Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 16:33



Отговори на тема  [ 326 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Следваща
ППЛ 2018/2019 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ППЛ 2018/2019   |   24.05.2019 21:02


Кои са тези повече левскари, които са за Дебелец (Етър отдавна не съществува)? :outofspace: :outofspace:

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: ППЛ 2018/2019   |   24.05.2019 21:07


Повечо левскари са наясно, че само Етър може да спаси отбора от очертаващия се резил в двата мача през Юли месец срещу някое географско откритие. Естествено, обективните левскари.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: ППЛ 2018/2019   |   24.05.2019 21:14


Стенли, защо въобще отговаряш на такива неадекватни мнения? Много знае Хикса дето живее на майната си какво мислят левскарите.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ППЛ 2018/2019   |   24.05.2019 23:27


Vendome написа:
Кои са тези повече левскари, които са за Дебелец (Етър отдавна не съществува)? :outofspace: :outofspace:



Обаче като ги пишеш тези работи бъди обективен, а не да ги пишеш само за отбори които не са ти симпатични.


Виж си какво писа след финала за купата, дето се срещнаха два отбора, единия с лиценз от Металик Сопот, другия от Велбъжд Кюстендил.
Да не говорим за емблеми, стари задължения, че ще излезе че се заяждам .
Ама едните ги припознавате, другите не, така не става.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ППЛ 2018/2019   |   25.05.2019 09:38


Чаво, разликата е съществена, защото:

1. ПФК Локомотив се влива в ПФК Велбъжд, т.е. Велбъжд става правоприемник на Локомотив. Преди време, бях пускал заради Момчи съдебното решение за вписване на вливането.

2. Сдружение Металик се влива в Сдружение Ботев, т.е. второто сдружение става правоприемник на първото.

Докато, Дебелец просто се преименува на Етър, а Литекс на ЦСКА-София. В тези два случая липсва правоприемство.

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: ППЛ 2018/2019   |   25.05.2019 09:54


Vendome написа:
Чаво, разликата е съществена, защото:

1. ПФК Локомотив се влива в ПФК Велбъжд, т.е. Велбъжд става правоприемник на Локомотив. Преди време, бях пускал заради Момчи съдебното решение за вписване на вливането.

2. Сдружение Металик се влива в Сдружение Ботев, т.е. второто сдружение става правоприемник на първото.

Докато, Дебелец просто се преименува на Етър, а Литекс на ЦСКА-София. В тези два случая липсва правоприемство.


Абе те ги знаят много добре тия работи ама много болка им донесохме тоя сезон и реват. А реално какво се оказва - ГГ си действа с познатите методи от краят на 20 век, за които многократно е говорил в интервюта и за които същите тия фенове са се възмущавали (сигурен съм в това). Друг е въпросът, че вероятно и Домуса пробива играчи, но това не оправдава ГГ.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ППЛ 2018/2019   |   25.05.2019 10:48


Vendome написа:
Чаво, разликата е съществена, защото:

1. ПФК Локомотив се влива в ПФК Велбъжд, т.е. Велбъжд става правоприемник на Локомотив. Преди време, бях пускал заради Момчи съдебното решение за вписване на вливането.

2. Сдружение Металик се влива в Сдружение Ботев, т.е. второто сдружение става правоприемник на първото.

Докато, Дебелец просто се преименува на Етър, а Литекс на ЦСКА-София. В тези два случая липсва правоприемство.



Добре, приемам мнението ти, ти си юрист, така че в случая си по-компетентен.
Но в случая на ЦСКА има не само преименуване, но и придобиване активите на старото дружество, макар и още в ход. Не казвам, че това гарантира приемственост, но все пак не си го споменал.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ППЛ 2018/2019   |   25.05.2019 11:01


Не го споменах, защото не се е случило още, освен това, за да има правоприемство, трябва да се придобият не само активите, но и пасивите.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ППЛ 2018/2019   |   25.05.2019 11:29


Извинявай, че те разпитвам така, но наистина ми стана интересно.

Щом се наследяват активите и пасивите, т.е. и задължения, защо е необходима цялата тази операция, а не се вземе директно един клуб? Предполагам, че задълженията на едно от двете дружества са по-малки отколкото на другото.

Написал си, че Локомотив се влива във Велбъжд и Велбъжд става правоприемник на Локомотив ( а не обратното) , докато в случая с Ботев е обратното. Металик се влива в Ботев. Но тогава какво следва? Кои задължения се наследяват? Предполагам на Металик, защото няма логика да се наследяват тези на Ботев, които са по-големи.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: ППЛ 2018/2019   |   25.05.2019 11:40


albertz написа:
Извинявай, че те разпитвам така, но наистина ми стана интересно.

Щом се наследяват активите и пасивите, т.е. и задължения, защо е необходима цялата тази операция, а не се вземе директно един клуб? Предполагам, че задълженията на едно от двете дружества са по-малки отколкото на другото.

Написал си, че Локомотив се влива във Велбъжд и Велбъжд става правоприемник на Локомотив ( а не обратното) , докато в случая с Ботев е обратното. Металик се влива в Ботев. Но тогава какво следва? Кои задължения се наследяват? Предполагам на Металик, защото няма логика да се наследяват тези на Ботев, които са по-големи.


При Ботев ситуацията е следната. След 1990 клубовете административно стават сдружения (май с нестопанска цел, ама Стенли да каже точно каква е правната формулировка) - Създава се Сдружение Ботев. През 1999 (ако не бъркам годината) се създава АД ПФК Ботев, което се придобива от селската мъстия уродска. Понеже е скръндзъв гъз и не е дал и 1 лев за Ботев, той не закрива Сдружение Ботев, на което е правоприемник, заради дълг (мисля 80 хиляди, може и да бъркам цифрата). Така Сдружението продължава да си съществува паралелно с АД-то. След като мастията уродска сельо насран така и така не искаше да се раздели с АД-то, феновете се сещат, че Сдружението си е още живо и реално учредяват общо събрание, избират нов УС без сельо и така Сдружението е с нов УС, а АД с дълговете си остава на сельо мазен педераст. Дълговете на Сдружението обаче са загубили давност, щото са минали 10 години и не са покрити от никой (мили думи към държавата, НАП и всякакви други паляци!!!). Вливането на Металик към Ботев идва с едни 50 хиляди задължения на Металик, които са покрити от новото ръководство. АД е обявено в несъстоятелност. Това е в общи линии.

_________________
Изображение


Последна промяна bai Momchil на 25.05.2019 11:41, променена общо 1 път



 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: ППЛ 2018/2019   |   25.05.2019 11:50


При Цинги Манги без публика пук, ситуацията е коренно различна! Този отбор в момента е правоприемника на Велбъжд Кюстендил, преместен да играе в Пловдив. Оригиналният Локомотив спира съществуването си.

_________________
Изображение


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: ППЛ 2018/2019   |   25.05.2019 12:08


Колкото и странно да звучи от мен, но много искам тези новини, или слухове за хванати играчи от Цска-София да не се окажат верни и да са плод на въображението на някой самозабравил се журналист. Не е редно в 21 век, в държава от Европейския съюз да се случват такива неща. Без значение дали иде реч да Цска-София, Левски, Лудогорец, или който и да е друг отбор. Държавата гние с всеки изминал ден, без абсолютно никакво значение кой я управлява и кой е опозиция. Дадени кръгове управляват всичко и манипулират медии, общество, обикновен човек. Ние тук се хващаме за това, или онова, но реално само си хабим клавиатурите. И тук не призовавам никой за абсолютно нищо, отдавна съм изгубил ентусиазъм и желание за каквото и да е. Просто изразявам болката си, дори само при мисълта, че това нещо се случва наистина. Все си мисля, че т.нар "босове" знаят, че не сме 20 век и че за да постигнеш някакъв успех, такива неща са недопустими. Дано това наистина се окаже поредната лъжлива новина. Искрено се надявам, че в тази гниеща държава има някаква светлина в безкрайния тунел. Наивен и глупав съм нали?
Прочетох декларацията на Цска-София и има едно нещо, за което съм твърдо ЗА и твърдо с двете ръце.

И по-конкретно ще обмислим начин как да се преразгледа участието ни в договора за собственост на телевизионните права и ние да не бъдем отразявани от тези навързани като свински черва медии, сайтове и телевизии.

Тук аз поредния наивник задавам въпроса "Докога телевизията ще определя програмата на А група" Докога ще има мачове през седмицата, в работно време, по нощите? Кога най-накрая програмата на първенството ще е ясна месеци преди даден мач, а не седмица преди това? Нали, само си хабя клавиатурата, аз обикновения фен с абонаментна карта, правещ всякакви машинации с работния процес само и само да отиде на мач. И това защо? За да може някой да се налапа с кинти и да се мисли за "велик"

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ППЛ 2018/2019   |   25.05.2019 12:09


Момчи, Локомотив се влива във Велбъжд, който става негов правоприемник и после е преименуван на Локомотив.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: ППЛ 2018/2019   |   25.05.2019 12:24


Оригиналният Локомотив, както и Стенли каза, се вля във Велбъжд и след това преместиха Велбъжд в Пловдив и му смениха името. Чисто юридически сегашният Локомотив е правоприемник и на Локо и на Велбъжд, навремето по този начин се поеха и правата, и задълженията на Локо. Целта там беше да се преместят играчите на Кюстендил в Пловдив, а не да се избягват дългове. Вече не помня в коя група бяха тогава Локо, но може би са били в Б и са го направили по тая схема за да може обединението да е в А.

При Ботев за мен е доста по-изсмукано от пръстите обяснението и далеч не съм толкова убеден в правоприемството, което се опитват да изкарат. Със сигурност няма правоприемство с АД-то, което си беше легитимният Ботев и което си трупаше дългове. Не мисля че са и Сопот обаче, защото май не са преименували Металик, а по някаква схема купиха правото им на участие във В група. Така че те по-скоро направиха нормалното нещо при фалит със започване начисто от дъното, като обаче направиха врътката със Сопот за да спестят 1-2 години. Т.е. има нещо некоректно, но не са Металик.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: ППЛ 2018/2019   |   25.05.2019 12:41


Vendome написа:
Момчи, Локомотив се влива във Велбъжд, който става негов правоприемник и после е преименуван на Локомотив.


АД-то на Локомотив се закри и спря да съществува, а не стана част от Велбъжд.

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: ППЛ 2018/2019   |   25.05.2019 12:44


spurs написа:
Оригиналният Локомотив, както и Стенли каза, се вля във Велбъжд и след това преместиха Велбъжд в Пловдив и му смениха името. Чисто юридически сегашният Локомотив е правоприемник и на Локо и на Велбъжд, навремето по този начин се поеха и правата, и задълженията на Локо. Целта там беше да се преместят играчите на Кюстендил в Пловдив, а не да се избягват дългове. Вече не помня в коя група бяха тогава Локо, но може би са били в Б и са го направили по тая схема за да може обединението да е в А.

При Ботев за мен е доста по-изсмукано от пръстите обяснението и далеч не съм толкова убеден в правоприемството, което се опитват да изкарат. Със сигурност няма правоприемство с АД-то, което си беше легитимният Ботев и което си трупаше дългове. Не мисля че са и Сопот обаче, защото май не са преименували Металик, а по някаква схема купиха правото им на участие във В група. Така че те по-скоро направиха нормалното нещо при фалит със започване начисто от дъното, като обаче направиха врътката със Сопот за да спестят 1-2 години. Т.е. има нещо некоректно, но не са Металик.


Кое му е съмнителното? Да не е правоприемник на АД-то, но си е Сдружението т.е. правоприемник е на Ботев от 1999-та т.е. оригиналният Ботев.
Иначе взехме лиценза на Металик. Металик престана да съществува, създаде се нов отбор, който почна от Б окръжна. За спестените 2 години съм съгласен, но също така съм обяснявал, защо е невезмъжно отбор от калибъра на Ботев, ЦСКА и Левски да играе в зоните. Сезона на Ботев във В група се превърна в пълен фарс, заради невъзможността на отборите от В група да домакинстват срещу отбор с публика.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ППЛ 2018/2019   |   25.05.2019 12:52


bai Momchil написа:
Vendome написа:
Момчи, Локомотив се влива във Велбъжд, който става негов правоприемник и после е преименуван на Локомотив.


АД-то на Локомотив се закри и спря да съществува, а не стана част от Велбъжд.


Явно отново ще трябва да пускам съдебното решение. Само, че ще почакаш до понеделник, защото електронният ми подпис е в офиса.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ППЛ 2018/2019   |   25.05.2019 12:58


Оказа се, че го пазя в мейла си. Момчи, дай мейл, за да ти го пратя.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: ППЛ 2018/2019   |   25.05.2019 13:22


Е то вероятно в самото решение пише, че Локомотив спира да съществува, защото така става при преобразуване, така че трудно ще го убедиш като му го пуснеш. Момчи, то спира да съществува самостоятелно, защото става част от другото дружество, има си пълно правоприемство.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ППЛ 2018/2019   |   25.05.2019 13:26


Разбира се, че пише това, но Момчи може да пита семейния си адвокат за мнение. :-D

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 326 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг