Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 25.04.2024 10:41



Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Снукър сезон 2021/2022 
Автор Съобщение
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 05.08.2018 10:04
Мнения: 787
Отговори с цитат
Мнение  Снукър сезон 2021/2022   |   02.11.2021 12:54


Сезона започна , но за момента нямаме изявен фаворит. Гледам и младите таланти са на години от топ 20 , надявам се на изненади през престоящия сезон и да блесне някоя нова "звезда".

_________________
" За да се бориш с чудовища, понякога трябва и самият ти да станеш чудовище."


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър сезон 2021/2022   |   09.11.2021 23:18


Чак днес изгледах записите от полуфиналите и финала на English Open
леле, размазах се. уникални мачове и драми. Ако ще е така през целия сезон, нямам търпение :cheers:
Яд ме е за Рони и как за пореден път допуска срамен обрат срещу Хигинс. От 5-3 с два поредни сенчъри брейка до 5-6?! :uuu:
Роби ми беше фаворита за титлата тук по принцип, ей така на предчувствие и взех, че познах. Но и на финала уникална драма и обрати.
Джон определено има вече някакъв страх от финалите. Чак комплекс не, но е в сериозна ментална криза. Не знам вече колко поредни финала загуби последните 2 години, спрях да ги броя. И в не малко от тях допускаше да го обръщат по начин по който той самия прави със своите жертви. Необяснимо е това за мен. В случая водеше с 7-4 и 8-6?! и намери начин да загуби с 8-9, като в последния решителен фрейм спечели сейфти размените и пръв имаше шанс да голям брейк, но поредица от лоши позиционни удари (контрола на бялата) го доведоха до неминуемата грешка след поредица от трудни и успешни вкарвания и Роби го закова.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър сезон 2021/2022   |   13.12.2021 13:23


И отново и отново и отново
Кой е проклел Хигинс на финалите???
И от какви съперници губи и по какъв начин, това просто не е истина?! :outofspace:


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 05.08.2018 10:04
Мнения: 787
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър сезон 2021/2022   |   13.12.2021 22:52


Хигинс игра малко надменно, а и очакваше Бресел сам да се бие, пък той взе иницативата още от началото и почти не направи грешка за загуба на фрейм до финала на мача, като може би в края се усети някакво отпускане от негова страна. За мен заслужена победа на Бресел , ще е труден противник в бъдеще. Така Шотландия ще продължи да чака своето "Смело сърце" което да остави трофея в къщи, който през новото хилядолетие не е печелен от шотландец от победата на Стивън Хендри над другия шотландец Греъм Дот с 9:1 през 1999.

_________________
" За да се бориш с чудовища, понякога трябва и самият ти да станеш чудовище."


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър сезон 2021/2022   |   14.12.2021 12:07


Ако не се лъжа 5 изгубен финал за Хигинс за 2021 г. :outofspace: :helpless:
И то повечето срещу абсолютни аутсайдери.


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3028
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър сезон 2021/2022   |   14.12.2021 12:42


Старата гвардия сдава фронта, което всъщност ми харесва - означава, че под тях има достатъчно качествени млади, които да ги наследят (за разлика от тениса, примерно). Съжалявам само за Хендри, който навремето беше любимият ми играч и сега е много тъжно да гледам как го унижават - но сам си е виновен, просто не трябваше да се "завръща".
Хареса ми победата на Лисовски над Уилямс на Гран При - и двамата показаха добра игра, дано да е така до края на турнира.

_________________
Изображение


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3644
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър сезон 2021/2022   |   14.12.2021 22:46


Shifter написа:
Старата гвардия сдава фронта, което всъщност ми харесва - означава, че под тях има достатъчно качествени млади, които да ги наследят (за разлика от тениса, примерно). Съжалявам само за Хендри, който навремето беше любимият ми играч и сега е много тъжно да гледам как го унижават - но сам си е виновен, просто не трябваше да се "завръща".
Хареса ми победата на Лисовски над Уилямс на Гран При - и двамата показаха добра игра, дано да е така до края на турнира.


Как стигна до този извод? Хигинс играе финали на почти всеки турнир този сезон, а Уилямс спечели Бритиш Оупън, след което беше повален от подагра и тежък ковид. О'Съливан е на настроения, както винаги, но все още може да спечели всеки турнир, в който участва.

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3028
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър сезон 2021/2022   |   16.12.2021 11:43


Henman написа:
Shifter написа:
Старата гвардия сдава фронта, което всъщност ми харесва - означава, че под тях има достатъчно качествени млади, които да ги наследят (за разлика от тениса, примерно). Съжалявам само за Хендри, който навремето беше любимият ми играч и сега е много тъжно да гледам как го унижават - но сам си е виновен, просто не трябваше да се "завръща".
Хареса ми победата на Лисовски над Уилямс на Гран При - и двамата показаха добра игра, дано да е така до края на турнира.


Как стигна до този извод? Хигинс играе финали на почти всеки турнир този сезон, а Уилямс спечели Бритиш Оупън, след което беше повален от подагра и тежък ковид. О'Съливан е на настроения, както винаги, но все още може да спечели всеки турнир, в който участва.

Стигнах по следния начин:
Джон Хигинс - за четири години 2015-2018, 5 ранкинг титли; за следващите години (2019-досега) - 1 ранкинг титла, сигурно с повече "обръщалки" и загубени финали, отколкото в цялата му кариера досега. И преди имаше подобен "сух" период, само че сега е с 10-на години по-стар....
Марк Уилямс - за четири години 2015-2018, 5 ранкинг титли; за следващите години (2019-досега) - 1 ранкинг титла (Мастърса). Имал е и по-слаби периоди, но сигурното е, че най-силните му периоди са в миналото.
Рони О'Съливан - за четири години 2015-2018, 9 ранкинг титли; за следващите години (2019-досега) - 5 ранкинг титли, 4 от тях през 2019-та.

Естествено, че все още "могат" да спечелят всеки турнир, в който участват, просто ще го правят все по-рядко и ще съм доста изненадан, ако в близките години са нещо повече от "силни конкуренти" (тип Уилсън, Мърфи, китайчетата) на основните фаворити (Тръмп, Селби, Робъртсън).... ще видим. Пак паралел с тениса - там и сега Джокович и Надал са големите фаворити в някои от най-важните турнири, за снукъра просто вече не е така.

_________________
Изображение


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3644
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър сезон 2021/2022   |   20.12.2021 00:58


Първо, забравяш, че всички китайски турнири бяха отрязани от началото на пандемията, както и някои от "редовите", така че периодите, които сравняваш, изобщо не съдържат еднакъв брой турнири и възможности за печелене на титли.

Второ, Уилямс е с най-малко два ранкинга този сезон, защото спечели турнир и преди световното. Апропо, понеже ми е фаворит и му следя отблизо резултатите, мога да ти кажа, че той не беше печелил титла през периода 2011-2017 с изключение на световното за ВЕТЕРАНИ, така че последните няколко години са разцвет в кариерата му.

Трето, Хигинс играе най-силния си снукър от много време насам през 2021, причината да няма повече трофеи е психологическият "блокаж" във финали, който се появи след трите поредни загубени финала в Крусибъл от Селби, Уилямс и Тръмп.

Четвърто, Рони, Хигинс и Уилямс винаги са били по-скоро "първи са равни", а не доминатори от типа на Федерер, Надал и Джокович, така че те от много години насам си поделят титлите с по-младото поколение - визирам Селби, Тръмп, Робо и т.н.

Пето, Рони току-що спечели един от най-престижните турнири за сезона с победа 10-8 над прехваления Робъртсън, така че виждаш - дори с Б играта си, тримата големи продължават да са сред фаворитите във всеки турнир. Аз не виждам никакво драстично отстъпление от формата им, което да навежда на извод за скорошна "снукър смърт." :) Освен ако те самите не решат да спрат, де.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър сезон 2021/2022   |   20.12.2021 19:06


Ронииииииии :first: :rock: :moufan:

Бях го отписал ама разгелеее, сучпи този карък от близо 2 години без титла. И той като Хигинс загуби една камара финали, направооооо
Днес изгледах записа. Не се получи качествен мач, на полуфиналите също имаше много брак, визирам Рони и Бинго, а Нийл изстреля патроните срещу Селби.
Все пак изненадваща победа за Рони за мен.
И доста подобрена сейфти игра. Развали си брекбилдинга последните години, но в сейфти елемента напротив, надгражда. :-)


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър сезон 2021/2022   |   16.01.2022 16:02


Браво на ястреба! Отстреля последователно световните номер 1 и 2. И докато Селби не приличаше на себе си (той след световното е трагедия), то срещу Тръмп беше драма и до последно. И обърна от 4-5 (преди това водеше с 4-2).

Но мача на турнира беше на полуфинала между Робо и Ем Джей. И начина по който Робо го обърна от 3-5 и последния фрейм и драмата с черната топа долепена до джоба и червената до нея. Такова чудо не бях виждал. Уникален фрейм. Аргххххх, Марк, Марк.
Хигинс - Уилямс също беше шедьовър, Тръмп - Алън, Кайрън - Бинго
Абе много силен мастърс!

Сега Робо е фаворит на хартия, но нищо не се знае. Аз съм за Бари!


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3028
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър сезон 2021/2022   |   16.01.2022 22:38


Разочароващ финал на иначе интересния турнир... В нито един момент не се виждаше как Хоукинс може да направи нещо - реално това е най-слабият му мач на турнира (е, технически финалът още не е приключил, но при 8-4 за Робъртсън и посредствената игра на англичанина, всичко е ясно). Ако сега съперник на Робъртсън беше Тръмп, вероятно щеше да е друго, но... да беше играл по-добре на полуфинала срещу Хоукинс, който явно просто няма силици да победи тримата най-добри в света един след друг. Радвам се за австралиеца, дано продължи в същия дух (да не излезе, че пиша преди края на финала, за да го прецакам :-P )

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър сезон 2021/2022   |   16.01.2022 23:34


10-4
няма прецакване или уроки.
Просто ястреба нямаше енергия, а и не можем да го виним. Роби пък след този феноменален обрат от 2 снукъра пасив срещу Марк Уиляма му бяха поникнали криле.
И сега какво, Робо до тук е играчът на сезона... Има 2 титли, макар и Мастърса да не се води ранкинг турнир, ама е втория по престиж (в спор с Юкея) след световното.


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 05.08.2018 10:04
Мнения: 787
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър сезон 2021/2022   |   20.01.2022 00:16


Действително за момента играта му не блести с нещо , но е постоянен и взима напечените мачове. Явно ще доминира този сезон. Ако продължава така скоро ще оглави ранклистата.

_________________
" За да се бориш с чудовища, понякога трябва и самият ти да станеш чудовище."


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3028
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър сезон 2021/2022   |   30.01.2022 10:31


Е, днес на германския мастърс ще има втори ранкинг финал между двама китайци след Шанхай през 2013 - и за пръв път извън Китай. Ако не беше Вирусът, заради който китайците не провеждат всички свои турнири вече две години, сигурно щеше да има още изцяло китайски финали... Жао дори е начело в едногодишната ранглиста, Ян е девети - според мен не е далеч времето, когато китайчетата ще доминират играта, подобно на бадминтона и тениса на маса. Само ще им трябва повече време, защото все пак в снукъра има и доста мислене, което се развива по-бавно и трудно. Няма да имат импровизацията на белите играчи, но ще компенсират с роботизирана точност и дисциплина. Това всъщност въобще няма да ми хареса и дано не съм прав, но.... ще видим.

_________________
Изображение


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3644
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър сезон 2021/2022   |   30.01.2022 20:29


Shifter написа:
Е, днес на германския мастърс ще има втори ранкинг финал между двама китайци след Шанхай през 2013 - и за пръв път извън Китай. Ако не беше Вирусът, заради който китайците не провеждат всички свои турнири вече две години, сигурно щеше да има още изцяло китайски финали... Жао дори е начело в едногодишната ранглиста, Ян е девети - според мен не е далеч времето, когато китайчетата ще доминират играта, подобно на бадминтона и тениса на маса. Само ще им трябва повече време, защото все пак в снукъра има и доста мислене, което се развива по-бавно и трудно. Няма да имат импровизацията на белите играчи, но ще компенсират с роботизирана точност и дисциплина. Това всъщност въобще няма да ми хареса и дано не съм прав, но.... ще видим.


То още през 2007 се говореше, че до 10 години макс топ 16 ще са само китайци... Ще видим, според мен още сме далеч от такъв момент, ако изобщо някога стане. Иначе Жао Синтон е много специален играч и за разлика от останалите китайци, играе с много голямо въображение и импровизация, напомня малко на младия Джими Уайт. Ще бъде един от скритите фаворити и за Крусибъл.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър сезон 2021/2022   |   30.01.2022 22:35


По-добре джикитайкците да стоят далеч...
9-0?!?! :uuu: :dunno: :helpless:

Хенмане, това май е рекорд или в случая антирекорд?
Има ли друг случай на финал на ранкинг турнир да има геврек?


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3028
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър сезон 2021/2022   |   30.01.2022 23:49


Diavolo написа:
По-добре джикитайкците да стоят далеч...
9-0?!?! :uuu: :dunno: :helpless:

Хенмане, това май е рекорд или в случая антирекорд?
Има ли друг случай на финал на ранкинг турнир да има геврек?

Аз не съм Хенман, но със сигурност има - Робъртсън срещу некъв друг китаец (всички са ми еднакви) на Европейския мастърс 9-0 през 2020; тогава това беше първият подобен случай след 1989, когато Стив Дейвис побеждава Дийн Рейнолдс с 10-0 на Гран При.

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър сезон 2021/2022   |   02.02.2022 03:28


Shifter написа:
Е, днес на германския мастърс ще има втори ранкинг финал между двама китайци след Шанхай през 2013 - и за пръв път извън Китай. Ако не беше Вирусът, заради който китайците не провеждат всички свои турнири вече две години, сигурно щеше да има още изцяло китайски финали... Жао дори е начело в едногодишната ранглиста, Ян е девети - според мен не е далеч времето, когато китайчетата ще доминират играта, подобно на бадминтона и тениса на маса. Само ще им трябва повече време, защото все пак в снукъра има и доста мислене, което се развива по-бавно и трудно. Няма да имат импровизацията на белите играчи, но ще компенсират с роботизирана точност и дисциплина. Това всъщност въобще няма да ми хареса и дано не съм прав, но.... ще видим.


Затова изгубих интерес към снукъра, след като жълтите превзеха и тоя спорт, само играя, нищо не гледам!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Снукър сезон 2021/2022   |   02.02.2022 07:51


Все още не са го завладели, спокс.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг