Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 04:04



Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл   |   06.08.2020 05:16


Гледа ли някой световното?
Аз много малко не успях да гледам. Стават много яки мачове, имаше и доста изненади. За жалост и тук без публика, започнаха с публика, но я забраниха след Борис Джонсън, а и Рони нещо рева против това да има фенове. Както и да е.
Големия фаворити едва ли ще изненадам някой са Джъд Тръмп и Рони О' Съливан. Това е и мечтания финал. Горната половина при Тръмп е много по-слаба отколкото долната, но все пак на Тръмп няма да му е лесно във втория кръг, където трябва да внимава много срещу Ян Бинтао, а после ако налети последователно на Кайрън Уилсън (хич не се обичат) и Джон Хигинс ще се поозори. Макар че Гулд е в зоната и на Уилсън, който така и не игра в 1-ия кръг ще му е бая трудно.
Марк Алън направи 5 сенчърита и отпадна?! Така и не я научи тази защита, уф. Жалко и за Шон, но той очевидно не бе във форма, нито готов за турнира. Нямаше никакъв живец в него.
Много съм впечатлен от играта на снажния викинг, Кърт Мафлин. Джордан Браун ми хареса също и заслужаваше повече от 6 фрейма срещу Селби, но веселяка в обичайния си противен и грозен стил го оплете и му развали играта. Класически енергиен вампир е Селби. Надявам се Нийл Робъртсън да го бие много лошо.
Чака ни звезден мач между Рони и Дин, а след това надявам се класиката Рони срещу Ем Джей и с Нийл/Марк пак класически полуфинал.
Тръмп направи вече исторически сезон и почупи няколко рекорда и определено е фаворит номер 1, но пък трудно се защитава титла, така че според мен има някакъв шанс да го бият, но честно казано не виждам кой е способен в толкова дълъг формат в момента. Може би само Рони, но трябва да е на макс и да не греши.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл   |   06.08.2020 15:33


Фантастичен максимум за вълшебника, Хигинс. Негов първи в Крусибъл и 10 в кариерата! :first:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл   |   06.08.2020 15:49


Така бе сложен край на 8 годишната прокоба над максимумите в Шефилд и пак шотландец го направи. 8 г. след Хендри, Джон го направи!


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5469
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл   |   06.08.2020 21:59


Може би големия опит, който има ще му помогне да си вземе мача. Прави фантастични неща, но цялостно нещо му куца.

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл   |   07.08.2020 01:24


За жалост не успя... Но се радвам много за Мафлин, има всички шансове за шокиращ полуфинал.
А както много често се случва, човека с 147 напуска победен самият мач в който е постигнал брейка...
Така и поредицата от полуфинали на Джонката спря. Логично като се замисли човек. Изненада е, но не голяма. Определено годинките си личат вече при него, а и при Марк и Рони. Може би за Рони не, нещо в него го държи все така млад и свеж и винаги опасен. Докато гледаш ли Ем Джей и Хигинс какви уникални грешки правят и не можеш да повярваш. Всичко е до свежест на ума, реакциите не са същите, отегчават се даже при тези дълги маратони. И за Рони може би тази година или следващата ще е реално последния му шанс за още една световна титла.
Утре имаме убийствена сесия от 12:00 ч.
И като цяло много силен ден с топ играчи и срещи. :-)

Така ми се иска Селби да глътне една студена водица още тук, видно е, че не е във форма и така е вече втори сезон, но все пак си е Селби и е опасен. Тръмп все се мъчи с китайците ама се измъква, поне от 1 година насам, така че този коефициент от 1.50 си е направо подарък. Като влезе в ритъм и ще стане страшно. За съжаление така чаканата класика между Рони и Ей Джей едва ли ще стане факт, защото Бинго ще го излъже, въпреки че и той греши доста. Този мач е лотария ама си мисля, че Марк ще го загуби. Дано не.
Антъни Макгил също е много опасен и коварен съперник между другото.
Искам да има и няколко 12-12, поне 2.

Иначе без публика по-лесно се правят сенчъри брейкове, мисля е видно. Няма такова напрежение и играчите са по-отпуснати, като на тренировка отиграват понякога, за това и имаше толкова много изумителни удари до тук, а все още сме в началото на шампионата така да се каже.


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл   |   07.08.2020 14:51


Уилямс и Бинго с най-вълнуващия мач в турнира до момента. Ем джей качи нивото точно когато трябваше и излъга Шрек в типичния си стил. 8-) Много по-добър лонг потинг и сингъл потинг на Уилямс днес.

Дано Дин и Хоукинс разкарат Рони и Робъртсън, че тая част от схемата мамата си джаса. Горе Тръмп ще се разхожда до финала, макар че Гулд наистина изглежда като dark horse. Жалко за Мърфи, но очаквано предвид смъртта на приятеля му Брендън Паркър.

_________________
Изображение


 
(Real Green)

Регистриран на: 20.05.2012 18:26
Мнения: 3457
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл   |   07.08.2020 20:11


Хич не ме радва Селби, но респект за воденето на срещите. В миналата не му вървеше играта, но успя да вкара мачът в супер накъсано русло. Днес може само да го похвалим за последния фрейм, разбира се не без участието на тайландеца. Който много ме накефи и в двата мача.

_________________
viewtopic.php?f=42&t=25


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл   |   08.08.2020 01:45


Клизмарски победи за Селби и Тръмп, но пък е хубавото за турнира, че продължават напред, т.е. предстоят класики.
Селби изобщо не ми се коментира. Че е класа е ясно, но до там. Джъд май не осъзнава колко близо беше до шокиращо отпадане. Какъв беше този удар по синята на Бинтао??? Дори не можа да я оцели, хахах :outofspace: :-D

Хенмане, не съм съгласен за Марк и Бинго, ти си си пристрастен тук. За мен имаше твърде много брак и грешки. Нямаше сенчърита, нямаше и майсторско надлъгване на сейфти. Разочарова ме мен като ниво.

Хигинс и Мафлин ; Селби - Нупон ; Лисовски - МакГил и Дин - Кинг са топ мачовете. :-)


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл   |   10.08.2020 01:17


Свърши се тази мъка на Антъни и Джейми. Поне драма имаше. Но не знам Кларк как ще спи след такъв загубен мач...
Мафлин обаче е свеж и утре в 1-та сесия може да унищожи скотиша с 8-1/8-2, който ще е каталясал. Да отбележим, че това е втори пореден мач в който смелото сърце печели в решаващ фрейм!
Не съм доволен от нивото на Рони срещу Дин, но да го отдадем, че му е било неприятно да играе срещу добрия си приятел.
Трябва обаче да вдигне много нивото.

1/4 финали

Джъд Тръмп - Кайрън Уилсън
Кърт Мафлин - Антъни МакГил
Марк Уилямс - Рони О' Съливан
Марк Селби - Нийл Робъртсън

За Тръмп това ще е като финал преди финала предвид опасния дразнител в този мач. На полуфинала няма да има никакви проблеми.
Долу ще е лудница просто и всякакви прогнози са рискови, но аз залагам на мечтания финал Тръмп - Рони, докато на полуфиналите ще видим Тръмп - Мафлин и Рони - Нийл! :devil:


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл   |   10.08.2020 11:21


Diavolo написа:
Свърши се тази мъка на Антъни и Джейми. Поне драма имаше. Но не знам Кларк как ще спи след такъв загубен мач...
Мафлин обаче е свеж и утре в 1-та сесия може да унищожи скотиша с 8-1/8-2, който ще е каталясал. Да отбележим, че това е втори пореден мач в който смелото сърце печели в решаващ фрейм!
Не съм доволен от нивото на Рони срещу Дин, но да го отдадем, че му е било неприятно да играе срещу добрия си приятел.
Трябва обаче да вдигне много нивото.

1/4 финали

Джъд Тръмп - Кайрън Уилсън
Кърт Мафлин - Антъни МакГил
Марк Уилямс - Рони О' Съливан
Марк Селби - Нийл Робъртсън

За Тръмп това ще е като финал преди финала предвид опасния дразнител в този мач. На полуфинала няма да има никакви проблеми.
Долу ще е лудница просто и всякакви прогнози са рискови, но аз залагам на мечтания финал Тръмп - Рони, докато на полуфиналите ще видим Тръмп - Мафлин и Рони - Нийл! :devil:


Първата сесия е 8 фрейма и няма как да завърши 8-1/2. :) Иначе и моите прогнози са такива, но сигурно ще има различна развръзка в поне един от мачовете, снукърът не е като тениса. :)

_________________
Изображение


 
(Real Green)

Регистриран на: 20.05.2012 18:26
Мнения: 3457
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл   |   10.08.2020 12:02


Счупиха топчетата тези снощи от блъскане значи....
Относно четвъртфиналите:

Джъд Тръмп - Кайрън Уилсън
Кърт Мафлин - Антъни МакГил
Марк Уилямс - Рони О' Съливан
Марк Селби - Нийл Робъртсън

_________________
viewtopic.php?f=42&t=25


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл   |   10.08.2020 17:20


Знам колко сесии, не гледам от днес снукър. Имах предвид, че ще повече убедително, просто писах късно и не доразвих писмото си. Само че вместо това 1-3... :-o
А и Ем Джей нещо се е развихрил! :helpless:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл   |   11.08.2020 00:49


Робо какъв загубеняк е, лелелее, строши ми нервичките :besnyo:
Ок, Селби е на ниво в този мач, т.е. играе най-добрия си снукър, но в почти всеки един фрейм, Нийл имаше реални шансове и той не се възползваше и не се възползваше. :uuu: Да не кажа, че в момента Нийл е отвратителен за гледане. 30 секунди мисли ли мисли елементарни удари и тръгнал да се надиграва със Селби тактически, смех. И така е всъщност цял шампионат!
Ако Тръмп отпадне кой ще спре този глист за 4 световна титла, което ще е скандално направо. Защото съм убеден, че Тръмп ще го размаже на финала, помнете му думата!! :-x

Иначе шокиращо Мафлин си е глътнал граматиката, Рони пада от най-удобния си съперник, а Тръмп е в тежък нокдаун срещу Селби 2.0 или Кайрън Уилсън. Определено Кайрън му е влезнал в главата, Джъд изглеждаше загубил, сломен след десетия фрейм. :dunno:

Утре все пак Ронката обръща, Дявола се е погрижил! :finger: :devil:


 
(Real Green)

Регистриран на: 20.05.2012 18:26
Мнения: 3457
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл   |   11.08.2020 10:56


Ще се обърнат нещата днес :) Това е красотата на световното и няколкото сесии - може да си позволиш отпускане или да нямаш ден. Малко е голяма разликата при Рони, но не непреодолима. По-притеснителното е при Робо...

_________________
viewtopic.php?f=42&t=25


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл   |   11.08.2020 22:39


Много разочароващо от Уило, от 12-я фрейм до края не можа да направи нито един брейк от над 50 точки. :outofspace: Тотално си замина брейкбюлдинга на Уилямс, а Рони продължаваше да прави непредизвикани грешки, включително в последния фрейм, когато имаше права синя към средния за мача. Като добавим няколко уникални вързии за Ракетата, най-вече една червена, която от три метра се отклони от друга червена и влезе + едно опропастено сейфти, завършило с покриване на червена на джоба, резултатът е логичен.

С тази игра обаче О'Съливан няма да бие Селби, който със сигурност ще наказва грешките му и ще играе много по-умно вместо да атакува безогледно като Уилямс и да държи средна продължителност на фреймовете - 10 минути...

_________________
Изображение


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5469
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл   |   11.08.2020 22:42


Diavolo написа:

Утре все пак Ронката обръща, Дявола се е погрижил! :finger: :devil:


Голям си :cheers:
И аз се надявах тайно и взе, че се случи. Мисля, че тръгне ли му мача срещу Селби, няма да има проблем да отиде и да се бори за титлата. Но веселяка от Лестър е куче и ще бъде много трудно. Да видим...

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


Последна промяна goro_levskara на 11.08.2020 22:42, променена общо 1 път



 
WWW
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл   |   11.08.2020 22:48


Да не забравя да спомена, че накрая Рони получи фрийбол по жълтата, който беше въпрос буквално на милиметър... Даже Верхаас първоначално отсъди, че няма фрийбол и впоследствие си смени мнението.

Жалко, това беше шансът Уило да вземе реванш срещу големия си немезис, но явно все нещо не се получава срещу Ракетата, просто има противници срещу които не ти върви и толкоз. :help:

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл   |   12.08.2020 06:06


Ронииииииии :devil: :first:
От 2-7 обърна! 5 сенчърита в мача!
Общо взето колкото от всички останали играчи в 1/4 финалите... :wave:
Още когато стана 7-8 знаех, че ще обърне. Дори и да се оттеглил при 7-9 преди последната сесия.

Но като цяло разочароващи 1/4 финали. Нивото рязко падна. А и рекордът от стотачки отдавна замина. Сякаш всичко хубаво приключи с 1-ия кръг + няколко мача от 2 кръг.
Тръм се даде без бой, явно го застигна прословутото и станало легендарно крусибълско проклятие за защитаващите първа титла. При 9-12 даде фрейма на Селби 2.0 при пасив от само 1 снукър във фрейма?! Това е недопустимо поведение и само напомпва самочувствието на голямата уста Кайрън. Ако финалът е Уилсън - Селби, спокойно ще го пропусна. Все пак там ще съм за Кайрън.
Тръмп след историческите 6 ранкинг титли, не успя дори да изравни рекорда от 103 стотарки в рамките на един сезон на Нийл Робъртсън (асото ги закова на 102), но за това вина има и пандемията. Догодина ако се съвземе от това СП и най-вече от човека от който загуби, ще счупи рекорда.

МакГил бе до тук, иначе от Рони очаквам да е на макс концентриран. Тези грешки, които правеше в 2 и 3 кръг, тук срещу Селби ще се наказват. За Рони е много важно ако може да поведе убедително след първите две сесии или поне в никакъв случай да не изостава. :devil:


 
(Real Green)

Регистриран на: 20.05.2012 18:26
Мнения: 3457
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл   |   14.08.2020 19:42


Те това се казва драма....чак успя да ми стане симпатичен шотландеца...

_________________
viewtopic.php?f=42&t=25


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП по Снукър' 2020 г. - Крусибъл   |   14.08.2020 19:53


Pocko написа:
Те това се казва драма....чак успя да ми стане симпатичен шотландеца...

Аз бях за него, но той не беше за себе си - ужасен избор на удари в решаващия фрейм и само късметът и нервите на Уилсън направиха мача толкова драматичен. Беше доста символично, че накрая мачболът беше след флук за англичанина - но заслужена победа, няма какво да се каже. Да видим сега Селби и О'Съливан какво ще направят, а на финала твърдо срещу Уилсън :-P

_________________
Изображение


Последна промяна Shifter на 14.08.2020 19:55, променена общо 1 път



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг