Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.04.2024 23:30



Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Евроволей 2015 
Автор Съобщение
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Евроволей 2015   |   16.10.2015 14:28


spurs написа:
Да, като бяхме "супер фаворит за евротитлата" същата тази Германия ни размаза в същата тази зала ;)


Останал съм с впечатление, че си достатъчно интелигентен - за такива като теб направих ей това припомняне/информация. Мога да припомня и правилата за трансфери във волейбола, които те правят роб. Радо Стойчев за това се бореше най-вече - за политиката за детско-юношеския волейбол. В живота обаче има сфери, където въпреки поголовното насиране, нещата вървят - щото Съдбата, генът, инатът са решили. Само че волейболът никога няма да е това, което може да е, докато Данчо Лазаров и пасмината около него са начело. Другото са бъзици с комунизма на Мейджъра.

п.п. А Владо Николов е една от основните причини за раздора по времето на Стойчев - това го казвам с абсолютна сигурност. За съжаление още от времето на Тренто те са имали противоречие и то не е било забравено, ами е станало по-зле.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4922
Отговори с цитат
Мнение  Re: Евроволей 2015   |   16.10.2015 14:38


Ами със сигурност не съм навътре в детайлите, но като зрител мога да кажа, че тогава отборът не вървеше и не играеше добре. Ако проблемът за това е бил във Владо, както казва Мейджа, какво е пречело на Стойчев да не го вика? Достатъчно голямо име е, имаше си авторитет, предполагам е можел да си го позволи?


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Евроволей 2015   |   16.10.2015 14:42


alessandron написа:
п.п. А Владо Николов е една от основните причини за раздора по времето на Стойчев - това го казвам с абсолютна сигурност. За съжаление още от времето на Тренто те са имали противоречие и то не е било забравено, ами е станало по-зле.


А така, благодаря, че потвърди и от позицията на "видял фактите" ;)


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Евроволей 2015   |   16.10.2015 15:17


spurs написа:
Ами със сигурност не съм навътре в детайлите, но като зрител мога да кажа, че тогава отборът не вървеше и не играеше добре. Ако проблемът за това е бил във Владо, както казва Мейджа, какво е пречело на Стойчев да не го вика? Достатъчно голямо име е, имаше си авторитет, предполагам е можел да си го позволи?


Какво е пречило ли - тоя, дето с кеф го подхвърляш на Мейджа - д-р инж. Лазаров и волейболните легенди около него, които са просто пасмина лапачи, както и в много други спортове за съжаление, и натиска от тях - тук телефонче, там намекче. Дай си сметка как това се отразява на атмосферата и дали не е основен фактор за състоянието на който и да е отбор. Отделно противно на широкоразпространеното мнение колко много таланти имаме, всъщност въобще не са чак толкова много на брой и от всеки има нужда, а за Владо Николов като играч две мнения няма. Стойчев съм убеден, че е считал, че може да се справи и не е искал да се лишава от голяма звезда. Отделно Владо не е скандалджия - той действа тихо, с мрънкане, да се тровят нещата. На мен лично до последно не ми се е искало да вярвам на това, но прекалено много независими източници казват.


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Евроволей 2015   |   17.10.2015 18:59


След като изгледах Словения - Италия, смело мога да кажа - Джани е направил истинско чудо! Словенците трябваше и с 3:0 да бият, имат страхотно разнообразие в играта - имат си капитан (Урват), който да играе блок-аут в трудна ситуация, имат си диагонал (Гасперини), който да мачка от сервис и да залага на силови атаки, имат си себераздаване в защита и точна блокада. На финала ще са страшно опасни с тази роля на ъндърдог.


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Евроволей 2015   |   17.10.2015 19:11


alessandron написа:
След като изгледах Словения - Италия, смело мога да кажа - Джани е направил истинско чудо! Словенците трябваше и с 3:0 да бият, имат страхотно разнообразие в играта - имат си капитан (Урват), който да играе блок-аут в трудна ситуация, имат си диагонал (Гасперини), който да мачка от сервис и да залага на силови атаки, имат си себераздаване в защита и точна блокада. На финала ще са страшно опасни с тази роля на ъндърдог.

Абсолютно, жабарите не знаеха къде се намират... Голямо евала на Джани - и като играч бе велик, а сега е направо титан!
Всеки случай този резултат е хендикап за нас = на финал със Словения е едно, не като с Русия, например; а жабите положително утре ще са с увиснали носове в мача за 3о място.
Надявам се и ние да изнесем мач като словенците след малко!


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Евроволей 2015   |   17.10.2015 22:12


ГЛЕДАМЕ НАПРЕД!!!!! .... към Европейското през 2028 г.... Владо Николов ще води атака ни към евротитлата....


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Евроволей 2015   |   17.10.2015 22:16


Medved написа:
ГЛЕДАМЕ НАПРЕД!!!!! .... към Европейското през 2028 г.... Владо Николов ще води атака ни към евротитлата....

Да, истината е, че Владо ни закопа този мач - в 4ия и 5ия гейм буквално ни/се предаде. Обаче и отиграването на смяната му Градинаров бе комично - топка над въже.. Жалко! Безумие е да загубим мач с толкова успешна блокада! Жалко, на 2 точки от финала, и там - Словения: никога няма да имаме подобен шанс!
Поне му прави чест на Владо, че си го призна!


Последна промяна navy на 17.10.2015 22:19, променена общо 1 път



 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Евроволей 2015   |   17.10.2015 22:19


Искам само едно да кажа - окапахме накрая, това е. И най-нормалното нещо е 38-годишен играч да не е всеки мач топ състезателят. Бориха се момчетата и ни трябваше един Цветан Соколов, един Тодор Скримов, един Матей Казийски повече и щяхме да спечелим, но това е. А Георги Братоев трябва малко повечко да мисли ...


 
(CDLM Blue Power)
Аватар

Регистриран на: 20.08.2012 19:25
Мнения: 7526
Местоположение: зад ужасно висок зид
Отговори с цитат
Мнение  Re: Евроволей 2015   |   17.10.2015 22:22


Даже Словения се класира на финал, а нашите невероятни герои не могат цел живот!

_________________
Изображение

Maybe I’m a phantom. Then again, maybe not. A phantom can’t hurt you.


 
WWW
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 30.08.2012 20:05
Мнения: 977
Отговори с цитат
Мнение  Re: Евроволей 2015   |   17.10.2015 22:28


Мдам, наистина жалко. Почти сигурен ремонт при 2-0 гейма. Коефициентът си е заслужавал, предполагам, че е бил около 4. Ама си закрих сметката в бета миналата година, уж да сведа губенето на време само до ПМЛ. Явно трябва пак да си открия за подобни специални случаи.
Иначе, като не си успял да направиш нещо от 8 опита (преминаване на полуфинала и на 3-те турнира - евро, световно и лига), ако ще и още 20 шанса да имаш, няма да го направиш.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: Евроволей 2015   |   17.10.2015 22:43


Bars написа:
Иначе, като не си успял да направиш нещо от 8 опита (преминаване на полуфинала и на 3-те турнира - евро, световно и лига), ако ще и още 20 шанса да имаш, няма да го направиш.



...и Олимпиада, за последно 2012


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Евроволей 2015   |   17.10.2015 22:53


alessandron написа:
Искам само едно да кажа - окапахме накрая, това е. И най-нормалното нещо е 38-годишен играч да не е всеки мач топ състезателят. Бориха се момчетата и ни трябваше един Цветан Соколов, един Тодор Скримов, един Матей Казийски повече и щяхме да спечелим, но това е. А Георги Братоев трябва малко повечко да мисли ...

Нямам идея защо не пусна втория разпределител в 4ия гейм, защо не даде по-голяма почивка на Владо в същия гейм...
Да, куцото е, че имаме много контузени, но това е положението. Нямам представа дали не може да се викат други състезатели в такъв случай. Например другия Братоев?


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Евроволей 2015   |   17.10.2015 23:02


Ако на някой не му се ходи на финала при така създалата се ситуация и му се намира излишно билетче - купувам на намалена цена.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: Евроволей 2015   |   17.10.2015 23:36


ПО принцип коментарите в Спортал са най-малоумните евър, но този донякъде ми хареса щото удря с един куршум, два заека :laugh:

"Волейбола ни влезе пак в "Гришо-моуд", този манталитет трудно се преодолява ...страх от победата :-| "


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3644
Отговори с цитат
Мнение  Re: Евроволей 2015   |   17.10.2015 23:41


navy написа:
alessandron написа:
Искам само едно да кажа - окапахме накрая, това е. И най-нормалното нещо е 38-годишен играч да не е всеки мач топ състезателят. Бориха се момчетата и ни трябваше един Цветан Соколов, един Тодор Скримов, един Матей Казийски повече и щяхме да спечелим, но това е. А Георги Братоев трябва малко повечко да мисли ...

Нямам идея защо не пусна втория разпределител в 4ия гейм, защо не даде по-голяма почивка на Владо в същия гейм...
Да, куцото е, че имаме много контузени, но това е положението. Нямам представа дали не може да се викат други състезатели в такъв случай. Например другия Братоев?


В 4-тия гейм имахме шансове до последния момент, щеше да бъде риск да експериментира с Агонцев - той влезе за малко с Германия и веднага обърка 2-3 топки. Освен това е по-нисък дори от Салпаров и на блокада няма как да помогне. Колкото до Владо - резервен диагонал е Учиков, а него дори чехите го хващаха. На Миро Градинаров позицията му е посрещач, но в клубния си отбор от време на време влиза като диагонал и затова Пламен реши да го пробва в петия, за да почине малко Николов. Видя се, че не стана. Мен по-скоро ме учуди тази упорита смяна Градинаров за Тодоров с идеята Миро да влезе и да бие рискови сервиси. Защо беше нужно при 18-18 да се прави? Или в оня другия случай, когато не му дадоха на Гибона да направи смяната веднага и тъкмо бяхме спечелили точката след сервис на Теодор? Колкото до Вальо Братоев - мисля, че Пламен не ги харесва като цяло двамата Братоеви, понеже си падат малко лигльовци. Жоро щеше да е резерва, ако Жеков бе здрав.

Иначе не мисля, че могат да се правят аналогии с предишни полуфинали - тогава обикновено бяхме с много по-класен отбор като отделни единици и по правило си падахме 3-0/3-1, без да покажем нещо специално. Но на това първенство, при всички контузии и липсващи, които имахме (повече от половин дузина), и топ играч на 38 години, си беше малко геройство да стигнем дори дотук. Виждате как Полша, Русия и Италия падат, а Словения стига финал, няма лесно никъде в професионалния спорт. И мен ме е яд, че няколко точки не стигнаха, но днес просто доста елементи зациклиха - най-вече Владо Николов (а смяна няма, както стана ясно) и посрещането, освен това французите се нагодиха към флот сервиса ни с течение на мача.

_________________
Изображение


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Евроволей 2015   |   17.10.2015 23:51


Henman написа:
Иначе не мисля, че могат да се правят аналогии с предишни полуфинали - тогава обикновено бяхме с много по-класен отбор като отделни единици и по правило си падахме 3-0/3-1, без да покажем нещо специално. Но на това първенство, при всички контузии и липсващи, които имахме (повече от половин дузина), и топ играч на 38 години, си беше малко геройство да стигнем дори дотук. Виждате как Полша, Русия и Италия падат, а Словения стига финал, няма лесно никъде в професионалния спорт. И мен ме е яд, че няколко точки не стигнаха, но днес просто доста елементи зациклиха - най-вече Владо Николов (а смяна няма, както стана ясно) и посрещането, освен това французите се нагодиха към флот сервиса ни с течение на мача.


Абсолютно подкрепям. И да припомня на всички тук, вече писах в предишен пост - годишно за детско-юношески волейбол държавата ни разпределя между 600 и 1000 лева ЗА ВСИЧКИ ВОЛЕЙБОЛНИ КЛУБОВЕ, КОИТО ИМАТ ФОРМАЦИИ В МЛАДА ВЪЗРАСТ !!! С толкова грижа за тоя спорт и тоя полуфинал и представянето в него ни е повече от неочаквано и приятно изненадващо.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: Евроволей 2015   |   17.10.2015 23:58


alessandron написа:
Henman написа:
Иначе не мисля, че могат да се правят аналогии с предишни полуфинали - тогава обикновено бяхме с много по-класен отбор като отделни единици и по правило си падахме 3-0/3-1, без да покажем нещо специално. Но на това първенство, при всички контузии и липсващи, които имахме (повече от половин дузина), и топ играч на 38 години, си беше малко геройство да стигнем дори дотук. Виждате как Полша, Русия и Италия падат, а Словения стига финал, няма лесно никъде в професионалния спорт. И мен ме е яд, че няколко точки не стигнаха, но днес просто доста елементи зациклиха - най-вече Владо Николов (а смяна няма, както стана ясно) и посрещането, освен това французите се нагодиха към флот сервиса ни с течение на мача.


Абсолютно подкрепям. И да припомня на всички тук, вече писах в предишен пост - годишно за детско-юношески волейбол държавата ни разпределя между 600 и 1000 лева ЗА ВСИЧКИ ВОЛЕЙБОЛНИ КЛУБОВЕ, КОИТО ИМАТ ФОРМАЦИИ В МЛАДА ВЪЗРАСТ !!! С толкова грижа за тоя спорт и тоя полуфинал и представянето в него ни е повече от неочаквано и приятно изненадващо.



аз съм на друго мнение. Погледнато цялостно и отгоре може и да е така, може и да е мини-геройство, но погледнато откъм създалата се ситуация си е чиста липса на психика отвсякъде - бил си категорично два пъти силния отбор на Германия (което не може да не ти даде допълнително самочуствие), играеш у дома пред екзалтирана публика (когато Полша игра пред такава публика си спечели Световното), на финала те чака изненадващо отбора на Словения - не Поша или Италия...или Русия :laugh: , повел си 2:0 на най-силния отбор в момента Франция, играеш равностоен 3-ти гейм, където си ДЛЪЖЕН да затвориш ..и чоукваш, губиш го и си дотам, отново на ПОЛУФИНАЛ. Тива си е чисто липса на психика и килър манталитет .... като Гришо ;-) Когато всички предпоставки са за победа и падаш няма как друго да го наречеш освен липса на шампионски манталитет, останалото са оправдания и ненужно примирение


Последна промяна Balleta на 18.10.2015 00:00, променена общо 1 път



 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Евроволей 2015   |   18.10.2015 00:07


Balleta написа:
alessandron написа:
Henman написа:
Иначе не мисля, че могат да се правят аналогии с предишни полуфинали - тогава обикновено бяхме с много по-класен отбор като отделни единици и по правило си падахме 3-0/3-1, без да покажем нещо специално. Но на това първенство, при всички контузии и липсващи, които имахме (повече от половин дузина), и топ играч на 38 години, си беше малко геройство да стигнем дори дотук. Виждате как Полша, Русия и Италия падат, а Словения стига финал, няма лесно никъде в професионалния спорт. И мен ме е яд, че няколко точки не стигнаха, но днес просто доста елементи зациклиха - най-вече Владо Николов (а смяна няма, както стана ясно) и посрещането, освен това французите се нагодиха към флот сервиса ни с течение на мача.


Абсолютно подкрепям. И да припомня на всички тук, вече писах в предишен пост - годишно за детско-юношески волейбол държавата ни разпределя между 600 и 1000 лева ЗА ВСИЧКИ ВОЛЕЙБОЛНИ КЛУБОВЕ, КОИТО ИМАТ ФОРМАЦИИ В МЛАДА ВЪЗРАСТ !!! С толкова грижа за тоя спорт и тоя полуфинал и представянето в него ни е повече от неочаквано и приятно изненадващо.



аз съм на друго мнение. Погледнато цялостно и отгоре може и да е така, може и да е мини-геройство, но погледнато откъм създалата се ситуация си е чиста липса на психика отвсякъде - бил си категорично два пъти силния отбор на Германия (което не може да не ти даде допълнително самочуствие), играеш у дома пред екзалтирана публика (когато Полша игра пред такава публика си спечели Световното), на финала те чака изненадващо отбора на Словения - не Поша или Италия...или Русия :laugh: , повел си 2:0 на най-силния отбор в момента Франция, играеш равностоен 3-ти гейм, където си ДЛЪЖЕН да затвориш ..и чоукваш, губиш го и си дотам, отново на ПОЛУФИНАЛ. Тива си е чисто липса на психика и килър манталитет .... като Гришо ;-) Когато всички предпоставки са за победа и падаш няма как друго да го наречеш освен липса на шампионски манталитет, останалото са оправдания и ненужно примирение


Кои са тия ВСИЧКИ предпоставки бре, Балет? 2:0 не е 3:0, това не е футбол, не можеш да браниш аванса, трябват три или все тая. Това, че трябват три, най-добре го знае топотборът тая година на волейбол - точно Франция. Цял трети гейм Франция водеше и обърна, защото за разлика от нас, имаше кой да подкрепи Нгапет, с когото се справихме. Розие, Тили, че и Льо Ру накрая със сервис допринесоха страшно много и точно те, те тая класа, се оказа малкото повече, а ние нямахме кого да вкараме, както каза и Хенмана. Естествено, че психически историята ни обременява, но специално в тоя мач ни обърнаха заради други фактори - на първо място по-силният отбор като класа отсреща, толкоз. Франция падаше и 0:2 от Италия в Торино, но обърна - на тях не им е за пръв път пред "екзалтирана публика на противника".


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Евроволей 2015   |   18.10.2015 00:16




:moufan: :moufan: :moufan: :moufan: :moufan:


Последна промяна Medved на 18.10.2015 00:18, променена общо 1 път



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг