Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.04.2024 12:25



Отговори на тема  [ 367 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Следваща
Левски - сезон 2018/2019 
Автор Съобщение
Online
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5080
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски - сезон 2018/2019   |   25.02.2019 15:50


Diavolo написа:
в Г бяха повече от Б, поне аз това видях.
А сектор е ясен... Той винаги е бил голямата разлика...


Според мен Б и Г бяха равни. Не забравяйте, че в Г сектор има вход за линейки точно по средата на сектора долу и че сектор Б е най-големия на В.Левски.
Иначе да, основната разлика идва от А сектор срещу В.

Аз не знам, защо все искате да се мерите на публика. Ясно е, че левскарите са повече.
Колко са ви годишните продадени абонаментни карти?


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски - сезон 2018/2019   |   25.02.2019 15:52


Не сте с много повече, а че сте повече е ясно и аз не споря за това. Няма проблеми. :-)


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски - сезон 2018/2019   |   25.02.2019 16:27


И аз не мисля, че беше голяма разликата - А е по-малък от В а Г е малко по-малък от Б и е трудно да се прецени кой с колко... :safin:
А и количеството явно е за сметка на качеството, че пак се трепеха в Б и линейка ходи до сектора :boxing:


Последна промяна Keanu на 25.02.2019 16:37, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски - сезон 2018/2019   |   25.02.2019 18:03


Keanu написа:
И аз не мисля, че беше голяма разликата - А е по-малък от В а Г е малко по-малък от Б и е трудно да се прецени кой с колко... :safin:
А и количеството явно е за сметка на качеството, че пак се трепеха в Б и линейка ходи до сектора :boxing:

У В сектор дали имаше и 1000 човека, съмнявам се, А бе пълен до дупка, поне 4-5 хиляди, толкова имаше и грубо в Г и Б.


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5493
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски - сезон 2018/2019   |   25.02.2019 18:43


Ще драсна и аз някой ред...

Относно публиката
Навярно повечето от вас си спомнят, че през 90 те години никога не се е поставяло на въпрос коя публика е повече на дербито. Просто защото разликата беше очевадна. Те бяха в Г сектор и в крайните части на А и В. Тогава нямаше разделение с кордони, с буферни зони и т.н. Съотношението беше 4 към 1, а някой път и повече. Годините обаче започнаха да отминават, отлива на публика, особено синя стана факт и се стигна дотам, че нещата започнаха да придобиват съвсем друго измерение. От доста години вече сектор Г е с повече публика от сектор Б, а централните сектори пък статуквото се запази, като независимо кой е домакин и кой гост феновете на Левски са много повече. Очаквам до няколко години в синия сектор под таблото на дерби да има не повече от няколкостотин човека, като тенденцията е и още повече да се влошават нещата. Причините са много и не искам да влизам в детайли, но преливането на синя маса към сектор А е процес, който продължава да се случва и поради тази причина централната трибуна винаги ще бъде пълна на подобен мач. При тях нещата са по-различни. Те хвърлят всичко в сектор Г, а за централните трибуни просто нямат ресурс, нямат маса.

Относно мача
Тъжно ще е ако някой се заблуждава, че играем някакъв стойностен футбол. Победихме благодарение на това, че срещу нас имахме още по-слаб отбор, който също не знаеше защо е на терена. Слаб мач между два много слаби отбори, които нямаха никаква идея какво да правят на терена. Ники Михайлов нямаше почти никаква работа, но показва увереност и спокойствие. От началото на пролетния дял той ни е най-ценния играч. Крайните ни защитници Цветкович и Горанов бяха на периоди, но брака в отиграванията им няма как да остане незабелязан. Прави Цветкович някакъв страхотен пробив по крилото и накрая не знае какво да я направи и я сбърка.Горанов същата работа, много ентусиазъм, но малко покритие. Последните ни защитници даваха вид на спокойни и уверени, но в някои ситуации гледани отстрани съвсем не бяха така. Яблонеца не е това, което беше и това не е от вчера. Рейеш се опитва да вземе диригентската палка в защитата, но определено не му се получава. Грешни пасове, рисковани връщания към вратаря, несигурност. Дефанзивните ни халфове Тиам и Райнов направиха приличен мач, но може би и двамата трябваше да бъдат по-дейни в офанзивен план. За мен лично Мариани беше играча на мача, мотора на отбора. Всяка топка минаваше през него, всички търсеха него. В тази си форма е много ценен за отбора. За двете крила не мога да кажа добра дума. Нито Кабрал, нито Паулиньо свършиха това, за което бяха там на терена. Забият се там по крилата и подобно на крайните защитници се чудят какво да направят. Ще кажете, че Паулиньо даде паса за гола и да съгласих се, но какво друго направи? Костов си игра момчето, надъхан, уверен, но все още малко ефективен в подобни мачове. Ако го запазим си мисля, че може да постигне много.
Това в общи линии за играта. Още в неделя не предстои сериозен тест, от който ще си проличи накъде ще продължи сезона. С тази форма, в която сме в този момент нищо добро не ни чака, вярвайте ми и не се заблуждавайте. Победихме, което е добре, но трябва да се гледа цялостно играта, а не на едни три точки.

Относно ситуацията с картона
Не искам да съм категоричен, че това е на 100 процента червен картон. Още след мача говорих с един от най-известните ни международни рефери от близкото минало, според който след всички повторения се вижда съприкосновение с дясната ръка към главата на Горанов. Нещата обаче се тълкуват по два начина. Единият е, че това е удар, а другия, че е бутане. Преценката е на съдията, като в случая той го е тълкувал, като удар.
Факт е обаче, че реферът беше много слаб и през второто порувреме се опита да компенсира другият отбор. Да не говорим, че това момче Турицов трябваше да бъде изгонен още първото полувреме, а картон му бе показан чак през второто. Слабо съдийство.

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Demba Boyz)

Регистриран на: 16.07.2012 12:27
Мнения: 667
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски - сезон 2018/2019   |   05.03.2019 11:44


Тези спорове за публика в БГ са ми били винаги много забавни, в град 2 милиона средната посещаемост на мач на "грандовете" ни е 2-3К и то защото има по някой голям мач иначе се ходи по 1-2К само ако има някой импулс на нормален мач ходят по 4-5к и нагоре. Така че това е най смешната тема за дискусия, а и е причината за това винаги чичко паричко да е решаващия фактор, защото феновете не могат да бъдат никакъв коректив или да оказват влияние освен покрай избори когато бай Пешо от Сусурлево му е криво докато пие ракията и може да не гласува за който трябва, тогава се правят някой маневри да се задоволи масовката и после пак по старо му.


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски - сезон 2018/2019   |   05.03.2019 14:55


Жорката е прав за сектор Г. Ако не беше фалита, то сектор Г щеше да е пълен айде не на 100 %, но на поне 90 % в мачовете с Левски. През годините в Г започнаха да ходят не само ученици и студенти, но и по-възрастни. Но след фалита доста хора спряха да ходят на мачове, други не харесват Г.Г., и в този форум има цесекари, които познавам и ще го потвърдят. Проблемът на ЦСКА е това. Всички твърдят, че авиаторите или феновете на 1948 били 50 човека. Дали е така, няма значение. Но никой не може да каже бройката на тези, които просто спряха да гледат БГ футбол. Втората бройка тежи много.

Големият плюс на публиката на Левски е, че е обединена. Божков ще спре напрежението между фракциите и лично аз очаквам сектор Б да стане много силен. Момчетата от блок 5 са една от най-добрите фракции. Толкова за публиката.


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 16.07.2012 12:27
Мнения: 667
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски - сезон 2018/2019   |   05.03.2019 16:25


Публиката на Левски обединена??? Това май само ти го мислиш, там се мразят като кучета единственото което Божков може да направи е да им нареди да мируват, това го може факт. А иначе при нас е ясно че отлива е в София от хора които спряха да ходят или просто не им се ходи като преди заради всичките неща които станаха. Не са някакви чудовищни бройки, но на нашата посещемост си оказва влияние на домакински мачове с малките отбори, за големи мачове винаги има народ, защото БГ фена е глори хънтър, ако бяхме първи ти гарантирам едно 3-4к отгоре които щяха да бъдат ма в БГ е така, ако биеш а у, като падаш 500-1000 човека.


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски - сезон 2018/2019   |   05.03.2019 22:09


gamen4o написа:
Публиката на Левски обединена??? Това май само ти го мислиш, там се мразят като кучета единственото което Божков може да направи е да им нареди да мируват, това го може факт. А иначе при нас е ясно че отлива е в София от хора които спряха да ходят или просто не им се ходи като преди заради всичките неща които станаха. Не са някакви чудовищни бройки, но на нашата посещемост си оказва влияние на домакински мачове с малките отбори, за големи мачове винаги има народ, защото БГ фена е глори хънтър, ако бяхме първи ти гарантирам едно 3-4к отгоре които щяха да бъдат ма в БГ е така, ако биеш а у, като падаш 500-1000 човека.

Когато Левски заиграе що-годе добър футбол, може да разчита на 8-10К на всеки мач, в дербитата - на пълен стадион, както очаквам в неделя.
За сега, пролетта, сме много бавни и слабички, едни 20 мин второто срещу Славия, и ги изтървахме само с 1 гол. Ако Левски изиграва такива поне 75-80 мин ще върне публиката.
Б-сектор - на мнението на Жоро съм, там управия не виждам.


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски - сезон 2018/2019   |   06.03.2019 14:58


Спас пак излъга и нищо не е "отписал" както обеща наскоро, а пък Божков не иска да застане с името си... Да ви е честит другаря "Китин" от ДС :wave:


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски - сезон 2018/2019   |   06.03.2019 18:25


Keanu написа:
Спас пак излъга и нищо не е "отписал" както обеща наскоро, а пък Божков не иска да застане с името си... Да ви е честит другаря "Китин" от ДС :wave:

Много мъка има по този свят, и припознаваческата най-голямата :rofl:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски - сезон 2018/2019   |   06.03.2019 18:39


Като цяло, съм песимист с оглед днешните новини. Явно Бащицата от Банкя е разпоредил да ни крепят още известно време (най-много до следващите парламентарни избори). Ако Божков искаше да прави нещо сериозно и дългосрочно, нямаше да ползва подставени лица, а щеше да се включи лично.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски - сезон 2018/2019   |   06.03.2019 22:58


Vendome написа:
Като цяло, съм песимист с оглед днешните новини. Явно Бащицата от Банкя е разпоредил да ни крепят още известно време (най-много до следващите парламентарни избори). Ако Божков искаше да прави нещо сериозно и дългосрочно, нямаше да ползва подставени лица, а щеше да се включи лично.

Павел Колев ми е надеждата, все пак той има цялата оперативна власт. То ще се види скоро. В смисъл - до края на годината.


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски - сезон 2018/2019   |   07.03.2019 16:15


gamen4o написа:
Публиката на Левски обединена??? Това май само ти го мислиш, там се мразят като кучета единственото което Божков може да направи е да им нареди да мируват, това го може факт. А иначе при нас е ясно че отлива е в София от хора които спряха да ходят или просто не им се ходи като преди заради всичките неща които станаха. Не са някакви чудовищни бройки, но на нашата посещемост си оказва влияние на домакински мачове с малките отбори, за големи мачове винаги има народ, защото БГ фена е глори хънтър, ако бяхме първи ти гарантирам едно 3-4к отгоре които щяха да бъдат ма в БГ е така, ако биеш а у, като падаш 500-1000 човека.


Значи публиката на Левски не са само онези 2 фракции. Аз не познавам левскар, който да мрази друг левскар. Онези с които контактувам са в еуфория, защото вместо фалит им идва директен мач за първо място с Лудогорец, пълен стадион, стотици факли и димки. При нас поредно нищо, с гарнитура стотици ловешки подигравки, които няма да отминат.


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски - сезон 2018/2019   |   07.03.2019 17:51


Keanu написа:
Интересно интервю на Колев...
Цитат:
Цялото задължение към НАП е една колосална сума, която ще изисква доста време, за да бъде изплатена. Откакто Спас Русев е в Левски, клубът не е погасявал задълженията си към държавата - 6 милиона главница към НАП и 2 милиона лихва

Две години и половина - това задължение е трябвало отдавна да стане изискуемо... Как БФС (заедно с Павел Колев) е издавал лиценз?

Цитат:
Много ми е трудно да направя прогноза относно дълга на Левски. Левски първо трябва да се класира за европейските клубни турнири по спортен път и след това да получи лиценз. В това отношение Левски е поставен в много тежка ситуация, защото информацията, която е подадена към УЕФА не е била коректна. Колегите от УЕФА са го установили и за това са наложили това наказание.

Кой е пращал невярна информация към УЕФА? Нали кореспонденцията с УЕФА се води чрез БФС т.е. и Павел Колев е участвал в това...


Май Милко ми е чел мнението :-D

Цитат:
"Добре де, нека малко да помислим!

Днес разбираме, че да се плаща на НАП не било от първостепенно значение за получаването на лиценз (което си е признание, че не е плащано нищо). В същото време досегашният заместник изпълнителен директор в БФС и сегашен изпълнителен директор в неизрядния клуб обяснява, че са в практически фалит!

Кой и как е допуснал неизряден клуб да получи лиценз, това местене на пешките не е ли "връщане на жеста"? Нима новият директор сега е разбрал, че не е плащано към НАП? Едва ли, мили ми наивници! Простичък въпрос към лицето Б. М. - би ли показал удостоверение по чл.87, което неизрядният клуб е бил длъжен да предостави към Лицензионната комисия?

Защото, ако има такова, а самият бивш заместник изпълнителен директор твърди, че не е плащано към НАП, то значи някой лъже. Или пък е предоставено фалшиво такова.. Въобще, има ли пилот в самолета БФС? Ако има - някой тества ли го този пилот преди да се качи да управлява?".


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски - сезон 2018/2019   |   07.03.2019 18:54


Извинявам се за двойния пост, но да припомня:
Цитат:
На 21 май 2008 г. Лицензионната комисия към БФС отказва лиценз на ЦСКА заради 254 000 лв. задължения към Вихрен (Сандански) и 937 000 лв. задължения към НАП.
:-?


Последна промяна Keanu на 07.03.2019 18:54, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски - сезон 2018/2019   |   07.03.2019 22:23


Keanu написа:
Извинявам се за двойния пост, но да припомня:
Цитат:
На 21 май 2008 г. Лицензионната комисия към БФС отказва лиценз на ЦСКА заради 254 000 лв. задължения към Вихрен (Сандански) и 937 000 лв. задължения към НАП.
:-?

Оди питай в НАП защо са издали бележка на Левски за липса на задължения или за споразумение за разплащане и с надлежно обезпечение. То бива, бива, ама нали говорим за елементарна финансова култура. Айде за онзи тъпунгер Милко, ама ти? Чак го и повтаряш, а е доста тъпичко.
И аз имам задължение, обаче е обезпечено и разсрочено. Нарича се заем.


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски - сезон 2018/2019   |   07.03.2019 23:50


Ами хубаво и аз имам заем, но никой няма да ме чака две години да не плащам нали се сещаш...


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски - сезон 2018/2019   |   08.03.2019 09:50


Keanu написа:
Ами хубаво и аз имам заем, но никой няма да ме чака две години да не плащам нали се сещаш...

Това е хубав въпрос, но е редно да се отнесе към НАП, а не към Павел Колев.
Всеки случай, стана ясно, че от (най-вероятно преди това доста) септември месец миналата година УЕФА е била сезирана за неплащането, в резултат на което бе наложена санкция. И тази санкция е 100К евро, като миналия месец бяха разплатени над 1.5 млн към НАП, а самата санкция ще бъде отдържана от бъдещи приходи на Левски от УЕФА.
Ако изключим конкретиката на въпроса (може да се спекулира, че да речем март месец 2018 Левски е предоставил платежно, което в последствие не е било реализирано, т.е. необезпечено) и НАП са писали на УЕФА през м. май и нещата май добиват напълно нормални и реални черти. Така че, цялата олелия е поредния кьорфишек, който цели само да хвърли пушек около игровата несъстоятелност на тиресофия и да покаже някаква смешна активност. Същата, каквато бе тройчовата директива, същата, какватао бе риването относно съдията на последния мач. И риването срещу "синьото" БФС пак. Да не забравяме, че БФС прехвърли тирето в А група без спортен критерий. А ето това е престъпление! Всичко останало е инуендо за наивници, но най-вече за припознавачи! Ама и то ще лъсне до година-две!


 
Online
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5080
Отговори с цитат
Мнение  Re: Левски - сезон 2018/2019   |   08.03.2019 12:17


В този пост ще говоря само за Левски.

2 дни след общото събрание се вижда, че Левски е бил буквално на ръба от обявяване в несъстоятелност (да не се бърка с фалит). Както си и мислех, Спас Русев подчерта ролята си на абсолютен парашутист, който е попаднал в Левски като част от сделката за Виваком. Явно усетил, че не може да се справи с управлението на клуба бързо е потърсил начини да прехвърли Левски другаде и да се измъкне чист.

Относно влизането на Нове Холдинг в Левски. Казвам Нове Холдинг, защото макар, че зад собствеността да стои Георги Попов, то е очевидно, че всъщност целия кръг на НХ стои зад клуба - Божков, Попов, Тумпаров и другите, които попадат в Надзорния съвет. Защо Божков не бил лично в Левски - ами PR, нормално е да не иска да настройва изцяло армейската общност срещу себе си, начело със сина си. За това намекна и Софиянски от самото начало.
Дали Левски е бизнес интерес или политическа играчка? Бих казал, че бизнес интересът към клуба е все още силен. Влизането на НХ в Левски е заради фенската база, която би могла да бъде ресурс за хазартния им бизнес. Освен това, защо да се плащат скъпи спонсорски договори, като реално могат още утре да преименуват стадиона на Ефбет арена - Георги Аспарухов. Освен това може пък и някаква схема за точене на пари да измислят, знам ли. Но бизнес интереса го има. Освен това Божков иска лично да се реваншира за това, че чорбарите избраха Ганчев пред неговия план. Тука си има и малко съревнование между олигарсите.
Не съм убеден, че Бойко Борисов се меси пряко в Левски. Може евентуално да има влияние върху НАП, за разсрочвания, отстъпки и т.н. Но по-скоро тук говорим за лоби, отколкото за намеса.

Личното ми доверие като левскар за момента е насочено към Павел Колев, който е един от нас. Кандидатура на Тръста още от преди няколко години, заклет левскар, ерудиран човек, който няма да позволи да бъде играчка в ръцете на собственици, които не действат в интерес на клуба. Докато Павел Колев е в Левски, аз лично вярвам, че ще се върши правилна работа.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 367 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг