Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 14:46



Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
България - домакин на 3 СП ~ Евентуално София сигурен домакин на Зимните младежки олимпийски игри през 2024 година ~ 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  България - домакин на 3 СП ~ Евентуално София сигурен домакин на Зимните младежки олимпийски игри през 2024 година ~   |   15.09.2018 22:25


Не може да не се отбележи това, макар че за съжаление като гледам масово по сайтове и форуми на никого не му пука особено. И все пак. :-)
За първи път в историята на България сме домакини на 3 СП в рамките на една година, а още по-куриозното е, че тези спортове са в рамките на една седмица и се засичат?!
Както сигурно знаете, шефът на МОК - Томас Бах е на посещение в България и в интервю сподели, че без да е сигурен, но мисли, че това е световен рекорд що касае олимпийски спортове. Рекордът за най-много СП в рамките на една година от една държава е на Германия - 11, но три от тях не са се засичали в рамките на една седмица.
Волейбол във Варна и Русе, академично гребане в Пловдив и художествена гимнастика в София. :-)

Бах обаче спомена, че имаме много голям шанс да станем за първи път домакини на сравнително младите 'Зимните младежки олимпийски игри' през 2024 година, а това ще е генерална стъпка към една стара, стара мечта на поколения наши спортисти и фенове - един ден да сме домакини на Зимни олимпийски игри. Дано сме живи да го видим...

Но, това са все още далечни перспективи. Това което ме радва е, че трибуните на регата в Пловдив са пълни, във Варна залата е пълна, а пък шефовете на световната художествена гимнастика казаха, че толкова много публика никога не са виждали на състезания извън олимпийски игри. И всичко това няма как да не радва и да не прави огромно впечатление на Бах. Не прочетох някъде някой да недоволства или пр. Чудесна организация и прекрасни условия за спортисти и фенове.
Мой приятел е доброволец в Пловдив на гребането и аз щях да съм там ако не бях контузен, но това което той споделя с мен, а виждам и от снимките му е за една прекрасна атмосфера и организация.

Искам да похваля и БНТ за професионалната им работа. Това е громен тест и за тях, страшна отговорност, защото от тях тръгва и сигнала за десетки, стотици държави по света.
И как успяха да съчетаят и трите спорта по три от каналите си, за да може българския фен да види всичко. Без някакви натрапващи се и помпозни студия, без никакво перчене, просто здрава работа. Отлична картина и звук, а по отношение на картината тяхното HD винаги е било >>> качеството на HD каналите на конкурентните гиганти Нова и БТВ и като за финал едни добри коментари особено на младите момчета от БНТ.

Изобщо една чудна седмица за росния спорт и престижа на страната ни. :yes:

Жалко само, че сме толкова зле в един толкова успешен за нас спорт, като гребането, а и в художествената гимнастика от години сме в сериозна криза извън ансамбъла, но това е друга тема за разговор.


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: България - домакин на 3 СП ~ Евентуално София сигурен домакин на Зимните младежки олимпийски игри през 2024 година ~   |   15.09.2018 23:15


Само в уникална държава като нашата може да се получи това - повечето ни спортни площадки са някакви комунистически руини обаче три световни организираме, при това паралелно. :-D За гребане и художествена гимнастика не ми пука особено, но е хубаво, че ще видим класен волейбол на живо. Единственото тъпо е, че само 3 дни от турнира са в Армеец. Не разбрах това защо е станало така - решили са умишлено да разнообразяват с градовете или заради гимнастиката, която в момента се провежда също в Армеец?! Ако е второто, би било страшно глупост - в смисъл, един път ще има такъв форум у нас, не можаха ли да ги направят в различни седмици, ебаси...

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг