Пловдив :) Вие в Пловдив винаги сте имали комплекс от нещо, свързано със София. И отделно маса от вас се изнесоха да живеят в София. Това е констатация, а не заяждане.


Изнесохме се не само пловдивчани, а от цяла България.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дисциплинарната комисия и наказанията   |   04.05.2017 16:35


tonzos_justice написа:
bai Momchil написа:
Питали сте се в Ямбол. В Пловдив такъв въпрос никога не е бил задаван.


Затова Левски и ЦСКА имат фенклубове във всички градове. Плюс Торсида Пловдив :) Вие в Пловдив винаги сте имали комплекс от нещо, свързано със София. И отделно маса от вас се изнесоха да живеят в София. Това е констатация, а не заяждане.


С поведението си през последните години, ЦСКА (който си е урод) и Левски ще губят все повече и повече фенове във вътрешността на страната. Ще си останат само старите хард фенове и софийските фенове, което е и нормалното. Е за какво му е на някой подрастващ от Радомир да става от ЦСКА сега - игра ли показват, титла ли е видял, големи мачове навън ли прави, голям играч ли е излязъл, национал дето прави фурор ли има - не, има едно нищо, една мутра и разправии до несвяст без титли и успехи, само подмолни игри и мутренски истории. Подобно, но с по различен отенък е положението в Левски - там се руши всичко, няма развитие, няма идеи, не се вижда светлина в тунела.

Навремето когато Добруджа бе в А група стадиона си бе пълен и всички ходеха и се интересувах и подкрепяха отбора. Егати още помня повечето играчи от онова време, какви великани имаше :dance: :ura: :music:


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дисциплинарната комисия и наказанията   |   04.05.2017 17:22


Balleta написа:
С поведението си през последните години, ЦСКА (който си е урод) и Левски ще губят все повече и повече фенове във вътрешността на страната. Ще си останат само старите хард фенове и софийските фенове, което е и нормалното. Е за какво му е на някой подрастващ от Радомир да става от ЦСКА сега - игра ли показват, титла ли е видял, големи мачове навън ли прави, голям играч ли е излязъл, национал дето прави фурор ли има - не, има едно нищо, една мутра и разправии до несвяст без титли и успехи, само подмолни игри и мутренски истории. Подобно, но с по различен отенък е положението в Левски - там се руши всичко, няма развитие, няма идеи, не се вижда светлина в тунела.

Навремето когато Добруджа бе в А група стадиона си бе пълен и всички ходеха и се интересувах и подкрепяха отбора. Егати още помня повечето играчи от онова време, какви великани имаше :dance: :ura: :music:


Ако няма футбол, детето от Радомир по-скоро няма да става фен. Но.... Отборите с ултрас култура са ЦСКА, Левски, Ботев и Локо Пд. Детето от Радомир няма да гледа новите Стоичковци, Пеневци и сие, защото ги няма, но ще гледа факли, димки, хореографии, пълни стадиони и сие. ЦСКА като гостува е пълно навсякъде или и това ще отречеш. Едно дете като види наживо или по ТВ хореографиите в Г или димките в Б, дали няма да говори за това на баща си една седмица, как смяташ?


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дисциплинарната комисия и наказанията   |   04.05.2017 17:31


tonzos_justice написа:
Balleta написа:
С поведението си през последните години, ЦСКА (който си е урод) и Левски ще губят все повече и повече фенове във вътрешността на страната. Ще си останат само старите хард фенове и софийските фенове, което е и нормалното. Е за какво му е на някой подрастващ от Радомир да става от ЦСКА сега - игра ли показват, титла ли е видял, големи мачове навън ли прави, голям играч ли е излязъл, национал дето прави фурор ли има - не, има едно нищо, една мутра и разправии до несвяст без титли и успехи, само подмолни игри и мутренски истории. Подобно, но с по различен отенък е положението в Левски - там се руши всичко, няма развитие, няма идеи, не се вижда светлина в тунела.

Навремето когато Добруджа бе в А група стадиона си бе пълен и всички ходеха и се интересувах и подкрепяха отбора. Егати още помня повечето играчи от онова време, какви великани имаше :dance: :ura: :music:


Ако няма футбол, детето от Радомир по-скоро няма да става фен. Но.... Отборите с ултрас култура са ЦСКА, Левски, Ботев и Локо Пд. Детето от Радомир няма да гледа новите Стоичковци, Пеневци и сие, защото ги няма, но ще гледа факли, димки, хореографии, пълни стадиони и сие. ЦСКА като гостува е пълно навсякъде или и това ще отречеш. Едно дете като види наживо или по ТВ хореографиите в Г или димките в Б, дали няма да говори за това на баща си една седмица, как смяташ?


какви хореографии, какви 5 лева, детето от Радомир на София на стадиона ли ще ходи, да го пребият., като куче някакви комплексирани наркомани, отиващи на стадиона да излеят злобата от нещастния си живот. Да получат някое паве по главата от некви уроди.

Детето от Радомир, като види два мача от топ 4 първенствата все ще му е за умрелия БГ футбол на 5-а скорост, по скоро ще навлече фланелка на Реал, Меси, Погба или Байерн, отколкото да му е за хореографиите на чорбето.
Нали гледах репортаж от дербито, хореография и полупразен стадион, дали имаше и 10К, голям мач, голямо нещо, празни грозни трибуни, след това полуубите по пистата, ей сега и мазохист ще стана ...тея и 2 минути не им гледам, това отдавна не са ОНЕЗИ :yes: Дреме му на Радомирчо за чалговците и наркоманските хореографии :laugh:

Пак ти казвам, ти си станал яко хореограф и димко-фен ...футбол кога ????


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг